WHİTE SKUNK Son durumu merak eden arkadaşlar için.

Cvp: WHİTE SKUNK Son durumu merak eden arkadaşlar için.

Kanunsuz34' Alıntı:
raxon' Alıntı:
Riçırt oldukça sağlıklı şekilde büyümeye ve gelişmeye devam ediyor hala gübre veremedim maddi durumlarım yüzünden :)) Su olarakta dinlenmiş musluk suyuyla besliyorum tam Gariban İşi :))

Bu da son hali yaklaşık 7.5 hafta oldu.

Bak guzel kardesim bizde senelerce hep yaptik o zmn bu gubreler yoktu simdi sana guzel bi tavsiye yokmubiseyinn kardesim konusundada var guvercin gubresi topla yerlerden 10 da 1 kadar koyucaksin ornek veriyorum 10 lt suya 1 litre anladin goz karari serbet yap 1 2 gun dinlendir 0.75 le basla ver cossun agacin knka bidonunu degistir bu is o bidonlada olmaz 7.5 hafta hemen hemen 2 ay yapiyor bence geri kalmis celimsiz buyuyo suanda kullandigin saksi en assgiya 28 lik olmali oda 28 lt eder seninki burdan 5 lim gibi duruyor

Dostum ilk defa en az 28lt lik saksın olması gerekiyor diyen birine rastladım.
Neden en az 28 lt saksısı olması gerekiyor açıklarmısın?

doktor1453

Yeni üye

Resolut1on' Alıntı:
Kanunsuz34' Alıntı:
Bak guzel kardesim bizde senelerce hep yaptik o zmn bu gubreler yoktu simdi sana guzel bi tavsiye yokmubiseyinn kardesim konusundada var guvercin gubresi topla yerlerden 10 da 1 kadar koyucaksin ornek veriyorum 10 lt suya 1 litre anladin goz karari serbet yap 1 2 gun dinlendir 0.75 le basla ver cossun agacin knka bidonunu degistir bu is o bidonlada olmaz 7.5 hafta hemen hemen 2 ay yapiyor bence geri kalmis celimsiz buyuyo suanda kullandigin saksi en assgiya 28 lik olmali oda 28 lt eder seninki burdan 5 lim gibi duruyor

:D:D bende merak ettim kanka.

cannabis16

Ordinaryüs
28 litreyi sallıyor işkemden arkadaş..
her bir foot için bir galonluk saksı bu işin minimumudur
yani 30 cm lik bitki için 4  lt lik saksı en düşük değerdeki yeterlilikteki hacimdir..
en iyi bakılmamış bitki bile 60-90 cm ile hasada ulaşır genelde.. o yüzden de minimum 12 litrelik saksı ile çiçeklenmeye sokun,bundan aşağısı kök düğümlenmesi ve bitkinin kökten beslenememesidir der yabancı growerlar..
bana sorarsanız 5 galonla ortalama 19-20 lt lik saksıyla çiçeklenmeye sokarsanız bi sorun yaşamadan growunuzu yaparsınız..

ama bu işin üst sınırı yok,ne kadar büyük saksı,o kadar gür kökler,o kadar büyüyen ve bud yapan bitki...

Resolut1on' Alıntı:
Kanunsuz34' Alıntı:

Autonun kokleri hic sikmadan rahat bisekilde gelisimini tamamliyo 5 litrede ornek veriyorum onun bi cizelgesi var 10 l olsa binevi ama 5 litreye cizelgeye gore boyutlari var arastirman lazim bi kac kok yaptiginda anlarsin ne demek istedigimi kok gelismesse ust ratarfa buyuk olmuyo dostum ole bi dongü var photolar ise biraz daha buyukte oluyo ornegin 35 litreye ektedigim 160 boylarinda 52 l deki 2 ye yakin ve onun 2 kati dalla oluyo 28 litreye eksende olur ama busefer 130 40 civari oluyo illaki 28 litreyede ekmeye bilirsin ama 5 litrede cok kucuk kardesim ama sen bilirsin kol gibi cikar cikmaz degil

cannabis16

Ordinaryüs

Kanunsuz34' Alıntı:
Resolut1on' Alıntı:

Autonun kokleri hic sikmadan rahat bisekilde gelisimini tamamliyo 5 litrede ornek veriyorum onun bi cizelgesi var 10 l olsa binevi ama 5 litreye cizelgeye gore boyutlari var arastirman lazim bi kac kok yaptiginda anlarsin ne demek istedigimi kok gelismesse ust ratarfa buyuk olmuyo dostum ole bi dongü var photolar ise biraz daha buyukte oluyo ornegin 35 litreye ektedigim 160 boylarinda 52 l deki 2 ye yakin ve onun 2 kati dalla oluyo 28 litreye eksende olur ama busefer 130 40 civari oluyo illaki 28 litreyede ekmeye bilirsin ama 5 litrede cok kucuk kardesim ama sen bilirsin kol gibi cikar cikmaz degil
 aynen katılıyorum..
ekilen toprağın hacmi nekadarına yeterse bitki okadar büyüyebiliyor..

