Selamün aleyküm destek lütfen ?

John Snow

Doktor
Kesin edeceğim bu değerli bilgilerini tabikide kankam yarın hepsini kayıt altına alacagim
15 gün sonra diğer tohumları suya at çünkü 31 günlük dedin 45 günlük olduğunda diğerlerine suya atıp patlat ve saksılara ek çünkü onlar 15-20 santim olana kadar diğerlerinin hasat vakti gelecek yani düşük ışık lümeni bile o yeni ekilenlere yetecek

John Snow

Doktor
Bardakta yapıyorum biobiz light mix ile dimi
Önce cam bardağın içine su ile doldur tohumları içine at 24 saat bekle dibe çökmüş mü çökmemiş mi bak eğer çökmemişse parmağınla dokun dibe çökmesini sağla dibe çöktükten Bir saat sonra ya da yarım saat sonra peçeteyi ıslat peçetenin arasına koy peçeteyi de buzdolabı poşetinin içine koy güneş görmeyen bir yerde beklet doğumlar patladıysa toprağa at o tohumları 25 litre sana yetecek mutlaka perlite ekle toprağına

John Snow

Doktor
Tamamdır kankam ozaman bı 15 gün sonra tohumları patlatmaya baslgiim ben dediğin gibi
Aynen öyle kardeşim çünkü ışık yanıyor elektrik faturasına etki ediyor ve zaman kaybetmemen açısından bu 15 gün sonra diğerlerinin de patlayıp toprağın içine girmesi sana çok büyük ivme kazandıracak ve dediğim gibi bunu yaptıktan sonra çadırını ışığını kaldır Bir sene daha elleme çünkü o sana bir seneden fazla yetecek tabii kimseye vermezsen satmazsan kimseyle paylaşmazsan daha doğrusu arkadaşlarınla eşinle dostunla en samimi arkadaşınla oturup içebilirsin hediye de verebilirsin böyle bile yapsan sana bu dört tane bitki bir seneden çok daha fazla yeter

John Snow

Doktor
Koydum kanka büyük fark yok çok oyle peki böyle yapınca nezaman hasat alacağım sure nekadar dusucek
Şimdi auto tohumların iki buçuk üç ay süresi var tabii bu ışığına göre havalandırmana göre verdiğin gübreye göre senin burada kaybın şu oldu sen ışığı verimli kullanamadın bugüne kadar sulamaların zayıf olduğu saksının altından su akmadı yani sulama yaptığında yukarıdan suyu döktüğünde saksının altından su akacak 2-3 bardak sen bunu 1 litre de 1 litre su akması lazım şimdi iki buçuk üç ay diyoruz senin mesela en başından beri benim dediğim gibi devam etseydin iki buçuk ay içinde hasat ederdin şimdi 3 ayı bulabilir

Piranaa

Kıdemli Üye
Bilgilerini kaydettim yarın kanka siteye giripe hepsini kağıt üzerine geçireceğim çok tesekur ederim bu 2 bitkiyi ozaman beni atcagim 2 ay sonra alırım maksimum hasati 1.5 aya dusururum rahat

John Snow

Doktor
Koydum kanka büyük fark yok çok oyle peki böyle yapınca nezaman hasat alacağım sure nekadar dusucek
Yani 2,5 ayı şöyle diyorum ben topraktan Filiz verdiği günden itibaren 2,5 ay sen zaten bunun bir ayını tamamlamışsın senin önünde bir buçuk ay var bir buçuk ay 45 gün yapar belki 50 gün içinde hasat etmiş olacaksın

John Snow

Doktor
Bilgilerini kaydettim yarın kanka siteye giripe hepsini kağıt üzerine geçireceğim çok tesekur ederim bu 2 bitkiyi ozaman beni atcagim 2 ay sonra alırım maksimum hasati 1.5 aya dusururum rahat
Önemli olan şey şu ışık havalandırma gübre bunlar ana maddeler geriye kalan maddeler ışığın bitkiye ne kadar yakın olacağı ya da ne kadar lümen bitkinin üstüne gelmesi gerektiği bunları sana öğrettim şimdi en önemli detaylardan biri havalandırma havalandırma neden önemli senin saksının içindeki Toprak ne kadar çabuk kurursa o kadar fazla sulama yaparsın yani şunu demek istiyorum kime adam 3 ay boyunca 50 kere sulama yapar örnek veriyorum rakamları senin saksıların çabuk kurursa sen 60 kere sulama yaparsın ama en önemli maddelerden bir tanesi kurumadan kesinlikle sulamaman lazım parmağını toprağa sokacaksın eğer ki nem varsa toprakta sulamayacaksın kesinlikle hiç iyi gelmez tamamen kupkuru olacak

Piranaa

Kıdemli Üye
Şimdi auto tohumların iki buçuk üç ay süresi var tabii bu ışığına göre havalandırmana göre verdiğin gübreye göre senin burada kaybın şu oldu sen ışığı verimli kullanamadın bugüne kadar sulamaların zayıf olduğu saksının altından su akmadı yani sulama yaptığında yukarıdan suyu döktüğünde saksının altından su akacak 2-3 bardak sen bunu 1 litre de 1 litre su akması lazım şimdi iki buçuk üç ay diyoruz senin mesela en başından beri benim dediğim gibi devam etseydin iki buçuk ay içinde hasat ederdin şimdi 3 ayı bulabilir
Bundan sonra 5 litre yapacağım sulamamı kankam mecbur

John Snow

Doktor
Suladığım günleri mutlaka bir kağıda not al zaman ilerledikçe mesela 3 günde bir suluyorsun ya şu anda bu iki güne düşecek bir buçuk güne düşecek bitki büyüdükçe suyu çok çabuk emecek Toprak anında kuruyacak tabii büyüdükçe olacak bu

Piranaa

Kıdemli Üye
Önemli olan şey şu ışık havalandırma gübre bunlar ana maddeler geriye kalan maddeler ışığın bitkiye ne kadar yakın olacağı ya da ne kadar lümen bitkinin üstüne gelmesi gerektiği bunları sana öğrettim şimdi en önemli detaylardan biri havalandırma havalandırma neden önemli senin saksının içindeki Toprak ne kadar çabuk kurursa o kadar fazla sulama yaparsın yani şunu demek istiyorum kime adam 3 ay boyunca 50 kere sulama yapar örnek veriyorum rakamları senin saksıların çabuk kurursa sen 60 kere sulama yaparsın ama en önemli maddelerden bir tanesi kurumadan kesinlikle sulamaman lazım parmağını toprağa sokacaksın eğer ki nem varsa toprakta sulamayacaksın kesinlikle hiç iyi gelmez tamamen kupkuru olacak
Kank oyle yapoyorum kupkuru oluyor bigun daha bekliyorum öyle suluyorum garanti olsun diye

Piranaa

Kıdemli Üye
Şimdi bu da aynı ışık olayı gibi 5 litre diye kendini kısıtlama belki senin 4 litre Dökmen gerekecek ama ha 4 litre ha 5 litre bir şey fark etmez Ne kadar fazla su dökersen bir saksının altında ne kadar fazla su akarsa o kadar iyi
Suyu tahliye etmekte zorlasicak bitkiyi tualete götürüp sulasam sorun olurmu tualette dusakabinde?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • S sodamoda:
    ********** hahahaha
    S sodamoda: ********** hahahaha