BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

higthead

Jolly Green
Tamamdır şimdi kaldırıyorum biraz tekrardan. Bir sonraki sulama sensi a-b lt ye 2 ml dedin 3 litre sulama yapsam 6ml ana gübre gireceğim doğru dimi ? B52 var sadece yan gübre olarak ltye 1 ml katacağım onu da bu hesaba göre. Bir de sulamayı 4-5 lt ye çıkartayım mı

Aynen ml lerı dogru yazdın anlamıssın. Sulamayı cıkarma 4-5 lt ye daha. En son ne zaman boş sulama yaptın ve alttan akıttınmı?

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Selam dostum seninde geçmiş bayramın mübarek olsun ve güzel dileklerin için teşekkür ederim çiçeklerin gayet sağlıklı
Lst olayında @higthead kankaya katılıyorum çiçeğe girmeden önce dalların uzaması lazım ve şöyle bi tavsiyede bulunabilirim dalları toprağa kadar tek seferde bastırma biyerden bağladın eğdin uç kısım kendini kaldırıp 4-5cm uzadığında kabloyu 3-4cm ileri al o yukarı yöneldikçe sen onu ileriye yönelt ama asla dalın L şeklinde bükülmesine izin verme parabolik bi eğride yani kavis vererek aynı anda hem yükselmesini hemde ilerlemesini sağlamalısın yani düşük stresli yapmalısın eğitimi
Aloe vera konusunda biobizz kullanan biri olarak ben baştan sona kadar kullanıyorum bu ürünü ve gerçekten stresi çok çabuk atıyor bitki
Sulama gübre konusunda tavsiyede bulunmayacağım, an serisine baya hakimim ne ne işe yarar çok iyi biliyorum fakat hiç kullanmadım

Gübrelerin kullanımı konusunda bende takvimde yazanı ikiye bölüp iki sulamada veriyordum fakat biobizz destek ekibine mail attım ve bana takvimde yazan ölçüyü tek sulamada vermemi ikinci sulamayıda aynı ölçüde yapmamı söylediler ve şuan bu şekilde uyguluyorum fakat ben ppm vs bakmıyorum ph ölçüyorum takvimi uyguluyorum ve yaprak ucu kontrolü ile devam ediyorum

Myhtra

Müptezel
Selam dostum seninde geçmiş bayramın mübarek olsun ve güzel dileklerin için teşekkür ederim çiçeklerin gayet sağlıklı
Lst olayında @higthead kankaya katılıyorum çiçeğe girmeden önce dalların uzaması lazım ve şöyle bi tavsiyede bulunabilirim dalları toprağa kadar tek seferde bastırma biyerden bağladın eğdin uç kısım kendini kaldırıp 4-5cm uzadığında kabloyu 3-4cm ileri al o yukarı yöneldikçe sen onu ileriye yönelt ama asla dalın L şeklinde bükülmesine izin verme parabolik bi eğride yani kavis vererek aynı anda hem yükselmesini hemde ilerlemesini sağlamalısın yani düşük stresli yapmalısın eğitimi
Aloe vera konusunda biobizz kullanan biri olarak ben baştan sona kadar kullanıyorum bu ürünü ve gerçekten stresi çok çabuk atıyor bitki
Sulama gübre konusunda tavsiyede bulunmayacağım, an serisine baya hakimim ne ne işe yarar çok iyi biliyorum fakat hiç kullanmadım

Gübrelerin kullanımı konusunda bende takvimde yazanı ikiye bölüp iki sulamada veriyordum fakat biobizz destek ekibine mail attım ve bana takvimde yazan ölçüyü tek sulamada vermemi ikinci sulamayıda aynı ölçüde yapmamı söylediler ve şuan bu şekilde uyguluyorum fakat ben ppm vs bakmıyorum ph ölçüyorum takvimi uyguluyorum ve yaprak ucu kontrolü ile devam ediyorum
Hocam LST dediğiniz şekilde devam ediyorum dallar çok çabuk güçleniyor genetikten mi kaynaklı bilmiyorum gelişim hızlı ilerliyor şuanda. Çiçeğe girene kadar LST devam edeceğim. Aloa Vera tarifi içinse benim balkondaki aloa veraları mikserden geçirip sulandırıp veriyorum bu sefer girmedim ama stres durumunda kullanacağım tekrardan. An gübrelerinde senden destek alacağız o halde ben de takvimdekini tek seferde vermiş oldum bir dahaki sulamada ana gübreleri lt/2ml şeklinde gireceğim. Teşekkürler hocam

Myhtra

Müptezel
19.07.2022 GÜNCELLEMESİ VEG 38.GÜN
Tüm grower dostlarıma selamlar,

VERİLER : Kabin içi sıcaklık : 25-28C / Nem : 50-60 / Işık gücü 25K lux / mesafe: 55cm / PPM : 800 / PH 6.5
Bitki başı 3.5 LT / AN Sensi A-B 6ML , B52 2ML / @TheGodfather47 Hocamın tarifiyle bitki başı 500 ML Aloa vera tarifi sulama yapıldı.
Toplamda saksı başına 4 LT sulama yapmış oldum. Git gide çiçeğe yaklaşıyoruz hissediyorum. Sulama aralarında LST için kabloları ileriye çekiyorum sürekli bitki açılarak uzamaya devam ediyor.

