Hasat zamanı geldi mi ? Trikomlar sizce ne diyor ?

Arkadaşlar herkese selamlar, iki bitkim var og kush ve northern. Artık çiçeğin son dönemlerine girdik ama trikomlar sizce ne diyor ? Şuan hala yeni saçak çıkartıyor ama yapraklar da renk değiştirmeye başladı siz ne diyorsunuz bir göz atabilir misiniz ? Teşekkürler

@KaptanSavyo
@Sleepless
@kushspirit
@OttoMan347

Ratata

Kıdemli Üye
Trikomlar daha biraz daha bekle diyor kanka, yer yer birkaç amber görünüyor ama şeffaf da çok. Eli kulağında ama henüz zamanı var biraz

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Arkadaşlar herkese selamlar, iki bitkim var og kush ve northern. Artık çiçeğin son dönemlerine girdik ama trikomlar sizce ne diyor ? Şuan hala yeni saçak çıkartıyor ama yapraklar da renk değiştirmeye başladı siz ne diyorsunuz bir göz atabilir misiniz ? Teşekkürler

@KaptanSavyo
@Sleepless
@kushspirit
@OttoMan347
Çiçeğin kaçıncı günü ?. toplamda kaç gün ?. Trikomlar bekle diyor.

Morded

Kıdemli Üye
Çiçeğin kaçıncı günü ?. toplamda kaç gün ?. Trikomlar bekle diyor.
Gününe bakarak hasat zamanını belirleyemezsin stressiz rahat ortam 10 numara bitki 7 8 haftada bitebilir ama yogun stres yaşamış bitki 15 haftaya kadar çıkabilir. Pistillerin %60 70 oranında kızarması ve trikomların rakı kıvamı alması gerekir dogru hasat zamanı için. Resimdeki bitkide trikomlar amberleşmeye başlamış 1 hafta 10 güne rakı kıvamını alır pistiller ise %40 50 oranında kızarmış yani 2 haftası filan var.

Ü

Üye silindi 18784

Guest
Gününe bakarak hasat zamanını belirleyemezsin stressiz rahat ortam 10 numara bitki 7 8 haftada bitebilir ama yogun stres yaşamış bitki 15 haftaya kadar çıkabilir. Pistillerin %60 70 oranında kızarması ve trikomların rakı kıvamı alması gerekir dogru hasat zamanı için. Resimdeki bitkide trikomlar amberleşmeye başlamış 1 hafta 10 güne rakı kıvamını alır pistiller ise %40 50 oranında kızarmış yani 2 haftası filan var.
gününe bakarak bittiğini söyleyen kim? ben öyle birşey söylemedim. Nerden uydurdun onu. Söylediklerinin hepsini biliyorum ama teşekkürler yinede arkadaşları bilgilendirmiş oldun

hocam beni bu konuda aydınlatır mısın. Stressiz bitki daha kısa sürede bitiyorsa bitki strese sokularak daha uzun vegetative stage geçirmesi ve bunun sonunda alınacak budların daha yoğun olması daha iyi değil midir. İzlediğim yabancı kaynaklar, 21. günden LST'ye başlayarak her hafta lst'yi geliştirerek ve 4 ay boyunca 3 kere alt yapraklardan kırpma yaparak, bitkiyi çekiştirerek sallayarak toplamda 5 saksıdan 1 kilodan fazla kuru hasat aldılar. Autoflower konusunda bence büyük bi yanlış anlaşılma var. Yanlış anlaşılma demeyelim de, insanların çoğu autoların dokunmaya bile gelmeyen çok hassas çiçekler olduğunu söylüyor ama adam resmen bitkiyi her aşamada ve her gün kurcalayıp duruyor. Fikrini merak ediyorum.

