Bruce Banner AutoFlower Günlük ( 70x40 Kabin 240w Evo Quantum Board )

bafici

Müptezel
30.Gün

Dün verdiğim 2.5 litre su yine kurudu. Sıcaklıktan bu kadar olamaz, hep bu civarlardaydı zaten. Zannediyorum mikoriza işini iyi yapıyor, bitki tüm suyu çekiyor. Yeni çıkan yaprakların rengi de normal, azot fazlalığı yok gibi.

Dolabın içini iyi değerlendirmek adına Scrog gerdim. Sömekler uzadıkça ortaya doğru almayı planlıyorum.

bafici

Müptezel
32.Gün

Alt taraftaki yaprakları ve ufak kalan tomurcukları tıraşladım, LST tellerini ve kancalarını da çıkardım. Sömekleri ortaya topluyorum uzadıkça yavaş yavaş.
Tıraştan sonraki hali şu şekilde ;

Çıkan yaprak ve tomurcuklar ;

bafici

Müptezel
36.Gün

Çiçeklenmenin 11. günü. 2 gün önce 1300 ppm lik bir sulama yaptım. Biobizz serisi 800-900 ppm civarına çıkardı, üzerine plagron pk 13-14 le tamamladım. En son 3 litre su verdim, yaklaşık 200 ml kadar bir runoff oldu. Sanıyorum grow gübresini daha da azaltmam gerekiyor. Yarın sadece bloom, topmax ve calmaglı bir sulama planlıyorum.

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
harbiden de bitkiler bağırıyor artık besin fazla geliyor diye...şimdi grow gübresini tamamen kaldırıyorsun,zaten demişsin bunu..bloom gübresini de azaltıp PK 13/14 yüklenme denemen lazım....çünkü Fosfor ve Potasyum ayrıca Magnezyum ...bu üçlüye şuan deli gibi ihtiyaç var...ana gübrede bunlara ilaveten izelementler,diğer tali ve makro element olan Azot da var...işte o diğer elementler fazla geliyor artık...onları azaltmanın en mantıklı yolu Bloom gübresini kısmak..kalan boşluğu calmag yada epsom tuzu ve PK 13/14le tamamlarsan bitkilerini yakmadan gübreye devaam etme şansın olur..yoksa 1-2 gübreli sulamaya flush lık olacaklar gibi duruyor....

bafici

Müptezel
harbiden de bitkiler bağırıyor artık besin fazla geliyor diye...şimdi grow gübresini tamamen kaldırıyorsun,zaten demişsin bunu..bloom gübresini de azaltıp PK 13/14 yüklenme denemen lazım....çünkü Fosfor ve Potasyum ayrıca Magnezyum ...bu üçlüye şuan deli gibi ihtiyaç var...ana gübrede bunlara ilaveten izelementler,diğer tali ve makro element olan Azot da var...işte o diğer elementler fazla geliyor artık...onları azaltmanın en mantıklı yolu Bloom gübresini kısmak..kalan boşluğu calmag yada epsom tuzu ve PK 13/14le tamamlarsan bitkilerini yakmadan gübreye devaam etme şansın olur..yoksa 1-2 gübreli sulamaya flush lık olacaklar gibi duruyor....
Çok sağol üstat dediğin gibi sadece cal mag ve pk 13-14 lü bir sulama yapayım. Bol suya az dozajlı, rahatlasın bitki biraz.

Son düzenleme:

coke12345

Yeni üye
kankam yazının hepsini okudum umarım her sey dilediğin gibi olur . bir sey sormak istiyorum senin kabin benzeri benzer ekipmanlarla bi sistem kurmaya calısıyorum. bir kac sorum var. nben de dolaba fan gircem 2 delik bir aksiyelle içeri diğer deliğe gerekli olduğu taktirde cıkıs fanı takcam gerek kalmazsa tek delikten yolluycam havayı. sanırım mikoriza ve exhale de zorunluymus onlarıda aldımı baslıyabililirm biobizz indoorpack ile halledebilir miyim diğer aldığın gübreler kesin lazım gibi bir sey diyebiliyor musun? birde bu sistemde eksik gördüğün kendinde keske söyle yapsaydım diyebileceğin ne var. cok tesekkür ettim simdiden

bafici

Müptezel
40.Gün

Gübreyi baya bir abarttığım için son 2 sulamadır 5 lt suya 5 ml top max, 4 ml plagron pk13-14, 4 ml cal mag olarak 300 ppm civarı veriyorum. Herhangi bir yanık vs. yok, yapraklar çok koyuydu. Yavaş yavaş açılmaya başladı. Azot içeren hiç bir gübre vermiyorum. Bir sonraki sulamada bir tık bloom gübresi verebilirim, azot oranı 2 yazıyor. Onun dışında pek bir sıkıntımız yok. CO2 bag kullanmak isteyen arkadaşlara bir tavsiyem olacak, arkadaşlar aktive olması çok uzun sürüyor, growa başlamadan 2 hafta önce falan alın açın klipsini.

