Mantar yetiştirme 101

Medfenix

Yeni üye
Her sene bir kaç hafta videolar bilgiseller gaza geliyorum sonra printi nereden bulucam diyip unutuyorum bu konuyu (mükemmel konu her soruya cevap olmuş ) görünce umutlandım print sağlayacağımız bir kaynak varmı paylaşabilirmisiniz

Tirbuson

Üye
Arkadaşlar %99'luk izopropil alkol aldıktan sonra onu saf su (distile su) ile seyrelterek %70 oranında alkol ile çalışmanızı öneririm. %99'luk alkol, temizlemek istediğiniz yüzeyden çok hızlı bir şekilde uçacağı için yeterli temizliği sağlamıyor. Bu LİNK 'e tıklayarak ne kadar su ile ne kadar alkol karıştırmanız gerektiğini otomatik hesaplatabilirsiniz.

canmantar

Yeni üye
@IcBlue üstad yardımına ihtiyacım var. Yaklaşık 5-6 aydan beridir denemeler yapıyorum doğru düzgün hiç mantar çıkaramadım. Olayı baştan anlatayım yurtiçinden spor print temin ettim. ilk olarak ocak şubat aylarında kahverengi pirinç kullanarak bi deneme yaptım. En iyi giden bu denemeydi sanırım 4-5 kavanozdan sadece en küçük olan (1) kavanozum misel sarımını tamamladı diğer kavanozların tamamı yarıya kadar misel sarımı tamamlanarak sarımı durdu, kavanozları açtığımda kokmuş olduklarını gördüm. Sonraki denemelerimin tamamı en başından kontamine oldu. Genel problemim kontemine olması bana bi yol gösterebilirmisiniz? enazından sorunun nereden kaynaklandığını bulabilmem için ?
1- Büyüme ortamını 90 dakika düdüklü tencerede orta ateşte yapıyorum.
2- Hem esmer pirinç kullanarak denedim hemde çavdar kullanarak denedim yine kontamine oldu.
3- PDA ortamı yapmaya çalışıyorum oda kontamine oluyor.
4- Su ve %4 lük bal karışımında yetiştirdiğim bir mantar parçasından sıvı kültür yaptım yetişti sıvı kültürün yetiştiğini gözle görebiliyorum ama onun kontamine olup olmadığını bilmiyorum. Bana yardımcı olabilecek bi arkadaş varsa çok memnun olurum kafayı yiyecem.

IcBlue

Doktor
@IcBlue üstad yardımına ihtiyacım var. Yaklaşık 5-6 aydan beridir denemeler yapıyorum doğru düzgün hiç mantar çıkaramadım. Olayı baştan anlatayım yurtiçinden spor print temin ettim. ilk olarak ocak şubat aylarında kahverengi pirinç kullanarak bi deneme yaptım. En iyi giden bu denemeydi sanırım 4-5 kavanozdan sadece en küçük olan (1) kavanozum misel sarımını tamamladı diğer kavanozların tamamı yarıya kadar misel sarımı tamamlanarak sarımı durdu, kavanozları açtığımda kokmuş olduklarını gördüm. Sonraki denemelerimin tamamı en başından kontamine oldu. Genel problemim kontemine olması bana bi yol gösterebilirmisiniz? enazından sorunun nereden kaynaklandığını bulabilmem için ?
1- Büyüme ortamını 90 dakika düdüklü tencerede orta ateşte yapıyorum.
2- Hem esmer pirinç kullanarak denedim hemde çavdar kullanarak denedim yine kontamine oldu.
3- PDA ortamı yapmaya çalışıyorum oda kontamine oluyor.
4- Su ve %4 lük bal karışımında yetiştirdiğim bir mantar parçasından sıvı kültür yaptım yetişti sıvı kültürün yetiştiğini gözle görebiliyorum ama onun kontamine olup olmadığını bilmiyorum. Bana yardımcı olabilecek bi arkadaş varsa çok memnun olurum kafayı yiyecem.
kankacım bu şekilde tahmin yürüterek biraz zor çözeriz senin sorununu ancak ilk aklıma gelen soru şu, kavanozları hava almayan bir yerde mi tutuyorsun? miseller havasızlığı büyük oranda tolare edebiliyor olsalar da oksijensiz ortamda çoğalan bakteri oluşumunu engellemek için kavanozların hava alması gerekir. micropore bandı veya nefes alan silikon tercih edilmesinin en büyük nedeni de bu.