Morded

Kıdemli Üye
hocam beni bu konuda aydınlatır mısın. Stressiz bitki daha kısa sürede bitiyorsa bitki strese sokularak daha uzun vegetative stage geçirmesi ve bunun sonunda alınacak budların daha yoğun olması daha iyi değil midir. İzlediğim yabancı kaynaklar, 21. günden LST'ye başlayarak her hafta lst'yi geliştirerek ve 4 ay boyunca 3 kere alt yapraklardan kırpma yaparak, bitkiyi çekiştirerek sallayarak toplamda 5 saksıdan 1 kilodan fazla kuru hasat aldılar. Autoflower konusunda bence büyük bi yanlış anlaşılma var. Yanlış anlaşılma demeyelim de, insanların çoğu autoların dokunmaya bile gelmeyen çok hassas çiçekler olduğunu söylüyor ama adam resmen bitkiyi her aşamada ve her gün kurcalayıp duruyor. Fikrini merak ediyorum.
Kanka mesela ak48 auto ekersin daha dayanıklı olur eger profesyonel yapıyorsan egitime De zorlarsın ama çok yogun stres yaşar. Auto narindir evet strese pek gelmez büyüme sürekli yavaşlar ama usta ellerde egitim verilmez de demiyorum. Benim fikrimi sorarsan önce bu dediğin süreyi uzatarak egitim şeri verip bitkilerin tepkisini photoda deneyerek ustalaşmak. Kendinden emin oldugun gün önünde hiçbir engel olmaz auto photo egitimibi verirsin. Bak ben 2 3 yıldır indoor yapıyorum. Şahsi fikrimce auto kesinlikle kullanmam çünkü o kadar çok ilgilenmem zaten günün 12 13 saati dışarıdayım vaktim yok eklerim photoyu vereceksem topping lst egitşmleri kullanır mis gibi kafamı agrıtmadan hasadı mı alırım.

Morded

Kıdemli Üye
Ha bide süreyi uzatmadan da çok büyük bud lar elde edebilirsin. Süre uzaması sana zarar türkiyede elektrik anasının amı1 para 1 ay uzatsan fazladan bin lira eder ne gerek var. Çiçegim büyük olsun istiyorsan şartlarını ve koşullarını uygun tutman gerekir. Mesela co2 ve overdrive gübre bu ikisinde kullanarak süreyi uzatmadan büyük çiçekler elde edebilirsin. Over drive çiçeklenmesin son 2 3 haftasında başlarsan en az %25 daha fazla büyümesine yardım eder. Bitkiler besinin %95 ini havadan alır. Bilgili ve kuralına uygun co2 havadan bitkiye güzel verim verir. Kullandığın ışıklar radyasyon açısından zengin olursa büyük budlar elde edersin. Yani süre uzatmak yerine ben bu altarnatifleri tercih ederim çünkü hobi olarak yapmıyorum içiciyim ben ugraşmam bitkiyle çok fazla. Ha sen hobi olarak yapıyorsundur tebikide süreyi uzatma demem şahsen ben hobi amaçlı yapsam bildiğim yada ögrenecegim her egitimi verir 3 bitkiden 500 gram alacağıma 1 bitkiden 300 400 alırım tercih tamamen senin

Sağol kankam cevapların için, tabi ki de benim de amacım en kısa zamanda en az paraya en büyük bud'ları yetiştirmek. Sadece Auto denince benim zihnimde zaten naparsan yap yetişir kafasında bi imge oluştu zamanla. Şimdi bende sponsordan oto diye aldığım ama photo çıkan 2 saksı var. Onları bitirip 4 oto atmayı ve lst denemeyi planlıyorum. İzlediğim kadarıyla çok zor bi şey yok tabi ama görücem yani umarım olur. Hep overdrivesız yaptık biz arkadaşla, sadece biobizz sıvı gübre ve pekmez. İşleri gitgide profesyonelleştirmek amacım. Trikom takibi, lst, karbondioksit, iyi hava akışı bunlar envanterime ekleyeceğim şeyler. overdrive, b52, yarasa gübresi de öyle. Ama şahsen görerek öğrenen bir insanım okuduklarım aklımda yer etse de izlemek her zaman daha faydalı bana. Amacım hep saksım olsun sigaram bitmesin gibi bi döngü yaratmak.

Morded

Kıdemli Üye
Konu 'Yeni başlayan arkadaşlara auto photo bilgilendirme' https://www.tohumsuz.com/threads/yeni-başlayan-arkadaşlara-auto-photo-bilgilendirme.22430/
Auto ben tercih etmem ama tabi senin tercihin.
Güblerine agrotime humik asit de ekle kanka besin düzenleyici olur gerçekten çok etkili.
Burada Bi arkadaş vardı çiçekteki bitkileri ölmek üzeriydi 1 sefer fluşh önerdim sonrasında da sadece humik asit ve yarasa gübresi önerdim. 2 hafta içinde fişek gibi olmuştu bitkileri. Yarasa gübresini şiddetle öneririm.
Veg de en çok ihtiyaç duyduğu besin potasyum. Bu ihtiyacı için de güvercin gübresi biçilmiş kaftan. 2. Haftadan itibaren kendi yaptığın güvercin gübresi ile Bloom dönemine kadar müthiş Bi verim alırsın hem stresten de korur.