Kanunsuz34 benim merak ettiğim neden 28lt??
Soruma cevap alamadım galiba. 
Belkide yazdın yazmaya çalıştın ama yazdıklarından pek birşey anlamıyorum açıkçası. 
Büyük saksının gerekli olduğunu, her türlü getirisinin olacağını biliyoruz. Cannanis hayvan gibi kök atan bir bitki. Üstadın da dediği gibi köklerin birbirine karışmaması için, köklerin yeterli oksijeni alabilmesi için saksı büyüklüğü önemli. 
Hatta ben 15 lt den küçük saksıya ekmemek lazım diyorum işi garantilemek adına..
Senin 28lt muhabbetini yeni başlayan birisi görecek ve kafası karışacak.. Birisi en az 28lt saksın olsun demiş diye düşünecek, belki konu açacak.. Bu nedenle açıklamanı istedim.

doktor1453

Yeni üye

Resolut1on' Alıntı:
Belkide yazdın yazmaya çalıştın ama yazdıklarından pek birşey anlamıyorum açıkçası. 
Büyük saksının gerekli olduğunu, her türlü getirisinin olacağını biliyoruz. Cannanis hayvan gibi kök atan bir bitki. Üstadın da dediği gibi köklerin birbirine karışmaması için, köklerin yeterli oksijeni alabilmesi için saksı büyüklüğü önemli. 
Hatta ben 15 lt den küçük saksıya ekmemek lazım diyorum işi garantilemek adına..
Senin 28lt muhabbetini yeni başlayan birisi görecek ve kafası karışacak.. Birisi en az 28lt saksın olsun demiş diye düşünecek, belki konu açacak.. Bu nedenle açıklamanı istedim.

28 litre diye bir şart yok kanka, 12-20 arası cadir veya kucuk yerler icin ideal,yerin genişse saksini ne kadar buyuk tutarsan 20-30-40 tabiki yarari cok. Ama dedigin gibi yeni baslayan biri 28 litre sartmis diye kafasina takilabilir.

Resolut1on' Alıntı:

Knka gozlemlerime gore o boyut bi auto icin tamamen yeterli oluyo kok yapimi falan cok rahat karsiliyo ama dedigin gibi kafam da  guzel biraz acikladimda ben o yaziyi yazarken cannabiste yazmis anlamistir boyutlara gore kok olusumu oldugunu

raxon

Yeni üye
Hacılar yorumalar ve beyin fırtınaları dönmüş ama benim için iyi oldu bi kaç bilgi daha ekledim kendime.
Sorun şu saksım 5l auto ektim çiçeklenmeyede başladı baya baya ben saksıyı büyüteyim mi ? Değiştirisem strese girer mi ? Sorun olur mu üstadlardan cevap bekliyorum.

cannabis16

Ordinaryüs

raxon' Alıntı:
Hacılar yorumalar ve beyin fırtınaları dönmüş ama benim için iyi oldu bi kaç bilgi daha ekledim kendime.
Sorun şu saksım 5l auto ektim çiçeklenmeyede başladı baya baya ben saksıyı büyüteyim mi ? Değiştirisem strese girer mi ? Sorun olur mu üstadlardan cevap bekliyorum.

çiçeklenmeye giren bitkinin saksısını değiştirmek meyva veren ağacın dalını kesmek gibi bişey...kesinlikle yapma..çiçeklenmede transplant stresi hem az bud hem az THC demektir,ayrıca kökler de amcıklama geçirir..
hele ki autoları hiç bir zaman transplant yapma..kaç litrelikte tohumu çatladıysa o kadarlıkta git...autolar transpalant stresine hiçten dayanamazlar..

raxon

Yeni üye
cannabis16' Alıntı:
raxon' Alıntı:

çiçeklenmeye giren bitkinin saksısını değiştirmek meyva veren ağacın dalını kesmek gibi bişey...kesinlikle yapma..çiçeklenmede transplant stresi hem az bud hem az THC demektir,ayrıca kökler de amcıklama geçirir..
hele ki autoları hiç bir zaman transplant yapma..kaç litrelikte tohumu çatladıysa o kadarlıkta git...autolar transpalant stresine hiçten dayanamazlar..