Bende iş yerinde kullandığım alkolden calicam yaparken sanırım%99 ve çok yanıcı
kanka yüzey temizlemek için kullandığın alkol uçmasını beklediğin sürece sorun çıkarmaz, %70 temizleyebilmesi için gereken minimum

Patron %99 izopropil alkol de is gorur di mi,ondan alicam.

Ben%70 alkol iceren el dezenfektani ile bugun denedim hanim bu olmaz bence ama neyse en azindan denemis oluruz dedi.suan misirlar kavanozda buhar banyosu yapiyor,golden teacher yetistiricez kismetse.jileti kizartip printi shot bardagina kazidik,hem alkollu dezenfektan ile hem saf su ile yikadik bardagi once.20 dakika kurumaya biraktik bardagi.

Maalesef calisma kabini inanilmaz pahali o yuzden normal dezenfekte ettigimiz masanin uzerine dezenfekte ettigimiz bir borcam kapin icinde calistik.

Yetistirmek icin alacagimiz kab icin o paralari verebilirim

Yetistirme icin ne kadar derinlikte bir kap yeter ustad ?

arkadaşlar yapmayın en ideali yüzde 70tir bu iş için BKNZ:

Ogkush.

Yeni üye
kendi deneyimim olmayan bir şeyi buraya yazmak istemiyorum, bütün türleden bahsetmeyeceğim o yüzden ki zaten dehşet fazla var. belirteyim ki burda bahsettiklerim orijinal türler, strainin esas hali. bunlar çaprazlanarak üretilen Jedi Mind F*ck, Hero, White Teacher vesaire gibi çok fazla hybrid var. Hybridlerden beklentiler üreticinin kalitesine göre çok fazla değişiklik gösterdiğinden onlar hakkında sağlıklı bir rapor çıkartmak çok zor. İlk defa deneyecek veya yetiştirecekler için esas türler daha güvenli bir seçenektir.

yazmayı bitirdikten sonra trip kontrolünün kolaylığına göre sıralayacağım

- Golden teacher
Orta sertlikte dengeli görsel ve fiziksel etkileriyle golden teacher mantarla yeni tanışacaklar için oldukça güzel bir seçenek. Tatlı düşündürücü etkileri hafif görsel saçmalamalarıyla birlikte cozutmadan eğlenceli bir deneyim oluşturur. Genelde bakış açısında olumlu değişimler yaratır, sağlıklı geçen bir tribin ardından ilginç bir farkındalık hissi bırakır. Çevredeki doğal güzelliklerle daha önce fark etmediğiniz kadar iç içe olur, aslında ne kadar da doğaya ait olduğunuzu hissedersiniz. doğa yürüyüşleri oldukça keyiflidir ancak golden teacher inceden bir dengeyi bozduğundan tribe alıştıktan sonra ve güvenlik önlemleri alarak deneyimlenmesi daha sağlıklı olacaktır. genel olarak göz açıcı bir etkisi olduğundan orta dozlarla (yaklaşık 3 Gr) sık aralıklarla (örneğin ayda 2 kere) kullanıldığında oldukça verimlidir. anksiyete riskini bir tık arttırır bu nedenle özellikle başlarda ortamın kontrollü olması fayda sağlayacaktır. etkiler yavaşça girer ve trip sonuna doğru yavaşça kaybolur, ortalama trip süresi 3-5 saat arasıdır.

- Penis Envy
her ne kadar görüntüsünden dolayı bu unvanı kazanmış olsa da etkileri de adı penis haseti olan bir şeyden ne bekleyebilirseniz tam olarak onu veriyor :D oldukça güçlü bir genetik, halisünasyonları kontrolden çıkmaya çok müsait. etkiler oldukça hızlı bir şekilde girer ve genelde zinde, umursamaz ve hafiflemiş hissedersiniz. bu etkiler çoğunlukla cinsel dürtülere de yansır ancak dengeyi güzel bozduğundan saçma sapan bir deneyime hazırlıklı olmanızı öneririm. partneriniz o kadar dalgalı görünürken, vücudunuzda örneğin ellerinizin şekil değiştirdiğini falan hissediyorken bad tribe girmediğiniz sürece bol kahkahalı bir deneyime dönüşüyor. güzel geçtiği takdirde modunuzu renklendirebilir. ara sıra (örneğin bir iki ayda bir) yüksek dozlarda (yaklaşık 3 Gr) kullanıldığında oldukça verimlidir. peki neden bunun "yüksek dozu" 3 gr? penis envyde aktif madde dağılımı diğerlerine göre %30 daha fazla haliyle başka bir 3grlık dozdan daha fazlasına maruz kalıyorsunuz. daha çok eğlenceli etkileri olsa da içsel dürtülerinizle barışmanızı da sağlar. ortalama trip süresi 4-5 saat. tribin dmt veya lsd tribine oldukça benzer olduğunu da belirteyim. yalnız ufak bir uyarıda da fayda var, kesinlikle penis envy kafasıyla karar almayın veya normalde yapmadığınız bir şeyi denemeyin. o anki umursamazlığınızın kafanız açılınca geçeceğini unutmayın :D