kushspirit

Moderator
kanka bence yanlış bilinen bir doğru var autolar hakkında dedigin gibi, dozunda verilen her eğitim daha guzel sonuclar almamıza olanak sağlıyor, ben biraz daha çok yüklendim kizlara 15. gun topping, 20. gunden itibaren main-lining ve super crop uyguladım aklim erdiğince, 3 4 kez tavuk yolar gibi fan yapraklarını da budadım ve arada bir kabine girip kökünden tutup parami versene laaaan diye bagiriyorum yakasından tutup sallıyorum kizlari, saka bir yana uygun zamanda ve uygun miktarda doğaçlama olarak bitkiyi gözlemleyerek verilen eğitimler ve uygulamalar ile guzel sonuclar elde etmek mümkün autoflower olsalar bile.

kanka bence yanlış bilinen bir doğru var autolar hakkında dedigin gibi, dozunda verilen her eğitim daha guzel sonuclar almamıza olanak sağlıyor, ben biraz daha çok yüklendim kizlara 15. gun topping, 20. gunden itibaren main-lining ve super crop uyguladım aklim erdiğince, 3 4 kez tavuk yolar gibi fan yapraklarını da budadım ve arada bir kabine girip kökünden tutup parami versene laaaan diye bagiriyorum yakasından tutup sallıyorum kizlari, saka bir yana uygun zamanda ve uygun miktarda doğaçlama olarak bitkiyi gözlemleyerek verilen eğitimler ve uygulamalar ile guzel sonuclar elde etmek mümkün autoflower olsalar bile.
Hocam gidişatı sen de görsel atar mısın ? Merak ediyorum :) belki photodan sonra ben de auto denerim

Maşallah eline sağlık hocam. Çiçeğin kaçıncı gününde ? Bir de şunu sormak istiyorum bu kadar boy olarak kısa bitki nasıl böyle sömek basıyor ? Benim bu kadar şişmiyor overdrive veriyorum eğitimi nispeten güzel verdiğimi düşünüyorum. Ama böyle şişik sömekler olmuyor ph ısı sıcaklık her şeye dikkat ediyorum. 25 derece ,%50 nem, 6,50 ph ile suluyorum. Işık bu : https://www.growkent.com/Harvest-Master-Quantum-Board-240W-Pro,PR-3951.html

Acaba havalandırma mı eksik geliyor odanın camını gün içinde çok açamıyorum soğuk diye. Önerebileceğin bir tavsiyen var mıdır ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    *** hahahaha* ******* ** ***** ***** **** ** hahahaha*
    ********* ********* ***** *** hahahaha** **********
    ***** * ***** ******* hahahaha* ***** ***** *** **********
    hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha********* ***** *** ******* *******
    **** ***** ***** ****** ***** ** ******** ******* ***** hahahaha* **** ********** ****** ***** **** hahahaha hahahaha****
    *** ******** hahahaha ** hahahaha* ********* *** hahahaha* ****** ********** *** ******* hahahaha
    * ***** ********** hahahaha**** *** *** **** hahahaha** **
    **** hahahaha *** **** *****
  • M Marryhuana:
    ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    ***** ******* hahahaha*
  • Q Qirve:
    ******** ******* ***** ****** **** ***** ******** ***** ***** ***** ****** ****** hahahaha*****
    ******** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    ***** ** ***** hahahaha** **** hahahaha ****** ****** ******* ****** ******** ******** hahahaha* ****** **** *** ***** ** ******** ******* ******** ***** ******
    **** ****** hahahaha********
    **** ******** **** hahahaha*** ** ********** ***** ******* ******* ******* ******** ****** ******* **** **
    +1
    ***** ***** ******* ********** hahahaha *** hahahaha***
    +1
    hahahaha** **** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ******* *** ***** ********** *** *** ****** ******* ** *** *** ***** ** *** * ******** hahahaha** *** ** ***** hahahaha** ** *** * *** ****
  • P PsyWeed:
    hahahahahahahaha
  • P PsyWeed:
    P PsyWeed: ****** ********