Selamün aleyküm destek lütfen ?

John Snow

Doktor
Bu sulama top max grow blom 3 unu karistirip sulama yapmalıyım dimi
İnan bu bilgiler sana baştan sona yetecek bilgiler aslında işin en sonuna geldiğinde flash atıyorsun flash'ın Ne olduğunu biliyor musun iki defa öneriyorum ben neden iki defa öneriyorum sigara içerken içim tadı ve kalitesi için şimdi sen gübreleri veriyorsun gübreği emiyor sigara içiminde boğazlarını yakıyor öksürtüyor mutlaka flash atmak ve son bir hafta sadece su ile sulamak gerekiyor tat ve lezzet için sadece su tamam doğru ama ekstra bir şey söyleyeceğim pekmez atıyorum 5 litrelik Su şişesinin içine bir yemek kaşığı pekmez atıyorsun ve karıştırıyorsun suyu Bu da içim kalitesini arttırır

John Snow

Doktor
Bu sulama top max grow blom 3 unu karistirip sulama yapmalıyım dimi
Ondan sonra hasat yapıyorsun hasatını nasıl kurutacağını biliyor musun karanlık bir ortamda daha doğrusu Bir kutunun içinde Ama ipe dizerek daha önce nasıl tütün kuruturdu eski insanları ahırlara karanlık bölgeleri asarlardı kurutmak için bu da yaklaşık 20 günlük bir süre yani eline aldığında sapını kırmak istediğinde Çat diye kırılması lazım Güneş görmeden serin bir yerde kuruması lazım

Piranaa

Kıdemli Üye
İnan bu bilgiler sana baştan sona yetecek bilgiler aslında işin en sonuna geldiğinde flash atıyorsun flash'ın Ne olduğunu biliyor musun iki defa öneriyorum ben neden iki defa öneriyorum sigara içerken içim tadı ve kalitesi için şimdi sen gübreleri veriyorsun gübreği emiyor sigara içiminde boğazlarını yakıyor öksürtüyor mutlaka flash atmak ve son bir hafta sadece su ile sulamak gerekiyor tat ve lezzet için sadece su tamam doğru ama ekstra bir şey söyleyeceğim pekmez atıyorum 5 litrelik Su şişesinin içine bir yemek kaşığı pekmez atıyorsun ve karıştırıyorsun suyu Bu da içim kalitesini arttırır
Biliyorum bitkiyi sudan arindiriyoruz örnek ph ayarlı suyla 10 20 litre suyla yıkıyoruz toprağı alttan akıtarak dimi

John Snow

Doktor
Kanka kafama takılan şu bu sulamayi kaç litre yapmalıyım saksı başı teki 15 litre teki 12 litre ve bu 3 gubreyi biranda eklemelimiyim topmax blom ve grow
Evet bu 3 gübreyi sana tavsiye ettiğim gübreyi de ekleyerek sulama yapmalısın 5 litrelik damacanalar var ya Bunu ağzına kadar doldur tek seferde bu 5 litreyi 15 litrelik saksıya dök çünkü altından yarım litre ya da 1 litre su akmak zorunda besin kirliliği olmaması için

Piranaa

Kıdemli Üye
Ondan sonra hasat yapıyorsun hasatını nasıl kurutacağını biliyor musun karanlık bir ortamda daha doğrusu Bir kutunun içinde Ama ipe dizerek daha önce nasıl tütün kuruturdu eski insanları ahırlara karanlık bölgeleri asarlardı kurutmak için bu da yaklaşık 20 günlük bir süre yani eline aldığında sapını kırmak istediğinde Çat diye kırılması lazım Güneş görmeden serin bir yerde kuruması lazım
Kanka hasati biliyorum

Piranaa

Kıdemli Üye
Evet bu 3 gübreyi sana tavsiye ettiğim gübreyi de ekleyerek sulama yapmalısın 5 litrelik damacanalar var ya Bunu ağzına kadar doldur tek seferde bu 5 litreyi 15 litrelik saksıya dök çünkü altından yarım litre ya da 1 litre su akmak zorunda besin kirliliği olmaması için
Flushu şimdi değil ama son. 1 hafta kala yapigim dimi 5 litreye doldurul

