Bruce Banner AutoFlower Günlük ( 70x40 Kabin 240w Evo Quantum Board )

muşul

Kıdemli Üye
kardo acaba başka bir sıkıntı mı dedim. 1 hafta arayla cal mag veriyorum yapraktan ama ne kadar etkili kestiremiyorum. 500 ml suya 0.5 ml cal mag koyup sprey yapıyorum, max 100 ml sıkınca damlamaya başlıyor zaten bitkinin üzerinden, ne kadarını emebiliyor meşhul. bitki auto, hızlı büyüyor, çok yaprak çıkarıyor da acaba ondan mı az geliyor cal mag, çözemedim. ezbere verip de bitkiyi zehirlemek istemiyorum :)
Kankam ben iki gün verip bir gün ara verdim tüm yapraklar koyu yeşil olana kadar.yesil88 ustad öyle söylemişti.

muşul

Kıdemli Üye
Kankam sen bu mikrobe tea yada micoriza vs tarzı biseyler veriyormusun?bilgin varmı? Bizim gubrelerle iyi çalıştığı yazıyor bazı yerlerde ama ben anlamıyorum hiç

bafici

Müptezel
Kankam sen bu mikrobe tea yada micoriza vs tarzı biseyler veriyormusun?bilgin varmı? Bizim gubrelerle iyi çalıştığı yazıyor bazı yerlerde ama ben anlamıyorum hiç
kanka o köklenme ile ilgili mantarlardan bahsediyorsan ben iki saksıya da mantar torbası gömdüm. grow shoptan aldım, bitkiyi ekeceğim deliğin 1 cm yanına gömdüm. root jouice a para vermek istemiyorum diyince adam onu verdi, bence etkili de oluyor.

cannabis16

Ordinaryüs
bu bitki aç .. komple yaprak rengi açılıyorsa herhangi bir element eksikliğinden değil topyekün eksiklikten olur.. şuan gençlik çağında bitki,çocukluk bitti ve verdiğin ppm dereceleri çok düşük..gübreyi artırarak git..yapraklar adam gibi koyu yeşil olana kadar..
onun haricinde sağlıklılar..

bafici

Müptezel
bu bitki aç .. komple yaprak rengi açılıyorsa herhangi bir element eksikliğinden değil topyekün eksiklikten olur.. şuan gençlik çağında bitki,çocukluk bitti ve verdiğin ppm dereceleri çok düşük..gübreyi artırarak git..yapraklar adam gibi koyu yeşil olana kadar..
çok teşekkür ederim üstat, bir sonraki sulamada tam doz veriyorum gübreyi.

bafici

Müptezel
üstat normal sulama gününe 2 gün var, düne göre de bir tık daha açılmış yaprak renkleri. gelişme yavaşlamasın diye biobizz cetveline uygun olarak 500 ml tam doz gübreli su hazırlayıp verdim. biobizz listesine göre tam doz uygulayınca dahi 480 ppm çıktı değer. kökleri boğmamak için dün sabah dökmediğim en dış çeperden verdim suyu. yatay olarak eğitim verdiğim için kökler çepere yaklaşmaya başlamıştır diye tahmin ediyorum.

bafici

Müptezel
20.gün
Yatırmaya devam... daha önce çok photo bitki baktım ancak auto genetiğin tepki ve gelişme hızı beni gerçekten büyüledi. bu sigara yetiştirme olayının ihtiyaç kısmı gölgede kalıyor bende bi yerden sonra. bitkiyle oynamak, onu eğitmek daha çok keyif veriyor.

Bu arkadaşımız da sağolsun ne yapsam istediğim sonucu veriyor. planladığım gibi büyümeye devam ediyor. normal şartlarda çiçeğe geçince kesmek zorunda kalacağım altta zayıf kalan tomurcuklar, şu an kellerle neredeyse aynı seviyede olduğu için kelle gibi hızlı büyüyorlar. co2 takviyesini 1 co2 bag 3 tane de mayalı sistem olarak güncelledim. dolabın kapağını açmazsam 1200 ppm e kadar çıkıyor. bitki çatır çatır fotosentez yapıyor. eğer bir aksilik olmaz da planladığım gibi giderse 80x80 kabine geçmem gerekebikir hindu kusha da yer kalması için.
Eğitimden sonraki hali şu şekilde;

Son düzenleme:

muşul

Kıdemli Üye
20.gün
Yatırmaya devam... daha önce çok photo bitki baktım ancak auto genetiğin tepki ve gelişme hızı beni gerçekten büyüledi. bu sigara yetiştirme olayının ihtiyaç kısmı gölgede kalıyor bende bi yerden sonra. bitkiyle oynamak, onu eğitmek daha çok keyif veriyor.

Bu arkadaşımız da sağolsun ne yapsam istediğim sonucu veriyor. planladığım gibi büyümeye devam ediyor. normal şartlarda çiçeğe geçince kesmek zorunda kalacağım altta zayıf kalan tomurcuklar, şu an kellerle neredeyse aynı seviyede olduğu için kelle gibi hızlı büyüyorlar. co2 takviyesini 1 co2 bag 3 tane de mayalı sistem olarak güncelledim. dolabın kapağını açmazsam 1200 ppm e kadar çıkıyor. bitki çatır çatır fotosentez yapıyor. eğer bir aksilik olmaz da planladığım gibi giderse 80x80 kabine geçmem gerekebikir hindu kusha da yer kalması için.
Eğitimden sonraki hali şu şekilde;
Maşallah kanka çok güzel gidiyor. Co2 falanda veriyorsun, gubreyide ver kanka.

bafici

Müptezel
Maşallah kanka çok güzel gidiyor. Co2 falanda veriyorsun, gubreyide ver kanka.
kardo auto çok hızlı mod değiştiriyor. geçen hafta aşırı gübre verdiğim için bir tık bayılmıştı, şimdi gübresi az gelmiş. ayak uydurmak zor bitkiye :D bu gün dayadım zaten full doz gübreli 500 ml su.

muşul

Kıdemli Üye
kardo auto çok hızlı mod değiştiriyor. geçen hafta aşırı gübre verdiğim için bir tık bayılmıştı, şimdi gübresi az gelmiş. ayak uydurmak zor bitkiye :D bu gün dayadım zaten full doz gübreli 500 ml su.
Atın ölümü arpadan olsun kankam benim şu an tam mantık bu,sonum hayır olsun inşallah:D

bafici

Müptezel
Atın ölümü arpadan olsun kankam benim şu an tam mantık bu,sonum hayır olsun inşallah:D
aynen kardo dediğin gibi ben de, ya herro ya merro :D @cannabis16 üstat bir çok yazısında ayrıntılı anlatmış gübre-ışık-Co2 ilişkisini. bazen birinden birinde ayar kaçabiliyor, sora sora, geçmiş günlükleri ve yazıları okuya okuya öğreniyoruz. ben mayalı sistemi de 3 e çıkardım, çıkışı komple kapattım sadece giriş çalışıyor. dolabın kapağını 1-2 saat açmayınca Co2 seviyesi 1200 ppm e kadar çıkıyor. tabi 3 tane mayalı sistemin etkisiyle odanın içi pide fırını gibi kokuyor, o ayrı mesele :D ama olsun, zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır :D

muşul

Kıdemli Üye
aynen kardo dediğin gibi ben de, ya herro ya merro :D @cannabis16 üstat bir çok yazısında ayrıntılı anlatmış gübre-ışık-Co2 ilişkisini. bazen birinden birinde ayar kaçabiliyor, sora sora, geçmiş günlükleri ve yazıları okuya okuya öğreniyoruz. ben mayalı sistemi de 3 e çıkardım, çıkışı komple kapattım sadece giriş çalışıyor. dolabın kapağını 1-2 saat açmayınca Co2 seviyesi 1200 ppm e kadar çıkıyor. tabi 3 tane mayalı sistemin etkisiyle odanın içi pide fırını gibi kokuyor, o ayrı mesele :D ama olsun, zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır :D
Bende bi co2 bag alicam bidahakine kanka,kargo işinden cekiniyorum

bafici

Müptezel
Bende bi co2 bag alicam bidahakine kanka,kargo işinden cekiniyorum
kanka BagOco2 lerden alma, ExHale al alacaksan. bende bir tane BagOco2 var şu an, bir tane de ExHale koycam yanına 1-2 hafta içinde. mayalı sisteme şeker ekle, maya ekle, haftada bir değiştir vs. yorucu çünkü. küçük kabinin tadını çıkarmak lazım bro, bu Co2 işine sardım ben. havalandırma minimumda olmasına rağmen maşallah bitki çok güzel gelişiyor. büyük kabinde yetiştiren adam için çok masraflı olur, en az 8-10 tane koyması lazım. ama senin benim gibi minimal growcular için gayet başarılı bir ürün. 2 çeşidi var ExHale ın, bir küçük bir de xl olan. imkanın olduğunda tavsiye ederim büyüğünden almanı. yalan değilse en az 2-3 grow gidiyormuş.

bafici

Müptezel
21.gün

3. haftanın son günü. Eğitimden sonra dikti kafayı yine. suyu da güzelce çekiyor topraktan, saksı baya hafif. Hedefimdeki tomurcuklar kellerle aynı hizada olduğu için diktiler kafayı ışığa, aradan sıyrılıyorlar kelle gibi. Yarın biobizz 4.hafta listesine uygun olarak full doz gübreli 1.5 litre sulama yapıcam. Saksı 15 litre, bitki iyice yayıldı. artık toprağı tamamen ıslatmam gerekir diye düşünüyorum.

En son dün 500 ml full doz gübreli su hazırladığımda 480 ppm çıkmıştı. Çiçeklenme öncesi son hafta olduğu için ben 800-900 ppm civarı bir sulama planlıyorum. Risk alıp biobizzin önerdiği rakamların bir tık üzerine çıkabilirim, tabii bitkiyi yakmak da istemiyorum.

Uustaların öneri ve görüşlerini bekliyorum

Hindu Kush değişik alemlerde, zaten ona yer kalmayacak gibi ama dursun bakalım. Zannediyorum başlangıç olarak ışık mesafesi ve ayarı fazla geldi. Nem de bir tık düşüktü filizlenme aşamasına göre. 3. boğumdan sonrasını ve öncesini alıcam geliştiğinde, ne çıkarsa artık.

Son düzenleme:

muşul

Kıdemli Üye
21.gün

3. haftanın son günü. Eğitimden sonra dikti kafayı yine. suyu da güzelce çekiyor topraktan, saksı baya hafif. Hedefimdeki tomurcuklar kellerle aynı hizada olduğu için diktiler kafayı ışığa, aradan sıyrılıyorlar kelle gibi. Yarın biobizz 4.hafta listesine uygun olarak full doz gübreli 1.5 litre sulama yapıcam. Saksı 15 litre, bitki iyice yayıldı. artık toprağı tamamen ıslatmam gerekir diye düşünüyorum.

En son dün 500 ml full doz gübreli su hazırladığımda 480 ppm çıkmıştı. Çiçeklenme öncesi son hafta olduğu için ben 800-900 ppm civarı bir sulama planlıyorum. Risk alıp biobizzin önerdiği rakamların bir tık üzerine çıkabilirim, tabii bitkiyi yakmak da istemiyorum.

Uustaların öneri ve görüşlerini bekliyorum

Hindu Kush değişik alemlerde, zaten ona yer kalmayacak gibi ama dursun bakalım. Zannediyorum başlangıç olarak ışık mesafesi ve ayarı fazla geldi. Nem de bir tık düşüktü filizlenme aşamasına göre. 3. boğumdan sonrasını ve öncesini alıcam geliştiğinde, ne çıkarsa artık.

Çok güzel eğitim verdin kankam,ellerine sağlık. Çok güzel olacak inşallah

bafici

Müptezel
22.gün

Sabah 1.5 litre gübreli sulama yapıldı, runoff olmadı hiç bir şekilde. Kız toprakta ne var ne yok süpürmüş.
5 ml Fish Mix
3 ml Bio Bloom
2 ml Top Max
4 ml Bio Heaven
4 ml AlgaMic
4 ml Acti Vera

Listenin üzerinde bir gübreleme yapsam da 550 ppm çıktı değer. Biobizle o değeri uçurmak çok mümkün değil anladığım kadarıyla. Sulama sonrası herhangi bir sinir, stres, yanık belirtisi göstermedi.

Hedeflediğim gibi besin ve ışıktan rahat faydalanan tomurcuklar çok uzadı. Seviyeyi korumak adına eğitim verdim. Pek low olduğu söylenemez, bu sefer baya açtım bitkiyi. Çünkü dediğim gibi, her tomurcuk kelle kadar hızlı büyümeye başladı. Şimdiye kadar sadece topping esnasında ilk boğumu temizledim ve daha sonrasında toprağa değdiği için 2 tane fan yaprak almak zorunda kaldım. Onun dışında bitkiye herhangi bir budama yaprak alma vs. yapmadım.

Eğitim sonrası biraz çıplak kaldı abileri ablaları, utandırmadan bakın. Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum :)

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
  • istr istr:
    ** ** hahahaha* *** **** ******** ***** *** ********** ***** ********* hahahaha **
  • istr istr:
  • istr istr:
  • istr istr:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
    hahahahahahahaha****
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
    ****** hahahaha* *** **** ******
  • Y Yer1n7kat6:
  • istr istr:
  • istr istr:
    +1
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Y Yer1n7kat6:
  • I indicaberry:
  • I indicaberry:
    ****** *** *** ******* **** **** ** **** **** *** *** hahahaha ****** ******** ****** *******
  • I indicaberry:
    ****** **** **** ****** ***** ******* *** *** *** **** hahahaha****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    TroubleStyla TroubleStyla: *** ******