WHİTE SKUNK Son durumu merak eden arkadaşlar için.

raxon

Yeni üye
Son yorumlarda gelişmeleri görebilirsiniz

Merhaba arkadaşlar.

White Skunk tohumu ektim 3 adet 10 gün oldu boyutları ekteki fotoğrafta var bunları artık buyuk saksıya almalı mıyım ? Alırsam hangi likit gübreyi tavsiye edersiniz ? 

Ek olarak başındaki yapraklanmalar başladı ama ufak görünüyorlar evimde yetiştiricem oldukça sıcak evim ve öğrenciyim çok fazla masraf yapamıyorum ışık vs. ama evim gün içinde baya güneş ışığı görüyor karşısın koyabilirim.

https://resimyukle.xyz/d/8b2fcz.jpg

Öneri ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

yorgun

Yeni üye
RE: Arkadaşlar yeni filizlendi saksıya ne zaman almalıyım ?

taşıyabilirsin problem olmaz
cins ney janki,
bitkin baya boy yapmış
3 lü gübreyi al, ek olarak cal mag + big bud 
(cal mag) litreye 2 mil deniyor ama sen 0.7 ile destek olabilirsin.
bitki photo ise, yer sorunun olabilir dikkatli olmalısın

Cannabinols

Yeni üye

Cok su vermissin dostum saksiya aldiginda cubuk dik yanina kirilma ihtimali yuksek 4 yaprak oldugunda al buyuk saksiya

yorgun

Yeni üye
Cvp: Arkadaşlar yeni filizlendi saksıya ne zaman almalıyım ?

Cannabinols' Alıntı:
Cok su vermissin dostum saksiya aldiginda cubuk dik yanina kirilma ihtimali yuksek 4 yaprak oldugunda al buyuk saksiya

muhterem janki haklı, 
fakat o bitki boyu kadar da kök yapmıştır.
dikkatli bir şekilde taşırsan, bir problem olmaz.
taşırken köklere de çok dikkat etmelisin.

cannabis16

Ordinaryüs

yukarıda yorumda boş boş laflar etmişler..sen onları dinleme öğrenci kardeşim..bir tek JackHerrer olayın özünü anlatmış..
[font="Open Sans", sans-serif]  [/font]

bitkin daha yeni filizlenmiş ama uzayıp durmuş..neden? çünki güneş ışığını yani güçlü ışık kaynağını arıyor..
cannabis filizleri tabiatta üzerlerini yaprak vs örttü diye ışık kısıtlı-az yada yetersiz gelirse böyle boyna boyuna gider..alttan fazla kök falan da yapmaz..zira cannabisin asıl yakıtı ışık+co2 ile yaptığı fotosentez sonucu oluşan glikozdur..ana maddesi budur..

öğrenciyim param yok diyorsan önceden bi forumu inceleseydin de nisan sonunda falan adam gibi güneş ışığı olduğunda işe başlasaydın..şimdi o güzelim tohumların mundar olmadan kuvvetli ışık oluşturmaya çalış..yoksa boyna uzaya uzaya kırılıverirler,destek yap onlara..ışık kaynağını arıyor garipler..

raxon

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
yukarıda yorumda boş boş laflar etmişler..sen onları dinleme öğrenci kardeşim..bir tek JackHerrer olayın özünü anlatmış..

bitkin daha yeni filizlenmiş ama uzayıp durmuş..neden? çünki güneş ışığını yani güçlü ışık kaynağını arıyor..
cannabis filizleri tabiatta üzerlerini yaprak vs örttü diye ışık kısıtlı-az yada yetersiz gelirse böyle boyna boyuna gider..alttan fazla kök falan da yapmaz..zira cannabisin asıl yakıtı ışık+co2 ile yaptığı fotosentez sonucu oluşan glikozdur..ana maddesi budur..

öğrenciyim param yok diyorsan önceden bi forumu inceleseydin de nisan sonunda falan adam gibi güneş ışığı olduğunda işe başlasaydın..şimdi o güzelim tohumların mundar olmadan kuvvetli ışık oluşturmaya çalış..yoksa boyna uzaya uzaya kırılıverirler,destek yap onlara..ışık kaynağını arıyor garipler..

Dostum çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Gerekli olan ışık güneşe mağruz bıraksam olur mu günde direkt ?
Yoksa Yapay ışık mı almalıyım ?

Edit : 
[font=avenir-roman, sans-serif]forumda araştırma yaptım genel olarak az elektirik yiyen  600 w tam spektrum tarzı lambalar öneriliyor konu hakkında bilgilendirebilirsen çok sevinirim.[/font]

yorgun

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:

adam ışık sistemi olmadığını belirtmiş zaten. sayın dolu kardeşim

raxon

Yeni üye

yorgun' Alıntı:
cannabis16' Alıntı:

adam ışık sistemi olmadığını belirtmiş zaten. sayın dolu kardeşim

Doğru söyluyorsun hocam. yine de danaşmak istedim

cannabis16

Ordinaryüs

raxon' Alıntı:
cannabis16' Alıntı:

Dostum çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Gerekli olan ışık güneşe mağruz bıraksam olur mu günde direkt ?

