Bruce Banner AutoFlower Günlük ( 70x40 Alan 240w QB Full Biobizz Serisi Besleme)

obeb

Üye
valla dediğin gibi kafa kafaya gidiyorlar bro :D bol hasatların olur umarım. ışık ne senin? mesafesi dim ayarı vs. nasıl kullanıyorsun ?
Sağolasın kanka sanada bol hasatlar. Bende 240W full Spectrum ışık var. Dim ayarı yapılmıyor. 80cm uzaklıkta 300 PPFD olacak şekilde ayarladım. Ama sürekli üzerinde pet şişe duruyor.

obeb

Üye
Kanka Jack herer genetik olarak boya mı gidiyor kaç defa yetiştirdin. Ben bi kere 10 günlük yapmıştım çok boya gitti acaba ışıktan mı genetik mi öyle
Kanka benim ilk grow sayılır. Daha önce çorbacı tohumları ekmiştim,onları söküp atmak durumunda kaldım. Bu yaptığım ilk genetik. Jack Herrer en kokusuz olanı ve Sativa diye seçtim.

bafici

Müptezel
9. gün
dün gece 1lt gübreli su verildi
600 ml civarı 8-10 cm çapında etrafına, kalanı direk olarak bitkiye.
1.5 ml fish mix
1.5 ml acti vera
1.5 ml bio heaven
ph 6.4

topraktaki perlit oranı %35 belki de daha fazla olduğu için 3 günde bir olarak planladığım sulamayı ortalama 2.5 günde bir yapıyorum. toprak çok çabuk kuruyor. sulamadan sonra bir tık dikildi, fena görünmüyor.

Son düzenleme:

bafici

Müptezel
11. gün
Nem %60-%75 arası
Sıcaklık 24-29 derece arası
Sisteme Co2 Bag eklendi

Son sulamadan 3 gün sonra 1.5 lt Gübreli su verildi.
2 ml Acti Vera
2 ml Bio Heaven
2 ml Fish Mix
Ph 6.4

saksı büyük ve perlit oranı fazla olduğu için çok çabuk kuruyor. Alttan su gelene kadar verdim ben de. Gelişimi hoşuma gidiyor.
Işık 45 cm de, dim %80 civarında.
Co2 bag ve mayalı sistemle de co2 verdiğim için havalandırma minimumda. Giriş fanı 12v yarım devirle çalışıyor, çıkış fanı sadece sıcaklık 29.5 dereceyi geçerse çalışıp 24 e kadar soğutuyor. Hem sistemdeki nem ve co2 yi içerde tutmak için, hem de yattığım odada olduğu için odayı boğmamak adına bu şekilde kullanıyorum.
İçeride herhangi bir küf, mantar vs. oluşmaması için 220 v hareketli fan yukarıdan aşağıya doğru Co2 yi dağıtacak şekilde salınımlı çalışıyor, 12v dc fan da zeminden yukarı doğru zeminde biriken Co2 ve nemin homojen dağılması adına yukarı doğru full devir çalışıyor. Zaten lambanın üzerinde de 2 tane 12v Dc fan hem lambayı ve sürücüyü soğutmak için, hem de yukarıdaki sirkülasyonu tamamlamak için yarım devir çalışıyor. kabin minicik olduğu için yeterli oluyordur sanıyorum.

Topping mi LST mi yoksa her ikisi birden mi çok kararsızım. İlk Auto Deneyimim. Tavsiyelerinizi ve değerlendirmelerinizi bekliyorum

Bu arkadaş da Hindu Kush Auto. Bu gün tohum patladıktan sonra ekildi.
Sadece ph ayarlı su verildi

Son düzenleme:

bafici

Müptezel
12.gün
Topping yapıldı toprağın dışa doğru olan kısımları ph ayarlı su ile ıslatıldı.
Topping için bir tık erken olabilir ama takip ettiğim bir çok kaynak daha erken evrede yapıyor bunu. bitkinin veg de çok süresi olmadığı için zaman kaybetmemesi adına 3.boğumu uçurdum. en fazla 11 gün kaybetmiş olurum, autonun güzel yanı da bu. alttaki tek yaprak olan ilk boğumu da temizledim.

Ü

Üye silindi 39151

Guest
12.gün
Topping yapıldı toprağın dışa doğru olan kısımları ph ayarlı su ile ıslatıldı.
Topping için bir tık erken olabilir ama takip ettiğim bir çok kaynak daha erken evrede yapıyor bunu. bitkinin veg de çok süresi olmadığı için zaman kaybetmemesi adına 3.boğumu uçurdum. en fazla 11 gün kaybetmiş olurum, autonun güzel yanı da bu. alttaki tek yaprak olan ilk boğumu da temizledim.

Güzel yapmışsın kanka,çok tribe girme ortamın güzelse toparliyorlar hemen.Ben neler neler yaptım:D

bafici

Müptezel
13. gün
Toppingden bir gün sonra
Işık full dim ile 45 cm mesafede
Sıcaklık 24-29 arası
Nem 60-75 arası

Topping attığım boğumun bir altındaki boğumdan gelişmeye başladığını gözlemledim. ışık yakın olduğu ve bitki çok boya gitmediği için boğumlar arasında çok bir mesafe yok. kelleyi de boğum daha çok küçükken aldığım için 1. boğum ve 2.boğum yaprakları neredeyse aynı seviyede. o yüzden 1. boğumdaki yaprakları aşağı doğru sabitledim kelleyi aldığım yerden devam etsin gelişmesi diye. her hangi bir sinir, stress sıkıntı belirtisi yok gibi duruyor. bir tek olay var, arkadaş günde 100 derece kadar dönüyor kendi ekseni etrafında. 3 günde bir başladığı pozisyona geliyor :D

bafici

Müptezel
15.gün
Bruce banner Toppingden 3 gün sonra
Işık %75 ile 45 cm mesafede
Sıcaklık 24-29 arası
Nem 60-75 Arası

Toppingden bir gün önce gübreli ve topping esnasında da ph ayarlı olmak üzere iki gün üst üste su verince ufaklığı bir tık aşırı suya maruz bıraktım sanıyorum, yapraklar aşağı doğru bakıyor. gelişiminde pek bir sıkıntı yok, uzamasını istediğim yerlerden uzamaya başladı. bez saksıya deliklerler açtım toprak rahat kurusun diye airpot hesabı. tam 3 gündür su ve gübre vermiyorum. yarın toprak kurumuş olursa gübreli su vermeyi planlıyorum. bu akşam ışık sönünce yapraktan callmag vericem. 3 gündür yaprak sayısı inanılmaz arttı, ihtiyaç olabilir. yaprağın birinde ufak bir çatlama var, aşağı doğru sarktığı için olmuş olabilir diye düşünüyorum

Günlüğü de pek sallayan yok, kendime hatıra olarak tutuyor gibiyim. devam etmeyebilirim. merak eden arkadaşlarla paylaşırım bitkinin durumunu sorarlarsa.

Hindu Kush'un 1. günü, topraktan dün çıktı kendisi.

bafici

Müptezel
Devam kanka merak ediyorum :)
eyvallah bro sen de olmasan konuya bakan yok :D bak adam dün tribe girdi kimse günlükle ve konularla ilgilenmiyor diye, hesabı sildi gitti yabancı foruma. mevzu sponsorluk değilse ne günlüğe bakıyor millet, ne de yardım için açılan başlıklara girip iki kelime ediyor. dünden beri hastalıkla ilgili 2 ayrı başlık açtım, bir allahın kulu girip de şu olabilir demedi. girip yabancı kaynaklardan bakıp buluyorum sorunların sebebini, oradaki insanlara soruyorum artık cevap alabilmek için :D

obeb

Üye
eyvallah bro sen de olmasan konuya bakan yok :D bak adam dün tribe girdi kimse günlükle ve konularla ilgilenmiyor diye, hesabı sildi gitti yabancı foruma. mevzu sponsorluk değilse ne günlüğe bakıyor millet, ne de yardım için açılan başlıklara girip iki kelime ediyor. dünden beri hastalıkla ilgili 2 ayrı başlık açtım, bir allahın kulu girip de şu olabilir demedi. girip yabancı kaynaklardan bakıp buluyorum sorunların sebebini, oradaki insanlara soruyorum artık cevap alabilmek için :D

Düşe kalka öğreneceğiz :)

bafici

Müptezel
16.gün
Işık %100 ile 45 cm mesafede
Sıcaklık 24-29 arası
Nem 60-75 Arası

Ufaklık artı şeklinde dallardan uzamaya devam ediyor. Bir aksilik olmazsa çiçeğe girene kadar 2-3 boğum uzar tüm dallar diye tahmin ediyorum.

4 gün sonra 750 ml az gübreli su verdim bu gün.
0.1 ml acti vera
0.1 ml algamic
0.2 ml fish mix
0.1 ml bio heaven
0.1 ml top max
0.1 ml bio bloom

toplam 80 ppm çıktı suyun kirliliği. boş yapacaktım aslında sulamayı ama tam gelişme döneminde olduğu için az da olsa gübre verdim.

Hindu Kush 2. gün

Sadece ph ayarlı su verdim 200 ml

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • S Chat bot:
  • E eagle54:
    hahahaha***** ******* ********* ********* ********
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
    ********* ********* ******* ********* hahahaha
    +1
  • S SafOt:
    hahahaha ********* ********* ** ***** *** ***** *** ******* *** ** ******* ****** ***** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    +2
  • M mlenium01:
  • 420x 420x:
    +1
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
  • marcoo marcoo:
    **
  • ndr ndr:
  • ndr ndr:
  • B blasha:
    ******* hahahaha hahahaha* ***** * **** **** * **** ******** ******** ******** ****** ******* ********* hahahaha* ******* ***** *** ********** ****** hahahaha* hahahaha ******* **** *** ****
  • marcoo marcoo:
    ********** ***** ****** ***** hahahaha* *******
  • B blasha:
    ***** ***** ********* ** ***** hahahaha* ********* ** **** ********** ***** ******* *** **** ***** ********** ******** ******** hahahaha ********* ********
  • T tarimbakani33:
  • B blasha:
    ******* ******** ** ********** ***** hahahaha** *********
  • CaptainCook CaptainCook:
    ********* hahahaha* ******** *****
  • Sarsılmaz1dostluk Sarsılmaz1dostluk:
  • T tarimbakani33:
  • T tarimbakani33:
    **** **** ******* ********* hahahaha hahahaha*** *** *** *** **** ******* ******** hahahaha ******
    T tarimbakani33: **** **** ******* ********* hahahaha hahahaha*** *** *** *** **** ******* ********...