BİG BUD & AK48 / TOHUMDAN HASATA

Myhtra

Müptezel
ARA GÜNCELLEME-25.07.2022 ÇİÇEK BAŞLANGICI
Selamlar kankalar , çiçeğe alalı 2 gün oldu sıcaklık değerleri sınırları zorluyor ışık düzenini akşam 7 ON sabah 7 OFF yaptım günün sıcak saatlerinde ışık kapalı kalmış oluyor ancak geceleri de çok sıcak geçiyor 29-30 dereceleri görüyor bazen. Nem konusu ise 50-55 civarlarında geziyor toprağı sulayalı 2 gün oldu kök ve çevresini parmak kontrolü yaptım kök hala nemli sulama muhtemelen çarşamba akşam olacaktır.

Bloom gübreleri tam doz başlayacağım önümdeki sulamada ve lt/1ml calmag takviye edeceğim. Pistil mi gösteriyor ön çiçek mi bu geçirdiğimiz süreç ? Hala cinsiyet belli etmedi sanırım sponsorda bu ara çok istenilen genetikten farklı genetik sorunu dışında erkek çıkma da çoğaldı inşallah öyle bir şey olmaz çok felaket üzer.
@higthead @Canna @TheGodfather47 @TheGlobalDJ

Ustalar eşliğinde görselleri aşağıya bırakıyorum.​

AK 48​

BİG BUD​

OttoMan347

√SEFİR√
ARA GÜNCELLEME-25.07.2022 ÇİÇEK BAŞLANGICI
Selamlar kankalar , çiçeğe alalı 2 gün oldu sıcaklık değerleri sınırları zorluyor ışık düzenini akşam 7 ON sabah 7 OFF yaptım günün sıcak saatlerinde ışık kapalı kalmış oluyor ancak geceleri de çok sıcak geçiyor 29-30 dereceleri görüyor bazen. Nem konusu ise 50-55 civarlarında geziyor toprağı sulayalı 2 gün oldu kök ve çevresini parmak kontrolü yaptım kök hala nemli sulama muhtemelen çarşamba akşam olacaktır.

Bloom gübreleri tam doz başlayacağım önümdeki sulamada ve lt/1ml calmag takviye edeceğim. Pistil mi gösteriyor ön çiçek mi bu geçirdiğimiz süreç ? Hala cinsiyet belli etmedi sanırım sponsorda bu ara çok istenilen genetikten farklı genetik sorunu dışında erkek çıkma da çoğaldı inşallah öyle bir şey olmaz çok felaket üzer.
@higthead @Canna @TheGodfather47 @TheGlobalDJ

Ustalar eşliğinde görselleri aşağıya bırakıyorum.​

AK 48​

BİG BUD​

Maşallah kanka çok güzel görünüyorlar. Yanlız daha çiçeğe girmemiş pistil görünmüyor o inceler yaprak ama renk açılmasından anlaşıldığı gibi eli götünde girdi girecek az kalmış.

Myhtra

Müptezel
Maiallah dostum ellerine sağlık 12-12 ye alalı 2 günde pistil vermez sabret geçişe başlamıstır. Sıcaklığı düşür biraz birşekilde.
Eyvallah hocam emeğin büyük. Sıcaklık için elimden bir şey gelmiyor maalesef en uygun ışık saati varmı daha da aklıma bir şey gelmiyor vallahi

higthead

Jolly Green
Dostum oynama artık ışık saatlerinle zaten gece yarısı açıyorsun yapıcak birşey yok. Aslında mobil klima eklesen efsane olur.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
2-3 derecelik düşüş için evaporatif soğutucu bakabilirsin letgo dan falan ikinci el bişeyler
Cinsiyet konusunda daha belli değil bence arkadaşlarında dediği gibi herşey bir haftada ortaya çıkar güzel oldu çiçekler bu ayar devamke

Myhtra

Müptezel
2-3 derecelik düşüş için evaporatif soğutucu bakabilirsin letgo dan falan ikinci el bişeyler
Cinsiyet konusunda daha belli değil bence arkadaşlarında dediği gibi herşey bir haftada ortaya çıkar güzel oldu çiçekler bu ayar devamke
Benimde son 3-4 hafta kaldı hasata biraz nitrojen yanığı var kestim biogrow’u
Hocam eyvallah sen işini bilirsin diyorum çiçeklerdeki yanık için :) Hava temizleyici cihazlardan bahsediyorsun dimi

higthead

Jolly Green
Kabinin bulundugu Oda kac m2 kaca kac 9luk klıma yeterlı gelır mı baktın mı? ve inverter klima almaya bak fatura dostudur 24 e sabıtledınmı mis gibi elektırık cekmez dostum?

