Piyasada Bulamayacağınız Bir Işıklandırma Sistemi Kendiniz Yapın

husyn

Doktor
Ama çoğunlukla kimse Çiçek’te beyaz ışık kullanmıyormuş yani blom da kullanılan bi ışıkmış bu ne kadar doğru bilemiyorum
şimdi 3 tane ışık var zaten mavi-yeşil-kırmızı bunların dağılımına göre renkler ortaya çıkar, kırmızı ışık sadece olmaz kırmızı-mavi dengesinden kırmızı biraz daha fazla tutmak

evet zaten doğru anladı isem çok, bu paylaştığım içerikte 70watt o değerleri sağlamaya çalışmıştım
Aynen zaten bir bitkiye 250 wat fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum. Ayda bir güvercin gübresi veriyorum şerbet halinde yanı tamamen doğal olsun istedim sulamayıda toprak ne zaman kurursa o zaman veriyorum ama nedense esrar kokusu yok neredeyse neden olabilir

husyn

Doktor
Aynen zaten bir bitkiye 250 wat fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum. Ayda bir güvercin gübresi veriyorum şerbet halinde yanı tamamen doğal olsun istedim sulamayıda toprak ne zaman kurursa o zaman veriyorum ama nedense esrar kokusu yok neredeyse neden olabilir
bu genetikle alakalı olabilir ama bitkin indika olarak gördüm onun yaprakları biraz daha dolgundur

husyn

Doktor
Anladım sana da epey zahmet verdik kardeşim bugün ki gündür benle uğraşıyon son bir sorum daha olucak gübreyi ayda bir veriyorum bu doğru yanlışmı yada doğrusu nedir?
burda önemli olan toprağının yaşamsal ortamıdır, binlerce farklı mikro çanlılar vardır bunlargenellikle karbon bazlı her şeyi yerler ve ortaya daha değişik içerikler çıkara bilirler
geçende bir arkadaşa gübre listesi yapmıştım senlede paylaşayım,

burda önemli olan toprağının yaşamsal ortamıdır, binlerce farklı mikro çanlılar vardır bunlargenellikle karbon bazlı her şeyi yerler ve ortaya daha değişik içerikler kıkara bilirler
geçende bir arkadaşa gübre listesi yapmıştım senlede paylaşayım,
3 aydır güvercin gübresi veriyorum ama tamamen doğal olması için sadece ne aralıklarla verildiğini bilmiyorum ayda bir svı halde veriyorum olurmu böyle de

husyn

Doktor
3 aydır güvercin gübresi veriyorum ama tamamen doğal olması için sadece ne aralıklarla verildiğini bilmiyorum ayda bir svı halde veriyorum olurmu böyle de
benim paylaştığım listede tamamen doğal, kuş boku asit oranı fazladır gelişim zamanında vermek daha etkilidir

tarimbakani

Yeni üye
Beğendiğine sevindim hocam, demek ki güzel bir yol ilerlemişim.

- mercekler 90 derece
- Arkadaki potans fanların hız ayarını kontrol etmek için
- 12v fanların adaptörünün ucundaki nötr faz girişi ile ledlerin elektrik kablolarını birbirine bağlayıp tek bir fiş olarak devam ettirdim
- cob ledler devre kartına vida delikleri ile vidalı blok ile arasına termal macun sürdüm

cob ledler soketli değiller tahminim lehim kısımlarından bir elektrik atlaması oluyor alüminyum bloğa.
büyük ihtimalle cob ledleri 3 e düşürüp 6 adet 8cm lik fan yerine 2 adet 12cm fan takarak yoluma devam edicem kabloları gözden geçirip iyice.

sonuçta tüm elektrik kabloları blok ızgaralarının içine saklanmış bantlı şekilde duruyor.
Aliminyum bloğa toprak hattı çektiniz mi?

