Aşırı gübreleme

OttoMan347

√SEFİR√
@OttoMan47
Kanka geçen bahsettiğim, kafama göre uyguladığım gübremi hiç kullanmamıştım, fakat köyde karpuzların dibine döktüm, bu gün ablam aradı, sen bu karpuzlara ne döktün dedi, ne oldu ki dedim (içimden dedim yandı) birden bıçkınlar vermiş çiçekler açmış büyümüşler tam tamına dökeli 48 saat oldu olmadı, karışım iyi oldu sanırım
Kanka hangi gübreydi hatırlamıyorum ama her bitki her gübreyi almaz. Alsa da aynı dönemlerde almaz. Kenevir veg döneminde farklı çiçekte farklı besin alır. Vegde azotu çok ister çiçekte az. Karpuza iyi geldiyse bidaha bakayım ona içerikleri neyse bende karpuza vereyim :D

Legend86

Müptezel
Kanka hangi gübreydi hatırlamıyorum ama her bitki her gübreyi almaz. Alsa da aynı dönemlerde almaz. Kenevir veg döneminde farklı çiçekte farklı besin alır. Vegde azotu çok ister çiçekte az. Karpuza iyi geldiyse bidaha bakayım ona içerikleri neyse bende karpuza vereyim :D
Karpuz çiçekli bitki gelişir ve çiçeğe girer sonra meyveye dönüşür, çiçeği verirken gelişim devam eder, meyveleşme olgunlaşmaya başlayınca gelişimi durur, bizim kızlar gibi aynı yani, çiçekli her bitki aynıdır gelişimi ve ihtiyacı olan gübreler aynıdır

Legend86

Müptezel
Ve ben bu gübreyi çiçek zamanı için yapmıştım
Muz kabuğu
Soğan kabuğu
2 avuç elenmiş odun külü
2 avuç güvercin gübresi
Yumurta haşlama suyu ve kabuğu (toz hali)
Bunları 18 litre suya karıştırıyorum
3 gün bekledikten sonra 10 litre suya 1 litre
Katıyorum

OttoMan347

√SEFİR√
Muz kabuğu
Soğan kabuğu
2 avuç elenmiş odun külü
2 avuç güvercin gübresi
Katıyorum
Bunların hepsiniin hazırlanışı ve verilmesi gereken günler ve de oranlar var. Karman çorman yapılırsa bitki dengesini bozar. Bol miktarda azot içeren gübreler de var fosfor içeren gübreler de. Azotu az fosforu ve potasyumu fazla ister çiçekteki bitki. Yaptığın yoğunluğa göre de haftada 1 veya 10 günde bir yada 2 haftada 1 callmag ister. Zamanında ve düzenli olarak gerekli gübreleri verirsen daha iyi hasat alırsın :)

OttoMan347

√SEFİR√
Muz kabuğu
Soğan kabuğu
2 avuç elenmiş odun külü
2 avuç güvercin gübresi
Katıyorum
Bu internette gördüğün proflar miktarı ve zamanı nokta atışı yapıyorlar oyüzden iyiler ve proflar :)

Legend86

Müptezel
Bu internette gördüğün proflar miktarı ve zamanı nokta atışı yapıyorlar oyüzden iyiler ve proflar :)
Kankacım araştırmalarım sonucu elenmiş odun külü kalsiyum ve potasyum dan çok çok zengin, soğan desen aynı çiçekleri çoşturur, muz desen aynı güvercin pisliği oranı az yani azotumuz oranı 18 litre ye 2 avuç ee bunu da 10 litreye 1 litre bölüyoruz oldu sana çiçek dönemi için gübre

OttoMan347

√SEFİR√
Kankacım araştırmalarım sonucu elenmiş odun külü kalsiyum ve potasyum dan çok çok zengin, soğan desen aynı çiçekleri çoşturur, muz desen aynı güvercin pisliği oranı az yani azotumuz oranı 18 litre ye 2 avuç ee bunu da 10 litreye 1 litre bölüyoruz oldu sana çiçek dönemi için gübre
Kanka güzel gübre de ben böyle bi gübre anlattığını hatırlamıyorum. Külde kükürt var potasyum hemde potasyumu rahat almasını sağlıyor aynı görevi kirec de yapıyor. Eğer oranlarını iyi araştırıp yapıyorsan güzel bi gübre olur anlatmak istediğim koyduğun miktarlar seyrettiğin suyla birlikte nasıl olacak kapiş? :D

Legend86

Müptezel
Kanka güzel gübre de ben böyle bi gübre anlattığını hatırlamıyorum. Külde kükürt var potasyum hemde potasyumu rahat almasını sağlıyor aynı görevi kirec de yapıyor. Eğer oranlarını iyi araştırıp yapıyorsan güzel bi gübre olur anlatmak istediğim koyduğun miktarlar seyrettiğin suyla birlikte nasıl olacak kapiş?
Yok ya o kadar ince detaya gerçekten gerek yok, zaten büyüyünce foto atacam eğitim vermeseydim toppin lst felan boyları 2 metreydi şuan 1.5 oldular ağaca baksan 2 ağaçmış gibi görüntüleri var, sadece 1 ine eğitim yapmasım 70cm ijen köpeğim 20 cm den kırmıştı, sigaramın poşetini sarmıştım öyle büyüttüm 1.55 boyu oldu

OttoMan347

√SEFİR√
Yok ya o kadar ince detaya gerçekten gerek yok, zaten büyüyünce foto atacam eğitim vermeseydim toppin lst felan boyları 2 metreydi şuan 1.5 oldular ağaca baksan 2 ağaçmış gibi görüntüleri var, sadece 1 ine eğitim yapmasım 70cm ijen köpeğim 20 cm den kırmıştı, sigaramın poşetini sarmıştım öyle büyüttüm 1.55 boyu oldu
Bekliyorum paylaş kanka yeşillenelim oranları aklında tut :)

Legend86

Müptezel
Yapraktaki parlaklık ilaçtan
Olsun iyi duruyor, tabi ışık etkisi çok oluyor, benimkiler büyükler ya, ne zaman çiçeğe girer bilmiyorum ama sanırım ağustosta yada temmuzun sonu başlicak gibi, bir tanesi çiçek evresine girer gibi ama o ağacım çok farklı ya, erkek çıkabilir düşüncem var bekliyorum ama eğer dişi çıkarsa kafa kellesi iri olacak

OttoMan347

√SEFİR√
Olsun iyi duruyor, tabi ışık etkisi çok oluyor, benimkiler büyükler ya, ne zaman çiçeğe girer bilmiyorum ama sanırım ağustosta yada temmuzun sonu başlicak gibi, bir tanesi çiçek evresine girer gibi ama o ağacım çok farklı ya, erkek çıkabilir düşüncem var bekliyorum ama eğer dişi çıkarsa kafa kellesi iri olacak
Kanka çiçeğe girecek kadarsa organ gösterir çatal aralarını fotolasana o derece büyükse döller dişiyi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *