BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kanka ben daha çok sativa kafasını seviyorum ama bunlar vardı elimde koltuğa yapışmayı sevmiyorum tereyağı yapmayı düşünüyorum hasatın yarısıyla sen ne almıştın kuru kankam
Kanka sativa çıktı benim hediye tohumlarda ama kafa kısmını sevmedim çok içiriyor. Bu arada ak48i eğitim ver verebildiği kadar sömekte de hafif eğitime devam et. Kuru miktar olarak hiç tatmadım ama 40gr üzeri alırsın rahat eğitimle. Topping +lst

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Çiçeğin daha çok küçük sen ana gövdeden çıkan yan dalların tepelerine odaklanmalısın bence bu dönemde o küçük filizler ilerleyen zamanda gösterecek kendini, enerjiyi yukarıya yönlendirme olayı çiçeğe girdikten sonraki 10-15. Günde Sağlam bir budama yaparak çiçeğin iyice sömeğe oturmasını sağlamak için budama yaprak yoğunluğuna göre her sulamada 3-5 yapılabilir 4-5 gün yoksan bence bol sula ki toprak geç kurusun su miktarını azaltma mantığını anlayamadım ben

Myhtra

Müptezel
Çiçeğin daha çok küçük sen ana gövdeden çıkan yan dalların tepelerine odaklanmalısın bence bu dönemde o küçük filizler ilerleyen zamanda gösterecek kendini, enerjiyi yukarıya yönlendirme olayı çiçeğe girdikten sonraki 10-15. Günde Sağlam bir budama yaparak çiçeğin iyice sömeğe oturmasını sağlamak için budama yaprak yoğunluğuna göre her sulamada 3-5 yapılabilir 4-5 gün yoksan bence bol sula ki toprak geç kurusun su miktarını azaltma mantığını anlayamadım ben
Hocam sulamayı düşürmemin sebebi çarşamba 1 lt sulama yaptım cumartesiye kadar kurusun diye şimdi 20 litreye yakın flush gibi sulama yapacağım son 5 lt pH ayarlı şekilde. Çiçekte zaten budama yapacağım ancak altta hiç ışık almayan kafalar vardı onları da budadım

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Hocam sulamayı düşürmemin sebebi çarşamba 1 lt sulama yaptım cumartesiye kadar kurusun diye şimdi 20 litreye yakın flush gibi sulama yapacağım son 5 lt pH ayarlı şekilde. Çiçekte zaten budama yapacağım ancak altta hiç ışık almayan kafalar vardı onları da budadım
Ok sulama konusunda tamamız ama şuan yaprak dışında bişey budaman yanlış kanka daha çok erken o dalın cılız olup olmayacağını anlayabilmek için
Sadece filizleri gölgeleyen fan yapraklarını al kanka dal filiz budama çiçeğe girdikten sonra yapılacak işlem
Ne kadar çok filiz o kadar çok sömek demek şuan her bir filiz çok kıymetli ama çiçeğe girdikten sonra baktın ki bir filiz altta öyle duruyor gelişmiyor işte o zaman alıcaksın onu kanka

Myhtra

Müptezel
Ok sulama konusunda tamamız ama şuan yaprak dışında bişey budaman yanlış kanka daha çok erken o dalın cılız olup olmayacağını anlayabilmek için
Sadece filizleri gölgeleyen fan yapraklarını al kanka dal filiz budama çiçeğe girdikten sonra yapılacak işlem
Ne kadar çok filiz o kadar çok sömek demek şuan her bir filiz çok kıymetli ama çiçeğe girdikten sonra baktın ki bir filiz altta öyle duruyor gelişmiyor işte o zaman alıcaksın onu kanka
Kanka gayet iyi anladım yaklaşık 4 gün olacak baya uzadı yeni dallar da yarın akşam budama ve güncelleme paylaşacağım yine

Myhtra

Müptezel

14.07.2022 GÜNCELLEMESİ VEG 33. GÜN

Dostlarım merhaba , nasılsınız ? Geçmiş kurban bayramınızı kutluyorum herşey gönlünüzce olur umarım.
5 günlük ayrılığın ardından kızlarımla buluştum. @higthead hocamla sulamadan önce görüşmüştüm bu süreçte 5 gün yalnız kalan kızlara 20 lt sulama yaptım pH ayarlı şekilde bir litre de son olarak tam doz gübreli yapıştırdım. 5 günün sonunda tam sulama günü oldu toprak gayet havadar ve kuruydu.

Bugün yaptığım sulama ve verileri aşağıya bırakıyorum.
VERİLER : Kabin içi sıcaklık : 27-29C / Nem : 55-65 / Işık gücü 25K lux / mesafe: 55cm / PPM : 1600 / PH 6.4 ayarlı suya Bitki başı 3LT sulama yapıldı. Sensi Grow A-B 10 ML / B52 6 ML / Calmag 1.5 ML.

