105.Günde büyük sıkıntı! Allahını seven defansa gelsin bu hastalık nedir?

munchiesart

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba,
G13 Haze Fem kızım son sulamamdan sonra bir gecede hastalık belirtileri gösterdi. 105. gündeyiz. Ön çiçeklenmeyi saymazsak çiçeğe gireli yaklaşık 2 hafta oldu. Son sulamamda 4 litre suya 12ml Micro - 6ml Grow - 18ml Bloom - 6ml Melas - 1.5ml Bloombastic - 2ml B-52 ekledim. PH' ı her zaman 6-6.5 aralığında tuttum. Son sulamamda PPM 1500 e inene kadar su ekledim. Sizce bu bir toksik durumu mu, Ph sıkıntısı mı yoksa eksiklik belirtisi mi?

Elimde yarım kutu flawless vardı. Durumu farkedince zehirlenme olabilir diye flawless' i kullanarak flush attım. İyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum ama o anın psikolojisiyle hareket ettim açıkcası.

Araştırmama göre Calmag eksiğine benziyor belirtiler. Ama her hafta en az 1 kere Tek başına CalMag sulaması yapıyorum. Bitkimin rengi ve görünüşü o kadar güzel duruyodu ki, kabini açıp böyle bi görüntüyle karşılaşınca ne hale geldiğimi tahmin edersiniz. Sizden ricam bu konuda bana yardımcı olmanız. Bi el atında şu kızı kurtaralım valla çok emek harcadım :(

Cevaplarınız ve ayırdığınız zaman için şimdiden teşekkür ederim.

@Aguş @Kanka @Khalifajoint @Xcd @Serixx @420.WeedTime.420 @Byfendi @cannabis16 @Blueberry @Ripley'sOG @Aemili31 @TC Nargile @Hunlu @MalrukL0rd @MalrukLord

Ü

Üye silindi 22514

Guest
Potasyum Eksikliği: Yapraklar ve gövdeler kırılgan hale gelir. Çiçekler daha sonra oluşacak ve boyutları küçülecektir. Yapraklarda koyu lekeler. Yaprak marjları ve uçları gelişir ve paslı renkli yanıklar. yaşlı yapraklar sararır ve solgunlaşırFosfor Def: Bitki daha çok zararlı ve hastalık tehlikesi altındadır. Yaprakların sapı mora döner. Alt yapraklarda mor/siyah lekeler belirir. Dikey büyüme yavaşlar, alt yapraklar kararır ve düşer

munchiesart

Yeni üye
Potasyum Eksikliği: Yapraklar ve gövdeler kırılgan hale gelir. Çiçekler daha sonra oluşacak ve boyutları küçülecektir. Yapraklarda koyu lekeler. Yaprak marjları ve uçları gelişir ve paslı renkli yanıklar. yaşlı yapraklar sararır ve solgunlaşırFosfor Def: Bitki daha çok zararlı ve hastalık tehlikesi altındadır. Yaprakların sapı mora döner. Alt yapraklarda mor/siyah lekeler belirir. Dikey büyüme yavaşlar, alt yapraklar kararır ve düşer
Dostum cevabın için teşekkür ederim. Potasyum eksikliği olduğuna emin misin? Daha önce potasyum eksikliği gösteren bir bitkim vardı. Sanki pek benzemiyo gibi karşılaştırdığımda. Bir de çiçeklenmeye geçtiğinden beri grow ve microyu düşürüp blooma ağırlık verdim. Aynı zamanda bloombastic uyguladım. Bloombastic potasyum yönünden baya zengin bi gübre diye biliyorum.

Ü

Üye silindi 22514

Guest
Bilmiyorum hangisinin içinde ne var bugün yabancı bi site de gördüm senin ki gibi aynı biri resim atmış orda bilenlerden biride yukarda yazdığımı yazdı N Pk ağırlıklı beslemelisin dedi. Sen karşılaştır belirtileri de yazmış

Ü

Üye silindi 22514

Guest
An serisi pH ayarlamıyor mu zaten niye daha sirke ekliyosun

munchiesart

Yeni üye
Bilmiyorum hangisinin içinde ne var bugün yabancı bi site de gördüm senin ki gibi aynı biri resim atmış orda bilenlerden biride yukarda yazdığımı yazdı N Pk ağırlıklı beslemelisin dedi. Sen karşılaştır belirtileri de yazmış
Eyw dostum yine arkadaşlar bi baksın da, bana pek potasyum eksiği gibi gelmedi açıkcası. GD de paylaştım, ordada aşırı beslenme yazmış birisi. Kesin bilgi lazım, belirtiler hep yakın birbirine.

OttoMan347

√SEFİR√
Gübre yanığına benziyor dostum eğer flush attıysan bekle yapacak bişey kalmamış. Toprak kuruyana kadar müsaade et düzelecektir. Revive yoksa aloe vera gübresi öneriyorum kendine getirir

munchiesart

Yeni üye
Gübre yanığına benziyor dostum eğer flush attıysan bekle yapacak bişey kalmamış. Toprak kuruyana kadar müsaade et düzelecektir. Revive yoksa aloe vera gübresi öneriyorum kendine getirir
Benim düşüncemde bu şekilde dostum. Pazartesi ilk iş bi revive ve rhino söylicem. O zamana kadar veri toplamaya devam.

