Abiler bi yardım be!!!

OttoMan347

√SEFİR√
@OttoMan47 başkan flush okey kurudu tamamen bi boş sulama daha geçtm ikinci günü bugün. Ama bi düzelme yok gibi ben solan kuruyan yanan yaprakları temizledim üstüne daha bir günde tekrar bu halde. Bu sıkıntıyı bi türlü atlatamadım
Kanka gübrelerle devam. Aloe vera gübresi de yap verince direk diker yaprakları acıkmış bitki besin istiyor şimdi

Timsah

Yeni üye
Yapraktan verdim bro boş sulamada yarım çay kaşığı kadar tam değil 1litrelik spreye koydum yıkadım yaprakları

Timsah

Yeni üye
Aloeverayı doğru hazırlayamıyormuyum acaba ilk bahsettiğin günden beri haftada bir yapraklara sıkıyom spreyi

Timsah

Yeni üye
Seni cok meşgul etmiyorsam temiz bi tarif verirmisin bana.
4 parmak boyunda kara bi parca doğradım kaç l suya karıştırym bunu.
Bide extra olarak ben dağdan su dolduruyordum doğal akan bi tatlı su şimdi girişler çıkışlar yasak suyumda bitti 7.3 ph suya litreye bir kapak elma sirkesi atıyorum uygun bi ph elde ediyorumdur değilmi. Forumda bi üstad konusunda bahsetmiş ordan yürüdüm olaya. Sıvı gübre fshmix var elimde biobloom var simdilik iyileşene kadar fishmix mi versem fazla mı geliyor diğeriyle karısınca bigbudta var

OttoMan347

√SEFİR√
Seni cok meşgul etmiyorsam temiz bi tarif verirmisin bana.
4 parmak boyunda kara bi parca doğradım kaç l suya karıştırym bunu.
Bide extra olarak ben dağdan su dolduruyordum doğal akan bi tatlı su şimdi girişler çıkışlar yasak suyumda bitti 7.3 ph suya litreye bir kapak elma sirkesi atıyorum uygun bi ph elde ediyorumdur değilmi. Forumda bi üstad konusunda bahsetmiş ordan yürüdüm olaya. Sıvı gübre fshmix var elimde biobloom var simdilik iyileşene kadar fishmix mi versem fazla mı geliyor diğeriyle karısınca bigbudta var
Hazır gübreden anlamam ama biggbuttla beraber ağır gelebilir sadece bigbut veren de oluyor emin değilim bu konuda yanıltmayayım seni. Orta boy bi aloe vera dan 3 yaprak kes hızlı bi şekilde mutfak robotu kabına içme suyu koyup yaprak dilimlerini içine at çalıştır iyice parçaladın su gibi oluyor zaten. Kestikten 20 dk sonra yavaş yavaş etkisini azaltmaya başlar aloe oyüzden hazır olsun malzemelerin. İşin sonunda totalde 1 lt olacak kadar su ekle her sulamada 1 lt suya 1 fincan ekleyip ver

Timsah

Yeni üye
Hazır gübreden anlamam ama biggbuttla beraber ağır gelebilir sadece bigbut veren de oluyor emin değilim bu konuda yanıltmayayım seni. Orta boy bi aloe vera dan 3 yaprak kes hızlı bi şekilde mutfak robotu kabına içme suyu koyup yaprak dilimlerini içine at çalıştır iyice parçaladın su gibi oluyor zaten. Kestikten 20 dk sonra yavaş yavaş etkisini azaltmaya başlar aloe oyüzden hazır olsun malzemelerin. İşin sonunda totalde 1 lt olacak kadar su ekle her sulamada 1 lt suya 1 fincan ekleyip ver
Saklayabilirim yani 1lt aloe katkılı su elde edicem 1 fincan sulama suyuna eklesem ortalama 10 15 kere kullanabilirim ozaman etkisini yitiriyo dedin ya orda takıldım

OttoMan347

√SEFİR√
Saklayabilirim yani 1lt aloe katkılı su elde edicem 1 fincan sulama suyuna eklesem ortalama 10 15 kere kullanabilirim ozaman etkisini yitiriyo dedin ya orda takıldım
Kanka ağzını kapalı tut ve kullandıkça şişeyi ezip içindeki havayı minimuma düşür dolapta saklarsan daha iyi olur

OttoMan347

√SEFİR√
Yapraklar kıvrık yeni sararmalar solmalar var ufaktan toparladı gibi sanki ama yinede burusuk cok yaprak var
Kanka bitkinin ölmediğini dua et. Hasar alan yapraklar düzelmez onların düzelmesinden umudunu kes :)

Timsah

Yeni üye
Kanka bitkinin ölmediğini dua et. Hasar alan yapraklar düzelmez onların düzelmesinden umudunu kes :)
Temizlik yaptım bro kötüleri ayıklamıstım 0 hasarlı temiz yapraklı girdim olaya flustan sonra yeni yeni sararmaları oluyo hala habire yaprakmı azaltayım kel kalcak bitki böyle giderse

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • quorthon quorthon:
    ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ******** ****** *** ******* *** **** *** ******** ******** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • Bomberx Bomberx:
    ***** ********* ****** ***** hahahaha*
  • O obeb:
    O obeb: ******** ***** ******* ***** ******** *** *** ********