Bütçe var ise wifi li uzaktan derecenı ayarlarsın kabın ıcı durumuna gore. Birde kabıne sonoff cihazı at onuda wifi ye bagla fanlarını bu sonoff cıhazına bagla sıcaklık ve nem degerlerını uzaktan gor ve fanlarını ısık acıkken gırdıgın dereceye gore calıssın dursun (ısık acıkken dur calıstır yapma) ısık kapalı ıken neme gore calıssın dursun.

sonoff

sensor uzatma kablon

Myhtra

Müptezel
Kabinin bulundugu Oda kac m2 kaca kac 9luk klıma yeterlı gelır mı baktın mı? ve inverter klima almaya bak fatura dostudur 24 e sabıtledınmı mis gibi elektırık cekmez dostum?

Bütçe var ise wifi li uzaktan derecenı ayarlarsın kabın ıcı durumuna gore. Birde kabıne sonoff cihazı at onuda wifi ye bagla fanlarını bu sonoff cıhazına bagla sıcaklık ve nem degerlerını uzaktan gor ve fanlarını ısık acıkken gırdıgın dereceye gore calıssın dursun (ısık acıkken dur calıstır yapma) ısık kapalı ıken neme gore calıssın dursun.

sonoff

sensor uzatma kablon

Linkleri paylaştığın için emeğine sağlık brom oda maximum olsun 10m2 değildir bile bitane mobil klima alıp hem evde hem de odayı soğutmakta kullanmak istiyorum ancak bahsettiğin sensörler benim için gereksiz yatırım olabilir çünkü yurtdışı durumum var ispanya gidersem coco yada hydro geçiş yaparım tam teşekküllü sistem ile

Myhtra

Müptezel
Dostum bu cıhaz sadece hava ufluyor. oda ıcı hangı sıcaklıkta ıse onu ufler sogutmaz.
Her türlü mobil klima gerekli 2.el uyguna bir şey denk getirirsem alacağım hocam. Bu arada yarın sulama günü baya yaprak doldu bitki bloom başlangıcı budama yapmalımıyım? Bir de dozajı nasıl olmalı her gün bir kaç yaprak mı yoksa iyice budama yapmalımıyım?

higthead

Jolly Green
Dostum elleme yaprakları cıcege gecıyorsun daha degıl. sadece sulama gunu tek tuk golge yapanları alabılırsın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ******** hahahaha hahahaha*** **** ******* ****** ***
    ********** ******** hahahaha** *******
    ****** ******** ********* ******** ******* ********** ******* hahahaha*
  • S Seytan. Mari:
    ***** ******** ******* ******** ****** **
  • S Seytan. Mari:
    ****** ******* ******* ******** ********** **
  • S Seytan. Mari:
    ****** *** * ****** ******* ***** hahahaha**** ****** hahahaha* **** ** ****** ******* ********
  • S Seytan. Mari:
  • S Seytan. Mari:
    hahahaha* ******* ********* ** *** **
    **** ******** ***** hahahaha*** ******* * ****** ******* *** **
    ********** ****** ***** ********* *** hahahaha** hahahaha***
    +1
  • S Seytan. Mari:
    +1
  • S Seytan. Mari:
    *** ***** ********** ********* ******** ********** *** **** ******* hahahaha* ****** hahahaha**** ** *** ****** ********** **** *** ***** *** ****** *******
  • S Seytan. Mari:
    ***** ******* ** **
    ***** ******** ***** ******** ** **
    **** **** ** ********** * ****** ** **** ** ******* ** **
  • K klasiktalha:
    ***** ******* ********** ******* *** hahahaha** ********
  • K klasiktalha:
  • K klasiktalha:
    ** ***** ********** ******* ********* hahahaha* ***** hahahaha** ********* **** ********* ****** ****** ****** ********** ****** ***** ***** hahahaha** ***** ******** hahahaha**** ******* *** *** ******* ****** ***
  • K klasiktalha:
    *** **** ****** ** *** ******** **** ** * ***** *** hahahaha *** ********* hahahaha* ******
    ********** ****** *** **** ******* ***** hahahaha **** ******** * ******* ********** ******** hahahaha*** ***** ******* **** ********** *** ** ******** ***** ******** *** hahahaha*** **** ******* ******** ******* ** **** ** ******* ****** ******** ****** *** **** ****** ** *** ******** **** ** * ***** *** hahahaha *** ********* hahahaha* ******
    +1
    ******* hahahaha*
    VisneliKadayif VisneliKadayif: ******* hahahaha*