amnesia 17. günden selamlar

C

Canna

Guest
Evet ciceklenmeye gectiginde kirmiziyi da acmalisi, ve bitkin cicege girdigi andan itibaren 16000-16500 ppfd ölcmelisin, bütün isiklar acikken

varmibisey

Kıdemli Üye
27. Gün oluyor bugün,sulamadan önce lst yaptım magnezyum eksikliği gözlemledim, sizde bi bakarsanız teşhisim doğru mu? ph ayarlı sulu Epson tuzu verdim yarım litre suya çeyrek çay kaşığı, son resimdeki yaprak ve onun bi üst 3 lü yapraklar da da ayni renk açılması ve ufak nokta gözlemledim. pazar günü 12/12 ye gecmeyi planlıyorum 30 watt kırmızı led projektör takviye yapıcam ışığa pazartesi akşam da blom gübrelerini vericem tablonun biraz altını
hesi gubre full set var
@Canna @Abu Hay'OT @mami10_

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
27. Gün oluyor bugün,sulamadan önce lst yaptım magnezyum eksikliği gözlemledim, sizde bi bakarsanız teşhisim doğru mu? ph ayarlı sulu Epson tuzu verdim yarım litre suya çeyrek çay kaşığı, son resimdeki yaprak ve onun bi üst 3 lü yapraklar da da ayni renk açılması ve ufak nokta gözlemledim. pazar günü 12/12 ye gecmeyi planlıyorum 30 watt kırmızı led projektör takviye yapıcam ışığa pazartesi akşam da blom gübrelerini vericem tablonun biraz altını
hesi gubre full set var
@Canna @Abu Hay'OT @mami10_
kanka azıcık calmag takviyesi istiyor sanki. kalsiyum eksiğin var biraz, açık renk ve aralardaki kahverengi ufak beneklere istinaden söylüyorum. magnezyum eksiğinde damar aralarında açık tonlar beliriyor.

C

Canna

Guest
Dostum gördügüm tek sikinti gübre fazlaligi, bak yapraklar yanlardan iceri dogru kivrilimis, ve sivri uclar hafiften bayazlasmis, 1 sulama bos gec

varmibisey

Kıdemli Üye
kanka azıcık calmag takviyesi istiyor sanki. kalsiyum eksiğin var biraz, açık renk ve aralardaki kahverengi ufak beneklere istinaden söylüyorum. magnezyum eksiğinde damar aralarında açık tonlar beliriyor.
Kanka sabah kaynattığım yumurtanın suyu vardi ph ayarlayıp 1 çay bardağı verdim şimdi 10 gün öncede yumurta kabuklarını toz yapıp toprağa karıştırmıştım 3.5 saat öncede sadece magnezyumlu su vermistim bakalım inşallah devam etmez artık lst nasil olmuş birde dostum

varmibisey

Kıdemli Üye
@OttoMan47 kanka pazar günü 12/12 ye alıcam ışığı hesi gübre kullanıyorum full paket tablodakinin bir tık altı veya yarı oranla mı yapayım blom gübrelerini pazartesi

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Kanka sabah kaynattığım yumurtanın suyu vardi ph ayarlayıp 1 çay bardağı verdim şimdi 10 gün öncede yumurta kabuklarını toz yapıp toprağa karıştırmıştım 3.5 saat öncede sadece magnezyumlu su vermistim bakalım inşallah devam etmez artık lst nasil olmuş birde dostum
kanka iyi eline sağlık. büyüdükçe orta kafalar da tele doğru ilerleyecek, sık sık gözlemle fanlar büyüdükçe üstünü öretecek tel yeni kafaları sıkıştırmasın. şuan elastik dönemde bu kadar yatırmayı kaldırıyor ama büyüdükçe daha dikkatli yatırman gerekecek, lst'ni ara ara revize et kanka elden bırakma. hasatın bol olsun inşallah :)