AK48

BİGBUD

OttoMan347

√SEFİR√
Maşallah sağlıklı ama çarşı pazar karışmış kanka biraz rahat bırakıp oyle lst yapman daha iyi olurmuş kanaatimce biraz karışık duruyor

OttoMan347

√SEFİR√
Eyvallah hocam. Salayım mı bir kaç gün LST'yi aslında bende düşündüm ama çiçekte zaten çok uzayacak o yüzden sağa sola yönlendirmeyi ilk olarak düşündüm.
Daha önce bu şekilde lst yaptıysan sonralarda karmaşa duzeldiyse dursun kanka stresi yemiş bikere boşa vermiş olursun. He ilk defaysa ve saldığında karmaşa duzelirse salabilirsin tabiki daha iyi olur. Ben daha once bu şekilde eğitilmiş bitki görmediğim için ilerleyen zamanlarda nasil bi sonuç verir kestiremiyorum sadece gördüğüm karmaşayı aktarayim dedim. İstersen biraz beklesin belki toparlarsin

OttoMan347

√SEFİR√
Biraz boy atarsa istediğin şekle sokarsın bence az bi zaman ver durumu gozlemleyelim birlikte. Burdan takip ederim bende istersen

Myhtra

Müptezel
Daha önce bu şekilde lst yaptıysan sonralarda karmaşa duzeldiyse dursun kanka stresi yemiş bikere boşa vermiş olursun. He ilk defaysa ve saldığında karmaşa duzelirse salabilirsin tabiki daha iyi olur. Ben daha once bu şekilde eğitilmiş bitki görmediğim için ilerleyen zamanlarda nasil bi sonuç verir kestiremiyorum sadece gördüğüm karmaşayı aktarayim dedim. İstersen biraz beklesin belki toparlarsin
Biraz boy atarsa istediğin şekle sokarsın bence az bi zaman ver durumu gozlemleyelim birlikte. Burdan takip ederim bende istersen
Eyvallah hocam her zaman yorumların değerli eksik etme çok sevinirim :) Ben LST kablolarını takıp 3 gün beklemiyorum her gün 1-2cm uzadığı kadar kafaya doğru alıp yatırıyorum dalı hocam bir 3 gün felan ellemeyeceğim yukarıya doğru çıksın kızlar.

OttoMan347

√SEFİR√
Eyvallah hocam her zaman yorumların değerli eksik etme çok sevinirim :) Ben LST kablolarını takıp 3 gün beklemiyorum her gün 1-2cm uzadığı kadar kafaya doğru alıp yatırıyorum dalı hocam bir 3 gün felan ellemeyeceğim yukarıya doğru çıksın kızlar.
Lst bikere yapıp öyle kalması daha iyi kanka gelişimi yavaşlatır sürekli stres yapar hic tavsiye etmem

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Selam kanka gayet güzeller ve evet biraz fazla karışmışlar tabi lst den ziyade altlarda daha kocaman fan yaprakları var onları komple bi temizle kanka biraz hava alsın bitki ve biraz sal ama 3değil şöyle bir hafta sal calmag her sulamada litre başı 0.3ml girebilirsin yada 3-4 sulamada bir litre başı 1ml tavsiye ederim calmagın fazlası çok tehlikelidir aman kaçırma kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A acemiöğrenci12:
    ***** ****** ***** ******** ********* ******** hahahaha *** ********** hahahaha
  • TabldotLife TabldotLife:
    *** *** ****** **** ** **** **** ******** ***** **** hahahaha
  • A acemiöğrenci12:
  • A acemiöğrenci12:
  • C CHaRaMBoL:
    ***** ****** *** ******* *** ********* ** ******** ** hahahaha**** ********** ***** ****** ** ****** ****** ****** ***** *** *** ******* ******* ******* ***** ****** **** hahahaha hahahaha* ***** *** hahahaha * *******
    ***** ******** hahahaha hahahaha**** ********** ** ****** ***** ******** hahahaha**** **** ******** ****** ***** ********* ***** ***** ******** hahahaha****
    **** ***** ***** ** ****** hahahaha ******* *** **** ********** *** ****** ***** ******* ********** ** ****** ***** ****** ********* ******* ********** ********** ******** ********* *** ***** ******* **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ***** ***** ****** ******* ******* *** ******** hahahaha* **** ********* **** ******** * ********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
    ** ***** ****** ******* **** ********* ******** ********** ********* hahahaha** hahahaha******* **** *
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    ********** **** **** ****** ********* ** ******* ****** ****** *** ***** *** ** ***** ** ******** *** *** ********** *****
    hahahaha*** ********* ********** **** **** ****** ********* ** ******* ****** ****** *** ***** *** ** ***** ** ******** *** *** ********** *****
    ** *** **
    **** ********* *** hahahaha*****
    hahahaha*** *** ********* ********** hahahaha******** *********
    hahahahahahahaha ********* ****** ******** ***** ****** hahahaha*
    NewGardener NewGardener: hahahahahahahaha ********* ****** ******** ***** ****** hahahaha*