7.hafta genel durum degerlendirmesi

Selam dostlar 7 haftaya girdik genel durum degerlendirmelerini bekliyorum bir adet corbaci tohumu genel olarak saglik durumu iyi gibi geliyor gubre olarak biobizz glow sablona gore veriyorum. Kalsiyum ve cay posasi veriyirum azot icin
Sicaklik 29.8
Nem 49
Mesafe 70
Boy 20cm
Boyu kisa kaldi biraz mesafeyi uzattim 18/6 isik donguyle devam ediyorum size sorularim si seklide

1) veg donemi kac hafta suruyor tahmini
2)vantilatorun ne siklikla calisitiryoruz ben isik dongusuyle callistiriyorum bir sikinti olurmu
3 ) bu donem icin baska bir gubre vermem gerekmi
Cevaplayan tum dostlara selam.olsun
@OttoMan47 @Nargile

OttoMan347

√SEFİR√
Durum bahsettiğin boy harici iyi kanka çay posası azot olarak yetersiz kalır ya ısırgan şerbeti yap yada solucan gübresi al. Call-mag tarifim profilimdeki mesajlarda bulabilirsin işin rast gelsin

OttoMan347

√SEFİR√
Veg donemi kac hafta suruiyor birde kral
Kanka indoor bakıyorsun ve bitkin biraz ufak bodur kalmış sen bunu bi 5 hafta daha vegde tut gelişimi tamamlasın biraz dallanıp budaklansın 24 karanlık sonra 12 12 yap çiçeğe girmesi için indoor tecrübesi olan biri değilim sana nargile abi daha iyi yardımcı olur

selam kanka veg dönemi ne kadar sürüyor demişsin cevap sen ne kadar istersen ışığı 12\12 ye almadığın sürece veg devam eder photoperiod bitkilerde, ben göz hesabı yapıyorum bu growumda vegi 90 gün tuttum bazen 50 bazende 45 gün veg yapıp çiçeğe alıp ışığı 12\12 yapıyorum tamamen sana kalmış baktın bitkin istediğin boyutlara gelmiş çiçeğe alabilirsin ama seninki küçük gibi geldi biraz daha devam edebilirsin bence vege, en azından 10 haftayı tamamlardım senin yerinde olsam şimdi 12\12 ye alırsan hasatın az olur diyebilirim vegi ne kadar uzun tutup bitkini iyice geliştirirsen iyi sonuçlar alırsın...
ikinci soru vantilatör ışıkla beraber dönüyor diyorsun tam anlamadım ama yani ışık 18\6 yapıyorsan 18 saat vant çalışıyormu hiç durmdan? ben vant olayını yarım saat üflüyor yarım saat duruyor 24 saat böyle yapıyorum bu benim taktiğim çok daha değişik kullananlarda vardır ama sürekli ışık açıkken 18 saat hep üflüyorsa iyi bi sonuç olacağını sanmam tabi tekrar belirteyim hiç denemedim vantilatörü senin gibi sürekli çalıştırmayı forumları araştır derim, bi tek bu forumu değil yancı forumlarada bakmanı tavsiye ederim...vegde grow yeterli tabiki calmag mutlaka kullan photoda calmag ana besin gibidir, kolay gelsin hasatın bol olsun...

