BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

Myhtra

Müptezel
27.07.2022 GÜNCELLEMESİ BLOOM BAŞLANGICI

Kankalar selamlar , bugün sulama günüydü bloom başlangıcı

Bitki başı 4 LT suya 4 ml Sensi bloom A-B , 2 ml vodoo , 2 ml bud candy, 3 ml calmag eklendi. Sulama suyunu hafif serin suyla yapıyorum köklere iyi geldiğini okumuştum. Alttan yaklaşık 100-150 ml akacak şekilde çevreleyerek sulama yaptım. Sulama yaptıktan yaklaşık 1 saat sonra saksı altlığına biriken runoff suyunu döküyorum altı ıslak kalmasın diye. Alt dalları gölgeyen 3-5 fan yaprağı budandı.

Veriler : Sıcaklık var 27-29C / nem : 50-55 / pH 6.5 / sulama ppm 900 / run off ppm : 1500 / dimmer %100
Koku : Hafiften oda kokmaya başladı çıkış fanından da koku olduğu hissediliyor hafta sonu karbon filtremi takacağım.

AK48​

BİG BUD​

GENEL GÖRÜNÜM​

Son düzenleme:

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka tepelerde pistiller belirgin olmaya başladığında çiçeğin 1 günü diye sayilmaya başlanır saat döngüsü degişse de cicekten satmıyoruz. İlk kafta grow vermeye devam ediyoruz ilk hafta atlatilinca bloom gubrelerine başlıyoruz

Myhtra

Müptezel
Kanka tepelerde pistiller belirgin olmaya başladığında çiçeğin 1 günü diye sayilmaya başlanır saat döngüsü degişse de cicekten satmıyoruz. İlk kafta grow vermeye devam ediyoruz ilk hafta atlatilinca bloom gubrelerine başlıyoruz
Kanka biz malesef bloom gübrelerini girmiş bulunduk ancak haftasonunu bekleyeyim o halde net pistilleri görünce tekrar fotolarım burayı.

@higthead hocam ekleyeceğin bir şey olur mu ?

Son düzenleme:

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Kanka filizlerin rengi açılmış sarıya dönmüş içleri çiçeğe girdiğinin ilk belirtisi diyebiliriz ben olsaydım tam üzerlerine sıfır geçecek şekilde file çeker bırakırdım

C

Canna

Guest
@AllGreen konunu takip ediyorum, yazmadima bakma , ustalar zaten seni dogru yönlendiriyor ve cok iyi gidiyorsun. Bana yazacak bir sey kalmiyor.:) Yani seni sallamadim.:)

Myhtra

Müptezel
31.07.2022 GÜNCELLEMESİ BLOOM BAŞLADI MI ?

Dostlarım merhaba herkese iyi günler bol hasatlı growlar dilerim.

Bugün yaptığım sulama aşağıda yazdığım oranlarda yapıldı. Çiçeklerim çok fazla yaprak ürettiği için biraz budama yaptım bu süreçte budama ASLA yapılmamalı ancak bitkinin ara dallarının hava almaması ve sıcaklığın çok yüksek olmasından dolayı içerideki hava dağılmıyordu o sebepten budama yaptım. İki kızımızdada beyaz pistiller gözüküyor artık bloom 1. Gün sayabilirmiyiz ? 12-12 düzene geçeli 9 gün oldu. Alttan yaklaşık 200-250 ML kadar su aktı sulama ltsine oranla köklenme iyi olmuş diyebilirmiyiz ?

VERİLER : Bitki başı 4.5 LT Suya / Sensi bloom A-B 1 ML / vodoo 1 ML / Bud candy 1 ML / calmag 1 ML / Ayrıca stres yaşamaması ve kolay atlatması için 1 LT Aloa Vera karışımlı su ile sulama yapıldı toplamda 5.5 LT Suladım.
Sıcaklık 27-30 / pH 6.5 / Nem 60-75 / Ppm : 400 / Runoff PPM 1500 / dimmer 80 / ışık mesafesi 50 cm

AK 48​

BİG BUD​

GENEL​

Myhtra

Müptezel
Malesef kanka onlar yeni yapraklar yeşil ve ince çıkıyorlar genelde pistil zanneder herkes :)
Kanka senin tecrübene dayanarak soruyorum budama yaptığım için stres yaşamasın diye aloa Vera yaptım 4-5 dal aloa koparıp geçirdim mikserden sonrasında 5 lt suya ekleyip karıştırıp 1er litre verdim senin tarifindekinden oranlar az oldu ancak 1 kahve fincanı yazmışsın benim yaptığım karışım hakkında ne dersin ?

