BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

Myhtra

Müptezel
Selam kanka gayet güzeller ve evet biraz fazla karışmışlar tabi lst den ziyade altlarda daha kocaman fan yaprakları var onları komple bi temizle kanka biraz hava alsın bitki ve biraz sal ama 3değil şöyle bir hafta sal calmag her sulamada litre başı 0.3ml girebilirsin yada 3-4 sulamada bir litre başı 1ml tavsiye ederim calmagın fazlası çok tehlikelidir aman kaçırma kanka
Eyvallah kanka calmag son sulamada 1 ml girilmişti ondan bu yana girmedim bir dahaki sulamada gireceğim tekrardan. Şuanda dallara hiç ellemiyorum biraz ışığa doğru kafa kaldırsınlar bakalım çiçeğe almadan önce ufak bir budama daha yaparım gibi duruyor heralde

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Sen şimdiden saksının içinde altta kalanları temizle kanka onların budanmasıda uzamayı hızlandırır 1hafta falan iyice uzasınlar sonra tüm dalları organize eder en dip filizleri temizler çiçeğe alırsın, çiçeğe girdiğinde ilk 15-20 gün iyice uzayacaklar zaten

Myhtra

Müptezel
Kankalar selamlar gece uyku tutmadı cigaramız da yok kızlarla ilgilenmek istedim bir kaç foto var kafama takılan sorular var üstadlar mutlaka cevaplayacaktır.

kızların veg başlangıcını 12.06 dan itibaren sayıyorum kotiledon yapraklarından sonra çıkan ilk 2 yaprak bu günde vermiş vegde 41. Günüm olarak gözüküyor takvimde. Kızlara sürekli LST uyguladığım için ve toprak takviyesi yaptığım için bodur kaldılar diye düşünüyorum şuan toprak hala ıslak cumartesi günü sulama yaparım gibi gözüküyor ortalama 4 günde kuruyor toprağım. 2 klipsli fan giriş çıkış şeklinde iklimlendirme sağlıyorum nem makinası 55 de ayarlı 55-60 arası gidip geliyor. Sıcaklık 29 u geçmiyor.

Sorum şudur ; ışık mesafesi gördüğünüz gibi 42-45 cm arası uzaklıkta biraz boya gitmeleri için yükseltmem gerekir mi @higthead hocamın tavsiyesiyle ışığı kademeli indirdim yapraklarda yukarı kalkma yeni çıkan yapraklarda var ışık stresi gibi gözükmüyor o sebepten 50 den aşağı indirdim.
Çiçeğe ne kadar vaktimiz var çiçek geçişinde gübreleme nasıl olmalı grow-bloom beraber mi girilmeli ? Şimdiden ustalara teşekkür ediyorum

higthead

Jolly Green
Dostum sağdaki bitkinde yaprakların kenarlarına bak yukarı doğru kıvrılmış acilen ışığını kaldır 50-55 cm yap ve sıcaklığı düşür yaprakların düzelicek. Bitkin bodur kalmadı sömek dallarını sağa sola açtığın için boyu kısalttın 12-12 ye geçince kontrollü uzatıcaksın. 41. güne göre gelişim güzel 45 lerde 12-12 ye alabilirsin. En alttaki toprağa çok yakın olan fan yapraklarını al dostum hem sulaman daha rahat olur.

Myhtra

Müptezel
Dostum sağdaki bitkinde yaprakların kenarlarına bak yukarı doğru kıvrılmış acilen ışığını kaldır 50-55 cm yap ve sıcaklığı düşür yaprakların düzelicek. Bitkin bodur kalmadı sömek dallarını sağa sola açtığın için boyu kısalttın 12-12 ye geçince kontrollü uzatıcaksın. 41. güne göre gelişim güzel 45 lerde 12-12 ye alabilirsin. En alttaki toprağa çok yakın olan fan yapraklarını al dostum hem sulaman daha rahat olur.
Hocam sıcaklığı düşürüp yükselttim ışığı. Blooma geçişte gübre nasıl olmalı direk tabloya göre mi vereyim ? Sulama 3.5 lt idi arttırayım mı alttan akıtarak? 24 saat karanlığa alıp sonrasında 12-12 şekline geçiş yapıyorum dimi hocam ?

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum 12-12 ye alırken sulama yapıcagında alttan 1 veya 1.5 lt su gelene kadar lt ye 1 tatlı kasıgı kecıboynuzu özü soğuk sıkım ph ayarlı ver alttan iyice aksın topragı rahatlatalım grow gubrelerı akıp gıtsın. sonraki sulama bloom gübrelerine geçebilirsin takvime göre ilerle.
Sulaman sürekli alttan 250ml-300ml alttan akıcak şekilde olması lazım. Daha alttan akıtarak sulamanı yapmadınmı hiç?

