BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

Myhtra

Müptezel
Dostlarım merhaba,

Sizlerle 2 farklı genetik yetiştirerek ilk tecrübemi kazanacağım tavsiyelerinizi beklerim. Günlüğümü düzenli ve sürekli güncel tutacağım bilginize dostlarım.

SİSTEMİM
Kabin : Hydro 80x80x180
Işık : Gardensgarage 240W QB
Nem makinası : Simbo 5Lt Nem makinası
Toprak : 70/30 All/Light karışık 19LT Bez Saksı
Gübre : Advanced Nutrients / Sensi Grow A-B , Sensi Bloom A-B , BudCandy , Bıg Bud , Overdrive , Vodoo , B-52 , Calmag , Bud Factor X.
Filtre : 360m3 Dr.Karbon Filtre
Giriş : 100m3 Dr.Karbon Giriş fanı
Saksı : 19LT x2 Bez Saksı
Ölçüm cihazları : PH / Adwa AD12 , LUX/Aliexpress Luxmeter , EC/Aliexpress Ec Metre
Toprak : Plagron Batmix ( Allmix ) %70 - Plagron Light Mix %30 Karışık

Genetikler : AK48 PHOTO , BİG BUD PHOTO

30.05.2022- TOHUM SUYA ATILDI
Sıcaklık : 27.3C Nem 50%
TOHUM SUYA

31.05.2022 - TOHUMLAR BAŞ VERDİ PLASTİK KAP İÇİNE PEÇETEYE ALINDI
KABİN İÇİ SICAKLIĞI : 27.4C NEM : 94% Peçeteyi kurudukça hafif hafif nemlendireceğim. Totemim 2 günde baş vermesi :)
KABİN İÇİ
TOHUM

01.06.2022- TOTEM ERKEN TUTTU :)
1 cm den fazla filizlendiler ikisini de All Mix ufak saksılara aldım 6.2 PH'lı can sularını da verdim şuan kabin içerisindeler.
NEM : 85-90 SICAKLIK : 25.1C
TOHUM FİİLİZLENDİ
UFAK SAKSIYA ALINDI

02.06.2022 - TOPRAKTAN KAFA ÇIKARTMA
Kafa çıkartmaya başladılar kızlarım şimdi 19LT bez saksılarıma aktardım %70-30 All-Light toprak karışımı ile beraber Giriş-Çıkış fanları çalışıyor nem makinası çalışıyor. Sıcaklık 26.6C Nem %70
Işık 85CM Yükseklikte Dimmer %50 civarlarında açık. Sulama yapılmadı dün can suyu verilmişti.
FİLİZLER KAFA ÇIKARTTI
BEZ SAKSILARA TRANSFER

03.06.2022 - BÜYÜMEYE DEVAM
Sıcaklık : 25C Nem : 80-85 arası Işık mesafesi : 60cm Dimmer : %40 açık
Ak 48 : 5 cm boy / Big bud : 4.5 cm boy

04.06.2022 - DETAYLI FOTOĞRAFLAR EKLENDİ
Kızlar yavaş yavaş büyümeye devam ediyorlar.
Sıcaklık : 26C Nem : 80-85 Ak 48 : 5.5 cm boy Big Bud : 5 cm boy / Işığa uzaklık mesafesi 60 cm / Dimmer %50 açık seviyede.
AK 48 LUX DEĞERİ
AK 48 YAKIN ÇEKİM
BİG BUD LUX DEĞERİ

BİG BUD YAKIN ÇEKİM

06.06.2022 GÜNCELLEMESİ

Dostlarım merhaba ,

Sizlere güncelleme fotolarını bırakıyorum ve üstadlara bir kaç sorum var.
Öncelikle bitkilerin detaylı fotoğraflarını bırakıyorum.

AK 48 YAKIN ÇEKİM 1
AK 48 YAKIN ÇEKİM 2
BİG BUD YAKIN ÇEKİM 1

BİG BUD YAKIN ÇEKİM 2

Bitkilere dün 20 ml vodoo ekli sulama yapıldı. Bir sonraki sulama yarın olacak.
Sıcaklık : 25C Nem : 80-90 arası.
Bitki boyları : AK 6 CM , BİG BUD 5.8 CM / Işık mesafesi : 55 CM / Dimmer : 40

