SüperLemonHaze..

Ü

Üye silindi 35281

Guest
Arkadakileri görebilmek için fotoğrafı yeterince yaklaştıramadım, dal kanka scrog'un içine :D
İnce bir ışık stresi hariç bir şey göremedim, elemtere fiş kem gözlere şiş.

Ü

Üye silindi 35281

Guest
Şu fotoğraflar arkadaki ikisinin tepeleri böyle

Diğer düzgün olansa şöyle

Öncelikle yanlışta görüyor olabilirim gözler zayıf. İşaretlediğim yerde aralarda pembelik başlangıcı varsa molibden eksikliği olabilir, inceden düşük ph sebep oluyor. Şayet öyleyse flush sonrası ph bir tık yükseltirsin.

Şunada bir göz at, bulunsun.

420x

Müptezel

Öncelikle yanlışta görüyor olabilirim gözler zayıf. İşaretlediğim yerde aralarda pembelik başlangıcı varsa molibden eksikliği olabilir, inceden düşük ph sebep oluyor. Şayet öyleyse flush sonrası ph bir tık yükseltirsin.

Şunada bir göz at, bulunsun.
Şu şekilde pembelik sap kısmın da var ve şimdi baktım eğri büğrü olan yapraklardan sonraki gelenler düzgün geliyor foto bırakıyorum

Ve bir önceki sulama da 6.1 pH sulama yaptım sanırım ondan kaynaklandı düşük geldi pH

Makale iyi oldu boş zamanlar da okurum..

Ü

Üye silindi 35281

Guest
Şu şekilde pembelik sap kısmın da var ve şimdi baktım eğri büğrü olan yapraklardan sonraki gelenler düzgün geliyor foto bırakıyorum

Ve bir önceki sulama da 6.1 pH sulama yaptım sanırım ondan kaynaklandı düşük geldi pH

Makale iyi oldu boş zamanlar da okurum..

IMG-4679.jpg

Genel kabul gören tabloya göre şu aşamada ph 6.4 gitmelisin. Yaprakta pembeleşme yoksa sorun yok. Daldaki kızarıklık gelişime çok etki eden bir şey değil fakat boş sulamada epsom verirsen genelde sülfür eksikliği sebepli sap kızarmasının da önüne geçebilirsin kanka. 2 sulama 6.4 git bir bakalım.

420x

Müptezel
Ekli dosyayı görüntüle 19650

Genel kabul gören tabloya göre şu aşamada ph 6.4 gitmelisin. Yaprakta pembeleşme yoksa sorun yok. Daldaki kızarıklık gelişime çok etki eden bir şey değil fakat boş sulamada epsom verirsen genelde sülfür eksikliği sebepli sap kızarmasının da önüne geçebilirsin kanka. 2 sulama 6.4 git bir bakalım.
Tamamdır öyleyse flush atmıyorum değil mi yoksa atmalımıyım kanka

Ü

Üye silindi 35281

Guest
Ayrıca o eğri büğrü dediğin pençeleşme yapmış üst yapraklar azot fazlalığı ya da kitlenmeyle izah edilebilir sonradan topladığına göre güzel runoff yapmış kilit açılmış denilebilir.

420x

Müptezel
Fazla kaçırma kanka 2 litreye 1 yemek kaşığıyla başlarsın.
Kanka Emin olmamakla birlikte sanırım benim sıkıntım vantilatörler geçen hafta 1 tane daha ekledim büyük tip sıcaklar başladı diye vantilatörler salınımlı değil. Direk ışığa ışıktan duvara ordan da bitkiye geliyor vantilerin tam altında duran vantinin görmediği bitkide sıkıntı yok ama direk diğerlerine vuruyor onlar da sıkıntı var. Daha yanlarına gidemedim gidince bir sulama yapacağım ve vantilerin konumunu değiştireceğim bakalım nasıl olcak..

Rüzgar yanığı diyorlar şöyle bırakıyorum,

Ü

Üye silindi 35281

Guest
Kanka Emin olmamakla birlikte sanırım benim sıkıntım vantilatörler geçen hafta 1 tane daha ekledim büyük tip sıcaklar başladı diye vantilatörler salınımlı değil. Direk ışığa ışıktan duvara ordan da bitkiye geliyor vantilerin tam altında duran vantinin görmediği bitkide sıkıntı yok ama direk diğerlerine vuruyor onlar da sıkıntı var. Daha yanlarına gidemedim gidince bir sulama yapacağım ve vantilerin konumunu değiştireceğim bakalım nasıl olcak..

Rüzgar yanığı diyorlar şöyle bırakıyorum,
Olabilir biz onu hesaba katmadık kanka çünkü vantilatörü ışıkla bitkinin tepesi arasına vurdurman gerektiğini ve abartı olmayan tepede tatlı bir esintiyle ahenkli bir sallantı yapman gerektiğini unutmadığını varsaydık. Enteresan bir cümle oldu ama anladın sen :)
Sıcakla sorun yaşarsan co2 torbası atarsın zaten sıcakta aktif oluyor. Exhale'ler 1500 den başlıyor keşke biraz ucuz olsaydı da tüm forum bu sıcaklarda atsaydık.

420x

Müptezel
Olabilir biz onu hesaba katmadık kanka çünkü vantilatörü ışıkla bitkinin tepesi arasına vurdurman gerektiğini ve abartı olmayan tepede tatlı bir esintiyle ahenkli bir sallantı yapman gerektiğini unutmadığını varsaydık. Enteresan bir cümle oldu ama anladın sen :)
Sıcakla sorun yaşarsan co2 torbası atarsın zaten sıcakta aktif oluyor. Exhale'ler 1500 den başlıyor keşke biraz ucuz olsaydı da tüm forum bu sıcaklarda atsaydık.
Aynen öyle yani aklıma gelmedi vantiden olabileceği. Bakalım nasıl gidecekler şimdi ayar çekiyorum güncellerim yarın :) co2 kesin atmam lazım sanırım akdeniz bölgesindeyim sıcaklar başladı artık :)

Ü

Üye silindi 35281

Guest
Aynen öyle yani aklıma gelmedi vantiden olabileceği. Bakalım nasıl gidecekler şimdi ayar çekiyorum güncellerim yarın :) co2 kesin atmam lazım sanırım akdeniz bölgesindeyim sıcaklar başladı artık :)
Ph'a da dikkat kankam. Rast gelsin.

420x

Müptezel
Dostlar selam;

çiçeklenmenin 3 . Haftası bitti 4 e giriyoruz lemon haze çiçeklenmesi 10 hafta yazıyor aldığım yerde daha çok yolumuz var :)

bazı sıkıntıları vardı bitkilerin üst yapraklarda vantilatörden diye düşündüğüm yaprak burkulmaları geçiyor gibi..

son sulamamı dün yaptım litreye,
2 ml Bloom
1.7ml Micro
1 ml bigbud
1 ml sensyzm
1 ml rhino akin verdim toplam 1000ppm suladım yine.. sıcaklar çok fena olmaya başladı kabin 32 leri görüyor inş sıkıntı çıkmaz bakalım.. görseller aşağıdaki gibi..

Bunlar da bugünden

Son düzenleme:

420x

Müptezel
Dostlar selam, iyi bayramlar..

sıcaklık stresinden gelişme tamamen olmasada durma noktasına geldi artık. Klima aldık bağlamaya gelmiyorlar. Saldım şimdilik kendi hallerine.

420x

Müptezel

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Houp53 Houp53:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
  • Houp53 Houp53:
  • lavrens lavrens:
  • Houp53 Houp53:
    Houp53 Houp53: ******** ***** *****