Bruce Banner AutoFlower Günlük ( 70x40 Kabin 240w Evo Quantum Board )

muşul

Kıdemli Üye
Kanka vallahi çok güzel yapıyorsun bu işi, bitane nazarlık koy yanına foto çekerken. Maşallah,bende bugün blue dream i budadım açtım ama böyle bilinçli olmayınca olmuyor. Akşam bende suladım eve gidince foto atarım. Ama alakası yok valla :D

bafici

Müptezel
24.Gün

Aslında niyetim sadece LST yapmaktı. Ancak fan yapraklar buna engel olunca yaptım bir çılgınlık, tıraşladım. Bir tık huzursuz muyum? Evet. Çünkü bu planda yoktu. Çiçeğe girdikten sonra planlıyordum, ancak yapraklar çalışabileceğim bir alan bırakmadı ve büyüyen tomurcukları engellemeye başladılar. Yaşayıp göreceğiz bakalım...

Bu arada 15 litre sandığım saksım 19 litreymiş, etiketini yeni gördüm :)

Son düzenleme:

muşul

Kıdemli Üye
24.Gün

Aslında niyetim sadece LST yapmaktı. Ancak fan yapraklar buna engel olunca yaptım bir çılgınlık, tıraşladım. Bir tık huzursuz muyum? Evet. Çünkü bu planda yoktu. Çiçeğe girdikten sonra planlıyordum, ancak yapraklar çalışabileceğim bir alan bırakmadı ve büyüyen tomurcukları engellemeye başladılar. Yaşayıp göreceğiz bakalım...

Kankam çok güzel olmuş. Bu şekil bir sürü görüyorum yabancı forumlarda, harika olacak bak görürsün. Bende blue dream e gaz kestim Bu şekil ama keyifsiz diye yapamadım.

bafici

Müptezel
Kankam çok güzel olmuş. Bu şekil bir sürü görüyorum yabancı forumlarda, harika olacak bak görürsün. Bende blue dream e gaz kestim Bu şekil ama keyifsiz diye yapamadım.
valla kardo bitkiyi bağlarken elime takılıp takılıp yırtıldılar, baktım öyle daha kötü olacak, tıraşı biraz erkene aldım. diken üstündeyim valla, yarın görücez bakalım tepkisini.

bafici

Müptezel
25. Gün

Sanıyorum verdiğim sürekli eğitimin ve yüksek doz gübrelemenin sonucu olarak ufaklık 25. günde çiçeğe girdi. zaten 2 cm daha genişlese kabine sığmayacaktı, iyi oldu :D

1.7 litre 580 ppm gübreli sulama yaptım, hiç runoff olmadı. Bitkinin boyutuna göre yadırganabilir, ancak saksı 19 litre. 3 gün bekleyip ağırlığını kotrol ettikten sonra tamamen kuruduysa yapıyorum sulamayı. 0.28 m2 kabinde hem mantar olmasın, hem saksılar iyi kurusun diye 1 i hareketli toplam 4 tane fan çalıştırıyorum.

5 ml Acti Vera /1.7lt
5 ml Fish Mix /1.7lt
5 ml Bio Heaven /1.7lt
5 ml Alg-A-Mic /1.7lt
4 ml Bio Bloom /1.7lt
3 ml Top Max /1.7lt

Sınırları bir tık zorluyorum, farkındayım. Ama benim gibi adamlara da ihtiyaç var forumda, en azından ne yapmamanız gerektiğini görürsünüz :D

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
ya şu main liningden nefret ettiğimden çok fazla bitkilerine detaylı bakamıyorum ,çarmıha gerilmiş İsa gibi değişik geliyor görüntü,o bakımdan çok bişey yazamadan kapatıyorum resmi,öyle oluyor olay :) her insan ayrı bi alem işte,herkesin derinliği farklı...

herneyse ,bitki gayet sağlıklı..gübre tam doyumluk alıyorlar..sınırlarda değil daha ama bundan bir tık artırınca sınıra dayanabilir,sınırın 1 tık altı...yani yaprak renkleri böyle diyor,ben onların yalancısıyım :)

ellerine sağlık demek isterdim,bir dahakine başka bi teknik uygula bol bol derim o zaman ,borcum olsun :)

bitki sapasağlam..aynen devam

bu arada bende fish mix aldım seneler sonra,growdaki bitkilere bir fish mix gübreli bir grow gübreli gidecem.kokusu midemi kaldırıyor ne hikmetse,o yüzden run off sağlayayım falan bol dökeyim diyemiyorum balık içerikli gübrelerde..diğer organik grow-bloom direk bildiğimiz hayvan poku kokuyor,ona bağışıklığım daha fazla demekki,balıklı kokuya tahammülüm az...AN gbre serisine organikleri eşek gibi eklemek zorunda kalıyor,hergeçen gün daha fazla organic ürün piyasaya sürüyor..onların da balık içerikli bi grow gübreleri var,kokusunun güzel olduğunu iddia ediyorlar..denemek lazım aslında..ben bitkilere bu sulamada litreye 4ml gelecek şekilde verip test ettim..aynı senin bitki rengindeler..gayet ideal doz geldi bitkilere....zira toprağın bakteri-mantara daha elverişli olması lazım,mikorizal toz suyla karışabilenleri bolca atıcam bu growda...geçen trichoderma harzeinum vardı..mikoriza bambaşka bi güç katıyor...CO2 bag de aldım,gelsin hemen onu da kuracam Exhale XL olanından,zira benim alanım geniş,dar bi kabin değil..fazla versin eksik vermesin :)