Piranaa

Kıdemli Üye
Biliyorum deme formda bu konuyu çok iyi araştırmalısın yoksa sigaralarını küflendirirsin bir tanesi küflenirse sömeleklerin hepsine bulaşır ya hepsini atmak zorunda kalırsın
Kanka ozaman dediğin gibi araştıracağım ve senden yardım alacağım ama kabin dışında kurutacagim sorun olmaz dimi odaya koysam karanlik

John Snow

Doktor
Flushu şimdi değil ama son. 1 hafta kala yapigim dimi 5 litreye doldurul
Flash şöyle yapılıyor evet son bir iki hafta kala oluyor bu 1 veya 2 hafta kala bak bunun altını çiziyorum öyle 5 litre su değil 50 litre su ile yapman lazım yani saksının 3 katı kadar su Dökmen lazım atıyorum senin saksının 15 litre senin 45 litre su Dökmen lazım bunu tek seferde değil iki seferde de yapabilirsin örneğin şimdi yaptın aradan yarım saat geçti ya da bir saat geçti geriye kalan suyu bu zaman geçtikten sonra tekrar yavaş yavaş altından su akacak şekilde daha doğrusu gübre temizlenene kadar gübre temizlendiğinde bembeyaz berrak bir su akar gübreli su ise böyle sarımsi Akar ver berrak su akana kadar

John Snow

Doktor
Knaka 5 litre su ile flush atacağım dediğin gibi son 1 hafta kala
Hayır 5 litre suyu normal sulamada kullanacaksın 15 litrelik saksım var ya ona 5 litre su dök her seferinde 12 litre olana da 4 litre dök altından 1 litre su aksın saksının altından Bu normal sulamadan bahsediyorum flaştan bahsetmiyorum sağlıklı sulama böyle olur suyu üstten dökersin alttan 2 bardak 3 bardak çıkacak şekilde sulama yaparsın

Piranaa

Kıdemli Üye
Hayır 5 litre suyu normal sulamada kullanacaksın 15 litrelik saksım var ya ona 5 litre su dök her seferinde 12 litre olana da 4 litre dök altından 1 litre su aksın saksının altından Bu normal sulamadan bahsediyorum flaştan bahsetmiyorum sağlıklı sulama böyle olur suyu üstten dökersin alttan 2 bardak 3 bardak çıkacak şekilde sulama yaparsın
Kanka ben 1 litre yapıyorum bitki başı sulamayı cokmu az yapıyorum yani gübreli suyufami 5 litre yapigim yarın

John Snow

Doktor
Tammadir kankam ozaman 5 litreye göre vereceğim gubreleride demek oluyor bu
Evet şimdi gübre ile alakalı şunu söyleyeceğim 1 litreye 2 milim döküyorsun ya gübreyi sen bunu 1 litreye bir buçuk milim yani tablonun sana gösterdiğini Bir tık az olarak veriyorsun gübreyi mesela 5 litrelik suya 10 milim gübre Dökmen lazım ama sen 10 milim dökme 8 milim dök 7 milim dök

Piranaa

Kıdemli Üye
Evet şimdi gübre ile alakalı şunu söyleyeceğim 1 litreye 2 milim döküyorsun ya gübreyi sen bunu 1 litreye bir buçuk milim yani tablonun sana gösterdiğini Bir tık az olarak veriyorsun gübreyi mesela 5 litrelik suya 10 milim gübre Dökmen lazım ama sen 10 milim dökme 8 milim dök 7 milim dök
Azını dokigim fazlasını dokmigim demek istiyorsun aklımdaki gibi ben yarım dozajla baslamayi dusunuyodum ama demeki yarımin bı tık üstü dozajla baslamami tavsiye ediyorsun bu sulama topmax grow blom hepsini dayayacagim bitkiye

John Snow

Doktor
Azını dokigim fazlasını dokmigim demek istiyorsun aklımdaki gibi ben yarım dozajla baslamayi dusunuyodum ama demeki yarımin bı tık üstü dozajla baslamami tavsiye ediyorsun
Sormuştun ya bana yanlışların var mı diye bir kere ışık olayında yanlış yapmıştın çünkü çok az ışık veriyordun sulama konusunda yanlış yapmışsın 1 litre su dökmek gerçekten çok yanlış ve çok az gübre konusunda ise yine yanlış bilgi biliyorsun ama şimdi doğrusunu öğreniyorsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********