105.Günde büyük sıkıntı! Allahını seven defansa gelsin bu hastalık nedir?

u.g

Üye
Aloe vera da da kalsiyum ve magnezyum var kanka 80e yakın bileşen olduğu için önce aloe vermen stresi atmasına da yardımcı olacaktır :)
kanka forumda senin aloa konusuna baktım. evimde aloa vera bitkisi yetişiyor bunu bende yapabilirim ama bitkimin hasat öncesi flushını yaptım. bu evreden sonra kullanmam bir zarar veya yarar sağlamaz değil mi?

OttoMan347

√SEFİR√
kanka forumda senin aloa konusuna baktım. evimde aloa vera bitkisi yetişiyor bunu bende yapabilirim ama bitkimin hasat öncesi flushını yaptım. bu evreden sonra kullanmam bir zarar veya yarar sağlamaz değil mi?
Flush attıysan bi faydası olmaz kanka hasat edeceksin artık gerek yok

munchiesart

Yeni üye
Aynen ama yapraklari kaybedersen bitkin cöp olur, Ottoman alore verada magnezyum var diyor, ne yaparsan yap, magnuzyum ver.
Kanka asıl derdimiz magnezyum eksikliği diyosun, o zaman önden calmag verip sonra aloe girim. Her türlü o aloe verayı yapıcaz . Zaten 2-3 günde kuruyo çok bi kaybımız olmaz aloe verayı 2 gün geç yesin sürtük :D

OttoMan347

√SEFİR√
Kankacım aloe vera her sulamada veriliyor her gübreli suda da verilir hiç bir yanma veya herhangi bir yan etki yapmaz zaten :) revive diye bi gübre var ona bin basar stres atlatma konusunda. Callmag zaten var ver aloe gitsin hiç kafanı bulandırma :D

munchiesart

Yeni üye
Kankacım aloe vera her sulamada veriliyor her gübreli suda da verilir hiç bir yanma veya herhangi bir yan etki yapmaz zaten :) revive diye bi gübre var ona bin basar stres atlatma konusunda. Callmag zaten var ver aloe gitsin hiç kafanı bulandırma :D
Tamamdır kanka yarın halledicem toprak kurur kurumaz. Daha önce kimyasal gübre kullanmamıştım, acı bi tecrübe oldu ama sonrası için iyi oldu. Valla eksik olmayın çok yardımcı oldunuz.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum topragin kurumasini bekleme, biraz arastirma yaptim aleo verayi direk yapraklardan verebiliyorsun. 4 lt suya 2 tatli kasigi aleo vera jeli karistirip, yapraklara püskürt.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
@OttoMan47 dostum bu aleo vera isini okudum yapanci bloklardan peki bunu nasil coco da kullaniriz, hic bir fikrin var mi?

mami10_

Doktor
Yukarıda yazılan yorumların bir çoğu doğru, besin fazlalığı, ve besin kirlenmesi, bende nacizane fikrimi bildirmek isterim öncelikle bloom gübreni 1 tık azalt zaten 2 ml fazla vermişsin, melası takvimden çıkar kimyasal gübreler le bir etki yaratmaz o, Bloombastic erken başlamışsın hasat sonuna doğru verirsin onu artık bitkinin enerjisi bittiğinde sömekler daha fazla şişirmediğinde Bloombastic devreye girer yani flushtsn önceki 2 hafta zamanı, bitkini bir az nefes alsın fazla gübre ile boğma fazla gübre fazla hasat değildir azar azar başla bitkinin isteğine göre artır

OttoMan347

√SEFİR√
Harika bilgiler okudum bu konuda ben de her gün degil hafatda bir kac kere yapraklara püskürtsem, arastiriyorum daha.
Yapraklara püskürtme olayı az yapılmalı abi haftada 1 az miktarda yaparsak iyi olur ama gübre olarak kullanmak daha iyi. Mantara karşı savunma yapıyor yapraktan püskürtme ama fazla uygulamak mantara yol açıp etkisini düşürür aşırı nem oluşması aloe veranın verdiği etkiden çok mantarı daha güçlü kılıyor

munchiesart

Yeni üye
Dostum topragin kurumasini bekleme, biraz arastirma yaptim aleo verayi direk yapraklardan verebiliyorsun. 4 lt suya 2 tatli kasigi aleo vera jeli karistirip, yapraklara püskürt.
Çiçeklenmedeyken de uygulayabiliyor muyuz kanka? Genelde yapraktan sprayleri vegde yapıyoruz diye biliyorum. Pistillere fln bi zararı olmaz mı yapraktan uygulamanın?

munchiesart

Yeni üye
Yukarıda yazılan yorumların bir çoğu doğru, besin fazlalığı, ve besin kirlenmesi, bende nacizane fikrimi bildirmek isterim öncelikle bloom gübreni 1 tık azalt zaten 2 ml fazla vermişsin, melası takvimden çıkar kimyasal gübreler le bir etki yaratmaz o, Bloombastic erken başlamışsın hasat sonuna doğru verirsin onu artık bitkinin enerjisi bittiğinde sömekler daha fazla şişirmediğinde Bloombastic devreye girer yani flushtsn önceki 2 hafta zamanı, bitkini bir az nefes alsın fazla gübre ile boğma fazla gübre fazla hasat değildir azar azar başla bitkinin isteğine göre artır
Teşekkür ederim dostum. Bloombastic çiçeklenmenin ilk iki haftası 0.5 son iki haftası 1ml olarak yazıyor kendi sitesi dahil her yerde. Ondan dolayı litre başı 0.5 olacak şekilde vermiştim. Genel olarak gübreleri kısıp dediğin gibi bi süre sadece ph ayarlı su, aloe vera ve calmag ile gidicem. Zaten flush ladım, topraktaki gübre oranı tam olmasada hatırı sayılır bi miktarda düştü. (Ölçebiliyorum) Şimdi besine boğmadan devam edicem.

munchiesart

Yeni üye
Çiçekte uygulanmıyor kanka
İşte bu yüzden aynı şeyleri tekrar tekrar soruyorum kanka, şimdi bi hışımla gidip yapraktan versem sorunu çözelim derken belki daha fazla zarara sebep olacaz. Ama onun dışında bunca zamandır nasıl denk gelmemişim diyede şaşırıyorum şu aloe vera işine. Bu problemin kazandırdığı güzel bi bilgi oldu.

OttoMan347

√SEFİR√
İşte bu yüzden aynı şeyleri tekrar tekrar soruyorum kanka, şimdi bi hışımla gidip yapraktan versem sorunu çözelim derken belki daha fazla zarara sebep olacaz. Ama onun dışında bunca zamandır nasıl denk gelmemişim diyede şaşırıyorum şu aloe vera işine. Bu problemin kazandırdığı güzel bi bilgi oldu.
Aloe olan nice sağlıklı growlara kanka :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    ******** *** ****** ****** ******* hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ***** hahahaha* ******** *** *** **** ********* ****** **
  • New Rookie New Rookie:
    ***** ******** ******* **
  • zero00 zero00:
  • bandaleros bandaleros:
    ********* ******** *** hahahaha**** *** ****** ****** ***** hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
    **** hahahaha* ********
  • zero00 zero00:
  • New Rookie New Rookie:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** **
  • bandaleros bandaleros:
    *** ****** hahahaha hahahaha** ***** ***** ****** ******** ******** ********* hahahaha* *
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • P pilotkedi:
    ****** ********** **** **
  • New Rookie New Rookie:
  • muadip muadip:
    hahahaha* * ****** ********** ***** ***** ********** ********** **** **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ********* hahahaha hahahaha* ***** ******* ***** * ******** **** **** *** * ** **** * ***** ****** **** **** ******* ***** ****** ***** * ***** ****** **** ***** ******** ****** * **** *** ******* ****** ****** ******* ****** ** ******* hahahaha*
    +1
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ****** hahahaha**** *******
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha** hahahaha** ********* hahahaha hahahaha* ***** ******* ***** * ******** **** **** *** * ** **** * ***** ****** **** **** ******* ***** ****** ***** * ***** ****** **** ***** ******** ****** * **** *** ******* ****** ****** ******* ****** ** ******* hahahaha*
    +1
    New Rookie New Rookie: hahahaha** hahahaha** ********* hahahaha hahahaha* ***** ******* ***** * ********... +1