varmibisey

Kıdemli Üye
kanka iyi eline sağlık. büyüdükçe orta kafalar da tele doğru ilerleyecek, sık sık gözlemle fanlar büyüdükçe üstünü öretecek tel yeni kafaları sıkıştırmasın. şuan elastik dönemde bu kadar yatırmayı kaldırıyor ama büyüdükçe daha dikkatli yatırman gerekecek, lst'ni ara ara revize et kanka elden bırakma. hasatın bol olsun inşallah :)
Aynen öyle kanka gözlemliycem ana kafayı kaldırmış şuan yukarı :)
Çiçeklenme nin kaçıncı günleri lst sökülüyor Buda ma da 2. Haftaydı sanırım doğrumu hatırlıyorum

C

Canna

Guest
Asagidaki linklrde ppfd konusunda detayli aciklama var, ben bu konulari eski nikimle yayinlamistim, takildigin yer olursa sor yardimci olurum.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Aynen öyle kanka gözlemliycem ana kafayı kaldırmış şuan yukarı :)
Çiçeklenme nin kaçıncı günleri lst sökülüyor Buda ma da 2. Haftaydı sanırım doğrumu hatırlıyorum
kanka ben odunumsu kıvam aldığında yani gövde artık lstli haline alışıp da tele ihtiyaç kalmadığında çıkarıyorum, hiç çıkarmayan da var. zaten lst son halini aldığında yani artık yatırman gerekn dal kalmadığında hasata kadar kalsa bile zararı olmaz. şu haftada çıkaracaksın diye bir kaide yok, yeterki dalı tutan kanca çok sert tutmasın, malum büyümeye devam ediyor

varmibisey

Kıdemli Üye
Bitkinin genel görüntüsünü ve problem olan yaprakları atıyorum magnezyum ve kalsiyum kaynaklı diye ev yapımı takviye yaptım 3 gün önce ama eski fan yapraklarına doğru ilerliyor alttan yukarıya sıkıntıyı çözemedim yardim lazım kankalar
Normal gübrelerim hesi çiçeklenmeye aldım bugün 30 watt kırmızı projektor de takviye yaptım salı günü blomm gubreleri yari dozda başlıycam ama eski yapraklar beni korkutmaya başladı

@Xcd @Canna @mami10_ @OttoMan47 @Kanka @Abu Hay'OT
@progrower:)

C

Canna

Guest
Dostum benim gördügüm bitkin hala calmag istiyor ve grow gübresi, bekle bakalim öbür ustalar ne diyecek.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka yukarda magnezyum, aşağıda azot ve kalsiyum eksiği belirtileri var. Canna ustaya katılıyorum, grow ve calmag konusunda

varmibisey

Kıdemli Üye
Dostum benim gördügüm bitkin hala calmag istiyor ve grow gübresi, bekle bakalim öbür ustalar ne diyecek.
kanka yukarda magnezyum, aşağıda azot ve kalsiyum eksiği belirtileri var. Canna ustaya katılıyorum, grow ve calmag konusunda
Resimler ışıklar açıkken dün kapalıyken flushlı çekmiştim onuda atıyorum renklerin yeşilli iyi ama hala magnezyum ve kalsiyum istiyor sanırım yakmiyim diye yari oranda vermiştim salı günü ozaman cal mag gireyim sonraki sulamada çiçeklenme gubrelerine başlıyım ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha* ** ********* ** ******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ******* hahahaha *********
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********** ***
    ** *** ******** *** **** *** ********** **** hahahaha**
    *** **** ******* **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ******** ***** ***** ********** ****** **** ********** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **** hahahaha **** *** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** hahahaha* **** ** **** *** ****
  • Didrug Didrug:
    *** hahahaha** **** **** ******** **** *****
  • Didrug Didrug:
    *** ** hahahaha******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********* ******** **** ****** ******** ********* ********* ** ****
    ****** ******** ********** ** hahahaha* ***** ******* ***** ** ******* ******
    **** hahahaha* ***** ******
    ********** ******* ********** **
    nicozaniolo nicozaniolo: ********** ******* ********** **