2. GROW 3 GENETİK. Hadi bakalım hayırlısı :)

Kanka selam . Ben usta değilim ama bi yorum yapmak istedim .Organik gidiyorsun aslında ama purpinator kimyasal bir gübre . Ben olsam iki gübre serisini karıştırmazdım ,toprağı bozmaya gerek yok . Boş sulamalarda da taze aloavera gübresi hazırlayıp verirsen bitkiyi stresten koruyabilirsin derim
Knk purpinatör kimyasal evet
Organik-inorganik karıştırılmaz evet
Bu 2. Grow ve ben hala Ar-Ge içerisindeyim
Deniyorum-yanılıyorum
Ama dikkat et en başından beri en hızlısı 2 numara
Işık mı genetik mi yoksa purpinatör mü bende bilemedim
Mor yapsın diyorum yapmayacak onu da biliyorum :)
Dumanın bol olsun

buneya

Yeni üye
Peki knk yok diyorsunuz da güneşten gelen luxun biz ne kadarını sagalaya biliyoruz ki güneş altında stres neden yasamıyor bitkiler ?
bu mantik yanlis. gunes cok buyuk bi isik ve isi kaynagi ancak dunya atmosfer denen biseye sahip. ayrica dogada bitkiler tum bu kosullara adapte olacak sekilde varolmus ve evrimleşmişlerdir. milyonlarca yil suren ve olusmus bir denge ile evinin odasinda bir cadirin icinde saglamaya calistigin ortami bu şekilde karşılaştırmak dogru degil dostum. bu mantikla dunyayi gunese yakinlastirirsak bitkilerin strese girmeden yasamaya devam etmesi gerekir. ama maalesef hem isidan hem de isiktan zarar goreceklerdir.

Rolling

Üye
bu mantik yanlis. gunes cok buyuk bi isik ve isi kaynagi ancak dunya atmosfer denen biseye sahip. ayrica dogada bitkiler tum bu kosullara adapte olacak sekilde varolmus ve evrimleşmişlerdir. milyonlarca yil suren ve olusmus bir denge ile evinin odasinda bir cadirin icinde saglamaya calistigin ortami bu şekilde karşılaştırmak dogru degil dostum. bu mantikla dunyayi gunese yakinlastirirsak bitkilerin strese girmeden yasamaya devam etmesi gerekir. ama maalesef hem isidan hem de isiktan zarar goreceklerdir.
Kankam Dünyayı Güneşe yaklaştırmak tüm ekolojik sistemi bozacaktır sadece bizim keneviri değil :) Bitkiye fotosentez’e devam edebilecek ortamı sağladığın sürece ışığı yaklaştırmanın zararı olacağını düşünmüyorum. Yeterli Co2, Yeterli temiz hava, kabin içerisindeki sıcaklık vs. Sıcaklığı biraz yüksek tutmanın zararı da olmaz Co2 değerini yükselteceğimiz için gerekli hatta, çünkü fotosentez. 2. Growumda aklımda böyle bir sistem var şuan araştırma içerisindeyim hala yabancı forumlarda yapanlara falan bakıyorum. Cooltube ve Co2 tüpü kullanıp ışığı olabildiğince yaklaştıracağım. Bir anda Led de kullanabilirim ama belli de olmaz :D

Woppy

Ordinaryüs
Brom kafana yatmıyor olabilir ph pmm ama mecbursun ölçmezesen bitkinin ne kadar sglıklı beslenip büyüdüğünde emin olamazsınn sen verirsin gübreyi ama ph doğru değilse bitki ememez ve bitki ac kalır halıyle stres ve gelışım yavaslar. Birde verdigin gübre ve suyunda cöp olmasıda cabası.

Brom kafana yatmıyor olabilir ph pmm ama mecbursun ölçmezesen bitkinin ne kadar sglıklı beslenip büyüdüğünde emin olamazsınn sen verirsin gübreyi ama ph doğru değilse bitki ememez ve bitki ac kalır halıyle stres ve gelışım yavaslar. Birde verdigin gübre ve suyunda cöp olmasıda cabası.
Kanka pH işini çözeceğim bi şekilde

Cannabise gönül veren tüm abi ve kardeşlerime selamlar hayırlı günler

8 Aralık 32. Gün günlerden çarşamba

1-) numara
ABEB81F7-8430-42F6-87C4-2C98C25E91A1.jpeg
2 numara
3E9A52EB-526B-438D-A2AE-E1B828E09290.jpeg
Bunun yapraklarında bir gariplik var!!
Ayrıca pistillenmeleri bile henüz tek tük
Acaba diyorum, organik gübre tablosunun içine
Kimyasal olan purpinatör verdiğim için mi bu şekilde?
Bir de cal mag a abandım dün ondan olabilir mi?
———————-

3 numara
E3FC516A-8265-4253-B83E-DB3D45691625.jpeg
ÇADIR GENEL DURUMU
E229B099-B161-46A4-8901-6104AE5A533A.jpeg

Hasatınız kaliteli dumanınız bol olsun.

