Size Işık Konusunu Çok Basit Bir Şekilde Anlatayım mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

wolferic

Müptezel
aydinin engin bilgilerinden yararlancam uzun surerse bilki arastriyor arastirsada yanlis anlio orasi ayrida

aydın

Üye
B

Biliyorum kanka keşke akıllı biri çıkıpta ışık olmadan grow yapabilmeyi keşfetse
kankacım senin için gereksiz olacak ama fizikte bir kural vardır güç=walta ama burda güç harcayarak haraketliliği sağlarken sürtünmeden dolayı kayıp olur, sonra bunun tersini yaptığızda walt yol kat ederken de kayıplara uğruyor mesela eski türkiyede bu kayıplar hesaplanmazdı şimdiki türkiyede tahıp peze-venki özeleştirmekle yetinmedi az gözlü kurtlara izin verdi adamlar barajdan tam çıkış noktasına saat bağladılar elektrikte ödediğin yanı kullandığın kw hesaplıyorlar ama barajdaki saat daki farklıda ayriyeten alıyorlar mesela ben kaçak kullanayım ben para ödemiyorum ama o parayı sen ödüyorsun kankacım banane o senin derdin ama bazı ahlaklı insanlar çıkıp yüce divana dittiler yüce divan adamlara birşey bile diyemediler ve haklı bulup yasayı kaldırdı bizim pezo ne yaptı tüm yetkiyi sözde ahlaklı birine verdik ya yücedivanın kararın bozdu bune yapıyor dediler bizim deliler yücedivana öğle gitilerki kımsenın çıtı bile çıkmadı haklı bulundular bide haksız yere toplanan tüm paranın halka geri verilme kararı alındı bizin pezo ne yaptı kararı ret etti bir imza ile ama bizim halkımızda abidende öküz koşarak ahlaklıya oy verdiler

aydın

Üye
yönetim. dünyada yönetim
bir toplumun öküzlüğü başka bir toplum ona onu yaptıramaz ama o öküzleri kullanırlar deliler gibi para kazanırlar o öküzlere de kuşur vermezler bizim gibilerde görür görmekle kalmaz diğer toplumdakilerde bizede gelir onların o öküzlüklerini öğle bir analiz yapmışlar ki bizlere artistile anlatırlar onların yanıda bizede izlettirirler bizlerde olanları seneler öncenden anlatsak ta inanmazlar oluncada ne oluş demeleri yok mu
dünyanın en güzel ülkelerinden biriyiz ama gezemiyoruz bile
o pezo dünyadaki kültürel olarakta en zengin şehirlerinden birini mahvetti birde ekranlara çıkıp saki büyük bir iş yapmış gibi bu şehire hıyanet ettik dedi ya öküz diyoruz ama o havalar bile bir gün gelecek bize sen bize ne demek istedin biz ne zaman öğle bir şey yaptık da deyip bizi ihtamlıyacaklar

Son düzenleme:

aydın

Üye
aynen üstün zekalilar hep mualefet :) elon musk gbi robot yapmalisin
ya ben o Muhalefet öğle şeyler derim ki ama şuan desteklemem gerek ama o kadar büyük hatalar yapıldı ki onları topluma anlatamadılar değinmeye çalıştığı konularda üsluplarını koruyamadılar ya ben olanları önceden biliyordum onların bilmemesi olmaz en basiti onlar adımları atmadan önce bakın bunu bakacaklar çünkü onu istiyorlar gibi çok konuşmadan yapsalardı ama halk inatlaşmadan önce çünkü bizim toplumuzun bir kısmı inada girdiler bazı kesimleri büyük konuşturdular adam hatayı görüyor farkında ama bana ne diyor o gelse ne yapacak ki hadi bakalım diyor o derece şimdi o kesimden bazı insanlarıda hak için inadından geçirdik ama bir kısmı inancınıda kaybedeceğinin korkuyor o derece ama var edildiğine emin benim gibi bilgisi az ve neyapacağınıda bilmiyor
biz dünyada jeopolitik konuma hakım bir toplumuz yanı batı ile doğuyu birbirine bağlayan karadenizde limanları olan tüm ülkeler için dünyaya açılması için geçiş kapısıyız dünyadaki büyük devletlerden biri olan Rusya için vazgeçilmeziz