Takıldığım konu şudur ; Kızlara vuran ışık lux'ü cihazla ölçtüğümde 1900 civarları telefonla ölçtüğümde 5000-6000 arası ölçüyor. Işığım 240w QB bitkilere vuran ışık gücünü nasıl hesaplarım bu durumda doğru mu devam ediyorum yorumlarınız çok kıymetli. @nasa @Kanka @Canna @cannabis16 @higthead @progrower:)

AK 48 LUX CİHAZ
AK 48 LUX TELEFON
BİG BUD LUX CİHAZ

BİG BUD LUX TELEFON

07.06.2022 GÜNCELLEMESİ

Selamlar dostlarım. Nasılsınız günleriniz nasıl geçiyor ? Yoğun günlerin ardından şu pcye oturup cigaramı tüttürürken sizlere yazmak çok keyifli gerçekten herkesin dumanı bol olsun.

Sizlere kızlarımdan bahsetmek isterim.

Öncelikle Big bud kızıma vantilatör sert vurduğu için salmıştı kendini toprağa hemen bir tel geçirip ışığa bakmasını sağladım.
Sıcaklık: 26 C Nem : 80-85 / 1 LT/3ML Vodoo ekli 50 ML bitki başı sulama yapıldı. Işık mesafesi : 55CM Dimmer : %30 RED ON

AK 48

BİG BUD

Işık konusuna çok takıldığımı biliyorum ancak üstadlara bu konuda bir sorum var. Kullandığım Luxmetre aliexpress cihazı.
Lux metre ile ölçüm yaptığımda 1900 civarları veriyor ancak ekranda X10 gibi bir ibare var satıcı ile görüştüğümde ekrandaki değeri X10 yapmalısın diye söyledi şok oldum yani bitkilere 19.000 LUX değeri mi veriyorduk dedim kendime cihazı biraz araştırdığımda gerçekten öyle gibi gözüküyor dimmer ayarımı düşürdüm 4k lux civarına çektim hemen dimmer ayarım ve cihazın ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum üstadlarım cevaplarsa çok sevinirim.

@nasa @higthead @Canna @progrower:)

LUXMETRE
DİMMER AYARI

Dumanınız bol olsun.

12.06.2022 GÜNCELLEMESİ

Herkese iyi pazarlar ve bol dumanlar diliyorum dostlarım. Öncelikle size kızlarımla alakalı bilgileri vereceğim.
Topraktan kafa çıkartalı 10 gün oldu.
Kabin içi sıcaklık : 26C / Nem : 70-75% / Dimmer %40 ( 7-8K Lux ) , Işık mesafesi : 55 CM

Sulama : Bitki başı 175 ML , Vodoo 2ML, B52 1ML şeklinde sulama yapılmıştır.
Ayrıca 6.5 PH ayarlı suya calmag eklendi ve yapraktan fısfıs yapıldı.

Önümüzdeki cumaya kadar şehir dışında olacağım sadece nem makinasını dolduracak arkadaşım , 5 gün bu sulama yetecektir diye düşünüyorum. Bebeklerin resimleri ile sizleri baş başa bırakıyorum herkese güzel bir hafta diliyorum.

AK 48
BİG BUD

18.06.2022 GÜNCELLEMESİ - GÜBRELİ SULAMA / TOPPİNG

Dostlarım merhaba öncelikle bu işten keyif alan kendi cigarasını yetiştiren tüm arkadaşlarıma selamlar olsun
Yaklaşık 5 gündür kızlardan uzaktım topraktanda anladığım üzere kızlarım susamışlar. Öncelikle sizleri fotoğraflarla sonrasındada sulama verileriyle bilgilendireceğim.

VERİLER ; Sıcaklık 26-28C , Nem : 70-80% , Işık Mesafesi : 50-55CM arası , Lux Değeri : 10K
Gübreli Sulama ; AN Sensi Grow A/B 1ML - Vodoo 2ML - B52 2ML - PPM : 560 , PH : 6.3

Kızlar kafa çıkartalı 16 gün oldu gelişimleri gayet güzel gidiyor ALL karışımlı toprağa verdiğimiz için grow gübrelerine başlamamıştık bugün itibariyle yarım doz olarak growlara da girmeye başladık bu kızları coşturacaktır diye düşünüyorum.

AK 48 TEPE
AK 48 NODE
BİG BUD TEPE

BİG BUD NODE

Gördüğünüz gibi 4. katlar çıkarken topping uygulaması yapıldı kızlara sulama gününe denk getirdim bu pozitif yada negatif etki eder mi bilmiyorum ancak dayanamadım tek kat topping yapmayı düşünüyorum zaten.
Topping sonrası görseller ;

AK 48 TOPPİNG
AK 48 TOPPİNG TEPE
BİG BUD TOPPİNG

BİG BUD TOPPİNG TEPE

Topping ve grow gübrelerinden sonra nasıl ilerleyecek merakla bekliyorum.
Dumanınız zehirrr olsun.

22.06.2022 GÜNCELLEMESİ

Dostlarım merhaba ,

Gübreli sulama yaptığım bugünün güncellemesini paylaşmak istiyorum.Toprak 4 gün önce sulandı toprağın sünek bir yapıda olmasından dolayı parmak kontrolünde kuruduğunu anladım. Topraktan kafa vereli tam 20 gün oldu. 2. Gübreli sulamam. Bu hafta sonu LST eğitimine başlayacağım. Yaprakların dibine burnunu sokunca sigaranın kokusu gelmeye başladı :)

VERİLER : Kabin içi sıcaklık : 25-27C Nem : 65-70 / Işık: 11K Lux / Mesafe : 55cm / PPM : 900 , PH6.5 / Bitki başı 400ML sulama / AN Sensi A-B 1.5ML , Vodoo 2ML , B52 2ML / 1LT Suya 6.5PH 1ML Calmag yapraktan calmag sulaması yapıldı. @higthead @Canna @TheGlobalDJ @TheGodfather47

AK 48
AK 48-1
BİG BUD

BİG BUD-1

28.06.2022 GÜNCELLEMESİ

Dostlarım merhaba , kızlarla bu ara ilgilenemiyorum ama bugün gübreli sulama yaptım sizlerle paylaşmak istiyorum.
Topraktan kafa vereli 26 gün oldu. LST Eğitimine başlandı. Sıcaklığı düşüremedim çıkışın kademesini 2ye çıkardım.

VERİLER : Kabin içi sıcaklık : 27-29C Nem : 60-70 Işık gücü : 15K Lux / PPM: 920 , PH 6.5 / Bitki başı 1L sulama / AN Sensi A-B 3ML , Vodoo 2ML , B52 , 2ML , Calmag 2ML / Işıklar kapalıyken sulama yapıldı.

Sizce budama yapmalımıyım ? Hangi teknikle ? Sulamayı git gide arttırıyorum şuan boş sulamaya ne zaman başlamalıyım ?​

AK48

BİG BUD

@higthead @TheGlobalDJ @Canna

02.07.2022 GÜNCELLEMESİ- VEG 30.GÜN

Dostlarım merhaba , Herkes umarım iyidir içimlik cigaramızı çıkartma yolunda bu işin tüm püf noktalarıyla öğrenilmesi konusunda çok okuyorum , çok soruyorum , çok araştırıyorum bu işle ilgilenmeyi çok seviyorum ve bir anlamda terapi gibi geliyor. Hem bu süreçte tüm bilgileriyle ve detaylarıyla size anlatım yapmak istiyorum hem de tecrübe ederek öğrenmek. Herkese çok selamlar.

Sizlere ilk olarak verilerden bahsedeyim ;
VERİLER : Sıcaklık : 28-29C , Nem: 55-65 , Işık gücü : 18k LUX , Işık mesafesi : 60cm , PPM : 800 / PH 6.5 Toplam 3.5LT/Bitki başı 1.75LT sulama , Sensi A-B 3ML , Vodoo 3ML , B52 3ML, Calmag 3ML
Giriş fan ON , Çıkış ON , Askılı pervaneler ON , Nem 60 Sabit. Işıkta Red spec açık. IR Spec açık.

Sulamanın birazı saksıdan akacak şekilde sulama yapıldı. LST Eğitimine devam yaprakları açmaya çalışıyorum bu süreçte. Altta kalan ve ışığa uzamaya çalışan dallar var onların ışık alması için üstteki fanlardan budama yapmalımıyım ?
Bir de bitkim bodur kaldı gibi uzamadı ışık mesafesi normal genetiktenmidir yada neyi yanlış yapıyorum üstadların yorumlarına bırakıyorum.​

AK48

B.BUD

KABİN İÇİ

Konuyu takip eden tüm üstatlarıma ve growdaşlarıma teşekkür ederim herşey dilediğiniz gibi olsun çok selamlar.
@higthead @Canna @Kanka @HighMann @TheGlobalDJ @TheGodfather47

Son düzenleme:

Relaxaddiectt

Kıdemli Üye
kanka ışığı açabilirsin mesafe yada dimmer ayarını uyandırır aynı ışığı kullananlar ortalama değerleri söyledim sana bol dumanlar

Elif2626

Yeni üye
Dostlarım merhaba,

Sizlerle 2 farklı genetik yetiştirerek ilk tecrübemi kazanacağım tavsiyelerinizi beklerim. Günlüğümü düzenli ve sürekli güncel tutacağım bilginize dostlarım.

SİSTEMİM
Kabin : Hydro 80x80x180
Işık : Gardensgarage 240W QB
Nem makinası : Simbo 5Lt Nem makinası
Toprak : 70/30 All/Light karışık 19LT Bez Saksı
Gübre : Advanced Nutrients / Sensi Grow A-B , Sensi Bloom A-B , BudCandy , Bıg Bud , Overdrive , Vodoo , B-52.
Eklenecek gübreler : Bud Factor X , Carboload , Nirvana , Overdrive , Piranha , Rhino , Calmag , Tarantula.
Filtre : 360m3 Dr.Karbon Filtre
Giriş : 100m3 Dr.Karbon Giriş fanı
Saksı : 19LT x2 Bez Saksı
Ölçüm cihazları : PH / Adwa AD12 , LUX/Aliexpress Luxmeter , EC/Aliexpress Ec Metre
Toprak : Plagron Batmix ( Allmix ) %70 - Plagron Light Mix %30 Karışık

Genetikler : AK48 PHOTO , BİG BUD PHOTO

30.05.2022- TOHUM SUYA ATILDI
Sıcaklık : 27.3C Nem 50%
TOHUM SUYA
31.05.2022 - TOHUMLAR BAŞ VERDİ PLASTİK KAP İÇİNE PEÇETEYE ALINDI
KABİN İÇİ SICAKLIĞI : 27.4C NEM : 94% Peçeteyi kurudukça hafif hafif nemlendireceğim. Totemim 2 günde baş vermesi :)
KABİN İÇİ
TOHUM

01.06.2022- TOTEM ERKEN TUTTU :)
1 cm den fazla filizlendiler ikisini de All Mix ufak saksılara aldım 6.2 PH'lı can sularını da verdim şuan kabin içerisindeler.
NEM : 85-90 SICAKLIK : 25.1C
TOHUM FİİLİZLENDİ
UFAK SAKSIYA ALINDI

02.06.2022 - TOPRAKTAN KAFA ÇIKARTMA
Kafa çıkartmaya başladılar kızlarım şimdi 19LT bez saksılarıma aktardım %70-30 All-Light toprak karışımı ile beraber Giriş-Çıkış fanları çalışıyor nem makinası çalışıyor. Sıcaklık 26.6C Nem %70
Işık 85CM Yükseklikte Dimmer %50 civarlarında açık. Sulama yapılmadı dün can suyu verilmişti.
FİLİZLER KAFA ÇIKARTTI
BEZ SAKSILARA TRANSFER
Bu sistemin aynısı bendede var ama ışık hps tohum dahi aynı ama ışığını değiştirip LED Alicam senin bu ışık yeterli oluyormu Gardensgarage 240W QB bende alsam nasıl olur birde hangi model isinizdan memmunmusunuz

Myhtra

Müptezel
Bu sistemin aynısı bendede var ama ışık hps tohum dahi aynı ama ışığını değiştirip LED Alicam senin bu ışık yeterli oluyormu Gardensgarage 240W QB bende alsam nasıl olur birde hangi model isinizdan memmunmusunuz
Hacım ben tavsiye üzerine aldım şuanda gayet iyi gidiyor ama tüm konularda gardens garage ürünleri tavsiye ediliyor

Myhtra

Müptezel
ışık mesafesine göre boyları normalmidir üstadlarım. Toprağım %60/40 All - Light karışımı 2 hafta sadece haftalık boş sulama ile geçeceğim sonrasında sensi a-b gübrelere başlayacağım izlediğim takvim doğrumudur? Şuanda PH 6.3 civarları 5 er ML sulama yaptım 2 kez @higthead @hightimes1980 @Kanka @Abu Hay'OT

Myhtra

Müptezel
Bir de An starter KİT e gübre eklemesi olarak ilk fazla hangi gübreleri ekleyeyim sipariş geçeceğim buna istinaden ? Elimdeki gübreler sensi grow a-b sensi bloom a-b , bud candy,big bud,overdrive,vodoo,b52 teşekkür ederim @higthead

higthead

Jolly Green
Dostum aynen güzel gidiyorsun. Daha tohumları atsın.Işık mesafen iyi 60cm boya gıderse yuzde 50 dım yap. Calmag ekle calmag sız olmaz. bud factor x ekleyebılırsın.

Myhtra

Müptezel
Dostum aynen güzel gidiyorsun. Daha tohumları atsın.Işık mesafen iyi 60cm boya gıderse yuzde 50 dım yap. Calmag ekle calmag sız olmaz. bud factor x ekleyebılırsın.
tamamdır hocam şimdi ilk olarak cal mag , bud factor x , carbo , overdrive ekleyeceğim. gübreli sulamaya başladığımda yine desteğine ihtiyaç duyacağız gibi duruyor :)

higthead

Jolly Green
tamamdır hocam şimdi ilk olarak cal mag , bud factor x , carbo , overdrive ekleyeceğim. gübreli sulamaya başladığımda yine desteğine ihtiyaç duyacağız gibi duruyor :)
Carbo alma budcandy 2 ıcerık tek urun. carbo ve tadı guzellestırme. Daha zamanın var gubrelı sulamana=) Gubreye kadar full vodoo pırhana 2 lısı kullanırsın daha zamanın var sulamaya

Myhtra

Müptezel
Carbo alma budcandy 2 ıcerık tek urun. carbo ve tadı guzellestırme. Daha zamanın var gubrelı sulamana=) Gubreye kadar full vodoo pırhana 2 lısı kullanırsın daha zamanın var sulamaya
Hocam calmag ve bud factor x ürünlerini aldım. Şuan bende sadece vodoo var piranha yok bu aşamada piranhayı tedarik edeyim mi ? Onun dışında vodo piranha ne zaman kullanıma başlamalıyım şuanda haftada 2 sulama yapıyorum hatrı sayılır miktarda 5-10 ml arası yaptım giderek arttırıcam bu sulamalara mı ekliyim vodo piranha ikilisini

higthead

Jolly Green
Dostum vodoo her sulamanda 3ml vodoo ve alıcaksan (pırhana) lt ye ph ayarla verıcegıni ver kalanı at cope.Yada cope atma pet bardak ıclerıne fısfısta kullanırsın. Pirhana soylemedıysen exstra tekrar kargo vs soyleme 1 urun ıcın.
Eger alıcaksanda her sulama yukarıda yazdıgım gıbı gubreye gecene kadar.

AwaKe4

Müptezel
Hocam calmag ve bud factor x ürünlerini aldım. Şuan bende sadece vodoo var piranha yok bu aşamada piranhayı tedarik edeyim mi ? Onun dışında vodo piranha ne zaman kullanıma başlamalıyım şuanda haftada 2 sulama yapıyorum hatrı sayılır miktarda 5-10 ml arası yaptım giderek arttırıcam bu sulamalara mı ekliyim vodo piranha ikilisini
Kanka ben genelde ilk hafta 600 ml saksıda atlatıyorum. Her gün gün çarpı 10ml olarak suluyorum genelde. 7. gün 70 ml verdikten sonra 100 ml olarak devam ediyorum bu değerlere yakın sulamanı yapabilirsin. Vodoo elinde varsa tek pirana için uğraşma bence. Carboload ta alma bud candy almışsın zaten. Toprağın da all mix karışım neredeyse 20. güne kadar calmag,vodo hariç birşey isteyeceğini düşünmüyorum bitkinin.
Not olarak düşeyim an nin starter kit alınca sensi a-b içinde oluyor fakat ben 3 lü temel gübrelerden en verimsiz olanının sensi serisi olduğunu düşünüyorum.

Myhtra

Müptezel
Dostum vodoo her sulamanda 3ml vodoo ve alıcaksan (pırhana) lt ye ph ayarla verıcegıni ver kalanı at cope.Yada cope atma pet bardak ıclerıne fısfısta kullanırsın. Pirhana soylemedıysen exstra tekrar kargo vs soyleme 1 urun ıcın.
Eger alıcaksanda her sulama yukarıda yazdıgım gıbı gubreye gecene kadar.
Hocam yarın sulama yapacağım bu sulamaya 1 litreye 3 ml vodoo ekleyip vereceğim tabiki 10ML şeklinde sulama yapacağım geri kalanı şişede muhafaza ederim o zaman cal mag için boş sulamada 6.5 pH ayarlayıp vermek lazım doğrudur dimi an tablosuna göre sulama yapacağım 83802E14-B832-44EB-9525-12FD523B6976.jpeg

Myhtra

Müptezel
Kanka ben genelde ilk hafta 600 ml saksıda atlatıyorum. Her gün gün çarpı 10ml olarak suluyorum genelde. 7. gün 70 ml verdikten sonra 100 ml olarak devam ediyorum bu değerlere yakın sulamanı yapabilirsin. Vodoo elinde varsa tek pirana için uğraşma bence. Carboload ta alma bud candy almışsın zaten. Toprağın da all mix karışım neredeyse 20. güne kadar calmag,vodo hariç birşey isteyeceğini düşünmüyorum bitkinin.
Not olarak düşeyim an nin starter kit alınca sensi a-b içinde oluyor fakat ben 3 lü temel gübrelerden en verimsiz olanının sensi serisi olduğunu düşünüyorum.
Kanka ben direk filizlendikten sonra 60-40 batmix-lightmix toprağa verdim kızları 2.5 haftaya kadar gübre ihtiyacı olmayacak diye düşünüyorum. Cal mag ve vodo sulamalarını aynı suya mı hazırlamam gerekli ? Sensinin olayını sonradan öğrendim maalesef almış bulunduk artık. Teşekkürler yönlendirmen için yukarıdaki yorumda tabloyu paylaştım bu tabloya göre gübreleme yapacağım varmı ekleyeceğin bir not ?

higthead

Jolly Green
Bu denlı ufak bebişlere calmag 6.5 ve 0.3 ec yanı 250-300 pmm e kadar yapraktan spreyleme yapılır.Kaldı ki daha senın bebişler tohumu atmadı daha zamanın varrrr. Sulamadan ziyade şuan kökleri olmadığı için havadaki nemden gelişicekler. Boya gitmesinler dikkat et. Bebişlerin üzerine pet kapat dostum tohumu atınca veya atmaya yakın.

Gübrelik durumun yok 20 gün idare edicek toprağın.

AwaKe4

Müptezel
Kanka ben direk filizlendikten sonra 60-40 batmix-lightmix toprağa verdim kızları 2.5 haftaya kadar gübre ihtiyacı olmayacak diye düşünüyorum. Cal mag ve vodo sulamalarını aynı suya mı hazırlamam gerekli ? Sensinin olayını sonradan öğrendim maalesef almış bulunduk artık. Teşekkürler yönlendirmen için yukarıdaki yorumda tabloyu paylaştım bu tabloya göre gübreleme yapacağım varmı ekleyeceğin bir not ?
Kanka ben cal mag ve vodo kullanmıyorum. @higthead ın dediği ölçülerde kullanabilirsin. Calmag ı toprağa karışım ile hallediyorum. Vodo içinde normal bahçe tarımında kullandığımız ürünlerle hallediyorum. tabi benimkisi biraz alternatif çözümler. Ama senin kızlar topraktan kafayı çıkaralı 48 saat anca olmuş. Şuan için vermen gereken herhangi birşey yok. Şuan bitkilerin ekili olduğu saksılar nihai saksıları mı ve kaç lt ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
    *** *** hahahaha* hahahaha**** ******** ****** ******
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** hahahaha***** *** *** ** ******** ********
    ****** ******** ****** ********* *** ******* ***** *** hahahaha****
    +1
  • Didrug Didrug:
    hahahaha***** ***** ********** ********
  • A active661:
    ** ** ******** * ***** ** **** hahahaha**
  • Didrug Didrug:
  • A active661:
  • Didrug Didrug:
    ********* ** ********* hahahaha* *** *******
  • Didrug Didrug:
    ****** **** * ****** ***** **** ***** **
    +3
    ****** ***** ** **** ********* ** ***** ********** ******* ******* ***** ******* **
    +1
    ********* hahahaha ********* **** ********** hahahaha ******

****** **** * ****** ***** **** ***** **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    *** ****** ****** ******* ***** ******* ** * **** * **** ****** * **** * ****** **********
  • A active661:
    ***** ***** ****** hahahaha* ********* ********* ** **** ******** hahahaha ********** ***** ** **** ********* **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    ***** ******** hahahaha****** ***** ** ******** hahahaha
    TabldotLife TabldotLife: ***** ******** hahahaha****** ***** ** ******** hahahaha