9X Tombala SOG Denemesi (30.Gün Güncel Bloom Başladı)

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Merak etme bro güzel bir yer buldum 3 5 tane atarım :)
Aynen bro bayıra çok ekiyolar bizim oralarda ama dikkat et uzaktan izle arada ayıkan olursa senden önce davranıp araklamasın ipneler mındar ederler sigarayı erkenden koparıp
Seviyosun farklı operasyonları brocm :)
Aya gidecek sekiz gönüllü arıyolarmış seni göndersek orda da ekersin biyerlere kesin bro :D

Turkish man

Doktor
Aynen bro bayıra çok ekiyolar bizim oralarda ama dikkat et uzaktan izle arada ayıkan olursa senden önce davranıp araklamasın ipneler mındar ederler sigarayı erkenden koparıp
Seviyosun farklı operasyonları brocm :)
Aya gidecek sekiz gönüllü arıyolarmış seni göndersek orda da ekersin biyerlere kesin bro :D
Valla müptezel huyun dan vaz geçmez harbi den üretiriz :D alem adamsın bro :)

Turkish man

Doktor
Bro topping den sonra direk 12/12 ye geçsem olurmu acaba yoksa bir hafta falan beklesem öylemi geçsem önümüzdeki hafta topping yaparım heralde baya hızlı boy atmaya başladılar biriki günde
@Turkisbaronmen
Toping yapınca zaten strese girecekler ışık kapalı iken kendilerini toparlarlar ve photo ışık kapalı iken sömek büyütür 12/12 en mantıklısı bro

Turkish man

Doktor
Merhaba Kankalar
Dış cephe yalıtım straforlarından yaptığım kabinimde zamanında kıyıya atmış olduğum 20 adet tohumla bişeyler yapayım dedim desteklerinizi bekliyorum.
Kabin fotoları
fotolar exif data bilgisi olduğu için silindi
Ölçüler 65x65 boy:150 cm
20 adet tohumdan 9u patladı bazıları 3 yıl kadardır mutfak dolabının üzerinde zuladaydı üzerleri biraz yağ kaplanmış o yüzden patlamadılar sanırım şimdilik 330ml pet bardağa ektim nem %60 sıcaklık 25-27 arası ışık iki adet 35w x 2 cob led vardı mağaza aydınlatması bunlar downlight deniyor ama herkes yetersiz dedi şuan 5 x 25w cfl kullanıyorum aslında lambaların üzerinde cdl yazıyor ama aynı sanırım henüz gübre almadım ama bir arkadaş biobizz indoor pack al dedi 3lü oluyormuş bide bu calmag olayına baya önem veren arkadaşlar var ondanda alabilirim
Kabin son hali 12.02.2021 1.Gün
İçerde bir pc fanı çalıştırıyorum ikili yaptım aslında ama nem çok dağılıyor üstteki çalışıyor alttaki kapalı havayı sirküle etmek için bide tavana yerleştirdim işlemci fanı ama biraz fazla güçlü sanırım nemi çok düşürüyor onu bi tık küçüğü ile değiştireceğim.
Geçelim asıl konuya benim asıl amacım erkekleri ayırıp dişilerdende bir veya sığarsa iki tane seçip onlarla devam etmekti ama bir arkadaş sog (sea of green) tavsiye etti biraz araştırdım bana mantıklı geldi dört tane dişiyle bu kabinde sog yapmaya karar verdim araştırdığıma göre bu kabine dört tane fazla sog da olsa ama sadece tepelere odaklanayım diyorum bide ilk denemem olduğu için tohumda sipariş etmedim biraz tecrübe edinmek amacım ve bişeyler alırsam ne ala
Şimdi sog konusunda kısa dönemde 12/12 ye geçiliyormuş sanırım ben şuan 20/4 döngü başlattım 30-35. Gün 12/12 ye geçmeyi planlıyorum sizce uygunmudur
Saksı olarak kaç litreye geçeyim sizce
Erkek dişi ayrımı için kaçıncı günü beklemem lazım
Çiçeklene dönemine geçince 250w hps düşünüyorum (elektrik çok gelmesin diye) ama çok farkedecekse 400w da yapabilirim kendim paşabahçenin silindirik vazoları var onlardan alıp tabanını kestirip cool tube yapmayı planlıyorum reflektör olarakta gofrajlı alüminyum sac kullanacağım
Tompamda kaç gün sürer sizce hazirana kadar zamanım var evi taşımam lazım haziran sonuna kadar
Tüm tavsiyelere açığım desteklerinizi bekliyorum şu işi bi bitireyim auto yapmayı planlıyorum buda benm çıraklık eğitimim olsun hepinize iyi growlar bol dumanlar dilerim
15.02.2021 3.Gün

22.02.2021 10.Gün
Havalar biraz ısındı gibi sıcaklık 22-25 arası nem %60 pet bardakların üzerindeki poşetleri sıyırıp baktım komple kök sarmış heryeri 10 adet 4lt saksı siparişi verdim muhtemelen perşembe gelecekler saksılara almak için henüz erkenmi bilmiyorum bu konuda @Turkishbaronmen kankadan destek bekliyorum ayrıca 6 tane full spectrum 50w cob led soğutucu alüminyum profil fan vs sipariş verdim ışıklandırmayı cob şed yapıcam hps+cool tube le aynı fiyata gelecekti neredeyse ısı yönünden bunlar daha mantıklı geldi ayrıca 50lt de biobizz lightmix toprak geliyo yarın şuanlık bukadar yorum ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim herkese bol hasatlar

13. Gün 25.02.2021
Dalgalar serpildiler ışıkları biraz yukarı aldım şuan mesafe 25cm dün gece 1lt/1ml biogrow gübreli suyu extra 5/1 sulandırıp azar azar verdim kökleri kontrol ediyorum pet bardakların dibi bembeyaz kök saksılar gelmedi bi türlü maya ve şekerle karbondioksit için pet yaptım nem %65-70 arası sıcaklık 24-27c bu akşamda azar azar boş su ile sulama yapıcam şimdilik durum bu

28.02.2021 16.Gün
Çiçeklerin keyfi yerinde kökleri kontrol ettim pet bardakların alt kısımları komple kök dolu artık saksıya alma zamanı geldi geçiyo ama saksılar gelemedi bir türlü

01.03.2021 17.Gün
Evet kankalar bugün 4lt saksılarım geldi diplerine iki parmak cakıl koydum çakılın üzerini coco ile örttüm üzerinede lightmix toprak doldurdum dalgaların kimi uzun kimi kısaydı saksıya alırken boylarını eşit tutmaya çalıştım yarımşar litre boş su verdim ışıkları biraz daha kaldırdım çıkış fanını biraz büyüttüm ama fazla oldu sanırım içeride iki tane pc fanı yapacaktım ama üç kere yanlış bağladım gecede geç oldu fan işi yerına kaldı yarın yine güncel atacağım geceniz güzel hasadınız bol olsun

02.03.2021 18.Gün
Selam dostlar çıkış fanını eskisine çevirdim 0.10 amper pc fanı içerideki havalandırma fanları nem makinesi hepsi harika oldu nem %65-70 sıcaklık 22-25c geçen hafta hazırladığım 1lt/1ml bio grow gübreli su vardı ph ını ayarlayıp 9 saksıya böldüm ilk kez adam akıllı gübre verdim diyebiliriz bakalım tepkileri nasıl olacak

03.03.2021 19.Gün
Selam dostlar bu sabah işe giderken kabini açıp bir baktım bütün yapraklar dikilmiş gayet güzel görünüyolardı tek bi sıkıntım var şu limon nem makinesi nedense geceleri kendiliğinden kapanıyor ısınıyormu noluyosa artık çözemedim ama kabin küçük olduğundan nem 45-47 lerde oluyor çok sorun yaratmaz umarım neyse akşam işten geldim ki durum süper çiçeklerin renkleri bile parlaklaşmış, hepsinin üzerinde yeni filizler var ortalama 100ml gübreli suya bu tepkiyi aldıysam bir sonraki gübreli bol sulamada neler olacak çok merak ediyorum şuan için herşey olması gerektiği gibi nem %65-70 sıcaklık 22-26c sonraki güncellemede görüşmek üzere bol growlar mis kafalar dilerim

05.03.2021 21.Gün
Selam arkadaşlar çiçeklerde gelişim yavaşladı gibi sanki saksıya aldığımda bi canlandılar ama şuan stabil gidiyor bu akşam 400 - 500 ml kadar boş sulama yaptım çiçek başı altlardan hafif su çıktı nem %65-70 sıcaklık 22-26c arası en ortadaki çoştu gitti rengide açık diğerlerine göre sanırım cinsi farklı 4.Boğumu geçti boyu ama diğerlerinde 4.boğum yeni filizleniyor acaba ışıklarmı yetersiz kalıyor anlamadım pazar günü akşama kadar bekleyip olmadı 300w cob ledi takayım diyorum
Yavaşlamadılar aslında gelişiyorlar sadece yapraklar gelişecek dostum belli bir süre çünkü toprağa alışıyor ve kök yayılıyor yeterince yayılınca boy atmaya devam edecekler sakin ol :)

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Toping yapınca zaten strese girecekler ışık kapalı iken kendilerini toparlarlar ve photo ışık kapalı iken sömek büyütür 12/12 en mantıklısı bro
Selam brocm güncel attım ama sanki gelişim durdu gibi topping yapıcaz ama uzamıyo veletler sadece farklı cins olan uzadı bro acaba ışık yetersiz olabilirmi pazar akşamı geçsemmi full spectruma ne dersin bi bakabilirmisin resimlere brocm

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Ya biz normalde sigarasız kalmayız ama işte son hasatı kaptırdık arkadaş komik bir para cezası aldı şaka gibi :)
Ooo aman iyi bro para cezasıyla yırttıysa :)
Yaa bro koyar adama yaa o kadar bekle bekle sonra alsın gitsin amcalar bide o kadar malzemen gitmiş bro ama ceza falan almadın ya en azından
Benim ilk grow bro en son iki üç aldım sigara kolpacıdan hem bok hemde dünyanın parasını istiyo bro 2-3 aydır ağzıma sürmedim valla harmanlık son safhada :)
Sabır bro sabır inşallah hasatlarıda paylaşıcaz burda

Turkish man

Doktor
Ooo aman iyi bro para cezasıyla yırttıysa :)
Yaa bro koyar adama yaa o kadar bekle bekle sonra alsın gitsin amcalar bide o kadar malzemen gitmiş bro ama ceza falan almadın ya en azından
Benim ilk grow bro en son iki üç aldım sigara kolpacıdan hem bok hemde dünyanın parasını istiyo bro 2-3 aydır ağzıma sürmedim valla harmanlık son safhada :)
Sabır bro sabır inşallah hasatlarıda paylaşıcaz burda
Zaten varya burada hasat konusunu açmak için gün sayıyorum sanırım son 48 günüm kaldı 5 gün içinde çiçeklenme ye başlarlar sarı ışıklarıda koyarsam nasip ama inşallah bu sefer kapıyı kimse çalmaz :)

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Zaten varya burada hasat konusunu açmak için gün sayıyorum sanırım son 48 günüm kaldı 5 gün içinde çiçeklenme ye başlarlar sarı ışıklarıda koyarsam nasip ama inşallah bu sefer kapıyı kimse çalmaz :)
İnşallah bro aman çalsada eş dost çalsın :)
Gelicek o günlerde brocm az kalmış senin şafak sayar gibi gün saydırıyor adama bro atarsa 47 :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
  • P Piranaa:
  • asilreis asilreis:
  • D demirod:
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
    ***** ****** **
  • gorilladam gorilladam:
    *** ***** **** ****** ******* **
  • gorilladam gorilladam:
    *** *** ***** ********** ***** **** ** ********* ***** ******** **** *********
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
  • gorilladam gorilladam:
    ** ****** **** **** ******* **** ******* * hahahaha* ** **** * ******
    gorilladam gorilladam: ** ****** **** **** ******* **** ******* * hahahaha* ** **** * ******