Limon tuzu Ve ya Sirke İle PH düşürmek bitkiye zarar verir mi ?

CahilKush

Doktor
Kankam'lar sorum üste gördüğünüz gibi sirke veya limon tuzu ile PH düşürmek bitkiye zarar verir mi ?

Yada zararı olmayacak PH düşürme tekniğiniz var mı ? İnternet'te satılan PH down zımbırtılarını sormuyorum..

Teşekkürler Kankalar :)

@Aguş @Kanka Kankalar bilginiz varsa aktarır mısınız lütfen bize de Teşekkürler..

CahilKush

Doktor
Bitkiye zarar verecek kadar sirke veya limon kullanmazsan bir şey olmaz dostum. Sonuçta limon ve sirke asidik oluşuyla zarar verebilecek malzemeler. Sen PH'ı zarar verecek kadar asidik hale getirmiyorsun sonuçta. Hatta limonda potasyum vesaire de var zararı olmaz. Ama faydası da olmaz bu kadar az kullanımın.

Maşallah sen de growu resmen bedavaya getireceksin. :D Limon veya sirke deneyip bir litreye ne kadar kullandığını haberdar edersen sevinirim. Piyasadaki endüstriyel ürünlerden ne kadar kurtarırsak paçayı o kadar iyi.
Tabi ki kanka zaten kendi çeşme suyuma göre bir oran belirler belirlemez sizle de paylaşacağım yarım bi ml ölçüsü olan bir şey alayım test edip belirleyeceğim sizlerle de direkt paylaşırım.
Evet kanka ben mümkün olan herşeyi en ucuza getirmeye çalışıyorum tabi ucuz ve işlevselliği de önemli bir faktör :))

CahilKush

Doktor
Kanka sirkeyle düşürüyorum hiçbir sıkıntısı görmedim litreye 1-1,5ml kadar yetiyor ancak benim suyumda, bi 10dk deneyerek bulabilirsin
Evet kanka bugün biraz çalışma yaptım çok zor olmuyor ayarlaması yarın detaylı bir çalışma yapıp ml ölçülerini alıp 5 litre suya uygulayacağım ve kabine koyacağım merak ettiğim bir husus var hazırlayıp bekletirsem Misal 6 PH yaptım 5 litreyi zaman içerisinde PH da artma veya düşme oluyor mu ona bakacağım oluyorsa hangi günde ne kadar not tutacağım Bununla ilgilide bir günlük yaparım.

CahilKush

Doktor
Düşme artma olursa bence minimal seviyede olur. O da olursa. Ağzını kapat bekle. Düşme artma oluyorsa kesin endüstriyel ürünlerle de oluyordur.
Kanka dün bir ölçüm yaptım üzüm sirkesi ile PH ı 6.33 e düşürdüm bugün baktım 6.45 civarlarına çıkmıştı gerçeği bende ki PH meter biraz 3 aşağı 5 yukarı oran veriyor ama PH solüsyonlarını ölçüm onlarda neredeyse olması gereken değeri veriyordu bi mantık yürütünce adı üstünde 7 altı asidik asit de uçan bir madde ama ağızı açıktı tabi ki bakacağım ölçeceğim paylaşacağım.

UpsBaby

Yeni üye
Evet kanka bugün biraz çalışma yaptım çok zor olmuyor ayarlaması yarın detaylı bir çalışma yapıp ml ölçülerini alıp 5 litre suya uygulayacağım ve kabine koyacağım merak ettiğim bir husus var hazırlayıp bekletirsem Misal 6 PH yaptım 5 litreyi zaman içerisinde PH da artma veya düşme oluyor mu ona bakacağım oluyorsa hangi günde ne kadar not tutacağım Bununla ilgilide bir günlük yaparım.

Kanka ince bi oynama oluyor o yüzden ben hemen 5dk gübreleri koyduktan sonra ayarlıyorum. Bu arada kendi tecrübemi paylaşayım el yapılı beyaz elma sirkesiyle denedim 3ml-4ml-5ml lan ph düşmüyo **** satıyım leş gibi sirke koktu sonra marketten aldım sirke 3damlada düşürdü hemen aklında bulunsun :)

CahilKush

Doktor
Kanka ince bi oynama oluyor o yüzden ben hemen 5dk gübreleri koyduktan sonra ayarlıyorum. Bu arada kendi tecrübemi paylaşayım el yapılı beyaz elma sirkesiyle denedim 3ml-4ml-5ml lan ph düşmüyo **** satıyım leş gibi sirke koktu sonra marketten aldım sirke 3damlada düşürdü hemen aklında bulunsun :)
Sağ ol kankam bende yarın göreceğim zaten Kafamda kendi çeşme suyuma oranla 5 litre ye şu ml diye bi formül yapıp sürekli ölçüm derdinden kurtulmak istiyorum.

CahilKush

Doktor

Sizleri günlüğüm de görmekten memnun olurum kankalar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** ******* ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    **** ******* hahahaha ***** ****** **** ****** ********** ********** *****
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** *** ******** ***** ********** *** ** **** ******** ******** **********
  • zero00 zero00:
    ********* hahahaha* ****** hahahaha **** **** hahahaha**
  • Mest Mest:
    ***** **** ****** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** ********** * **
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
    **** hahahaha ***** ****** ********* hahahaha* ***
  • Emmy Emmy:
    hahahaha*** *****