Abiler bi yardım be!!!

Timsah

Yeni üye

https://imgyukle.com/i/SnxoA

Bitkim bu durumda ne yapmam gerekiyor
Süper torf ve süper mix botanikçiden aldığım toprak extra perlit ve saksının 10da 2si solucan gübresi 10 L saksı 75 gün dışarda baktım burası 39 40 derece oluyor cok sıcaktan korktum balkondan içeri aldım standart kurudukca 2,5 3 güne akşamları su veriyorum 15 güne bir kalsiym takviyesi var 80 günü devirdiler gelişimleri de yavaş gbime geliyo 83 cm boy var bitkide saksıyla bir suan 110cm ama ççek oluşumları sanki yavas ve zayıf en boy 40 yükseklik 160 kabin içinde bakıyorum 45 cmden ışık veriyorum led çinden geldi 160leds yazıyordu w ayarım yok hava kanalı doğal yoldan cam sürekli acık camın önünde kabin bez dolap. sorun nedir niçin böyle oldu yapraklar tavsiyeniz nedir.

OttoMan347

√SEFİR√
Solucan gübresi geçersiz yada yetersiz. Azot içeren gübre vermen gerek. Kabine fan da gerekli. Altlardan başlayan sararıp dökülmeleri azot eksikliğinden, yaprakların aşağı doğru büzüşük durmaları yetersiz hava sirkülasyonu. Bitkin boğuluyor ve ışık yetersizliği çekiyor gelişimi yavaş ve çiçekler şişmiyor. Bazı yapraklarında fosfor yetersizliği de görünüyor

Timsah

Yeni üye
Ne yapmalıyım ik olarak kabine bi fan ayarlayım bi gübre siparişi vereyim ışık yok baska elimde cfl ampül desteği kurtarırmı beni
Suan ki ışık fullspectrum beyaz cfl taksam 2 tane iş görürmü. Alacağım gübre ile fosforuda çözücez ozaman gübre için ne önerisin growmu alayım bloom mu

OttoMan347

√SEFİR√
Ne yapmalıyım ik olarak kabine bi fan ayarlayım bi gübre siparişi vereyim ışık yok baska elimde cfl ampül desteği kurtarırmı beni
Suan ki ışık fullspectrum beyaz cfl taksam 2 tane iş görürmü. Alacağım gübre ile fosforuda çözücez ozaman gübre için ne önerisin growmu alayım bloom mu
Hazır gübrelerden anlamam bro organikciyim ve iç mekandan da anlamam. Bitkinin karnı ağırsa az çok anlarım. Hazır gübre konusunda sana yazarlar. Sen şimdilik çay posası ekle toprağa

Timsah

Yeni üye
Hazır gübrelerden anlamam bro organikciyim ve iç mekandan da anlamam. Bitkinin karnı ağırsa az çok anlarım. Hazır gübre konusunda sana yazarlar. Sen şimdilik çay posası ekle toprağa
Hiç kullanmadım bende gübrem sadece solucan gübresi işte organik yapmaya çalısıyorum bende kalsiyum olarak yumurta kabugu ve pişirdiğim suyu veriyorum varmı baska önerin. Bana bu hazır gübrelerden almadan ne önerirsin çay azot için sanırım fosfor için?? Ben sıcaktan korktum içeri aldım bunu 40 dereceleri görüyoz çıkarıyım mı geri dışarı

OttoMan347

√SEFİR√
Hiç kullanmadım bende gübrem sadece solucan gübresi işte organik yapmaya çalısıyorum bende kalsiyum olarak yumurta kabugu ve pişirdiğim suyu veriyorum varmı baska önerin. Bana bu hazır gübrelerden almadan ne önerirsin çay azot için sanırım fosfor için?? Ben sıcaktan korktum içeri aldım bunu 40 dereceleri görüyoz çıkarıyım mı geri dışarı
Şuan direk öğlen güneşine özellikle maruz kalmasın. Azot için hızlı işini görecek olan çay posası. Kahve telvesi de de %1 azot %3 potasyum %4 fosfor var 1 yemek kaşığı da telve eklersin şekersiz yapılmış. Patates kabuğu kaynatıp verirsen c vitamini ve fosforu karşılar, Soğan kabuğu da öyle. Aloe vera ile de gübre yapabilirsin hızlı toparlayıp stresi atlaması için. Bunların hepsi hızlı çözüm siparişlerin gelene kadar. Hepsinin tarifi internette var araştır ben çok bile yazdım tek ve ters elimle :D

