Yeni basliyorum yardiminiza ihtiyacim var

MRfs

Üye

@Canna @higthead ustalar 55 günlük kızlarım yorumlarınızı bekliyorum daha çiçeğe almadım 60 günü doldurunca alacağım lst yaptığım telleri soktum file çekmeme gerek varmı ve görünüş olarak nasıllar birde elimde sadece 3 çeşit gübre var çiçekte ek olarak vermem gereken gübre varmı big bud over bunlar nelerdir bilgilendirirseniz sevinirim kabinde kendi yaptığım cob led var 700 watt

C

Canna

Guest
Israretledigim ve karsindaki fan yapraklarini kes, bitkin rahatlasin, file cicege girdikten sonra lolipop yapacaksin ondan sonra iyi olur.

MRfs

Üye
Tamamdır usta teşekkür ederim ilgin için hemen uyguluyorum dediklerini bir şey sormak istiyorum en öndeki kız bu gün tam 1 aylık onunda yapraklarını alıyorum işaretli olanlari

C

Canna

Guest
Kestigin yapraklari atma kurut kalsin, hasattan sonra degerlenecek onlar.

C

Canna

Guest
Dostum onlar AN serisinin sömek siserme gübreleri, ama AN serisi kimyasal oldugu icin hic kullanmadim, daha dogrusu canna dan baska gübre kulanmiyorum. Ac yeni konu detayli anlat simdiye kadar yaptiklarini danis foruma. AN gübrelerini cok iyi bilen kankalar var.

MRfs

Üye
Tamamdır ustam teşekkür ederim benim kullandığım gübrelerde organik olduğu için onlarla tamamlayacagim bu grow bana tecrübe oluyor ve eksiklerimi ekipmanlarımı yavaş yavaş tamamlıyorum bakalım sonuç ne olacak ama bir dahaki growda daha efsane olacak umarım. Kazasız belasız insAllah

MRfs

Üye

@Canna Usta son durum değerlendirmesi yaparmisin bu gün 60 gün doluyor sabah ışığın kapanmasıyla çiçeğe alacağım bu günkü sulamada pk gubresi ve npk nin yarısını verdim önde duran ise 35 günlük mecbur onuda çiçeğe alacağım ancak npk gubresine devam et demistin o şekilde ilerleyeceğim

C

Canna

Guest
Masallah, dostum NPK gübresini en son verdigin miktarin yarisina indir ama kesme.NPK gübresi bitkimizin bütün yasami boyunca ihtiyaci olan gübre. ayrica senin cicek gübrenede azot yok, ondan dolayi NPK vermeye devam etmelisi. Yapraklarin rengi su anda cok yi, öndekinde flash yansimasi var yapraklari acik renk görünüyor, ama acik renk degil degil mi.

C

Canna

Guest
Eger cicek döneminde yapraklarin acik yesile sonra sariya dönmeye baslasa NPK gübresini arttir.

C

Canna

Guest
Dostum hic bilinmeyen ve fiyati cok hesapli bir gübre ile cok iyi is cikartiyorsun, istersen bu konuyu forumda paylas, bütcesi kisitli olan kanklara yardim amacli, ama karar senin vaktim yok dersen sen bilirsin.

MRfs

Üye
@Canna Usta dediğin gibi yapraklar flash yansımasından dolayı o renkte gözüküyor şu an dışardayım geçtiğimde nornal ışıkla atacağım dedigin gibi bu gübreleri uyguna aldım senin tavsiye ettiğin ölçülerde ilerledim ve gayet başarılı gidiyor şimdilik sulama yaparken yine dediğin gibi npk desteğine devam ediyorum ve bu marka gübreleri soran olmuştu dediğin gibi konu açıp hangi ölçülerde ilerledigimi hepsini tek tek yazacagim hepsinide not alarak ilerliyorum

C

Canna

Guest
Aklima geldi, eger bitkinin altindaki büyük fan yapraklari sararmaya baslarsa, sakin o yapraklari kesme ve NPK gübresini arttirma, eger bitkinin genelinde yapraklar acik yesil olursa o zaman arttir. Ayrica cicek döneminde 4. haftadan sonra arada yapraklarda sararmaya basliyabilir, buda daha fazla NPK istiyor demek degildir.

MRfs

Üye

@Canna Usta bi bakabilirmisin cinsiyette sorun mu var herma mi acaba daha önceden attigim fotolarda dişi belirtileri varken böyle birşeyle karşılaştım

C

Canna

Guest
Dostum o resimlerde ki sanki yeni sürgün gibi gördün yani altlarinda polen kesesi gibi toprbacik yok, dostum ne olursa olsun sen onlari dikkatlice kes ve at, son resimdeki bitkine gübre biraz fazla gelmis ve calmag istiyor, bir dahaki sukamada attan su cikana kadar calmagli su ver, yaprakladaki o sariliklar düzelmesi lazim, yalniz bu kesme isini bitkiyi kabinden cikart baska bir oda da yap.

MRfs

Üye
Usta dün chatte sordum da calyx dendi son fotoğrafta pistil olduğu ve dişi diye yorumlandı ama bir cok yerinde var ancak pistil yok hiç birinde calyx olma ihtimali nedir peki ?

C

Canna

Guest
Dostum üzerinde pistil yoksa polen torbasi, ama önce torbacik cikar sonra pistil verir, yani takip et, bence o gördügüm resimler polen torbasi degil.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ***** *** ****** *** *** ** ******* ******** ******* ******* ****** ******** *** ****** ******** ****** ***** ********* ***** ***** ********** *** ******* hahahaha** ***** *** ********* hahahaha ********* **** ***** ** ***** **** *******
    +1
    hahahaha*** ***** ******** **** ** ******* ***** **** ** **
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    *** ****** ******* **** ******* ***** **** ** **
  • lavrens lavrens:
    ***** ******* *** ****** ******** ****** ***** ********* ***** ***** ********** *** ******* hahahaha** ***** *** ********* hahahaha ********* **** ***** ** ***** **** *******
  • lavrens lavrens:
    **** * ******** ******* hahahaha* ******* **
    **** ********* hahahaha* ***** ******* *** ********* ***** ** ** *****
    **** * ******** ******* hahahaha* ******* ** *** **** ********** ****** ******* ******* ***** *** ** ****
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
  • M Mpt77:
  • T Tropikal.MR:
  • A active661:
    ********* ****** *** ******* hahahaha*******
  • A active661:
    ****** ** ****** hahahaha*
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha *****
    ***** ** hahahaha
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha ****** ******* ****** ** ** ** **** ******** ******
  • T Tropikal.MR:
    ***** ***** hahahaha*
  • M Mpt77:
    ** ***** ***** ** **** ***** hahahahahahahaha *****
  • lavrens lavrens:
    ******* ******* ***** **** * ****** * **** ***** * ******* ******* ** ******** ****** ********* **** ** *** ***** hahahaha****** ****** ******* ****** ** ** ** **** ******** ******
  • ThomasShelby ThomasShelby:
    ***** ********* ***** ******** * ** ***** ******** ***** ****** ******* ***** ***** *** ** ****** ** ********* * * ** ******* ********* ***** ***** ** ******* ** ******
    ThomasShelby ThomasShelby: ***** ********* ***** ******** * ** ***** ******** ***** ****** ******* ***** ***** *** **...