yukarıda bak birsürü şeyi sıraladım ortamın iyileştirilmesi adına...önce toprağa ekstradan güç olarakk mikoriza dedim,onu beslemek için hayvansal pok ağırlıklı beslemeye balıklı işi de ekleim dedim..,sonra CO2 bag dedim..bunun bir tık ilerisi ışığın watlarını artırmak olacak...yani ben gübreli suyunu verdim üstte ışık var daha ne yapayım dersen,mesafe katedemezsin...her bir tık ileri adım atma,diğer tıkların da mecburiyetini artıyor...bitki hızlı olsun diye mikoriza atıp köklerin ulaşamadıklarını emmesini sağlıyorsan o zaman CO2 devamlı değişecek ve ışığın da güçlü olacak ki bitki emdiği bolca elementi bünyesinde depolamak zorunda kalmasın..enerjisi fazla olsun,bol fotosentezle daha fazla enerjiyle-daha hızlı yapım işini üste ve yanlara doğru yapsın ve emdiği elementleri tüketsin....hepsi birbirine bağlı bunların...herşeyin bir felsefesi vardır hayatta..hiçbirşey rastlantısal olmaz kainatta...ne kadar ilmi çözersen, o kdar ufuk çizginin sınırı büyür...

herneyse sanada bana da kolay gelsin can

bafici

Müptezel
ya şu main liningden nefret ettiğimden çok fazla bitkilerine detaylı bakamıyorum ,çarmıha gerilmiş İsa gibi değişik geliyor görüntü,o bakımdan çok bişey yazamadan kapatıyorum resmi,öyle oluyor olay :) her insan ayrı bi alem işte,herkesin derinliği farklı...

herneyse ,bitki gayet sağlıklı..gübre tam doyumluk alıyorlar..sınırlarda değil daha ama bundan bir tık artırınca sınıra dayanabilir,sınırın 1 tık altı...yani yaprak renkleri böyle diyor,ben onların yalancısıyım :)

ellerine sağlık demek isterdim,bir dahakine başka bi teknik uygula bol bol derim o zaman ,borcum olsun :)

bitki sapasağlam..aynen devam

bu arada bende fish mix aldım seneler sonra,growdaki bitkilere bir fish mix gübreli bir grow gübreli gidecem.kokusu midemi kaldırıyor ne hikmetse,o yüzden run off sağlayayım falan bol dökeyim diyemiyorum balık içerikli gübrelerde..diğer organik grow-bloom direk bildiğimiz hayvan poku kokuyor,ona bağışıklığım daha fazla demekki,balıklı kokuya tahammülüm az...AN gbre serisine organikleri eşek gibi eklemek zorunda kalıyor,hergeçen gün daha fazla organic ürün piyasaya sürüyor..onların da balık içerikli bi grow gübreleri var,kokusunun güzel olduğunu iddia ediyorlar..denemek lazım aslında..ben bitkilere bu sulamada litreye 4ml gelecek şekilde verip test ettim..aynı senin bitki rengindeler..gayet ideal doz geldi bitkilere....zira toprağın bakteri-mantara daha elverişli olması lazım,mikorizal toz suyla karışabilenleri bolca atıcam bu growda...geçen trichoderma harzeinum vardı..mikoriza bambaşka bi güç katıyor...CO2 bag de aldım,gelsin hemen onu da kuracam Exhale XL olanından,zira benim alanım geniş,dar bi kabin değil..fazla versin eksik vermesin :)

yukarıda bak birsürü şeyi sıraladım ortamın iyileştirilmesi adına...önce toprağa ekstradan güç olarakk mikoriza dedim,onu beslemek için hayvansal pok ağırlıklı beslemeye balıklı işi de ekleim dedim..,sonra CO2 bag dedim..bunun bir tık ilerisi ışığın watlarını artırmak olacak...yani ben gübreli suyunu verdim üstte ışık var daha ne yapayım dersen,mesafe katedemezsin...her bir tık ileri adım atma,diğer tıkların da mecburiyetini artıyor...bitki hızlı olsun diye mikoriza atıp köklerin ulaşamadıklarını emmesini sağlıyorsan o zaman CO2 devamlı değişecek ve ışığın da güçlü olacak ki bitki emdiği bolca elementi bünyesinde depolamak zorunda kalmasın..enerjisi fazla olsun,bol fotosentezle daha fazla enerjiyle-daha hızlı yapım işini üste ve yanlara doğru yapsın ve emdiği elementleri tüketsin....hepsi birbirine bağlı bunların...herşeyin bir felsefesi vardır hayatta..hiçbirşey rastlantısal olmaz kainatta...ne kadar ilmi çözersen, o kdar ufuk çizginin sınırı büyür...

herneyse sanada bana da kolay gelsin can
Üstat minnettarım bu bilgiler için.

