Üstadlarla başlangıç

negma

Kıdemli Üye
O gönderdigin linklei inceledim yani üreticinin verdigi teknik bilgileri inceledim ve kesinlikle inanmiyorum, 1000 watt led 30 cm mesafeden 889 umol/s ppfd verdigi yaziyor, digerlerinde bu bilgide yok ama watt-lümen gücünden ppfd degerini hesap ettim 1 metreden 308 umol/s yani 30 cm den tas catlasa 700 civari umol/s ppdf verir, dostum kesinlikle lux metre olmadan sana o isiklari nasil kullancagini söyliyemem, ayrica cinlilere cok güvenmiyorum hepsi olmasada arasinda yalan söyliyen var.
kanka ben daha önce bi aplicattion kullanıyordum lüx metre alınca anladım yalan olduğunu şu an çok sağlıklılar

Ak420

Üye
kanka ışıkların süper tamam işte uçurursun bunları o bebeklerle gün gün ilerleyerek devam toprak kurumadan su verme ışıklar kapalı iken 100-150 mg her birine bardaktaysa şu anda dahada az ph ayarla ver kanka ph metrenin kalibrasyon ayrını doğru yaptığına inanıyorsan devam olmazsa çobanpınar damacana su ver ph doğru olmalı
Yanında gelen ph ayarlı sularla doğru şekilde yaptım 5.5/6.2 civarı veriyorum suyu,kombinin giderinden çıkan suyun ph 3.18 falan geliyor çeşme suyundan yari yarıya 5 lt dolduruyorum ikisinin karışımı en fazla 6 geliyor 2/3 gün bekletiyorum sonra tekrar ölçüp veriyorum kızlara

negma

Kıdemli Üye
kankacım şu an filizler bardaktamı nerde bitkiler yada saksıdanı resim açılmıyorda 3 günlük bitkilere alttan su çıkana kadar su verilmez o işlem daha çok ilerde bardakta ise 30-40ml saksıda ise 100-150 ml çok su yok ilk zamanlar böyle narin gidecek

bak kanka nasıl yapmış özeti bak bu kanka 8 litre saksıda bitkiler 5 günlük 20 ml su vermiş bu ayara doğru devam senin 20 lt 50-60 ml olacak aksi takdirde kökleri çüreyecektir şimdi alttan çıkan suyu düşünmene gerek yok az su bol nem devam

Son düzenleme:

negma

Kıdemli Üye
O gönderdigin linklei inceledim yani üreticinin verdigi teknik bilgileri inceledim ve kesinlikle inanmiyorum, 1000 watt led 30 cm mesafeden 889 umol/s ppfd verdigi yaziyor, digerlerinde bu bilgide yok ama watt-lümen gücünden ppfd degerini hesap ettim 1 metreden 308 umol/s yani 30 cm den tas catlasa 700 civari umol/s ppdf verir, dostum kesinlikle lux metre olmadan sana o isiklari nasil kullancagini söyliyemem, ayrica cinlilere cok güvenmiyorum hepsi olmasada arasinda yalan söyliyen var.
kanka lüxmetre olsa aslında ne olduğu çıkar ortaya ama elinde adet olduğu için kurtaracaktır ışık olayında çok fırıldaklar döndüğünü biliyorum o yüzden ışık konusu prof işi yoksa kazıklıyorlar tabii birde yüksek performans devamlı sergiliyormu benim ki growun yarısında bozuldu işte sorun çıkmazsa iyi yoksa çok sıkıntı oluyor bir masraf daha mokoko sonrada adam diyorki qb ile projektörmü karşılaştırılır imkanın olmasın bak kanka nelerle karşılaştırırsın az emek değil bu yapılanlar yoksa imkan kankaların işi çözüyor işte aslan gibi iş çıkartıyor daha ne olacak hatta atlantislerin müsait bi zamanda değerlerinide paylaşacam herşey net olacak zaten atlantis bayisi falan değiliz imkanınız varsa tek yapacağınız şüphesiz sponsor temin qb alacaksınız bavagreen hiç şüpheniz olmasın kankalar kullanandan biliyorum 0 sıkıntı

imkanı bol olanlar kafanız karışmasın en iyisi sponsor uzun vadeli kullanırsınız içiniz rahat olsun ışık konusunda kimseye aldanmayın 3-5 fazla belki ama parası olana bence değer hasat süper oluyor bu cihazlarda kolay ilerliyor tabii parası olanlar için :D :D:D

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
TRY 61.69 7%OFF | Toprak PH ölçer 3-in-1 toprak Test kitleri nem, işık ve PH testi için bahçe, çiftlik, çim, kapalı açık
@Canna Reis buda var işimize yarar mı toprağı sormuştunya bize yol gösterir mi
Dostum sürekli ph ayarli sulama yaptigin zaman topragin ve alttan cikan suyun PH sini ölcmek bize bir bilgi vermiyor, ama gübreli suyun ve alttan cikan suyun EC sini ölcmek bize saksida biriken tuz hakkinda bilgi veriyor, yani o alete ihtiyac yok.

negma

Kıdemli Üye
Dostum sürekli ph ayarli sulama yaptigin zaman topragin ve alttan cikan suyun PH sini ölcmek bize bir bilgi vermiyor, ama gübreli suyun ve alttan cikan suyun EC sini ölcmek bize saksida biriken tuz hakkinda bilgi veriyor, yani o alete ihtiyac yok.
kanka ben bu konuyu arşive alayım çok takılanlara link atarız süreci iyi okusun anlasın yoksa çok zor olacak onlar için anca konu okuyacaklar 5000 tane kalem var sıra var konu gönderip okusunlar sonra sende çok uğraşmazsın hem iyi öğrenirler temelden yetişirler böyle olursa sağlam olur teşvik lazım yoksa mutlaka çok yanlış yapacaktır yani ben 5 senedir bu işle uğraşıyorum bazen bildiğim şeyi unutuyorum veya takılıyorum hala okuyorum 5 sene

C

Canna

Guest
Kaliplasmis düsünceyi ve beyni yikanmis kisilerin düsüncesini degistirmek imkansiza yakindir. Dogrunun dogru olduna inamak istemez cünki eger inanirsa bütün dünyasi yikilir, cünki o beyinlerin bildigi kendine göre hep dorudur ve bu dogrunun disinda baska dogru yoktur. Kimseye bir sey ögretmeye calismiyorum, isteyen alir kullanir bilgiyi isteyen kendi dogrusunda devam eder.

negma

Kıdemli Üye
Kaliplasmis düsünceyi ve beyni yikanmis kisilerin düsüncesini degistirmek imkansiza yakindir. Dogrunun dogru olduna inamak istemez cünki eger inanirsa bütün dünyasi yikilir, cünki o beyinlerin bildigi kendine göre hep dorudur ve bu dogrunun disinda baska dogru yoktur. Kimseye bir sey ögretmeye calismiyorum, isteyen alir kullanir bilgiyi isteyen kendi dogrusunda devam eder.
kanka çok doğru ama mecbur kaldı salaklığından şimdi herkese bedava reklam oldu kanalları dolaşıyormuş yarı yarıya yapalım diye bu süreç onu bu hale getirdi ev tuttu bir sürü masrafa girdi borç paralarla sonuç hüsran niyeti bozuk insanın işleri iyi gitmez o zaten baştan yapmış hesabını parayı amorti ederim diye acemi adamın düşündüğü işler bunlar şimdi demişlerki zehir 200gr var karıştıralım iş yapar yana yana para arıyor yazık ne diyeyim işi bilmeden iş yaparsan cahil akılla süreç nerelere kadar geldi paket olmazsa iyidir bakalım ne kadar hırslı vazgeçebilecekmi yoksa bir kumar dahamı ne yapacak bilinmez ama para bulamazsa götündeki kanı alıcaklar o farkında bi şekilde o parayı bulacak yani başka yol yok şimdilik onun için tıklayacaklar sonu o

C

Canna

Guest
kanka çok doğru ama mecbur kaldı salaklığından şimdi herkese bedava reklam oldu kanalları dolaşıyormuş yarı yarıya yapalım diye bu süreç onu bu hale getirdi ev tuttu bir sürü masrafa girdi borç paralarla sonuç hüsran niyeti bozuk insanın işleri iyi gitmez o zaten baştan yapmış hesabını parayı amorti ederim diye acemi adamın düşündüğü işler bunlar şimdi demişlerki zehir 200gr var karıştıralım iş yapar yana yana para arıyor yazık ne diyeyim işi bilmeden iş yaparsan cahil akılla süreç nerelere kadar geldi paket olmazsa iyidir bakalım ne kadar hırslı vazgeçebilecekmi yoksa bir kumar dahamı ne yapacak bilinmez ama para bulamazsa götündeki kanı alıcaklar o farkında
Kimden bahsettigini anlamadim ama ipimede degil, dostum benim TR de yaptigim growlardan sonra bana öyle teklifler geldiki inan cok büyük para TR piyasina göre. hepsine cektim siktiri. Ben bu isi simdiye kadar hic para icin yapmadim yapmamda.

negma

Kıdemli Üye
Kimden bahsettigini anlamadim ama ipimede degil, dostum benim TR de yaptigim growlardan sonra bana öyle teklifler geldiki inan cok büyük para TR piyasina göre. hepsine cektim siktiri. Ben bu isi simdiye kadar hic para icin yapmadim yapmamda.
kankacım işte anlatmak istediğim tamda bu işte bende aynıyım ticari bakarsam zaten kendime yakıştırmam içeceğim çıksın yetiyor plan yapmıyorum zaten niyeti pis olunca ard arda sorunlar gelir bulur bizide etkiliyor gerek yoktu bu kadar olan olmuş ekipmanlarını dağıtacak borcun bi kısmını ödeyecek sıfırdan başa dönecek böyle olacak imkansızlıklarla yaptığını dağıtacak belli mecbur çünkü iyi birisi olsa biraz yardımcı olurduk ama tam emin değiliz yardım anca akıl olacak bizden yana yoksa zaten o akılla diplerde devam edecek bu işin psikolojisi bencilliği olay bu ders olsun bugün bi yaşıma daha girdim çünkü tikeyim **** diyemiyor ama diyecek kimse almaz onu pay bile verse almaz sıkıntı çıkar uğraşmaz kimse yada para isterler kurtarmak için kuyuda şimdi çıkamaz artık iyi olsun demiyorum ama sayesinde güvenirliğim biraz daha arttı bakmadan alma dedim soranlara yoksa yapıştıracaktı yani onu değil bizi bilirler al başına iş sonra çok dikkat bu işte tek olacan bence bu kimseyle iş yok tek kendine yapacan yoksa sonu iyi değil iş alırsın başına kanka istemedende olsa bilgin olsun

