Üstadlarla başlangıç

GlockGen5

Müptezel
Reis ne iyisi 45 gündür harmanım ke @Canna 38 lt saksılardan bahsediyorsun demi reis,1 lt saksılara henüz yeni aldık değiştir diyosan hemen atayım büyüklere bitsin bu Tatlı işkence :D reis pekala şuan 130w var tepesinde ilave edicem mi 2x130 yapabilirim yada 4x130 yapabilirim nasıl dersen,şundan dolayı soruyorum saksılar büyük ya Işık 30 cm de hepsine değmeyebilir .

C

Canna

Guest
Isigi daha güclendirme, bitkine gübre veremiyorsun yakarsin, 1 lt saksida dursun bakalim, yarin aksam bi rdaha rsim yükle bakalim su yapraklarin rengine.

C

Canna

Guest
Biraz düzelme var ama hala aclik cekiyorlar, bak nette buldum, bence hemen al ve kullan. Senin gübreler biraz daha gecikirse kizlar gidebilir.

C

Canna

Guest
bu daha iyi

GlockGen5

Müptezel
@Canna reis kızların saksı kaç lt sence ben çözemedim
90 lt toprak
50 lt coco
10 lt perlit
10 lt torf
Sanırım 40 lt denk geliyor fazla gelir mi acaba :eek: korkum kabin boyu 160 cm

C

Canna

Guest
Yatay büyüt diyecem bu sefer kabin eni boyu yetmeyecek, dostum senin kabin kesinlikle o 4 biktiye cok kücük, file gerip uzayan dallari fileye sararak yanlara büyütürsün ama gene de kabin yetmez, tek care ya 2 bitki yada 2 kabin yok baska caresi. Büyük bitki istiyorsun ona göre kabin lazim, ben 120X120X200 cm kabinde tek photo yapiyorum

GlockGen5

Müptezel
Yatay büyüt diyecem bu sefer kabin eni boyu yetmeyecek, dostum senin kabin kesinlikle o 4 biktiye cok kücük, file gerip uzayan dallari fileye sararak yanlara büyütürsün ama gene de kabin yetmez, tek care ya 2 bitki yada 2 kabin yok baska caresi. Büyük bitki istiyorsun ona göre kabin lazim, ben 120X120X200 cm kabinde tek photo yapiyorum
Sonra ki grow için hem kabin yapicam yeni hemde 2 bitki yapicam reis kendi çabamla kumaş vs.. alarak yapmıştım bunu aldığım mylar falan metre az gelince bu şekil bişi çıktı ortaya,bu grow mecburen bunda devam etmek zorundayım,bir sonra ki growda inşallah o günleri görürsek paraya kıyıp güzel bir mars almayı düşünüyorum :(

C

Canna

Guest
Bos ver marsi o kadar para verme, kendin yap ama dogru dürüst bir kabin yap, ben daha hic kabine para vermedim, hep kendim yaptim, citalardan cak güzel bir iskelet ici mylar disi güzelce kapla yeter.

GlockGen5

Müptezel
Bos ver marsi o kadar para verme, kendin yap ama dogru dürüst bir kabin yap, ben daha hic kabine para vermedim, hep kendim yaptim, citalardan cak güzel bir iskelet ici mylar disi güzelce kapla yeter.
@Canna reis birşey sorcam şimdi ben kombinin tahliye borusundan çıkan suyu alıyorum ph ölçüyorum 3.16 falan geliyor sonra gübre ekliyorum ve az bişi çeşme suyu ekliyorum ph 6.0/6.15 kadar oluyor o suyu veriyorum zarar olmaz demi kızlara illa hazır su almama gerek varmı sorun olur mu bu şekil yöntem yoksa büyümeyi bu mu etkiliyor

C

Canna

Guest
Gerek yok hazir suya hatta cesme suyu en iyisi, o kombiden cikan suyu kullanma, bir nevi filitre edilmis su gibi icinde cesme suyunda olan bir cok minarel yok, cesme suyunu koy bir kovaya dinlendir 2-3 gün icindeki klor ucsun, cesme suyu kullan, hatta 40 lt cesme suyuna bir kovada yarim tablet suda cözülen C vitamini at, 24 saatte icinde klor filan kalmaz

C

Canna

Guest
Dostum bütün gübre üreticileri gübrelerini cesme suyuna göre üretir, Cünki en kolay ve en ucuz bulunan su cesme suyu, örnegin cesme suyundaki kirec biltkinin kalsiyum ihtiyacini karsilar, filitre edersen kalsiyumu ayrica calmag vermek zorunda kalirsin :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • funny1joint funny1joint:
  • funny1joint funny1joint:
  • M Makro:
    ******** ***** **** **** ******** ********* ********* ********** *** hahahaha ******* ** hahahaha* *** * * ******** *** *******
  • W WindySideTR:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** hahahaha** ******** *** ***** ******
  • Tiny Tiny:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Tiny Tiny:
    ** hahahaha**** ***** ****** ** ******* hahahaha
  • Tiny Tiny:
    hahahaha ******** **** hahahaha* *********
  • W WindySideTR:
  • Tiny Tiny:
    *** ** ******* ****** **** *
  • Tiny Tiny:
    hahahahahahahaha* hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ***** ** ******* ****** **** *
  • M Makro:
    ******** ***** **** **** ******** ********* ********* ********** *** hahahaha ******* ** hahahaha* *** * * ******** *** ******* ** ****** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* **** ******* ***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******* hahahaha****** ******** *******
  • W WindySideTR:
    hahahaha *** ****** *** ***
  • W WindySideTR:
  • Madkusa Madkusa:
  • universesingularity universesingularity:
    hahahaha *****
  • universesingularity universesingularity:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha*********