Myhtra

Müptezel
Dostum 12-12 ye alırken sulama yapıcagında alttan 1 veya 1.5 lt su gelene kadar lt ye 1 tatlı kasıgı kecıboynuzu özü soğuk sıkım ph ayarlı ver alttan iyice aksın topragı rahatlatalım grow gubrelerı akıp gıtsın. sonraki sulama bloom gübrelerine geçebilirsin takvime göre ilerle.
Sulaman sürekli alttan 250ml-300ml alttan akıcak şekilde olması lazım. Daha alttan akıtarak sulamanı yapmadınmı hiç?
Başkan keçiboynuzu kürünü Grow gübreleri ile beraber aynı suya mı hazırlayayım yoksa ayrı su hazırlayıp mı sulamak gerekli ? Ben her sulamada 50-100-200 ml ne kadarsa alttan akıtıyorum ama detaylı bir akıtma yapmak lazım sanırım 5 lt sulama yeterli olacaktır diye düşünüyorum

Myhtra

Müptezel
23.07.2022 GÜNCELLEMESİ VEG 42.GÜN BİTTİ BLOOM BAŞLANGICI

Dostlar selamlar ,

Bugün itibariyle veg dönemini bitirip bloom dönemine başladık. 24 saat karanlığa aldım sonrasında 12-12 ışık düzeninde devam edeceğim.

VERİLER : Sıcaklık 27-29C / Nem 50-55 / Işık gücü : 30K Lux / PH 6.0
Toplam 10 LT Bitki başı 5 LT olmak üzere 5 kaşık soğuk sıkım keçiboynuzu pekmezi ekleyerek bit başına suladım. Henüz karbon filtremi takmadım çıkış fanı direk pencereden dışarı üflüyor odanın içinde koku çok fazla yok ancak nem karbon filtre düşmanı olduğu için geç takmak faydalı oluyor. Dallarda takılı olan LST kablolarını çıkartmadım ortasından bağlı durumda duruyor alttan bakınca çanak görüntüsünü yakaladım eşitlemek için scrog file de bir sonraki hafta takacağım. 1 Hafta sonra bloom 1. gün diye saymaya başlayacağız ekleyeceklerim bunlar görselleri aşağıdaki gibi bırakıyorum herkese bol sömekli growlar dilerim.

AK48

BİG BUD

higthead

Jolly Green
Herşey süper ellerine sağlık. 30k lüx u telle ölçüyorsan doğru değerler değil. yaprakların haff pence yapmıs sıcaklıgı bıraz dusurup ısıgın suan kac cm de bılmıyorum ama 5cm kaldırabılırsın.

Myhtra

Müptezel
Herşey süper ellerine sağlık. 30k lüx u telle ölçüyorsan doğru değerler değil. yaprakların haff pence yapmıs sıcaklıgı bıraz dusurup ısıgın suan kac cm de bılmıyorum ama 5cm kaldırabılırsın.
başkan selamlar 30k lux cihazla çlçüyorum telefonla değil dimmer %80 civarı açık ışık mesafesi de 50 cm

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
    ***** ** hahahaha *** ***** * ********
  • M Marryhuana:
    ******* ** * *** *** * *** ** ******** ** ** **** ***** hahahaha
  • muadip muadip:
    ********** ***** * ******** *** ***** *** hahahaha***** ** * *** *** * *** ** ******** ** ** **** ***** hahahaha
  • M Marryhuana:
  • muadip muadip:
    ****** ***** hahahaha** ******* ****** ** **** **** ********
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
  • M Marryhuana:
    ** *** ** hahahaha *** ***** * ***** ****** ** ******* ******* ******* ***** hahahaha*** *****
  • M Marryhuana:
    ** ******** ********** ***** * ****** hahahaha***** hahahaha
  • muadip muadip:
    ** ***** *** ***** **** *** **** *** ******** ********** **** ******* hahahaha**** ********** *** ***** *** ****** ** ******** hahahaha*** *** ** hahahaha *** ***** * ***** ****** ** ******* ******* ******* ***** hahahaha*** *****
  • H happyworld:
  • M Marryhuana:
    *** ******* ******** hahahahahahahaha **** ***
  • muadip muadip:
    ********* **** ***** **** ******** ********** ***** * ****** hahahaha***** hahahaha
  • H happyworld:
    * ***** **
  • muadip muadip:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    hahahaha*** * ** ********** **** ******* ** *** ******* * ******* **** ******** ***** ******* **** ******** ******** **** **********
  • M Marryhuana:
    +1
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    **
  • A anonimm:
  • muadip muadip:
    ******** ***** *** **** *** hahahaha**** ********* ******** ******* ******* ******
    muadip muadip: ******** ***** *** **** *** hahahaha**** ********* ******** ******* ******* ******