OttoMan347

√SEFİR√
Benim düşüncemde bu şekilde dostum. Pazartesi ilk iş bi revive ve rhino söylicem. O zamana kadar veri toplamaya devam.

Hızlı çözüm yarın hemen yapıp uygulayabilirsin

munchiesart

Yeni üye
Hızlı çözüm yarın hemen yapıp uygulayabilirsin
Hemen bakıyorum dostum. Bu arada growdiarieste bilgisine güvendiğimbi grower calmag eksikliği demiş. Flush atıp ilk sulamada 1000 PPM in altında kalacak şekilde calmag ver demiş.

OttoMan347

√SEFİR√
Callmag eksikliği diye bişey yok kanka :) ya kalsiyum eksikliği yada magnezyum eksikliği olur. İkisi de yok kalsiyum eksikliği ye alakası bile yok, magnezyum eksikliği de alt yaprakların damar araları sararıp tamamen sararana kadar devam eder senin hemen hemen üst yapraklara ulaşmış yanıklar var. Kimyasal gübrelerde ayarı biraz kaçırsa yakar. Sende de ayar kaçmış. Karar senin istersen biraz araştır bitki hastalıklarını karar ver

munchiesart

Yeni üye
Callmag eksikliği diye bişey yok kanka :) ya kalsiyum eksikliği yada magnezyum eksikliği olur. İkisi de yok kalsiyum eksikliği ye alakası bile yok, magnezyum eksikliği de alt yaprakların damar araları sararıp tamamen sararana kadar devam eder senin hemen hemen üst yapraklara ulaşmış yanıklar var. Kimyasal gübrelerde ayarı biraz kaçırsa yakar. Sende de ayar kaçmış. Karar senin istersen biraz araştır bitki hastalıklarını karar ver
Sağol hocam. Calmag eksikliği terimini ben uydurmuşum. Adam Kalsiyum eksikliği demiş, günahını almayim şimdi :) Yarın senin dediğin aloe vera işini uygulayıp bi süre sadece ph ayarlı suyla besleyelim bakalım. Aklına yanlış bişey gelmesin senin bilgini sorguladığımdan değil. Bu kadar uğraşıp bekleyince emin olmak istiyosun sadece, anlarsın. Çok sağol zaman ayırdığın yol gösterdiğin için. :)

OttoMan347

√SEFİR√
Sağol hocam. Calmag eksikliği terimini ben uydurmuşum. Adam Kalsiyum eksikliği demiş, günahını almayim şimdi :) Yarın senin dediğin aloe vera işini uygulayıp bi süre sadece ph ayarlı suyla besleyelim bakalım. Aklına yanlış bişey gelmesin senin bilgini sorguladığımdan değil. Bu kadar uğraşıp bekleyince emin olmak istiyosun sadece, anlarsın. Çok sağol zaman ayırdığın yol gösterdiğin için. :)
Yok ypk estağfurullah ben de prof değilim tabiki iyice araştır ben dahil kimseye inanma herkesin bilgisi kendine bu sadece benim gördüğüm iyice araştırıp sonuçları tola yine kendine göre en doğrusu hangisiyle onu uygula :) aloe vera gübresini kesinlikle uygula ama şiddetle tavsiye ediyorum

munchiesart

Yeni üye
Yok ypk estağfurullah ben de prof değilim tabiki iyice araştır ben dahil kimseye inanma herkesin bilgisi kendine bu sadece benim gördüğüm iyice araştırıp sonuçları tola yine kendine göre en doğrusu hangisiyle onu uygula :) aloe vera gübresini kesinlikle uygula ama şiddetle tavsiye ediyorum
Yarın ilk işim o olacak. Sadece yarın değil bundan sonra da sürekli kullanacağım bişey olacak muhtemelen. Çok sağol dostum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** ******* ********* ** hahahaha*** **** ********** **********
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    *** ***** **** ***** **** ********** ****** **** ***** ***** **
    **** * ********* *** ***** ******* ***** ****** *
    ** ** **** ******* ****** ****** **** ******* ******** ******** ** **** *********
    ******** ******* hahahaha*** ******* hahahaha ***** ***** hahahaha ***** *** ***** ****** *** **
    ******* ***** **** ****** ***** *** ******* ** *** hahahaha **
    ******* ***** **** ****** ***** *** ******* ** *** hahahaha ** hahahaha*** ***** *** ** ****** **** **** **********
    ** *** ********** ********* ********* ********* *** **
    ******* hahahaha*** **
    ********** ***** ***** ***** ***** ******** *** **** ******* ******** ******** hahahaha*** * ***** ** *** ***** ****** hahahaha** ***** ***** ** *** ***** ****** ** ***
    *** ********* ***** *** ** **** ******* ** ***** ***** ********** *** ***** hahahaha*
    **** hahahaha** **** **** **
    **** ** **** hahahaha** **
  • C cabbar01: