105.Günde büyük sıkıntı! Allahını seven defansa gelsin bu hastalık nedir?

Ü

Üye silindi 22514

Guest
Ben halen potasyum fosfor eksikliği olduğunu düşünüyorum her hafta calmag vermişsin kalsiyum eksikliği olması zor geliyo bakalım düzelecekmi arkadaşların dediğinden sonra

mami10_

Doktor
Teşekkür ederim dostum. Bloombastic çiçeklenmenin ilk iki haftası 0.5 son iki haftası 1ml olarak yazıyor kendi sitesi dahil her yerde. Ondan dolayı litre başı 0.5 olacak şekilde vermiştim. Genel olarak gübreleri kısıp dediğin gibi bi süre sadece ph ayarlı su, aloe vera ve calmag ile gidicem. Zaten flush ladım, topraktaki gübre oranı tam olmasada hatırı sayılır bi miktarda düştü. (Ölçebiliyorum) Şimdi besine boğmadan devam edicem.
Dediğin oranlar photo bitki için ve ilk haftası değil son 4 haftası için yazılıyor
Zaten auto bitkinin çiçeklenme süresi 4-5 hafta o yüzden en mantıklısı son 2 hafta kala güzel etki ediyor
Hasatın bol olsun

mami10_

Doktor
Ben halen potasyum fosfor eksikliği olduğunu düşünüyorum her hafta calmag vermişsin kalsiyum eksikliği olması zor geliyo bakalım düzelecekmi arkadaşların dediğinden sonra
Her hafta calsium vermek ve s besinleri sürekli vermek besin eksikliği yaşamayacağız demek değil.
Bitki besinleri yanlış ph da aşırı gübreleme de bir gübrenin diğerinden fazla olması gibi durumlarda eksiklik görüle bilir
Potasyuma benziyor ama botasyumda direk yaprak kenarları ve uçları kurumuş gibi görünür böyle damar arası gibi olmaz fosfor eksikliği de siyahımsı morumsu, kahhvemsi lekeler yamalar şeklinde olur

munchiesart

Yeni üye
Dediğin oranlar photo bitki için ve ilk haftası değil son 4 haftası için yazılıyor
Zaten auto bitkinin çiçeklenme süresi 4-5 hafta o yüzden en mantıklısı son 2 hafta kala güzel etki ediyor
Hasatın bol olsun
Ataminin kendi chartından tut internette bloombastic kullanılan tüm chartlarda prebloom dan itibaren ilk 2 hafta 0.5 son 2 hafta 1ml şeklinde uygulanabileceği yazıyor dostum.

mami10_

Doktor
Bu bitkilerde böcek örümcek trips ve s yumuşak vücutlu böcekler için
Ustam şimdi şöyle kısaca özet geçeyim
Tütünü ve karanfil yağını suda 1 gün bekledikten sonra süzüp balkon bitkilerime spreyleme yaptım ertesi gün bi tane bile böcük kalmadı
Ama bizim kızlarda yan etkisi olur mu bilemedim

OttoMan347

√SEFİR√
Bu bitkilerde böcek örümcek trips ve s yumuşak vücutlu böcekler için
Ustam şimdi şöyle kısaca özet geçeyim
Tütünü ve karanfil yağını suda 1 gün bekledikten sonra süzüp balkon bitkilerime spreyleme yaptım ertesi gün bi tane bile böcük kalmadı
Ama bizim kızlarda yan etkisi olur mu bilemedim
Maşallah kanka bence bi sakıncası olmaz tütün ve karanfil yağı zarar vermez bizim bitkilere

OttoMan347

√SEFİR√
Tütünü suda bekletince nikotini de suya salacağı için sıkıntı yapabilir. Yanında sigara içmek zararlı olduğu için aynı etkiyi sudaki nikotin de yapar mı acaba?

mami10_

Doktor
Tütünü suda bekletince nikotini de suya salacağı için sıkıntı yapabilir. Yanında sigara içmek zararlı olduğu için aynı etkiyi sudaki nikotin de yapar mı acaba?
Sigara dumanı normal bitkilere de zararlı,içinde bir çok kimyasal var şu an grow yapmadığım için bitkilerde deneme şansım olmadı o zaman askıya alalım grow zamanı denerim bakalım nasıl olacak

OttoMan347

√SEFİR√
Sigara dumanı normal bitkilere de zararlı,içinde bir çok kimyasal var şu an grow yapmadığım için bitkilerde deneme şansım olmadı o zaman askıya alalım grow zamanı denerim bakalım nasıl olacak
Beni de bilgilendirirsin kankam özellikle mantar sivrisineği için iyi geliyor mu onu öğrenmek istiyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • J Chat bot:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • N newbieweeder:
    **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** *** ** hahahaha *** ******** ****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahaha***** **** ********* *** ***** *** ** ******** hahahaha* ******* ****** *** *** ********** ***** *** *********
    +1
  • K Kblaybrn:
    hahahaha ******** ******* *** **** **** ***** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ******* ** ** ** ********* ***** ********* ********** hahahaha* ****
  • K Kblaybrn:
    ***** ** **** hahahaha***** ****** ****** ********** ** *******
  • K Kblaybrn:
  • R raw.w33ds:
    *** ********* ****** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
  • bandaleros bandaleros:
    *** **
  • bandaleros bandaleros:
    **** ******* ******* hahahaha
  • bandaleros bandaleros: