Selamün aleyküm destek lütfen ?

Piranaa

Kıdemli Üye
Kesinlikle benim dediğim gibi gitmelisin ben bir ara hiç boş sulama yapmıyordum ilk başladığım dönemlerden itibaren şu anda öyleyim iki sulama gübreli ya da 3 sulama gübreli gidiyorum Bir sulama normal saf su veriyorum bak şimdi sana bir resim atacağım nasıl bir iş yaptığımı anlayacaksın
At kanka ben şuan hangi gubreyle devam etmeliyim onuda söylersen iyi olur

John Snow

Doktor
Ama o lumeni yaklastirdikca buluyoruz yaklastirdikca ama yapraklar yanıyor kanka ondan korkuyorum

Piranaa

Kıdemli Üye

Bak bu atigin ilk resimde acaip yakın mesela yakmiyormu bitkiyi isiyla

John Snow

Doktor
Ama o lumeni yaklastirdikca buluyoruz yaklastirdikca ama yapraklar yanıyor kanka ondan korkuyorum
Bak konuyu anlamaya başlıyorsun yapraklara hiçbir şey olmaz korkma yani ışık bitkiye yaklaştıkça ya da bitki ışığa yaklaştıkça sen 35. Bin 40 bin lümeni yakaladığın anda sen aradığını buldun demektir 50.000 lümen harikadır 60.000 lümen daha harikadır tabii bu bir aydan sonraki bitkiler için geçerli bir buçuk aylık bitkiler 2 aylık bitkiler için

John Snow

Doktor
Bak bu atigin ilk resimde acaip yakın mesela yakmiyormu bitkiyi isiyla
20-25 santim mesafe vardı kesinlikle hiçbir şey yapmadığını defalarca kez söyledim korkma gör istedim yani olayı sen verim almak istiyorsan benim dediğimi dinle ve hiçbir sıkıntı yaşamayacağına da emin olabilirsin çünkü senin emeklerini heba ettirmek istemem benim söylediklerim senin emeklerine heba ettirmez senin aradığın 150 gramı 200 gram olarak alırsın yani pirince giderken eldeki bulgurdan olacağım diye korkma bunlar hep denenmiş şeyler

Piranaa

Kıdemli Üye
Bak konuyu anlamaya başlıyorsun yapraklara hiçbir şey olmaz korkma yani ışık bitkiye yaklaştıkça ya da bitki ışığa yaklaştıkça sen 35. Bin 40 bin lümeni yakaladığın anda sen aradığını buldun demektir 50.000 lümen harikadır 60.000 lümen daha harikadır tabii bu bir aydan sonraki bitkiler için geçerli bir buçuk aylık bitkiler 2 aylık bitkiler
Mesafeyi yavaş indirecegim bitki büyüdükçe ozaman ve kanka senin bitkin kocaman benimkisine baksana küçük bişey bu arada maşallah eline sağlık bende istiyorum böyle bitki

John Snow

Doktor
Mesafeyi yavaş indirecegim bitki büyüdükçe ozaman ve kanka senin bitkin kocaman benimkisine baksana küçük bişey bu arada maşallah eline sağlık bende istiyorum böyle bitki
Büyük olan bitki uzun dönem bitki yani otomatik auto değil autonun diğer adı otomatiktir o büyük olan bitki feminzıt yani FEM

John Snow

Doktor
Şimdi hangi gübreleri kullanacağını söylüyorum grow bloğun top Max bio Heaven boş sulama yaptığında arada bir çalmak şu anda bunları kullanman gerekiyor

John Snow

Doktor
He onda ozmaan bı yarım tane vardır kanka
Şimdi uzun dönem bitkilerde bir ışık süresi 2o / 4 olmuyor 12 saat karanlık 12 saat aydınlık şimdi bunlarla kafanı karıştırmayayım sen uzun dönem yapmıyorsun zaten kısa dönem yapıyorsun uzun döneme bakmak biraz gerçekten uzun zaman alıyor yani 5 ay gibi bir süre alıyor bazıları 6 ay Ama genelde 5-6 ay içinde sonlandırıyorlar sen şimdi uzun dönemi unut

John Snow

Doktor
Bu sulama top max grow blom 3 unu karistirip sulama yapmalıyım dimi
Bir de sana bir şey daha söyleyeyim bitkinin en alttan yukarıya doğru yüzde 20'lik yerinde yaprak sömek zarf surf hiçbir şey bırakmamalısın sıfır tıraşlamalısın demek istediğimi anladın mı saksıdan sonra çiçek başlıyor ya oraları ışık gelmiyor en dibi dibinden itibaren %20'lik kısmına denk gelen ağaçtaki yaprakları dalları zartı zırtı hiç yani orada bir şey bırakmamalısın budamalısın tertemiz yapmalısın

Piranaa

Kıdemli Üye
Bir de sana bir şey daha söyleyeyim bitkinin en alttan yukarıya doğru yüzde 20'lik yerinde yaprak sömek zarf surf hiçbir şey bırakmamalısın sıfır tıraşlamalısın demek istediğimi anladın mı saksıdan sonra çiçek başlıyor ya oraları ışık gelmiyor en dibi dibinden itibaren %20'lik kısmına denk gelen ağaçtaki yaprakları dalları zartı zırtı hiç yani orada bir şey bırakmamalısın budamalısın tertemiz yapmalısın
Dibinden yukarıya doğru fan yapraklarını koparticam dimi pistilleri falan değil beyaz kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • bafici bafici:
  • K klasiktalha:
    hahahaha***
  • K klasiktalha:
  • bafici bafici:
    ********* hahahaha ******* hahahaha
  • bafici bafici:
    *** ***** ***** * ****** ** hahahaha* *******
  • bafici bafici:
    ** *** ******** ***** ********** hahahaha** ******
  • K klasiktalha:
  • bafici bafici:
    ****** *** hahahaha***
  • K klasiktalha:
  • bafici bafici:
  • bafici bafici:
    *** *** ****** ****** **** *** ***** ** hahahaha*
  • bafici bafici:
  • K klasiktalha:
  • K klasiktalha:
    **** **** ****** ******* ****** hahahaha*** ***** ***** ********* *** ** ****** *** ******* ********
  • bafici bafici:
  • bafici bafici:
    **
  • bafici bafici:
  • bafici bafici:
    hahahaha*** ****
    +1
  • K klasiktalha:
  • bafici bafici:
  • K klasiktalha:
  • K klasiktalha:
    **** hahahaha