Purple diesel auto (HASAT EDİLDİ)

VendettaX

Ordinaryüs
İlk bı kaç sulama 1 1 ml knk arttirabilirsin biraz yaprakları köyü yeşil olanlara 1.5 ml ver ltye sarı ya dönemlere 2 ml verebilirsin

VendettaX

Ordinaryüs
Ayriyetten lt/1ml callmag köy suya ışıklar kapanmadan 5 dk önce sık puskurt bolca yapraklara callmag sulamayla vericeksin ph 7 yapraktan vericeksen oh ayarlamiyosun bende yeni ogrendim kullanıyorum @Yesil888 kankamda baksin bı doğru teşhisi kendisi koyar

Yesil888

Ordinaryüs
Bu gün normal gübrelerini verecektim aynı anda calmag da versem sıkıntı olurmu
Kanka, 1 lt suya 1 ml calmag karistir, PH ayarlamana gerek yok,kalan calmagli suyu istedigin zaman gene kullan. Problem yasamazsin. Calmag hep ayri verilmeli, cünki kalsiyum diger gübrelerle reaksiyona girerek kimyasal tuz üretebilir. Ben hep yapraktan calmag veriyorum,bu yapraklar tam yesil ve canli olana kadar günde 1 kere devam etmeli, yani 3-5 gün üst üst calmag vermek gerekli olabilir.

Tamamdır teşekkürler bu gün uyguladım bi kaç güne atarım tekrardan
Kanka, 1 lt suya 1 ml calmag karistir, PH ayarlamana gerek yok,kalan calmagli suyu istedigin zaman gene kullan. Problem yasamazsin. Calmag hep ayri verilmeli, cünki kalsiyum diger gübrelerle reaksiyona girerek kimyasal tuz üretebilir. Ben hep yapraktan calmag veriyorum,bu yapraklar tam yesil ve canli olana kadar günde 1 kere devam etmeli, yani 3-5 gün üst üst calmag vermek gerekli olabilir.

merhabalar tekrardan şuan 39. Gün gübreleri arttırdım ve calmaglı suyu yaptaklarına fıslatıyorum 3-4 gündür şuanda yapraklar çok sağlıklı gözüküyor ama bi bitkinin yan tarafının yapraklarının uçları çok kurumus sadece tek bitkide ve tek bi tarafında var bu neden olmuştur acaba

Ayhan

Administrator
Kalsiyum eksikligi var kesinlikle, calmag yapraklara sıkılmıyor topraktan takviye olarak vermen lazım. Yapraga sıkılabilen gübrelerin acıklamarında foliar spreyleme için ölçüm verir. Bitkilerinin dogru vitamin takviyesine ihtiyacı var. Ayrıca saksıları bu şekilde yarım doldurmayın.en fazla 2 parmak sulama mesafesi bırakın daha iyi gelişir bitkiniz

@Yesil888 veriliyor dedi ama boyu uzar diye toprağı az koymuştum uzadıkça eklerim kökü daha aşşğıda olur diye ama hiç boya gitmedi böyle kaldı maalesef
Kalsiyum eksikligi var kesinlikle, calmag yapraklara sıkılmıyor topraktan takviye olarak vermen lazım. Yapraga sıkılabilen gübrelerin acıklamarında foliar spreyleme için ölçüm verir. Bitkilerinin dogru vitamin takviyesine ihtiyacı var. Ayrıca saksıları bu şekilde yarım doldurmayın.en fazla 2 parmak sulama mesafesi bırakın daha iyi gelişir bitkiniz

Yesil888

Ordinaryüs
Evet ben veriliyor yazdim ve calmag yapraktan baska bir sekilde vermiyorum, hic bir sikintida yasamadim, aksine calmag yapraktan verince daha cabuk etki ediyor. Su aciklaklamayi da bilin istiyorum. Kalsiyum her seferinde tek verilmeli, baska gübreler ile karistirlmadan verilmelidir, aksi taktirde kalsiyum diger gübreler ile reaksiyona girer ve kimyasal tuz üretebilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********