Çiçekler fora

Sıkıntı yok kanka geçen sene burada bir arkadaşın indoor yaptığı 3 bitki ölüyordu indoor bilgim olmadığı halde mantıkla cevap vererek bitkilerinin kurtardım 1 ay yazmıştık hep forumlarda duruyordu hatta
Yazdıkların bana da mantıklı geliyo hiç sıkıntı yok nasipte ben varsa onu yeriz

Legend86

Müptezel
Selamün aleyküm kardeşim benim bitkilerin birinde erkekliğe benzer bişey var ama tüyler çıkmış hepsinden acaba çift cinsiyetmi taşağa benziyor ama pistil var hepsinde bi bakabilirmisin sana zahmet
Aleyküm selam
Dişilik organı onlar dişi olduğunu oradan belirtir, erkekte çok farklı görüntü çıkıyor aşırı çok polen keseciği oluyor, çift cinsiyet ise ana dalın yan sürgünleri nin sömek oluşacak dal aralarında bağzı bölgelerde kese çıkar toplu tomurcuk gibi

Aleyküm selam
Dişilik organı onlar dişi olduğunu oradan belirtir, erkekte çok farklı görüntü çıkıyor aşırı çok polen keseciği oluyor, çift cinsiyet ise ana dalın yan sürgünleri nin sömek oluşacak dal aralarında bağzı bölgelerde kese çıkar toplu tomurcuk gibi
Eyvallah kardom bunuda yeni öğrenmiş oldum esas dişilik organı buymuş demek bitki pistil çıkarınca diyorum tamam dişilik organı bunlar eyvallah dostum bol hasatlar

Legend86

Müptezel
Aynen kardo başladılar en gelişmiş olanı bu çok kötü sıcaklar var burda bildiğin gibi değil
Burda da öyle ama sıkıntı yok doğada 33 lere kadar çıksın sorun olmaz yüksek raakım da yüksek sıcaklık çok çok 3 saat kadar sürer öğlene kadar yavaş yükselir ikindiye kadar pik yapar sonra hızlı düşüş olur sorun sadece şu yüksek sıcaklar birlikte eğer %60 ve üzeri nemler olursa çiçeğin sömeklenme aşamasına doğru küflenme başlar bu sene sıkıntılı hava koşulları yaşanıyor

Burda da öyle ama sıkıntı yok doğada 33 lere kadar çıksın sorun olmaz yüksek raakım da yüksek sıcaklık çok çok 3 saat kadar sürer öğlene kadar yavaş yükselir ikindiye kadar pik yapar sonra hızlı düşüş olur sorun sadece şu yüksek sıcaklar birlikte eğer %60 ve üzeri nemler olursa çiçeğin sömeklenme aşamasına doğru küflenme başlar bu sene sıkıntılı hava koşulları yaşanıyor
Doğru inşallah ilerleyen günlerde düşer sıcaklıklar

Sömekler oluşmaya başladı kardo çok güzel kokuyo öyle böyle değil limonumsu bi koku kokladıkça alıyo insanı:)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • X Xgon:
    *** ** ********** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
    +1
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    **** * ******* **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
  • X Xgon:
  • X Xgon:
    **** **** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
  • X Xgon:
    ***** ****** ***** **** ******** ***** ******* ** *** ******** ***** ***** ********
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ***** ****** ** *****
  • Houp53 Houp53:
    ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha **** ********* ****** ******** ******
  • T Turco:
    ****** ********* **** ********* **** **** ** ******* hahahaha
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    +1
  • T Turco:
    ** ********* ******* * ***** ********* **
  • ax-b ax-b:
    ******* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
  • T Turco:
    ***** hahahaha **** ***** ********* ********* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ****** ********* **** ********* **** **** ** ******* hahahahahahahaha ******** ********* ******* ***** ****** ****** ***** ****** ******
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Houp53 Houp53:
    ******** *** hahahaha*
  • T Turco:
  • T Turco:
    T Turco: ***