husyn

Doktor
Hocam şöyle bahsedeyim macbooklarda genel şarjdayken statik elektrik problemi var kasanın aliminyum olmasından ötürü. Ben bunu toprak hattına sahip adaptör alarak çözdüm.
dc akımdaki kaçağı topraklama ile çözmek doğru değil kaçak olan yerde hep kaybın olur, ac akımda topraklama sadece kaçak olursa kişi akımdan çok ettilenmesin diyedir gene kaçak bulunup çözülmelidir. dc akımda kişi akıma kapılmayacağı için önelli görülmez, yani topraklama sadece kaçak olduğunda önemlidir o sorun çözülmelidir.

husyn

Doktor
Usta selam bu 3ü tüm hasat boyunca yeterli gelir diyorsun yani birde bunun kullanımı cannabiste naısl olur toprak hesabı nasıl yapılır
bak dostum gübre dediğimiz şey temel besinler bunlarla oyun oynamaya gelmez, kenevir bitkisi dahil bunun oranlarında bir çoğu bitkilerin yapılmış teslerdeki olumlu çonuçların ortalamasını aldım karşıma çıkan sonuç 2-2,5g ortalamaydı, değeri yükseltmek istesem bile 2,5g tüm besinler için ideal gibi gördüm, zorladığımda 3g yakınlaştım, bu değerler bir bitkinin tüm aşamalarımda kullanılması gereken toplam toz, bu dozu ister ikiye böl ister 5-6 böl sana kalmış, ürünlerin üstündeki içeriğinde %kaç var oldukları yazıyor. bu değerler mikro elementler için geçerli değildir onların oranlar çok düşüktür. en kısa ve basit şekilde anlatmaya çalıştır, sen bir değerlendir konuşalım gene. Bu ürünleri kalsıyum ile karıştırma, kalsıyumla ilgili ne yapacaksan en basında yap.

husyn

Doktor
Merhaba kardeşim bende bi kaç soru sormak istiyorum çiçeğe gireli 1 ay oldu bir adet bitkim var güvercin gübresi uyguluyorum ışığım 250 wat cob led yalnız çiçeğin ilk haftaları güzel gelişti sömekler ama şu an durdu resim de paylaştım normalmi sence gelişimi tam 1 aylık daha şişecekmi bu sömekler acaba? Üç günde bir sulama yapıyoru toprak kuruyana kadar bekleyip öyle sulama yapıyorum acaba gübreyi mi az veriyorum ne sıklıkla gübre vermeliyim şimdiden sonra beni bilgilendirirmisin kardeşimEkli dosyayı görüntüle 16427
o kadar çok konuya girmek gerekki başlasam bitiremem, gördüğüm resmi değinmeye çalışayım, bitki hibrit bir bitkiye benzemiyor, gelişimi zayıf, çanlılığı güzel, çiçekler yok gibi pistiller azgın,

nasa

Doktor
ya da bu işlerle hiç uğraşmadan sponsordan kampanyalı fiyattan samsung lm 301h evo lu 250w quantum board alabilirsiniz

husyn

Doktor
ya da bu işlerle hiç uğraşmadan sponsordan kampanyalı fiyattan samsung lm 301h evo lu 250w quantum board alabilirsiniz
beyendim, 2 bitki bakılabilir, fiyat olarakta fena değil

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Z zivanadançıkan:
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
  • Z zivanadançıkan:
    ***** ******* **** ******** * **** ******* ***** **** *** ***** hahahaha **** ******* **** ** ****** ****** ********
  • E eagle54:
    hahahaha***** *** *********
  • Z zivanadançıkan:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
    **** hahahaha *** ********* ******** ***** ****** hahahaha**
  • B b4r0n11:
  • Z zivanadançıkan:
    ****** ***** ******* *** **** hahahaha *** ********* ******** ***** ****** hahahaha**
  • B b4r0n11:
    hahahahahahahaha ** ******* ***** **** ******** ***** ******* hahahaha
  • frnx frnx:
    ******** hahahahahahahaha****** ** ******* ***** **** ******** ***** ******* hahahaha
  • frnx frnx:
    ***** ****** **** hahahaha*
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahaha
    +1
    hahahahahahahaha hahahaha****
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    VisneliKadayif VisneliKadayif: ********