Selamün aleyküm destek lütfen ?

John Snow

Doktor
Kanka dim 100 de yuzdeyken mesafe ile 35 bin lux alacağım kameraya Beyaz kağıt takmiyorum alırken luxu çok dusuuryor dkye
Burada ne demek istediğini anlamadım ben sana tekrar söyleyeceğim şimdi anlatacağım telefonuna lüks ölçer indireceksin Google play Store'dan iPhone kullanıyorsan nasıl yapacağını bilmiyorum çünkü Android ile iPhone farklı ben Android kullanıyorum

John Snow

Doktor
Şuan kontrol ettiğimde 35000 36000 lumenlere geldi dimmeri yukseltince kameraya Beyaz kağıt koymuyorum ama ben
Bu beyaz kağıt işini Sana kim söyledi böyle bir şey yok beyaz kağıdı falan çıkart aradan bitkinin tam tepesine telefonunu tut kaç ölçüyorsa bana söyle zaten 35 binin altındaysa bitki gelişimin hızlı olmaz sana dediğim gübreyi de unutma o en önemlisi

Piranaa

Kıdemli Üye
Bu beyaz kağıt işini Sana kim söyledi böyle bir şey yok beyaz kağıdı falan çıkart aradan bitkinin tam tepesine telefonunu tut kaç ölçüyorsa bana söyle zaten 35 binin altındaysa bitki gelişimin hızlı olmaz sana dediğim gübreyi de unutma o en önemlisi
Kanka şuan 39 bin luxlte gübre için şuan hiç nakitim yok bu grow olmasada olmazmi bana big buda dediler onun yerine kullanabilirsin oyüzden bigbud aldim growkentten bikaç denyo söyledi Beyaz kağıt koyunca lümen kalmıyor zaten ise yaramiyor

John Snow

Doktor
Kanka şuan 39 bin luxlte gübre için şuan hiç nakitim yok bu grow olmasada olmazmi bana big buda dediler onun yerine kullanabilirsin oyüzden bigbud aldim growkentten
Kardeşim ben big but hiç kullanmadım Bir but zaten benim bildiğim son 1 ay kullanılıyor tam Bu konuda emin değilim big but diye bir gübre biyobis serisinde var mı yok mu onu da bilmiyorum
Bio grow
Bio bloom
Bio top Max
Calmag
Bio Heaven
Ph düşürücü
Ve kök gübresi lazım
Hepsi bukadar

Piranaa

Kıdemli Üye
Kardeşim ben big but hiç kullanmadım Bir but zaten benim bildiğim son 1 ay kullanılıyor tam Bu konuda emin değilim big but diye bir gübre biyobis serisinde var mı yok mu onu da bilmiyorum
Bio grow
Bio bloom
Bio top Max
Calmag
Bio Heaven
Ph düşürücü
Ve kök gübresi lazım
Hepsi bukadar
Biobizde yok advantecte var somekleri geliştirmek için kulanilan bı gübre kankam hepsi var bio heaven bidahakine alicam artik

John Snow

Doktor
Kanka şuan 39 bin luxlte gübre için şuan hiç nakitim yok bu grow olmasada olmazmi bana big buda dediler onun yerine kullanabilirsin oyüzden bigbud aldim growkentten bikaç denyo söyledi Beyaz kağıt koyunca lümen kalmıyor zaten ise yaramiyor
Bu arada ben organikçiyim aynı zamanda bitkiyi de gübreye boğmayacaksın arada bir normal sulama yapacaksın saf sulama saf sulama yaparken baktın ki yapraklarda sıkıntı var sararmaya başladı O zaman çalmak takviyesi yapacaksın

John Snow

Doktor
Biobizde yok advantecte var somekleri geliştirmek için kulanilan bı gübre kankam
Yok hangi amaçla kullanıldığını biliyorum sömekleri geliştirmesi için büyütmesi için tavsiye ediyorlar ama az önce de yazdığım gibi ben organikçiyim bitkiyi gübreğe boğmamam gerekiyor 2-3 sulamadan bir tanesini normal sulama yapman lazım sadece su pH düşürülmüş su

Piranaa

Kıdemli Üye
Biobizde yok advantecte var somekleri geliştirmek için kulanilan bı gübre kankam

Yok hangi amaçla kullanıldığını biliyorum sömekleri geliştirmesi için büyütmesi için tavsiye ediyorlar ama az önce de yazdığım gibi ben organikçiyim bitkiyi gübreğe boğmamam gerekiyor 2-3 sulamadan bir tanesini normal sulama yapman lazım sadece su pH düşürülmüş su
Kanka ben1 sulama dolu. 1 sulama boş gidiyorum gübreye bogmamak için gübreye 15 gunkukten sonra başladım

John Snow

Doktor
Kanka ben1 sulama dolu. 1 sulama boş gidiyorum gübreye bogmamak için gübreye 15 gunkukten sonra başladım
Bir ekipmandan başladık senin ekipmanın tamam 2 gübre konusunu konuştuk sadece bir gübren eksik 3 sulama konusunu konuştuk 4 ışık konusunu konuştuk 5 bitki ile ışık arasındaki mesafeyi santim olarak değil lümen olarak ayarlaman gerektiğini konuştuk yani sen 35 binin 40.000'in üstünde lümen yakaladığında aradaki mesafe o şekilde belli olur dedik iri gelir 35 santim olur yeri gelir 50 cm olur dedik önemli olan 40.000 lümeni 50.000 lümeni yakalaman

Piranaa

Kıdemli Üye
Bir ekipmandan başladık senin ekipmanın tamam 2 gübre konusunu konuştuk sadece bir gübren eksik 3 sulama konusunu konuştuk 4 ışık konusunu konuştuk 5 bitki ile ışık arasındaki mesafeyi santim olarak değil lümen olarak ayarlaman gerektiğini konuştuk yani sen 35 binin 40.000'in üstünde lümen yakaladığında aradaki mesafe o şekilde belli olur dedik iri gelir 35 santim olur yeri gelir 50 cm olur dedik önemli olan 40.000 lümeni 50.000 lümeni yakalaman
Anladım kanka demek istediğini burdada önemli olan lumen

John Snow

Doktor
Kanka okadar yuklenmiyorum bitkiye senin kadar yüklenmelimiyim
Kesinlikle benim dediğim gibi gitmelisin ben bir ara hiç boş sulama yapmıyordum ilk başladığım dönemlerden itibaren şu anda öyleyim iki sulama gübreli ya da 3 sulama gübreli gidiyorum Bir sulama normal saf su veriyorum bak şimdi sana bir resim atacağım nasıl bir iş yaptığımı anlayacaksın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bafici bafici:
  • K klasiktalha:
    hahahaha***
  • K klasiktalha:
  • bafici bafici:
    ********* hahahaha ******* hahahaha
  • bafici bafici:
    *** ***** ***** * ****** ** hahahaha* *******
  • bafici bafici:
    ** *** ******** ***** ********** hahahaha** ******
  • K klasiktalha:
  • bafici bafici:
    ****** *** hahahaha***
  • K klasiktalha:
  • bafici bafici:
  • bafici bafici:
    *** *** ****** ****** **** *** ***** ** hahahaha*
  • bafici bafici:
  • K klasiktalha:
  • K klasiktalha:
    **** **** ****** ******* ****** hahahaha*** ***** ***** ********* *** ** ****** *** ******* ********
  • bafici bafici:
  • bafici bafici:
    **
  • bafici bafici:
  • bafici bafici:
    hahahaha*** ****
    +1
  • K klasiktalha:
  • bafici bafici:
  • K klasiktalha:
  • K klasiktalha:
    **** hahahaha