Son düzenleme:

aydın

Üye
elektromanyetik güç kanka hoparlör her zaman dışa doru vurur içe doğru vuruyorsa ters bağlanmıştır kanka
sıkıntıdan sana bunu anlatmaya çalışayım adi hoparlör mutlaka görmüşsündür arkasında mıknatıs vardır resim bulduk ordan gidelim mıknatısın ortasında bobinden sarım var biz o sarımdan akım geçirirsek ne olur manyetik alan mıknatıs ne yapay yapılmış manyetik alan şimdi biz o bobinden akım verdikmi birbirlerini itecekler yanı diaphragm dediği ileri doru vuracak niye vursunki biraz yukselir iste ama biz burabilsin diye hareketini sınırlandırmıştık aslında tasarımda vuracak davulu nasıl çalıyorlar iyide vurdu diye o ses nasıl çıksın ki işte burdada bobinde geçirdiğimiz walt değerini değiştirirsek w arttıkça daha şiddetli vuracak birde bunu çok hızlı yapıldığını düşün w değeri sürekli değişiyor zaten bir video çekmek için kamera 1saniyede 24 kez fotoğraf çekiyor sen sadece 1 rakamını okurken o o esnada 24 fotoğraf çekti bile işte simdi oradaki hareketi düşün seste açalım mı basit walt değerinin değişimi ile sesimiz çıkıyor ya oradaki değer areketliliğini bozmadan walt değerini dahada arttığı için anladınmı peki
1664912513632.png

aydın

Üye
senin gbi amcalar vardi kiraathanede mal gbi dinlerdim cocukken şimdi ne cahillermiş diyip gülüyorum
dediğini anlamadın demim iki kisi geldi azarladılar fırçaladılar gittiler ulan dedim üseyin sen yanışmı yapıyordun şaşıdım kadım ulan dedim ben ne yaptım baktım herşeyin değerlezi var değerlere baktım yanlış olamaz hepsinizde linkleri var orandeğerleri var bunlar ne yapıyorlar 1 saattır yazıyorum çıkın konuşun yanlışı söyleyin kapı duvar ayıp ya çoluk çocuk varmış burada

aydın

Üye
moderotörde bize posta koduğuna göre benim nurdan bir şey hanlamam gerek galima birde konu açıp durmuyorum o niye öğele dedi
yani sildiği bir kunu vardi ama sanki sürakli gibimiş dayranmak

Ü

Üye silindi 31667

Guest
aydin yeter da 3 gundur uyumuyon bak conta yakacan yeter da

nomad

Yeni üye
Olay nerelere gelmiş yaa. çekirdeğimi aldım izliyorum.
Aydın helal kanka kafa açılana kadar senciyiz senci :)

Her dediğine bi kulp buluyorlar cahil bunlar afedersin.

wolferic

Müptezel
ben artik kafasi güzel diye dalga geçiomuşum gbi geldi kötü hissettim devam etmicem .üzülmeye basladim olum adama çektiği şey kafasını oynatır belki korkmaya basladim aydin ne kullaniyorsan çöpe at ve uzak dur çok samimi söylüyorum

aydın

Üye
ben artik kafasi güzel diye dalga geçiomuşum gbi geldi kötü hissettim devam etmicem .üzülmeye basladim olum adama çektiği şey kafasını oynatır belki korkmaya basladim aydin ne kullaniyorsan çöpe at ve uzak dur çok samimi söylüyorum
neye den dolayı ama, dediğimden zaten çok sıkıldım kendi, aslında ben sadece takılmaya geldim, birde susarım şuanda uğraşacak iç bir şey bulamıyor
ama onlar sahidende öğleler ağa saçmalıyorum demi ondan dolayı diyorsun
bazı kişilerde isteyince bende ne buydan hattım gitti sayfalar, merek ettiğin konu varsa, ben daha buralarken yoksa da sana arar bulurum iste yeter konun uzmanlarına bile yazarım senin çekinmem
ben biraz ögelim ben hayatıma hiç bos kusmadım arkadalar değince birkaç defa yapmaya çalıştım olmadı

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ** ******* *** ******* ******** ****** ****** ********** ******** ****** ***** ******* **
    +1
  • S sefilzenci:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** **
    ******* ****** ********** ******** ********* ***** ****** ****** ****** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
    **** *** ***** **** ***** *** **** hahahaha* ** ********* ********* *** * *** ********** ******* **
  • 420x 420x:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** ****** *** ***
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ******** **** *** ******* ****** ******* ****** **** hahahaha*** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ********* hahahaha ***** ******** hahahaha* hahahaha*
  • T Tropikal.MR:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha***
    +2
  • 420x 420x:
    ********* ***** ***** **
    +1
  • 420x 420x:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha********* *** ***** **********
  • 420x 420x:
    **** **** ** ********** ***** hahahaha ***** ******** hahahaha**
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    *** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • lavrens lavrens:
    **** ***** ******* ***** ****** ***** ******** ******** ****** **** ****** ** ****** ********* ***** ***** hahahaha ********** ***** ****** ******** ********* ***** ****** ***** hahahaha**** ***** ** ********* **** ***** ******* ****** ****** *** ***
    +1
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
    +1
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ****** * * ****** *** ******* **** *** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* ********* ******* *** ****** **** ********* **
    TroubleStyla TroubleStyla: ****** * * ****** *** ******* **** *** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* *********...