Cannabis hocam çok Teşkkür ederim artık olduğu kadar en azından bişeyler öğrenmiş oldum. Bidahakine daha teşekküllü girişirim burdan günlüğe devam arkadaşlar takibe devam edebilir.
Cuvaranız bol olsun :)

raxon

Yeni üye

Riçırt 9. Hafta bloom döneminde sağlıklı şekilde devam ediyor.
Bazı yapraklarım da sararma oldu bazı eksikler sebebiyle Azot. vs gibi fakat yeni yapraklarım da sorun kalmadı Cannabis16 hocamızın sayesinde.
5L Toprakta yetiştirmem ve gübreye biraz geç başlamamdan ötürü boyu biraz ufak kaldı ama büyümeye devam ediyor sonucunda güzel bebekler alacağımdan eminim :)

Buda son göseller ;

https://imgur.com/6TNivtt
https://imgur.com/YRiPbH3
https://imgur.com/G6owq66
https://imgur.com/4O2KooN

420haci

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:

Kanka ben saksıyı değiştirmiştim ve şuan baya küçük kaldı ondan dolayı olabilir mi diğer   Gereksinimlerde sorum yok çünkü

cannabis16

Ordinaryüs

420haci' Alıntı:
cannabis16' Alıntı:

Kanka ben saksıyı değiştirmiştim ve şuan baya küçük kaldı ondan dolayı olabilir mi diğer   Gereksinimlerde sorum yok çünkü

autolarda saksı değişimi sonrası büyümeme ve strese girip hemen küçücük haliyle çiçeklenme çokça görülür..
photolarda da saksı değişimi stres yapar ama genelde birşekilde bu stresi artırır.. 
saksı değişim dtresini azaltmak istersen,saksı değiştireceğin zaman ekeceğin alana mikoriza mantarı ilave edebilirsin..yada elinde sıvı faydalı bakteriler varsa verebilirsin..ama autolarda saksı değişimini kesinlikle önermem..sadece photolarda çiçeklenmeye girmeden önceki herhangi bi zamanda öneririm..

raxon

Yeni üye
Arkadaşlar herkese selam bilgilendirme amaçlı paylaşıma devam ediyorum.

Riçırt'ın Tohumdan çıkışının 11. Haftasın dayım diğer yorumlarda genel halinden ve hangi şartlarda yetiştiğini açıklamıştım.

Sömeklerimdeki gelişme yavaş şekilde ilerliyor çiçeklenmenin 4,5 hafasındayım Bloom ve Tuz veriyorum ekstra olarak başka birşey yok nasıl daha hızlı gelişmesini sağlayabilirim ? 

5000 lümen ışık sağlıyorum CFL Lamba ile Gariban işi anlayacağınız dolabı güzel 24 saat ışık altında tutuyorum ( Fazla mı ? ) 

Son durum fotoları : 

Taç : https://ibb.co/FxFVJMc
Gövdenin yarısı : https://ibb.co/TtrDpQL
Genel Görünüm : https://ibb.co/bFfXJFN
Taç Tricomlar : https://ibb.co/DYQ0ZJ8
Bebişlerden birisi : https://ibb.co/yWSW5w7

raxon

Yeni üye

Arkadaşlar resim atmak isterdim ama şu an elimde sadece kelle fotosu kalmış. BURADAN.
Toplamda serüvenim 5,5 ay sürdü ve ilk grow'um sonuç olarak bu kadar acemiliğe bile canavar gibi kafa yapan indica skunk thc 18-19 larda yetiştirdim 5 litrede ( öğrenciyim).
genel bilgileri zaten yazıp bilgi verdim benim gibi acemi arkadaşlar ilk başlarda böyle şeyler yaşayacağını söylemek istiyorum istediğiniz kadar okuyun başınıza gelince daha garip oluyor :)
Toplam olarak yaş 39,4 gram Kuru olarakda 19 gram sigara aldım ve 20 üçlü yaptım nihayetinde.
Bir daha ki macerada görüşürüz :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ****** ******* ***** ***** hahahaha*** ** * ** ******** ****** *****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahaha**** ********* *** ******** hahahaha* ***** ******* ****** ********** ***** ** ***** ** **** ****** ****** *********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** **** ***** ****** ***** **** ********** ******* ****** ******** ******** ****** ****** ***** ** ** ***** ******** ******** **** *** ***** ****** hahahaha*** **** ** ***** ******
    +1
    hahahaha ***** *** *****
  • kkush kkush:
    **** ******** hahahaha ** ******** ****** *******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** ******* ***** ***** ******* ** ***** ********** ***** **** ****** **** ***** ********* ******* ******
  • kkush kkush:
    **** hahahaha ***** ** ****** ******* **** hahahaha hahahaha ****** hahahaha**** ********** ********* hahahaha ********** ** ******** ********
    +1
    ****** ****** ****** ****** hahahaha ***** ***** ********** ******* ***** *** **** ****** ******* ******* ********* hahahaha ****** ****** ******** ***** ********* ****** hahahaha*** **** ** ***** ******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ******** ***** ****** ****** ******* *** **
  • kkush kkush:
    ****** hahahaha**********
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    **** hahahaha ***** ** ****** ******* **** hahahaha hahahaha ****** hahahaha**** ********** ********* hahahaha ********** ** ******** ******** ****** ******* **** * ** ******** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ****** hahahaha********** ******* ****** ** **
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ** ** ******* **
  • kkush kkush:
    ** ** ** hahahaha* ********* *****
  • kkush kkush:
    **** ***** **** hahahaha***** **