- Blue Meanies

Adı üzerinde "meanie" size kaba davranır, örseler, çirkin yüzünüzle sizi baş başa bırakır. güçlü bir genetiktir, tribi kontrol etmesi oldukça zordur. peki madem tribi bu kadar boktan neden bu kadar müptelası var? çünkü bu tripte içinizde ne kadar karanlık varsa yüzleşirsiniz ve bir şeyi geride bırakabilmenin tek yolu önce onunla yüzleşmekten geçer. blue meanies daha çok bir psikolojik sınavdır. görsel ve fiziksel etkileri oldukça yoğun, psikolojik zorlamalarına karşın oldukça enerjik ve eforik bir triptir. sağlıklı geçen bir tribin ardından egolarınızı büyük ölçüde geride bırakır, kendinize ve etrafınızı çevreleyen iyi, kötü bütün durumlara daha kabullenici yaklaşırsınız. hayatınızda özellikle psikolojik anlamda kırılgan bir evredeyseniz daha iyi bir konumda olduğunuz zamana kadar blue meaniesi denemenizi önermem. tribini eğlenceli olarak tanımlamak doğu olmaz ancak kesinlikle etkileyici olduğunu söyleyebilirim aynı zamanda yıpratıcı bir farkındalık da yarattığını belirtmek gerekir. kullanım dozu yükseldikçe yüzleştikleriniz de sertleşecektir bu nedenle normal dozlar veya belki bir tık yükseği daha verimli olacaktır (ortalama 2-4 gram) tribi yaklaşık 5 saattir. ayda yılda bir (örneğin yılda 2-3 kere) kullanıldığında hayatınızda kalıcı değişiklikler yapmak için oldukça verimlidir
- Amazonian
- Hawaiian
- Alacabenzi
- Albino A+
- B+ Cubensis
- Burma
- Cambodian
- Costa Rican
- Mazatapec
- Orissa India
- Z strain
- Azurescens
- Ecuador

kurutulmuş mantar dozaj aralıkları
mikro : 0.2 gr ve civarları
mini : 0.8 gr ve civarları
düşük : 1.2 gr ve civarları
normal : 2 gr ve civarları
yüksek : 3.2 gr ve civarları
makro : 4.5 gr ve civarları
güvenli en yüksek sınır : 6 gr, daha yükseğinde zehirlenme gibi fiziksel olumsuzluk riski artar. ölüm riski yoktur.

genetiklerin kendine has özellikleri haricinde ne yediğinizden bağımsız olarak, dozajların belli karakteristik özellikleri de vardır.

mikro doz günlük ve sosyal aktivitelerinizi etkilemez. genel etkileri,
- modunuzda yükselmeler
- hızlı düşünme
- konsantrasyonun artması
- enerjik hissiyat

mini doz, mikro dozdan ince farklılıklarla ayrılır
- görüşünüzde daha canlı ve parlak renkler
- ince bir fiziksel yükseklik
- ince bir sersemlik
- eforik hissiyat veya ince bir anksiyete

düşük doz, mini doz özelliklerinin daha hissedilir olduğu aralıktır
- renklerin canlılığının yanında farklılıklar (örneğin soğuk bir yeşilin içinde daha çok maviyi görmek gibi)
- fiziksel yüksekliğin daha çok fiziksel rahatlama hissettirmesi
- ince bir sersemlik, etkiler görülmeye başlandığında uzanma ihtiyacı (kafanız yükseldikçe geçer)
- efori ve anksiyete

normal doz psychedelic etkilerin tamamen hissedilebilir olduğu aralıktır
- renklerde keskin farklılıklar
- görüşünüzde dalgalanmalar
- çevrenizde ince şekil değişiklikleri (örneğin etrafınızda "nefes alma"ya benzer hareketlilikler)
- geometrik görüntüler (özellikle gözlerinizi kapattığınızda)
- duyularda saçmalamalar (renkleri duymak, sesleri görmek gibi)
- müziğe aşırı duyarlı hale gelmek (çok yükseltebilir veya çok düşürebilir)
- istemsiz gülmeler, yanak kaslarınızda yukarı doğru kasılma hissi (sürekli bir gülümseme ihtiyacına yol açar)
- farkedilir fiziksel yükseklik
- dokunduğunuz şeylerin farklı hissettirmesi
- içe dönük gözleminizin artması
- efori
- minnet hissiyatı, iyimserlik
- akıl karışıklıkları, ince paranoyalar, anksiyete
- zamansal kırılmalar (örneğin dakikaların saatler gibi hissettirmesi)

yüksek doz düşüncelerinizde, gözlem yeteneğinizde, idrak kabiliyetinizde ve modunuzda olumlu veya olumsuz ciddi farklılıklara yol açar
- görsel ve işitsel halisünasyonlar
- vizyonlar, kurgulu görseller (uyanık rüya hissiyatı)
- derin düşünce
- kendi vücudunuza yabancılaşma
- varoluşsal sorgulamalar
- ego kırılmaları, kişilikte kalıcı değişimler
- tanrısal veya enerjisel hissiyat

makro doz mistik deneyimin gerçekleştiği aralıktır
- "ben herşeyim" hissiyatı
- ego ölümü, içgüdüsel farkındalıklar
- bilgelik hissiyatı, yaşamın sırrını çözdümcülük
- tanrısal veya enerjisel hissiyatla iletişim haline geçmek
- ne yaşadığını tanımlayamama, anlatamama hali
- tam zamansızlık, zaman üstücülük
- çevresel kırılmalar, boşluktaymış hissi

aklımdakiler bunlar, editleye editleye hepsinin yetiştirme koşullarından ve tribinden bahsedeceğim. her ne kadar uzun uzadıya yazmayı seviyor olsam da bu kadarı tek seferde çıkmaz ahahah
Kanka polonyadan bı arkadasim sihirli mantar türüfleri gönderdi vakumlu poşet 22 gram taze mantar tükettim yani 4 gram kuru mantara denk geliyor halisilasyonlar vs görmedim sagdece gülme hissi vardı birde sürekli konuşmak istiyordum nerde yanlış yaptım aç karnına aldım mantarları onerebilecegin veya herhangi bi tavsiyen varmı 22 gram daha taze mantarim var evde şuan

Ü

Üye silindi 30498

Guest

IcBlue

Doktor
konu karakter sayısını geçtiği için dozajlar ve etkilerini buraya alıyorum

güvenli en yüksek sınır : 6 gr, daha yükseğinde zehirlenme gibi fiziksel olumsuzluk riski artar. ölüm riski yoktur.

genetiklerin kendine has özellikleri haricinde ne yediğinizden bağımsız olarak, dozajların belli karakteristik özellikleri de vardır.

- modunuzda yükselmeler
- hızlı düşünme
- enerjik hissiyat

- ince bir sersemlik

- renklerin canlılığının yanında farklılıklar (örneğin soğuk bir yeşilin içinde daha çok maviyi görmek gibi)
- ince bir sersemlik, etkiler görülmeye başlandığında uzanma ihtiyacı (kafanız yükseldikçe geçer)
- efori ve anksiyete

- çevrenizde ince şekil değişiklikleri (örneğin etrafınızda "nefes alma"ya benzer hareketlilikler)
- istemsiz gülmeler, yanak kaslarınızda yukarı doğru kasılma hissi (sürekli bir gülümseme ihtiyacına yol açar)
- efori

yüksek doz düşüncelerinizde, gözlem yeteneğinizde, idrak kabiliyetinizde ve modunuzda olumlu veya olumsuz ciddi farklılıklara yol açar
- derin düşünce

thebattal

Yeni üye
konu karakter sayısını geçtiği için dozajlar ve etkilerini buraya alıyorum

- modunuzda yükselmeler
- hızlı düşünme
- enerjik hissiyat

- ince bir sersemlik

- efori ve anksiyete

- efori

- derin düşünce

Met bagimlisi bir arkadasim var gercekten agzima surmedim ve asla denemem de bu olay birakmasina yardimci olur mu onu icinde isime daha cok adapte oluyorum diyor mantar gunluk kullanilabilir mi ?