güvenlik konusu

ilk madde tek sen bilecen kimseyle işin olmayacak yoksa ister istemez sıkıntı yaşayacaksın (tek sen bil)

ben artık yakınımdaki arkadaşlarda ayar vercem biraz ara sonra tek ben ev değişikliği ile olacak yoksa kullanmaya kalkarlar vasiretin bağlanır demedi deme bişey olmaz deme başına iş alma kuralı bozma ve unutma süreç bu kanka hiç kimseye güvenme bu konuda kendin bil ticaret yapma sakın esas güvenlik önlemi bu gerisi zaten sende risksiz devam çok sevdiğim kankalarımdan biraz zor olacak ayrılmak ama mecbur böyle olmalı bırakıyorum diyecem öyle hediye olsun diye verdiğim sigaralar kesilecek bilendirmeden devam etmeli ince ayar lazım uzun bi süre sıkıntılı olacak bu kadar

Son düzenleme:

negma

Kıdemli Üye
ayrıca kankacım bu forumda ilk kural bunu öğrenmiştim ama uygulamadım bilipte yapmamak akılsızlık tam anlamıyla böyle oldu sıkıntı bende hata büyük ama çözecem bu sorunu mecbur aksi takdirde adımız çıkacak belli kural belli uygula üç beş arkadaşınla gülüp makara yapacan diye bozma kuralı hiç ummadığın bişey oluyor bil istedim sen istemeden oluyor ayrıca alet olma kullanırlar iş pire iken deve olur sır küpü gibi ol yap ama kesinlikle uygula tecrübe edindim istemeyerek sen etme kanka çok sıkıntı olur.kimseye aldanma devir maalesef böyle

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Dostum biraz kendini geri cek, her konuya yorum yazma. Bak keyfine

negma

Kıdemli Üye
Dostum biraz kendini geri cek, her konuya yorum yazma. Bak keyfine

kanka stresten şu an beynimde filler sikişiyor kusura bakmayın sizide biraz yordum ama kafamı anca böyle dağıtabiliyorum çok sıkıntı var kanka çok bildiğin gibi değil evet growda başarılı olduk ama fena yerden çuvalladık huzurum kaçtı bikere uyku yok bana müstehak olacak belki son grow olur benim için onu bile düşünüyorum yani o kadar büyük

C

Canna

Guest
Dostum bu dünyanin derdi sorunu bitmez, rahatla, altindan kalkarsin, yeterki pes etme.

negma

Kıdemli Üye
Dostum bu dünyanin derdi sorunu bitmez, rahatla, altindan kalkarsin, yeterki pes etme.
kanka maddiata bakıyor şimdi ben sıfırdan alacam desem bi dünya iş para altından kalkmamız imkansız adam tüm semte reklam etmiş kendinizi bizi burası sakat bi yer haber çabuk duyulur iyi olmadı bu kahpeye hiç güvenmiyorum kime ne anlattı bilmiyorum inanmıyorum eve kadar biliniyoruz güvendik işte başta öyle değildi ama öyle oldu şimdi çıkacaz buradan başka yol yok şu an kendini kurtarmak için yapmayacağı şey yok bu kahpenin öyle çıktı maalesef satacak bu belli bi şekilde yarın belli olur ne olduğu bekliyorum bakalım zarflı konuşmalar bekliyorum öyleymiş gibi bakacaz bakalım herkesle görüşmüş ayrıca bende biraz bişey var onuda biliyor teklif bekliyorum direk ret olacak işinide koyar bu kahpeler kanka menfaat için yaparlar şurda 15-20 gün var bitse zaten taşınana kadar paydos edecem belki pes bile ederim
çok inanıyorum kanka bu iyi bişey değil bu işi yansıtmıyor bana göre değil sanırım teknik iyide gevşiyoruz hemen inanıyoruz bi anda son iyi değil yani anlayacağın benim yapım bu çünkü o kankadan zarar gelmez diyorum ama hep aynı bu işle örtüşmüyor düzeltemezsem bırakacam kanka bu böyle olacak

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Dostum senin derdini ve bu kahpeyi tam cözemedim ama, uzaklas, o kahpe dediginde bu forumda galiba, ama dikkat et, bu isten para kazanmak isteyenler cok kahbe oluyorlar. Ben onu TR de gördüm

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********