10x AUTOFLOWER İlk Grow Genel Görüş ve Yorum

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
Üstad bugün bi mikroskopla bakayım dedim trikomlar hasatı gösteriyor daha over bile girmedim bakabilir misin bi 34.gün bloomda toplam 59. Gün bodur da kaldılar napsam bilemedim.

@TheGlobalDJ @OttoMan347 @ahmetabi @higthead

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
@higthead @OttoMan347 @TheGlobalDJ Üstadlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim . Bugün 4 kızıma over girdim .

Hasata daha yakın olduğunu düşündüğüm çiçeğim :

Bu kızlarda diğer over girdiklerim :

Bu kızımda sömeğe oturmaya başladı tahmini over zamanı nedir acaba ? @TheGlobalDJ Üstad senin takvimine göre devam ettim 8 hafta 1. Sulamasına çektim overlarda 9. Haftanın 1. Sulaması oldu.

ELON KUSH

Kıdemli Üye
An için tablom malesef yok hiç kullanmadım
Sulama konusuna gelirsek saksı ve çiçek boyutu ile alakalı bir durum yeni doğan filizi ana saksıya yani hasatı alacağım saksıya alıp komple saksıyı sulayıp her sulamada drenaj su çıkarsa toprağın kök olmayan kısımları her suladığında çöküp sıkılaşır ve kök bu sıkı toprakta rahat ilerleyemez sadece kılcal kökler ilerler buda çiçek gelişimini yavaşlatır unutma toprağın altıyla üstü paralel büyür kökler durursa çiçekte durur bu yüzden en mantıklı yetiştirme bitki çiçeğe girene kadar 2-3 kez transplasyon yaparak ikerlemek yani 0.5 şitre saksıda başlayıp kökler saksı kenarına dayandığında yada drenaj deliklerinden kökler görünmeye başladığında x3 yada x4 büyüklüğünde saksıya geçmektir bitki çiçeğe girdikten sonra transplasyon yapılmaz yada ana saksıda başlayıp devam edeceksen çiçeğin genel boyutu kadar kök olduğunu düşünüp o kadarlık bir alanı sulamak yeterlidir bu şekildede drenaj olmayacağı için alt tabakada tuz birikir ve kökler bu yüksek tuz içeren bölgeye ulaştığında gübre yanığı başlar sen ne kadar az gübre versende bu kaçınılmazdır bunun önüne geçmek için suladığın bölgenin dışına çıkmadan 2-3 haftada bir yavaş yavaş flush atabilirsin ama buda biraz tecrübe ister bu yüzden transplasyon elzemdir, büyük hızlı gelişen ve yüksek hasat vermesini istiyorsan bunu yapman gerekir yoksa 25 litre saksıyı komple sulayıp sona vardığında saksıyı boşaltıp bakarsan sadece ortada bir avuç kök topu ve geri kalan toprakta saç teli gibi incecik seyrek kökler bulacaksın
autoya saksı değiştirilmesi önerilmiyor knk 3 kere saksı değiştirerek kaş yaparken göz çıkartmayalım

higthead

Jolly Green
Autolarda saksı değişimi olmazzzz bu işlemde en ufak streste bitki çiçeğe geçerrr. Extrem durumlarda işin içinden çıkılamayacak durumlarda saksı değişimi yapılıcak ise çok çok çok dikkatli sallamadan toprağı oynatmadan yeni saksıya geçiş yapılabilir bu extrem durumlar için.Genelker olarak autolarda saksı değişimi olmazzz.

ELON KUSH

Kıdemli Üye
yeni doğan filizi ana saksıya yani hasatı alacağım saksıya alıp komple saksıyı sulayıp her sulamada drenaj su çıkarsa toprağın kök olmayan kısımları her suladığında çöküp sıkılaşır ve kök bu sıkı toprakta rahat ilerleyemez sadece kılcal kökler ilerler buda çiçek gelişimini yavaşlatır

ana saksıda başlayıp devam edeceksen çiçeğin genel boyutu kadar kök olduğunu düşünüp o kadarlık bir alanı sulamak yeterlidir bu şekildede drenaj olmayacağı için alt tabakada tuz birikir ve kökler bu yüksek tuz içeren bölgeye ulaştığında gübre yanığı başlar sen ne kadar az gübre versende bu kaçınılmazdır bunun önüne geçmek için suladığın bölgenin dışına çıkmadan 2-3 haftada bir yavaş yavaş flush atabilirsin ama buda biraz tecrübe ister bu yüzden transplasyon elzemdir, büyük hızlı gelişen ve yüksek hasat vermesini istiyorsan bunu yapman gerekir yoksa 25 litre saksıyı komple sulayıp sona vardığında saksıyı boşaltıp bakarsan sadece ortada bir avuç kök topu ve geri kalan toprakta saç teli gibi incecik seyrek kökler bulacaksın
knk ben zaten direkt autoya saksı değişikliği önerilmiyor diye direkt ana saksıya alıyordum ve finalde arkadaşın dediği gibi kökler saç teli gibiydi

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
autoya saksı değiştirilmesi önerilmiyor knk 3 kere saksı değiştirerek kaş yaparken göz çıkartmayalım
Kanka olayın auto veya photo ile alakası yok işlemi iyi planlamadan yaparsan saksı değişiminde strese sokup çiçeğe girmesini tetikleyebilirsin ama dikatli yapılırsa sorun olmaz bide 2 transplasyon gibi düşün aslında kanka son saksıya geçtiğinde max 20-25. Günde olmak lazım veg süresi kısa olacağı için, tavsiye edilmeme sebebi de odur diye düşünüyorum

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
knk ben zaten direkt autoya saksı değişikliği önerilmiyor diye direkt ana saksıya alıyordum ve finalde arkadaşın dediği gibi kökler saç teli gibiydi
İşte o zaman ya kılcal köklere razı olacaksın yada risk alıp iyi bir planlama ile çiçeğin saksıdan çıkıp diğer saksıya girme süresini 5saniyeye kadar indireceksin ardından güzel bir sulama ve iş bitti

İmposibble is nothing diyorum

Doğru olan tablo budur arkadaşlar, bu tablo direk biobizz destek ekibi ile mailleşerek oluşturulmuş bir tablodur

Doğru olan tablo budur arkadaşlar, bu tablo direk biobizz destek ekibi ile mailleşerek oluşturulmuş bir tablodur
Besinleri direkt biobizz marka almayı düşünüyorum tavsiye edermisin üstat

Merhabalar forum , bir kızıma flushunu atıp kestim. Kuruttum , yaş olarak 130 kuru 34 aldım hiç tatmin etmedi moral bozdu fakat ilk growuma veriyorum.

Kanka yaşla kurunun farkı çok fazla değil mi kurumada bir sıkıntı yaşatmış olabilirmisin ne yaptığını detaylı anlatırsan bizede tecrübe olur ilk grow öncesi hazırlıktayım :))

Grow Muhabbetleri
Help Users
    A active661: ***** ****** ***** ****** hahahaha******** ******* ******* hahahaha hahahaha ****...