Son düzenleme:

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Benim de içime sinmiyor yapraklar
Sence ne sorun olabilir kanka
Kanka iki tane nem makinesi çalıştırıyosun içeride aynı nem makinesi bendede var 125x200x200 alanda her iki saatte bir 15dk çalışacak şekilde ayarladım ama nem %60-70 bence nem çok fazla geliyor zaten fazla sulama belirtisi gibi aşağı bükülmüş yapraklar fazla nemde yapar aynı sorunu nem makinen yqnlış ölcüyo olabilir belki bence bi haftalığına kapat nem makinelerini gözlemle bakalım

cannabis16

Ordinaryüs
Kanka iki tane nem makinesi çalıştırıyosun içeride aynı nem makinesi bendede var 125x200x200 alanda her iki saatte bir 15dk çalışacak şekilde ayarladım ama nem %60-70 bence nem çok fazla geliyor zaten fazla sulama belirtisi gibi aşağı bükülmüş yapraklar fazla nemde yapar aynı sorunu nem makinen yqnlış ölcüyo olabilir belki bence bi haftalığına kapat nem makinelerini gözlemle bakalım
hay eline sağlık..
bende aynı fikirdeyim..eğer geceleri aşırı soğuğa maruz kalmıyorlarsa bu bitki fazla nemden böyle yaprak salıyor..zira o kumaş saksılarla zaten köklerin boğulması mümkün değil..
nemi 40 civarına düşürmeye çalış...

ayrıca hala daha pH sorununu çözemedim diye bi lüksün yok...perpinatörün olmasın ama yedekli pH test kitin pH down-up olsun...yolla çıkarken arabaya benzin almayıp yerine arabaya kumaş koltuk kılıfı alıp yolda kalmak gibi bişey bu..

Kanka 2 nem makinesi çalışıyor ama 55-60ı geçmiyor. Cihaz yanlış ölçüyor diyeceğim, kaç tane cihaz ile ölçüyorum.
Kanka fazla sulama olması imkansız toprak kurumadan asla vermiyorum. Tam aksine az sulamadan kaynaklı olabilir mi yapraklar.

hay eline sağlık..
bende aynı fikirdeyim..eğer geceleri aşırı soğuğa maruz kalmıyorlarsa bu bitki fazla nemden böyle yaprak salıyor..zira o kumaş saksılarla zaten köklerin boğulması mümkün değil..
nemi 40 civarına düşürmeye çalış...

ayrıca hala daha pH sorununu çözemedim diye bi lüksün yok...perpinatörün olmasın ama yedekli pH test kitin pH down-up olsun...yolla çıkarken arabaya benzin almayıp yerine arabaya kumaş koltuk kılıfı alıp yolda kalmak gibi bişey bu..
Üstadım,
Nem makinelerini kapatıp gözlemleyeceğim.
PH test kitinden tut yedekli pH ölçer
Up-down tam tesisat var. Fakat hepsi beni tribe sokuyor yanlış ölçüyorsa diye.

Cannabise gönül veren tüm abi ve kardeşlerime selamlar hayırlı sabahlar.

1171F68A-DFDF-4B26-A9F7-ABBDA5029BAA.jpeg0A9B1EFF-DE96-4FD7-9B03-285C9D3C2B61.jpeg
abanılan gübre sonucu, bazı fan yapraklarında bu şekilde yanıklar görüldü.
PH ayarlı 15lt su ile boş flush yapıldıktan sonra
Yarım gübreli 5lt su ile besinleri verildi

Woppy

Ordinaryüs
Knk gübre yanığı gibi durmuyor hic gübreden olsa yaprak ucundan baslar ve genelde bütün yaprklarda görülür

Cannabise gönül veren tüm abi ve kardeşlerime selamlar hayırlı akşamlar.

11 Aralık cumartesi 35. Gün

1-) numara
93EF3538-1668-48C8-BFA3-7BAAA27224D0.jpeg

2-) Numara
A1D342C4-3526-4142-ABF2-78EB76A90DCC.jpeg

3-) numara
0B983F18-FF60-49BF-AEB8-BD886DFDCDB8.jpeg

ÇADIR GENEL DURUMU
85C9972E-167F-4534-9342-B4A9BD671768.jpeg
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

PH ayarlı BOŞ SULAMA yapıldı
2 numaranın pistilleri görülmeye başladı
Nem makinelerinin biri kapandı nem 40-45 civarında
Hafif budama yapıldı
Vantilatör maksimum hıza getirildi
Bende durumlar şimdilik böyle )))
Sizler de ne var ne yok?
Dumanınız bol olsun.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** hahahaha* ***** **** ****** ***** ******* ****** ***** ****** ********
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ***** ******** ***** ***** *** ****** ******** ********** * ******** ********** ******** hahahaha ***** ******** ****** hahahaha*** ***** ****** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ******* *** **** **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ******* ***** **** ****** ***** ******* ****** ***** ****** ******** ** **** ******** ***** ***** * **** ** ** ******* *******
  • Didrug Didrug:
    **
  • lavrens lavrens:
    ***** ********* ****** hahahaha hahahaha* ****
    *** ********* ****** ***** hahahaha** *** *** ********* *** *****
    **** ********* hahahaha* ***** ******* *** ********* ***** ** ** *****
    * ** ** ********** ***** *** ***** *** ********* ****** ***** hahahaha** *** *** ********* *** *****
  • lavrens lavrens:
    ***** ***** *** ****** *** *** ** ******* ******** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****** ***** hahahaha** *** *** ********* *** *****
    hahahaha*** ***** ******** **** ****** *****
    NewGardener NewGardener: hahahaha*** ***** ******** **** ****** *****