IcBlue

Doktor
Met bagimlisi bir arkadasim var gercekten agzima surmedim ve asla denemem de bu olay birakmasina yardimci olur mu onu icinde isime daha cok adapte oluyorum diyor mantar gunluk kullanilabilir mi ?
kankacım konunun başında türlerin etkilerini detaylı olarak yazıyorum editleye editleye, beklentiye göre genetik tercihi ve yine beklentiye göre doz ayarıyla düzenli olarak kullanılabilir ve çoğu kimyasalı bıraktıracak beklentiyi karşılar. günlük kullanım genelde mikro - düşük doz aralığındadır. istenen etkiyi yakalayana kadar birkaç farklı deneme yapılması gerekebilir ancak o tatlı aralık yakalandığında doz arttırma ihtiyacı olmaz. psychedelicler arasında fiziksel olarak hiç zararının olmayışı ve beklentiye göre düzenlenebilmesi ile en sağlıklı seçenek olarak kabul ediliyor mantar. ben arkadaşının bir şans vermesini öneririm.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ********** ***** ****** ***** ********** hahahaha***** ******* *** ** ****** ****** ********* ***** **** ***** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** *** ******* hahahaha* *** ** *** ***** hahahaha* ** ****** ****** hahahaha** ******* *** ** ****** ****** ********* ***** **** ***** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** ****** hahahaha* ******** *** ****** ***** ******* hahahaha ******** ***** *** ******* **** ***** ** *** ********** ***** ********** **** ***** ********** ***** ** hahahaha* *** ** ***** ***** hahahaha **** **** ********** * ***** *** *******
  • Night owl Night owl:
    *** ** ***** ***** * ********* ******** ***** *** ******* hahahaha* *** ** *** ***** hahahaha* ** ****** ****** *********
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha*** **** ** *** ****** ********* ***** ****** hahahaha* ******** *** ****** ***** ******* hahahaha ******** ***** *** ******* **** ***** ** *** ********** ***** ********** **** ***** ********** ***** ** hahahaha* *** ** ***** ***** hahahaha **** **** **********
  • Night owl Night owl:
    ********* hahahaha***** ** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
    **** *** **** ***** *** *** ********* ****** ****** hahahaha ****** ***** ****** ** ******** hahahaha*** **** ** *** ****** **
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** *** **** ****** ****** **** ******** hahahaha **** ***** ******* ********** *** **** ***** *** *** ********* ****** ****** hahahaha ****** ***** ****** ** ********
  • Night owl Night owl:
    **** ******** hahahaha* ** ******** ** ****** ***** **** * * **** **** hahahaha *****
  • Night owl Night owl:
    ****** ******** ****** *** ******* ********* *** ******** hahahaha* ********** *** *** ******* ******** ****** *** ******** **** ****** ********** ******* ********* hahahaha** ******* ******* ******** *** ***** *** **** ****** ****** **** ******** hahahaha **** ***** ******* ******
  • T terbiyeligunahkar:
    ********* ****** ******* ********** *** **** *** hahahaha* ******** ****** *** ******* ********* *** ******** hahahaha* ********** *** *** ******* ******** ****** *** ******** **** ****** ********** ******* ********* hahahaha** ******* ******* ******** ***
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    *** **** ****** ***** *** hahahaha** ******* ********** ********* *** **** ****** **** ******* *** ***** ****** **** ********
  • T terbiyeligunahkar:
    ** ****** ******** ******** ** ***** **** ****** ******* ********* ** ****** ********** ***** ******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ******** ** ******** ***** ****** ******* hahahaha ****** ********* hahahaha******** ******** hahahaha* ** ******** ** ****** ***** **** * * **** ****
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ***** *** ***** ******** ** ******** ***** ****** ******* hahahaha ****** ********* hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    ********** ***** ** ****** ******** ******** ** ***** **** ****** ******* ********* ** ****** ********** ***** ******
  • Night owl Night owl:
    ******** ********* ******* ********* hahahaha** ****** **** ******** ******** ******* hahahaha ******** ***** ***** ********* hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    ******* ****** ********** ****** ****** *** ** ******** ****** ***** ****** ***** ****** ** **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha* **** ** **** ******** *** ********** ***** **
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ***** ******** ** ***** ** ****** ** ** ***** hahahaha ******* **
    +1
  • Night owl Night owl:
    Night owl Night owl: ***** ***** ****