amnesia 17. günden selamlar

C

Canna

Guest
Tamam o zaman dostum fimming yapabilirsin, ama nasil yapacagini tam bilmiyorsan youtube de videolr, var, önce bir iki video seyret sonra yap derim.

C

Canna

Guest
Dotum LST egitiminin amaci baska fimming amaci baska, LST yapraklari acarak alt yapraklara isik gitmesini sagliyorsun, fimming ise kelle sayisini cogaltmak icin

varmibisey

Kıdemli Üye
Dotum LST egitiminin amaci baska fimming amaci baska, LST yapraklari acarak alt yapraklara isik gitmesini sagliyorsun, fimming ise kelle sayisini cogaltmak icin
Fimming den vazgeçtim kellenin sağından ve solundan ufak dal gibi çıkarmış bitti abi altlarda da var aynı şekilde lst ile gitmeye karar verdim

varmibisey

Kıdemli Üye
kanka fotolar silinmiş göremiyorum ama kendi deneyimlerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim, fimingin stresi toppingden daha kısa süreli ve daha zayıf oluyor.
Dün gübreli sulamalarını yaptım büyüme iyice hızlandı kanka her fan yaprağının dibinden de sürgünler büyüyor fimming yapıp yapmamak konusunda çok kararsız kaldım,
pazar günü bitkileri büyük saksilara alıcam ayın 30 un da da çiçeklenme ye alıcam kanka bitkileri sence yapayım mı yapmayayım mı (yaparsam 1 tanesine yapicam o daha iyi ve boylu gelişti diğeri daha ufak kaldı kendi kendine lst yaptı hatta :)

varmibisey

Kıdemli Üye
@Canna abi 120 watt qb var bende normalde tek bitki yapacaktım ama ilk bitki erken gübreden sıkıntıya girince 2. Yi atmıştım çiceklenme için kaç watt kırmızı led takviyesi yapayım abi

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Dün gübreli sulamalarını yaptım büyüme iyice hızlandı kanka her fan yaprağının dibinden de sürgünler büyüyor fimming yapıp yapmamak konusunda çok kararsız kaldım,
pazar günü bitkileri büyük saksilara alıcam ayın 30 un da da çiçeklenme ye alıcam kanka bitkileri sence yapayım mı yapmayayım mı (yaparsam 1 tanesine yapicam o daha iyi ve boylu gelişti diğeri daha ufak kaldı kendi kendine lst yaptı hatta :)
kanka bitkinde herhangi bir sağlık problemi aşırı stres falan yoksa fimmingin yaratacağı stres, senin kolunu sivrisinek ısırması kadar bir stres. yaparsan ve bir ihtimal sulamamış yada aşırı sulamış gibi kendini aşağı salarsa ertesi gün, heyecan yapma. biraz stres yaşamış olur, ama ertesi gün mutlaka kendine gelir. hayatımda hiç fiming yüzünden ölen , kötüye giden bitki görmedim(sağlıklı bitkiler için konuşuyorum)

varmibisey

Kıdemli Üye
kanka bitkinde herhangi bir sağlık problemi aşırı stres falan yoksa fimmingin yaratacağı stres, senin kolunu sivrisinek ısırması kadar bir stres. yaparsan ve bir ihtimal sulamamış yada aşırı sulamış gibi kendini aşağı salarsa ertesi gün, heyecan yapma. biraz stres yaşamış olur, ama ertesi gün mutlaka kendine gelir. hayatımda hiç fiming yüzünden ölen , kötüye giden bitki görmedim(sağlıklı bitkiler için konuşuyorum)
Kanka yaptım az önce bakalım sonuç ne olucak :)

varmibisey

Kıdemli Üye

İlk foto bu sabahtan diğer resimler gece fimming yapınca bi baksana kanka olmuş mu?
(bitki rengi tamamen grow ışığından yoksa rengi koyu yeşile yakın)

Abu Hay'OT

Ordinaryüs

İlk foto bu sabahtan diğer resimler gece fimming yapınca bi baksana kanka olmuş mu?
(bitki rengi tamamen grow ışığından yoksa rengi koyu yeşile yakın)
olmuş kanka, bir dahakinde parmak uçlarınla kafanın çevresindeki minik fanları da hafifçe sağa sola ayır, direk kellenin içinden çıkan ufaklığı yarıdan sünnet et, asıl bereketlenecek olan kısım orası,hem de ennn minimum stresi yaratmış olursun. şuan bitki güzel görünüyor hsata kadar ayağına taş değmesin inş:)

varmibisey

Kıdemli Üye
olmuş kanka, bir dahakinde parmak uçlarınla kafanın çevresindeki minik fanları da hafifçe sağa sola ayır, direk kellenin içinden çıkan ufaklığı yarıdan sünnet et, asıl bereketlenecek olan kısım orası,hem de ennn minimum stresi yaratmış olursun. şuan bitki güzel görünüyor hsata kadar ayağına taş değmesin inş:)
Sağol kankacım bugün toprağını ayarladım serdim şimdi odaya saksilari yıkadım güzelce yarin saksı değişimlerini yapıcam daha da hızlanır diye düşünüyorum bitki saksı değişiminden sonra grow kök gübresi süper vit ve stres için olan gübreyi hepsini vereyim mi yoksa sadece stres için olan gübreyi mi vereyim kanka gübreler hesi marka

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Sağol kankacım bugün toprağını ayarladım serdim şimdi odaya saksilari yıkadım güzelce yarin saksı değişimlerini yapıcam daha da hızlanır diye düşünüyorum bitki saksı değişiminden sonra grow kök gübresi süper vit ve stres için olan gübreyi hepsini vereyim mi yoksa sadece stres için olan gübreyi mi vereyim kanka gübreler hesi marka
kankam hesi hiç kullanmadım, sentetik bazlı diye biliyorum. bilen birine sorsan daha iyi olur

varmibisey

Kıdemli Üye
Kankalar dün saksı değişimlerini yaptım son durumlar bu şekilde büyük olana fiming yapmıştım oda gelişime başlıyor yapraklar bana koyu gelmeye başladı bir sulama grow gübresini mi kessem yoksa tüm gubreleri kesip sadece ph ayarlı boş sulamamı yapsam ne dersiniz?
hesi gübre kullanıyorum full set
Ppfd 770 veriyorum büyük olanın tepesinden ölçüm

@Canna @Abu Hay'OT @mami10_

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** *** ********* *** hahahaha ******* ****** *** **** ******** ****** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ********** hahahaha *** ********* ***** ****** ****** ******* ****** ****** hahahaha***
  • TabldotLife TabldotLife:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • T terbiyeligunahkar:
    **** **** hahahaha***
  • T terbiyeligunahkar:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**********
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** *** hahahaha*** ****** ******** ******* ***** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ****** ** *** ***** **** hahahaha* ** ** *** ****** hahahaha***
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ****** ** hahahaha*** *** ********** ***** *** ******* ******** *****
    ********** *** hahahaha**** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    * ***** ***** *** hahahaha***** *** hahahaha**** hahahaha
    ******** ***** ** ******* hahahaha** ********** ***** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    **** hahahaha ********** ******* ****** *** *** *** ***** **** **** ****** **** hahahaha****
  • T terbiyeligunahkar:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ***** *
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ** hahahaha ***** *
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** ** ****** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ******* *** *** hahahaha ** ****** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* ******** *** **** *** ***** *** ******* ******* ******* *** hahahaha** ********
  • T terbiyeligunahkar:
    T terbiyeligunahkar: ***** *** **** ** ***** ******* **** *** ******* *** **********