cannabis16

Ordinaryüs
selam kanka veg dönemi ne kadar sürüyor demişsin cevap sen ne kadar istersen ışığı 12\12 ye almadığın sürece veg devam eder photoperiod bitkilerde, ben göz hesabı yapıyorum bu growumda vegi 90 gün tuttum bazen 50 bazende 45 gün veg yapıp çiçeğe alıp ışığı 12\12 yapıyorum tamamen sana kalmış baktın bitkin istediğin boyutlara gelmiş çiçeğe alabilirsin ama seninki küçük gibi geldi biraz daha devam edebilirsin bence vege, en azından 10 haftayı tamamlardım senin yerinde olsam şimdi 12\12 ye alırsan hasatın az olur diyebilirim vegi ne kadar uzun tutup bitkini iyice geliştirirsen iyi sonuçlar alırsın...
ikinci soru vantilatör ışıkla beraber dönüyor diyorsun tam anlamadım ama yani ışık 18\6 yapıyorsan 18 saat vant çalışıyormu hiç durmdan? ben vant olayını yarım saat üflüyor yarım saat duruyor 24 saat böyle yapıyorum bu benim taktiğim çok daha değişik kullananlarda vardır ama sürekli ışık açıkken 18 saat hep üflüyorsa iyi bi sonuç olacağını sanmam tabi tekrar belirteyim hiç denemedim vantilatörü senin gibi sürekli çalıştırmayı forumları araştır derim, bi tek bu forumu değil yancı forumlarada bakmanı tavsiye ederim...vegde grow yeterli tabiki calmag mutlaka kullan photoda calmag ana besin gibidir, kolay gelsin hasatın bol olsun...
söylediklerini keyifle okudum..tek itirazım 18 saat boyunca değil,24 saat boyunca vantilatör açık kalmalı..devamlı havayı karıştırmalı,alttan gelen CO2 direk üstten çekilip ziyan olmasın..karıştırıcı mutlaka şart..ışıklar kapalıyken bi-iki saat çalıştırıp bi 15 dakka yada bilemedin en baba yarım saat dinlendirmeni anlarım..zira havada CO2 %3 ken O2 %21 seviyelerinde..geceleri O2 ihtiyacı karşılaması daha kolay..ben senelerdir yaptığım geceleri 2 sefer 15 dakikalığına duruyor,onun harici devamlı çalıştırıyorum.. fanlarım da günde yarım saat duruyor aynı zaman diliminde çıkış ve giriş fanları..o da kullandığım ekipman uzun ömürlü olsun diye kendimce verdiğim yıpranma giderici önlem..yoksa bitkiye 24 durmaksızın vantilatör de vurmalı,bir sağa bir sola döneninden... fanlar da devamlı kabin-odadaki hava değişimini durmaksızın yapmalı..

söylediklerini keyifle okudum..tek itirazım 18 saat boyunca değil,24 saat boyunca vantilatör açık kalmalı..devamlı havayı karıştırmalı,alttan gelen CO2 direk üstten çekilip ziyan olmasın..karıştırıcı mutlaka şart..ışıklar kapalıyken bi-iki saat çalıştırıp bi 15 dakka yada bilemedin en baba yarım saat dinlendirmeni anlarım..zira havada CO2 %3 ken O2 %21 seviyelerinde..geceleri O2 ihtiyacı karşılaması daha kolay..ben senelerdir yaptığım geceleri 2 sefer 15 dakikalığına duruyor,onun harici devamlı çalıştırıyorum.. fanlarım da günde yarım saat duruyor aynı zaman diliminde çıkış ve giriş fanları..o da kullandığım ekipman uzun ömürlü olsun diye kendimce verdiğim yıpranma giderici önlem..yoksa bitkiye 24 durmaksızın vantilatör de vurmalı,bir sağa bir sola döneninden... fanlar da devamlı kabin-odadaki hava değişimini durmaksızın yapmalı..
teşekkür ederim bilgi için bende dönenden kullanıyorum vantilatörü ben yarım saat açık yarım saat kapalı yapıyordum kendi düşünceme göre yapıyorum şöyle düşünüyordum sonuçta doğada 24 rüzgar almıyor bitki o yüzden vantilatörü yarım açık yarım kapalı yapıyordum ama giriş çıkış fanını hiç kapatmıyorum dikkate alıcam bilgileri teşekkürler...

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Gerekenler yazilmis bana yazicak bir sey birakmamis ustalar. :)

Kral guzel yorumlarin icin cok saol calmag biobiz alsam yetermi sence

Eyvallah kral

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • O obeb:
    *** ****** ** ******* *** ****** hahahaha*
  • O obeb:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ****** ********* ******* hahahaha* ******* ******
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** **** ***** *********
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ******** ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** hahahaha***** ****** **** ***** *********
  • needrich10 needrich10:
    ******** hahahaha**** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha****** ***** ** ********** ***** hahahaha ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** *** **** **** hahahaha******** hahahaha****** ***** ** ********** ***** ***
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Narkotik Narkotik:
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** hahahaha ***** hahahaha** ****** ******** hahahaha* *********
  • esfanet esfanet:
  • 420x 420x:
    420x 420x: ** *** *********