Öğrendiğim şu oldu dallar kuruyken sulama günü değilken LST yapmamalı keşke yarın yapsaydım dedim 1 anadal 1 yan dal hafiften kırıldı hemen yara bandı ile sardım. Genel olarak budama yapıldı bitkiyi açmak istedim. LST eşit şekilde yapmaya çalıştım bitkinin her dalı ortalama aynı lux değerini alıyor.
Bu süreçte aloa vera takviyesi yapmalımıyım ?
Çiçeğe daha ne kadar vaktimiz var ?
Tam doz giriyorum gübreyi artık boş sulama olmalı mı araya ?
@Canna @higthead
@TheGlobalDJ @TheGodfather47

AK48

BİG BUD

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum masallah cok ıyıler. Dalları egerken once elınle dalı yumusat ondan sonra eg dırek eger ısen zaten kırılır. Kırılan yerın sardıysan sorun yok orayı 10-15 gun elleme onarıcak hemen. 1600ppm bıraz veg donemı icin fazla calmag yukseltmıstır. cal mag kes. Bos sulama yapma 12-12 gecınce yarı flush gbı sulama yaparız zaten sureklı alttan akıttıgın ıcın bırıkım olmaz. Bu arada kac gunluk oldular?

total kac lt su hazırladın? 10ml grow a-b vermıssın?

Myhtra

Müptezel
Dostum masallah cok ıyıler. Dalları egerken once elınle dalı yumusat ondan sonra eg dırek eger ısen zaten kırılır. Kırılan yerın sardıysan sorun yok orayı 10-15 gun elleme onarıcak hemen. 1600ppm bıraz veg donemı icin fazla calmag yukseltmıstır. cal mag kes. Bos sulama yapma 12-12 gecınce yarı flush gbı sulama yaparız zaten sureklı alttan akıttıgın ıcın bırıkım olmaz. Bu arada kac gunluk oldular?

total kac lt su hazırladın? 10ml grow a-b vermıssın?
Hocam 33. Gün benim saymama göre. Bitki başı 3 lt ye 10 ml a-b girdim AN tablosunda 4. Haftadan itibaren lt başı 4 ml diye gösteriyor. Calmag düşüşü yapacağım 3 sulama da bir kere giriyorum.

higthead

Jolly Green
Hocam 33. Gün benim saymama göre. Bitki başı 3 lt ye 10 ml a-b girdim AN tablosunda 4. Haftadan itibaren lt başı 4 ml diye gösteriyor. Calmag düşüşü yapacağım 3 sulama da bir kere giriyorum.

Dostummmm o tabloda yazan haftalık verıcegın ml. Mesela 3 veya 4 gune 1 sulaman var ıse her sulama 2ml verıceksın. 4ml degıl ppm degerın ondan yuksek bıtkını yakarsın haberın olsun. 10ml verılırmı 3 lt suya=)

higthead

Jolly Green
Gerek yokk zaten bır oncekı sulama baya alttan akıttın ya problem olmaz. Onundeki sulama ana gubrelerını lt ye 2 ml olucak şekilde ver. 12-12 ye bıtkın bıraz daha gelıssın 10 gune alırız ama şu sömek dallarını uzatmaya bak geliştir şunları artık. Çok sert egıtım verme hafiften yatır çok sert egıtım gelısımıde yawaslatır.

Myhtra

Müptezel
Gerek yokk zaten bır oncekı sulama baya alttan akıttın ya problem olmaz. Onundeki sulama ana gubrelerını lt ye 2 ml olucak şekilde ver. 12-12 ye bıtkın bıraz daha gelıssın 10 gune alırız ama şu sömek dallarını uzatmaya bak geliştir şunları artık. Çok sert egıtım verme hafiften yatır çok sert egıtım gelısımıde yawaslatır.
Hocam lst uyguluyorum şuan toprağa doğru eğiyorum biraz daha ortadan bağlayıp uzamasını sağlayabilirim. O bitkide ne görüyorsun hocam herhangi bir şeyi yok şuanda budamadan önceydi o

Myhtra

Müptezel
Pardon budama oncesı tmmdır. Dostum artık cok bastırarak yatırma bıraz gevsek tut rahatlasın dalları uzamaya gıtsın komple salma sadece bır tık egıtım sertlıgını yumusat.
Tamamdır şimdi kaldırıyorum biraz tekrardan. Bir sonraki sulama sensi a-b lt ye 2 ml dedin 3 litre sulama yapsam 6ml ana gübre gireceğim doğru dimi ? B52 var sadece yan gübre olarak ltye 1 ml katacağım onu da bu hesaba göre. Bir de sulamayı 4-5 lt ye çıkartayım mı

Grow Muhabbetleri
Help Users
    İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31: **** ****** ********* **** *** ******* ****