Edit : 
[font=avenir-roman, sans-serif]forumda araştırma yaptım genel olarak az elektirik yiyen  600 w tam spektrum tarzı lambalar öneriliyor konu hakkında bilgilendirebilirsen çok sevinirim.[/font]

ben herkese metal halide ve hps lambaları öneririm..en güzel bu lambalarla esrar yetişir diyorum..ama ısı sorunu var,onu çözmek için cooltube+kuvvetli fanlar +balastı osu busu birsürü para.. ledler daha uyguna geliyor..ilk alımda olmasada elektrik parası düşük+yenilenmeye kadarki kullanımı uzun+ısı sorunu yok..vs. 
bütçen neye elveriyorsa bak..florasan ve akkor ampulleri es geç.. alacaksan ya led ya hps lamba..ama iyice araştır ne değildir nedir,nasıl çalışır neler lazım şeklinde..bütçene göre ayarla..param yok diyorsan güneşin altında biyer ayarlamaya çalış,gündoğumundan batımına kadar görsün..şu aralar 12 saatten biraz fazla günışığı var..nisan ortasından itibaren bu saat iyice artıyor..outdoorda ekim nisan 21 gibidir kuzeyyarımkürede..ozamandan sonra soğuk-don-günışığı yetersizliği olmaz zira..
araştır işte kardeşim,kafana göre yap bişeyler

cannabis16' Alıntı:
raxon' Alıntı:

Edit : 

ben herkese metal halide ve hps lambaları öneririm..en güzel bu lambalarla esrar yetişir diyorum..ama ısı sorunu var,onu çözmek için cooltube+kuvvetli fanlar +balastı osu busu birsürü para.. ledler daha uyguna geliyor..ilk alımda olmasada elektrik parası düşük+yenilenmeye kadarki kullanımı uzun+ısı sorunu yok..vs. 
bütçen neye elveriyorsa bak..florasan ve akkor ampulleri es geç.. alacaksan ya led ya hps lamba..ama iyice araştır ne değildir nedir,nasıl çalışır neler lazım şeklinde..bütçene göre ayarla..param yok diyorsan güneşin altında biyer ayarlamaya çalış,gündoğumundan batımına kadar görsün..şu aralar 12 saatten biraz fazla günışığı var..nisan ortasından itibaren bu saat iyice artıyor..outdoorda ekim nisan 21 gibidir kuzeyyarımkürede..ozamandan sonra soğuk-don-günışığı yetersizliği olmaz zira..

@cannabis16 hocam hangi ışık işte araştır demişsin de benim kafam karıştı bu işte.. 
Evde gün ışığı gören bir ortamda tek bitki için hangi ledi önerirsin mesela bütçe 100 tl diyelim? 

raxon

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
raxon' Alıntı:

Edit : 

Hocam ilgi alakan için minnetarım.. Cob led sistem yapmayı dusunuyorum 50w lık 3 köküme yeteceğini düşünüyorum 5-6 tane alıp sıstemını kursam hem Full Spekturum hemde az elektirik yakıyor hem de ucuz ama etkili bir yol baya bir araştırdım forumda 5/3 ü bu şekilde uygun yollu olucağı yönünde beyan etmiş ve kullanımı da baya fazla gördüğüm kadarıyla. 

Geçici olarak gece bunu uyguluyorum gerçekten işe yaradı 40 w ısı ve yüksek ışık kaynaklı bir lamba fotoğrafın linkinden bakabilirsiniz.

https://i.resimyukle.xyz/y5UUMz.jpg

Tekrar teşekkür ediyorum bilgilerin için bol esrarlı günler :)

100 tl lik bir led bulabileceğini veya kendin yapabileceğini sanmıyorum ev yapımı ledler için söylemek istediğim bir şey ve raxon arkadaşım için söylemek istediğim bir şey var ledlere gelince arkadaşlar hid(mh/hps) lambalar güçlü ve çok fazla ışık yayan bir kaynaktır bir m2 alanı en üstten tek başına aydınlatabilir ledler böyle değildir ışık bitkiye yakın durur ve ışık doğrudan düz şekilde aşağı düşer tabiki lense veya merceğe sahip değilse bunu bir gözlük gibi düşünebilirsiniz bu ışığı kırarak daha geniş açıda yayılmasını sağlar lütfen bunuda göz önünde bulundurun bitkinin üzerine bolca ışık dökülecek şekilde ledlerinizi tasarlayın sistemlerinizi oluşturun.