Son hali şu şekilde ;

cannabis16

Ordinaryüs
bitkilerin bir sıkıntısı yok..gayet iyiler..

bu co2 bag konusunda zor aktivite demişsin ya..hangi marka seninki?
exhale xl CO2 aldım,açtım deliğini ,astım,4 saat sonra fanları kısayım dedim CO2 zehirlenmesi semptomu başladı tepelerde...sonra tekrar fanları fula getirdim..yani hemen aktive oldu...bembeyaz renk 2 saatte kahverengileşmeye başladı,şimdilerde siyah bile oldu bir yanı...çiçeklenmede CO2 ihtiyacı asıl,daha 11. gün..40 günlük olsunlar,işin rengi belli olacak..şimdilik beklemedeyim yarar-fayda konusunda...büyürken CO2 takviyesine gerek bile yok havalandırman hızlıysa..o kadar hızlı fotosentez yapmıyor bitki..

bafici

Müptezel
bitkilerin bir sıkıntısı yok..gayet iyiler..

bu co2 bag konusunda zor aktivite demişsin ya..hangi marka seninki?
exhale xl CO2 aldım,açtım deliğini ,astım,4 saat sonra fanları kısayım dedim CO2 zehirlenmesi semptomu başladı tepelerde...sonra tekrar fanları fula getirdim..yani hemen aktive oldu...bembeyaz renk 2 saatte kahverengileşmeye başladı,şimdilerde siyah bile oldu bir yanı...çiçeklenmede CO2 ihtiyacı asıl,daha 11. gün..40 günlük olsunlar,işin rengi belli olacak..şimdilik beklemedeyim yarar-fayda konusunda...büyürken CO2 takviyesine gerek bile yok havalandırman hızlıysa..o kadar hızlı fotosentez yapmıyor bitki..
Üstat bir tane bagOco2 var 1 aylık, bir tane de exhale xl var yeni aldım, 2 haftalık. Etki takibini şu şekilde yaptım, mayalı sistemleri iptal ettiğimde fotosentez hızı düşüyor. Mayalı sistemleri tazeleyip verdiğimde bitki dikiyor yaprakları havaya, başlıyor fotosenteze. kabin 0.28 m2, 4 tane fan çalışıyor içeride, direkt olarak bitkilere gitmiyor co2, homojen dağılıyor. Giriş 24v fan çalışıyor, çıkış 12v. Şu an mayalı sistem olmadan 550 ppm lere ancak çıkıyor. Co2 bagler yeni olduğu için diye düşünüyorum ben de. Kabin çok küçük çünkü, eğer hızlı aktif olsalardı dediğin gibi bir zehirlenme yaşamam lazımdı bitkilerde.

bafici

Müptezel
42.Gün

2 sulama üst üste sadece cal mag ve pk 13 14 verdim, fotosentez hızı normaldi. Bu gün gübreli suyu verince dikti yaprakları havaya, kız gübreye acıkmış.

4.5 litre suya 350 ppm su verdim

8 ml Bio Bloom
5 ml Top Max
5 ml Bio Heaven
4 ml Alg-A-mic

Kabine müdehale etmezsem 31 dereceye kadar çıkıyor sıcaklık. Gerçi o derecelerde gözlemlediğim kadarıyla benim kız baya bir yükseltiyor fotosentez hızını. Ama ben ne olur ne olmaz, strese girmesin diye giriş fanının önüne düzenli olarak buz aküleri koyarak 27-28 derece civarında tutuyorum. Nemi 50 ye düşürdüm. Önümüzdeki bir kaç hafta Plagron pk13-14 destekli biobiz gübreleri ile devam edicem. Flusha 2 hafta kala Overdrive vermeyi planlıyorum.

Co2 Baglerin konumu ve kabinin son hali de bu şekilde;

cannabis16

Ordinaryüs
Üstat bir tane bagOco2 var 1 aylık, bir tane de exhale xl var yeni aldım, 2 haftalık. Etki takibini şu şekilde yaptım, mayalı sistemleri iptal ettiğimde fotosentez hızı düşüyor. Mayalı sistemleri tazeleyip verdiğimde bitki dikiyor yaprakları havaya, başlıyor fotosenteze. kabin 0.28 m2, 4 tane fan çalışıyor içeride, direkt olarak bitkilere gitmiyor co2, homojen dağılıyor. Giriş 24v fan çalışıyor, çıkış 12v. Şu an mayalı sistem olmadan 550 ppm lere ancak çıkıyor. Co2 bagler yeni olduğu için diye düşünüyorum ben de. Kabin çok küçük çünkü, eğer hızlı aktif olsalardı dediğin gibi bir zehirlenme yaşamam lazımdı bitkilerde.
o iki tane birden CO2 bag zaten fazla gelmesi lazım o kabine..enteresan...bilemedim şimdi nedenini-niçinini,..CO2lerle bikaç grow yapayım,sonra anca fikrim oluşur..şimdilik bitki hızları ve sağlıkları gayet güzel...fanları da kıstım artık ve tepeler dimdik,yani kaldırıyorlar artık CO2yi..

cannabis16

Ordinaryüs
42.Gün

2 sulama üst üste sadece cal mag ve pk 13 14 verdim, fotosentez hızı normaldi. Bu gün gübreli suyu verince dikti yaprakları havaya, kız gübreye acıkmış.

4.5 litre suya 350 ppm su verdim

8 ml Bio Bloom
5 ml Top Max
5 ml Bio Heaven
4 ml Alg-A-mic

Kabine müdehale etmezsem 31 dereceye kadar çıkıyor sıcaklık. Gerçi o derecelerde gözlemlediğim kadarıyla benim kız baya bir yükseltiyor fotosentez hızını. Ama ben ne olur ne olmaz, strese girmesin diye giriş fanının önüne düzenli olarak buz aküleri koyarak 27-28 derece civarında tutuyorum. Nemi 50 ye düşürdüm. Önümüzdeki bir kaç hafta Plagron pk13-14 destekli biobiz gübreleri ile devam edicem. Flusha 2 hafta kala Overdrive vermeyi planlıyorum.

Co2 Baglerin konumu ve kabinin son hali de bu şekilde;

hem alttan hem üstten CO2 basıyor adam :) bizimki fakir işi kaldı yanında :)

diğer yaptıklarına diyeceğim yok..ellerine sağlık,aynen devam

bafici

Müptezel
hem alttan hem üstten CO2 basıyor adam :) bizimki fakir işi kaldı yanında :)

diğer yaptıklarına diyeceğim yok..ellerine sağlık,aynen devam
Üstat bu exhale'ı yabancı kaynaklar metrekareye 4-5 tane koyarak kullanıyorlar, ben de onlardan görüp gaza geldim. Verdiği Co2 ppm olarak yoğun ancak verme hızı düşük. Takipteyim, bir zehirlenme vs. sorun olursa paylaşıcam mutlaka :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Y Yer1n7kat6:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ****** ******* hahahaha** ***** **
  • marcoo marcoo:
    ****** **** hahahaha*** *******
    +1
  • I indicaberry:
    ******** *** ***** ********** hahahaha*** **** ********
  • I indicaberry:
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha
    +2
  • marcoo marcoo:
    ******* ********* ******* hahahahahahahaha*******
    +1
    * ***** hahahaha** *** ***** **** *******
  • marcoo marcoo:
    ***** ******* **
    hahahaha ****** hahahahahahahaha**
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha**** *** *****
    +1
  • marcoo marcoo:
    hahahaha ****** ***** *****
    ********** hahahaha**** **** hahahaha*** *******
    +1
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha****** ********* ** ***** ******* hahahaha******
    +1
  • marcoo marcoo:
    ********** hahahaha*** *****
    * ***** ***** * **** ***** ****** ******* ******* * **** hahahaha **** ******* ****** hahahaha** ***** hahahaha*** ********* ** ***** ******* hahahaha******
    +1
  • marcoo marcoo:
    * ***** ***** * **** ***** ****** ******* ******* * **** hahahaha **** ******* ****** hahahaha** ***** hahahaha** **** **** ****
  • Houp53 Houp53:
    * ***** ***** * **** ***** ****** ******* ******* * **** hahahaha **** ******* ****** hahahaha** ***** hahahaha** ******* ********** ** **** *** ***** ****** ******** hahahaha* **** ******** ******* *** *** hahahaha* ****** ********** ******* ****** ****** ***** ******** ***
    ******** *** ***** ********* ******** ********* ****** hahahaha* ********** ***** ***** ********* ***** ********** hahahaha* ********* ****** ****** * ******* **** ***** ******** ***** hahahaha **** ***** ******* ******* ***
    +1
    ** ********* ***** * ********* ***** ****** ***** ******* ********** ** **** *** ***** ****** ******** hahahaha* **** ******** ******* *** *** hahahaha* ****** ********** ******* ****** ****** ***** ******** ***
  • Houp53 Houp53:
    ** ********* ***** * ********* ***** ******** ****** ****** **** ****** hahahaha*** ***** ***** *** ********** ****** **** ******** ********** ********* ******* ****** **** ***** *** ******* ******
    Houp53 Houp53: ** ********* ***** * ********* ***** ******** ****** ****** **** ****** hahahaha*** *****...