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka senin tecrübene dayanarak soruyorum budama yaptığım için stres yaşamasın diye aloa Vera yaptım 4-5 dal aloa koparıp geçirdim mikserden sonrasında 5 lt suya ekleyip karıştırıp 1er litre verdim senin tarifindekinden oranlar az oldu ancak 1 kahve fincanı yazmışsın benim yaptığım karışım hakkında ne dersin ?
İyi yapmışsın kanka hem stresine iyi gelir hemde baya bı faydalı olur sonraki streslere de dirençli olur. Benim verdigim tarifte sürekli kullanıma göre miktar yazili kanka oyuzden az gelebilir

Myhtra

Müptezel
İyi yapmışsın kanka hem stresine iyi gelir hemde baya bı faydalı olur sonraki streslere de dirençli olur. Benim verdigim tarifte sürekli kullanıma göre miktar yazili kanka oyuzden az gelebilir
Kanka eyvallah şuana kadar ağır stres yaşatmadı çok güzel uygulama gerçekten. 5 lt su şişesine koyup içindeki havayı aldım dolapta duruyor ne kadar süre muhafaza edebilirim ?

higthead

Jolly Green
Dostum hava vs sıcak geçiş zorlanıyor ama birşey olmaz 4-5 güne hızlıca girmiş olur. 14 günde çiçeğe giren kızım olmuştu. Run off ppm biraz yüksek geldi 300-400ppm toprakta kalanların çözülmesinden dolayı artan ppm desek gerıye 1100ppm kalıyor. 400 verıyorsun 1000-1100 ppm cıkıyor sınırdasın. Önündeki sulama lt ye 1 tatlı kaşığı gelicek sekilde ph ayarlı sulamanı yap alttan yarım lt falan aksın. Hem toprak rahatlasın hemde geçiş kolaylasın.

Myhtra

Müptezel
Dostum hava vs sıcak geçiş zorlanıyor ama birşey olmaz 4-5 güne hızlıca girmiş olur. 14 günde çiçeğe giren kızım olmuştu. Run off ppm biraz yüksek geldi 300-400ppm toprakta kalanların çözülmesinden dolayı artan ppm desek gerıye 1100ppm kalıyor. 400 verıyorsun 1000-1100 ppm cıkıyor sınırdasın. Önündeki sulama lt ye 1 tatlı kaşığı gelicek sekilde ph ayarlı sulamanı yap alttan yarım lt falan aksın. Hem toprak rahatlasın hemde geçiş kolaylasın.
tamamdır bir boş bir dolu sulama evresine ne zaman geçiş yapalım ? pekmezi gübreli sulama ile mi girmek lazım ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • G Godrick:
  • G Godrick:
  • Tokarev Tokarev:
    **** ** *** ********** hahahaha** ******* ******** hahahaha hahahaha* * ****** ******** ******** ********** ***** ****** ********* **** ******** ******** **** ***** ********* **** ***
  • G Godrick:
    ***** ******** ** *** **** **** ***** ********** *** ** ********* hahahaha****** ********* ** ***** hahahaha *** **** ** ** *******
  • G Godrick:
  • Tokarev Tokarev:
    **** *** ** ** *** *** ******* ****** ***** ** **** ******** ***** ********** ****** ** **** ***** ****** * ****** **** ******* ********* ********* ****** ** **** ***** ****** ***** ********
  • G Godrick:
    ** ***** ********** hahahaha ***** **** ********
  • Tokarev Tokarev:
    ***** * *** **** ********* ****** ***** **** hahahaha******
  • C Cigara0121:
  • Tokarev Tokarev:
    ****** *** ** ****** hahahaha** *** ******** ****** ** ** *** ********** ******* hahahaha***** ** ***** ********** hahahaha ***** **** ********
  • Tokarev Tokarev:
    hahahaha***
  • Tokarev Tokarev:
  • G Godrick:
    ******* hahahaha******* *** ** **** *** *** ** ****** ********* *** ********** ********** ** **** ****** ***** **** **** ******** ********** *** ******** ***** **** ***** ******** ***** ******** ******** ***** **
  • G Godrick:
  • Tokarev Tokarev:
    ****** ******* ********* ********** ***** ***** hahahaha *** ** ******* ** ********* **** ********* hahahaha******* ***** ******* ****** **** ****** ***
  • G Godrick:
    ******** ***** hahahaha
  • H H4.20:
    *** ******* **** ****** **** ** ******** ****** ********* *** **** ******** hahahaha****** ******** **** ******** ****
  • H H4.20:
    ** ** ***** **
  • G Godrick:
    **** **** ******** ***** ******* ** hahahaha* hahahaha hahahaha ****** ********
  • H H4.20:
    **** *** ***** ***** ***** ********* ********* ***** * **** **** ******* ********* ** ****** hahahaha**** **** ******** ***** ******* ** hahahaha* hahahaha hahahaha ****** ********
  • Tokarev Tokarev:
    ********* ******** ******** *** ******** ***** ***** **** hahahaha** **** ******* ********** ***** **** ******** hahahaha** ***** ********* *** **** ******
  • G Godrick:
    ***** ***** **** **** ****** ****** *** ******** **** *** ***** ***** ***** ********* ********* ***** * **** **** ******* ********* ** ****** hahahaha
  • G Godrick:
    *** ***** ***** ******* ******** hahahaha*** ***** *** ** ******* *** ******** ***** **** ***** ******** ***** ***** ******** ********* ******** ******** *** ******** ***** ***** **** hahahaha** **** ******* ********** ***** **** ******** hahahaha** ***** ********* *** **** ******
  • S seeway:
    S seeway: ***** ******* **** *** ***