Raxon arkadaşım içinse lütfen en yakın zamanda şeffaf saksıdan kurtul bitkin geliştikçe kökler artacak ve bu kökler oraya sığmayıp toprağın etrafında dönmeye çalışacaktır ama kökler ışık görünce büyümeyi bırakırlar üzülürsün dikkat et iyi forumlar.

raxon

Yeni üye

EvdekiMizah' Alıntı:
100 tl lik bir led bulabileceğini veya kendin yapabileceğini sanmıyorum ev yapımı ledler için söylemek istediğim bir şey ve raxon arkadaşım için söylemek istediğim bir şey var ledlere gelince arkadaşlar hid(mh/hps) lambalar güçlü ve çok fazla ışık yayan bir kaynaktır bir m2 alanı en üstten tek başına aydınlatabilir ledler böyle değildir ışık bitkiye yakın durur ve ışık doğrudan düz şekilde aşağı düşer tabiki lense veya merceğe sahip değilse bunu bir gözlük gibi düşünebilirsiniz bu ışığı kırarak daha geniş açıda yayılmasını sağlar lütfen bunuda göz önünde bulundurun bitkinin üzerine bolca ışık dökülecek şekilde ledlerinizi tasarlayın sistemlerinizi oluşturun.

Raxon arkadaşım içinse lütfen en yakın zamanda şeffaf saksıdan kurtul bitkin geliştikçe kökler artacak ve bu kökler oraya sığmayıp toprağın etrafında dönmeye çalışacaktır ama kökler ışık görünce büyümeyi bırakırlar üzülürsün dikkat et iyi forumlar.

Hocam değerli yorumların için çok teşekkür ederim..
En yakın zamanda 10-15 Litrelik saksıya geçiş yapacağım..
Ledi simetrik şekilde en iyi dağılış biçiminin güzel bir örneğini sanal ortamda oluşturdum siparişim gelince tekrar burada resim olarak paylaşacağım diğer arkadaşlarım içinde bir ön bilgi olur en azından.

raxon

Yeni üye

Merak eden arkadaşlarım için çiçeklerimden birisi kırıldı diğeri ise malesef öldü Riçırt isimli çiçeğimle yola devam ediyorum şimdilik sağlıklı ve güzel biçimde büyümeye devam ediyor. 4 hafta da oldu bu şekili aldı ilk hafta boyuna gitmişti şimdi düzeldi maşallah :)

Kank bence saksıya almaya daha var ve senin yerinde olsam bir süre daha gübre kullanmazdım.Çiçekler sanki birazcık ışık ışık diyerekten sitem etmişler. Güneşi göster hava iyiyse bi güzellik yap derim.

raxon

Yeni üye
Cvp: WHİTE SKUNK Son durumu merak eden arkadaşlar için.

Riçırt oldukça sağlıklı şekilde büyümeye ve gelişmeye devam ediyor hala gübre veremedim maddi durumlarım yüzünden :)) Su olarakta dinlenmiş musluk suyuyla besliyorum tam Gariban İşi :))

Bu da son hali yaklaşık 7.5 hafta oldu.

Cvp: WHİTE SKUNK Son durumu merak eden arkadaşlar için.

raxon' Alıntı:
Riçırt oldukça sağlıklı şekilde büyümeye ve gelişmeye devam ediyor hala gübre veremedim maddi durumlarım yüzünden :)) Su olarakta dinlenmiş musluk suyuyla besliyorum tam Gariban İşi :))

Bak guzel kardesim bizde senelerce hep yaptik o zmn bu gubreler yoktu simdi sana guzel bi tavsiye yokmubiseyinn kardesim konusundada var guvercin gubresi topla yerlerden 10 da 1 kadar koyucaksin ornek veriyorum 10 lt suya 1 litre anladin goz karari serbet yap 1 2 gun dinlendir 0.75 le basla ver cossun agacin knka bidonunu degistir bu is o bidonlada olmaz 7.5 hafta hemen hemen 2 ay yapiyor bence geri kalmis celimsiz buyuyo suanda kullandigin saksi en assgiya 28 lik olmali oda 28 lt eder seninki burdan 5 lim gibi duruyor

raxon

Yeni üye
Kanunsuz34' Alıntı:
raxon' Alıntı:

Bak guzel kardesim bizde senelerce hep yaptik o zmn bu gubreler yoktu simdi sana guzel bi tavsiye yokmubiseyinn kardesim konusundada var guvercin gubresi topla yerlerden 10 da 1 kadar koyucaksin ornek veriyorum 10 lt suya 1 litre anladin goz karari serbet yap 1 2 gun dinlendir 0.75 le basla ver cossun agacin knka bidonunu degistir bu is o bidonlada olmaz 7.5 hafta hemen hemen 2 ay yapiyor bence geri kalmis celimsiz buyuyo suanda kullandigin saksi en assgiya 28 lik olmali oda 28 lt eder seninki burdan 5 lim gibi duruyor

Hocam değerli yorumların için teşekkür ederim gübre için biobiz bloom aldım yarın elimde sanırım baya etkisi olucak.
Saksı içinse artık değiştirsem bitki strese girer ve solup küser diye değiştime taraftarı değilim evet 5 l.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    *** hahahaha* ******* ** ***** ***** **** ** hahahaha*
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
  • Q Qirve:
    Q Qirve: ********** ******** ***** *******