Timsah

Yeni üye
Hoca kusura bakma ozaman yordum seni geçmiş olsun.sağol verdiğin tavsiyeler benim için altınn eyvallah sağolasın

OttoMan347

√SEFİR√
Estağfurullah kanka işin gücün rast gelsin. Bakarsın internetten hepsinin tarifi var bunlar sana hızlı çözüm. Aloe vera kesin uygula. Selametle

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum isik yetersizliginden bitkin boya gitmis. Bitkin hem aclik hemde suszluk cekiyor. Bitkinin ana besin kaynagi olan NPK gübresi vermedigin icin. Solucan gübresi iyidir ama vermen gereken miktarda NPK gübresinin yerini tutmaz. Cok beklemissin danismak icin bu saatten sonra yapacaklarin sana biraz hasat aldirir ama beklentin büyük olmasin.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Durumun yoksa biobiz al grow için bio grow bloom için bibloom topmax activera işini görür durumun iyiyse an serisine bak önce ana gübrelerden bakarsın yanınada çiçek için takviye yan besinler eklersin dedim gibi durumun yoksa en ucuzu biobiz oda işini görür

Timsah

Yeni üye
Dostum isik yetersizliginden bitkin boya gitmis. Bitkin hem aclik hemde suszluk cekiyor. Bitkinin ana besin kaynagi olan NPK gübresi vermedigin icin. Solucan gübresi iyidir ama vermen gereken miktarda NPK gübresinin yerini tutmaz. Cok beklemissin danismak icin bu saatten sonra yapacaklarin sana biraz hasat aldirir ama beklentin büyük olmasin.
Hoca ışığı direk üstüne alıyordu bitki güneş doğar ve akşam batana kadar üzerinden eksilmezdi cok sıcak olduğu için 10 gün kadar oluyor işte içeri aldım içeri. Işık için cfl eklesem bir iki yada 50w beyaz led var yetermi? Sen şuan Gelişime devam ettir diyosun yani grow gübresi ile

Timsah

Yeni üye
Hasatı max a cıkarmak için bana bi reçete yazsan neler olur?
Durumun yoksa biobiz al grow için bio grow bloom için bibloom topmax activera işini görür durumun iyiyse an serisine bak önce ana gübrelerden bakarsın yanınada çiçek için takviye yan besinler eklersin dedim gibi durumun yoksa en ucuzu biobiz oda işini görür

Ü

Üye silindi 25603

Guest
clf kullanabilcegin en kötü isiktir verdigi isik renklerinden dolayi, 50 watt beyaz led iyi ama yeterli gelmez. Gerisini @Timsah kanka yaziyor.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Hasatı max a cıkarmak için bana bi reçete yazsan neler olur?
Gerekeni söledim zaten durum varsa an serisi ana gübre olarak grow mikro bloom çiçek içinde budcady başından sonuna big bud çiçeklenmenin ilk üç haftası overdrıve çiçeklenmenin son iki üç haftası çizelge iki ben üç veriyom bunlar yeter sana ışıkta alsın çıkar dışarı bitki salmış kendini

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • higthead higthead:
    ** ***** ******* * ***** ***** ****** ***** *** ***** ****** ******* ******* ******** *** ***** *****
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ******** ***** ********* * ***** ****** hahahaha ***** *
  • T Turco:
    *** ******* ***** hahahaha *** ***** **** **
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ***** ****** ******* ***** * ** ******* ***** ***** ***** * * ** **** *** ******
  • T Turco:
    ******** hahahaha**** *** ** **** *** ******** ********
  • higthead higthead:
    ****** ******** ****** ****** *** **** ****** ******* *** **** *** *** **** *** **********
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** ****** **** ***** ****** ********* ** *** *** ** **** hahahaha**
  • higthead higthead:
    ****** ****** hahahaha* ****** ****** ***** *** ****** ***** ****** ******** ***** **** **** hahahaha
  • higthead higthead:
    ****** ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • T Turco:
    **** ****** ******* hahahaha* ******** *
  • T Turco:
    ****** **** ******** hahahaha* ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • higthead higthead:
    ******** ******* ****** ******* ******** ********* ***** ********* hahahaha* ******* ******** ********* **** **** **** ********* ****** **** **
  • T Turco:
    ***** * ***** ***** hahahaha
  • higthead higthead:
    hahahaha*** ***** *** ***** ***** ********** **** ******** ******
  • T Turco:
    ** ***** ** **** ******* ** **** ******** *** **** hahahaha
  • T Turco:
    hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • T Turco: