Yeni basliyorum yardiminiza ihtiyacim var

C

Canna

Guest
Dostum ilk suladiginda yapraklar sarkar ve tekrar düzelir bu problem degil gayet normal, ama o yapraklardaki lekeleri daha iyi görebilmemiz icin yetistirme isini kapat öyle resim cek ve yükle lütfen

MRfs

Üye

@Canna Usta ışıksız hali bu küçük bitkimde ise yaprağında başka bir leke var nedir acaba sebebi ?

C

Canna

Guest
Dostum 1. resimdeki beyaz yuyarlak leke sorun degil, bir sekilde pigmetler orada renk degistirmis, ama 2. resimdeki o gördügüm lekeler ve nokta gibi lekeler bir sikinti habercisi olabilari, ama isik yansimasindan dolayi tam görünmüyor

C

Canna

Guest
Dostum daha cok yeni baslamis ama madenci diye bir zararlidan süpheleniyorum, o izler onu gösteriyor, o lekeler büyümez dagilamaz ise sikinti yok, ama lekeler cogalirsa dagilirsa hemen bana yaz, ve bu arada aktardan neem yagi ``tesbih agaci tohumu yagi`` al lütfen elinin altida bulunsun, 20 ml 30 tl civarinda.

MRfs

Üye
@Canna Usta 1 hafta sonra bitkileri çiçeğe alacağım üzerindeki lst yaptığım telleri sokecekmiyim birde çiçeğe alınca hangi gübreye başlayacağım?

C

Canna

Guest
Cicge aldigin zaman sök telleri, ondan sonra zaten budama kismi gelecek ama, budamadan önce resim yükle bakalim, gübre seman ne diyorsa ona göre gübreleme yapmalisin.

MRfs

Üye
Usta gübrelerim belli bir marka değil agroera diye bir marka sen bakmıştın senin söylediğin ölçülere göre hareket ediyorum memnunum şimdilik gübrelerden bir sıkıntı çıkarmadı çiçeğe almadan mutlaka fotoğraf atıp danışırım yeniden usta

C

Canna

Guest
Tamam dostum simdi hatirladim, elinde ciceke gübreside vardi hatirliyorum ama hepsini hatirlamiyorum, elindeki gübreleride yazarsan iyi olur.

MRfs

Üye
Npk pk ve k gübreleri mevcut
Npk degerleri soyledir
8-6-15+hümik asit
Pk degerleri
0-13-8+me
K değerleri
20+organımınsak
Sitede bu urunu kullanmak için deneyimi olan varmı diye soranlar olmuştu deneyip goreceğim şimdilik bir sıkıntı yok hasatta bakalım ne olacak?

C

Canna

Guest
Cicege soktugunda NPK gübresini simdi verdigin miktarin yarisina indir ama kesme, hasata kadar ver, 0-13-8+me önerilen miktarin yarisi ile basla, bitkinin durumuna göre miktarlarda oynama yaparsin, ve bu miktarlari kayit altina almisssindir umarim, bir dahaki growda kullanmak icin.

MRfs

Üye
Evet usta her sulamayı not aldım ne kadar gübre verdiysem hepsini tek tek yazdim ve dediklerini mutlaka uyguluyorum şimdilik herşey çok güzel sağlıklı görünüyorlar

MRfs

Üye
Birde sornak istediğim birşey var bizim sponsor karbon filitre biraz pahalı growsan markalı bir karbon filitre var daha uyguna ama ince uzun olan modelden iki sitedekide 460 m3 acaba şekillerin bir önemi varmı

C

Canna

Guest
Dostum biraz pahali olabilir ama kalitesi cok iyi sponsorun karbon filitrelerinin, grow san 4-5 growda dolarsa bizim sponsorun karbon filitresi ile cok daha fazla grow yaparsin, karbon filitre güvenlik icin cok önemli, ben sponsordan bir tane almistim gecen sen, ve Dr.Karbondan alan herkes cok memnun. Baska bakmana bile gerek yok, TR piyasasindaki en kaliteli ürün.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Karsiyaka Karsiyaka:
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ********** **** hahahaha* *** hahahaha* *** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    +1
  • Karsiyaka Karsiyaka:
    ** ***** hahahaha** ******** ****** **** ****** ***
  • NewGardener NewGardener:
    *** **** ********* hahahaha hahahaha* ******** ** ****** ********* ***** hahahaha ******* ** ****** **** ******** ******** ***** *****
    hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** ********* ******** ** ***** ****** ********* ********* **** *** ** ****** ***** ********* ***** ***** **** ***** *** ******** ******* ******** ******* ******* ********* ***** ********* ******* ********* ******* **********
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ****** *** ***** ********* ** **
  • NewGardener NewGardener:
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** ****
  • Night owl Night owl:
    ********* ******* ******* ********* ***** **** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ******* **** **** **** ******* hahahaha ******* ****** hahahaha* ** ******** *** ******* hahahaha ** **** ** hahahaha ******** ******** ****** ***** ****** **** ********* ********* hahahaha** ****** **** ********* ***** ** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ******** *** **** ********* ****** **** ******* ******* **** **** ******* ********* ******** ***** hahahaha* ********** ** ******** ***** ***** ***** ********** ******** ****** ****** ********* **********
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **** **** ******* ***** ******** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: ***** ********