Öncelikle mainlining'e olan bakış açını takip ettiğim yazılarından bildiğim için sana resimli soru sormuyorum genelde :D Aynı şekilde bu konudaki Co2-besin-ışık ilişkisini de sayende kazıdım kafama. Bol gübreli her sulamadan önce 4 adet mayalı sistemi sıfırlıyorum bol Co2 olsun kabinde diye. Işığı da dediğin gibi bitkiyi yakmayacak düzeyde maksimum yakınlıkta tutuyorum. Gübreli sulamayı yaptığım ilk 2 gün Co2 seviyesi 800 ppm üzeri oluyor genelde.Ben de yine aynı şekilde bir iki hafta içinde kendime doğum günü hediyesi bir ExHale xl düşünüyorum BagOco2 bag in yanına. BagOco2 daha yeni olduğu için yeni yeni çalışmaya başladı. Co2 bir de benim şöyle bir işime yarıyor, kabinim yattığım ve hatta tüm vaktimi geçirdiğim odada olduğu için havalandırmayı minimumda tutabiliyorum ısı yükselmediği sürece.

Şimdi bunlara ek bir de mikoriza'yı da öğrenmiş oldum sayende. Tohumları gömmeden karıştırmıştım ekeceğim yere, şimdi ek olarak suda çözünenlerden de temin edeyim. Üstat ışığa müdahale edebileceğim bir nokta kalmadı, kabine sığması için kenarlarından kesmek zorunda kaldım hatta. Hani evo çipten daha verimli olduğu iddia edilen bir çip çıkarsa öyle bir ışık alıp takabilirim belki. Elimde 2-3 tane daha ışığım da var, ama dediğim gibi kabinde iğne atsan yere düşmüyor.

Müdahale edebileceğim ve güçlendirebileceğim 2 hususu işleme alıyorum derhal. Öncelikli olarak sıvı olarak verebileceğim mikoriza ikincisi de daha fazla co2. Gübrelemeyi de bu seviyelerde tutuyorum sınırı zorlamamak için.

İlgilendiğin ve bilgilerini benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim, bol ve kaliteli hasatlar diliyorum :)

cannabis16

Ordinaryüs
anlama şekline kurban,canım kardeşim benim...ekleyecek edecek bişeyim yok..

hazır mevzu gübre+ yararlı nakteri ve CO2 ilişkşsine gelmişken... CO2 için hep havalandırmaya takviye etmeyle uğraştım ne kurubuz kullandım ne de tüp..bu baglarle tek bitkiyle ne muazzam hasat almışlar,paylaştılar da mevzuyu algıladım bu karbondioksit torbaları konusunda..gelir gelmez henüz daha vegetatifte olacaklar,çiçeklenmede işe yarayıp yaramayacağını görücez bakalım...orasını geçelim...

gübre..evet gübre olarak en sorunsuz , yaprakçlarını yakmadan ve açık yaprak görmeden,yani az çok ilişkisini kestirebildiğim kadarıyla yanii...en güzel topraklı tarım gübre karışımım şuydu,bunu itiraf edetim...

Terra Aquatica Grow-Bloom herzamanki gibi..
PK yüklemesi Phosporus Plus
Boost olaraksa Terra Aquatica Bloom Booster
Hesi Supervit her sulamada..
Cannzym enzim her sulamada..
köklendirici olarak mikoriza toz-suda çözünür olanından Mykosun WP her 2 haftada bir sulamasuyu ve gübrelere ek olarak bolca attıydım...
köklendirici gübrem yoktu ve kullanmamıştım am toprağa arlıklarla hümik asit de ilave ediyordum...yani toprağım hem tertemiz kaldı hemde bolca besin itelemesi gördü mantarların miselyum ağlarıyla...

24 litre toprak harcı hazırlamıştım her birine... %20 katı solucan gübresi ^%30 perlit ve % 50 compo sana çiçekli bitki toprağı-universal diye geçiyor olması lazım ingilizce konuşulan yerlerdeki ismi..bizde bu isimle piyaaya sürmüşler..

bu sitenin kurucusu Oğuz kardeşimin videosunda bitkilerin uzun vegetatifle hasada sokmayı da çözmüştüm...bol hasadı büyük-güçlü bitkiyle alırsın mevzu basit aslında...herneys 42 günden az vegetatif vermedim..tam kaç gün 42-45 arası bi sayı da tam olarak bilemiyorum..her 4 günde bir bol gübreli sularla..run offlu ....

o yazın sömekleri artık beni bambuya itmişti zaten..kelleler taşıyamıyordu ve ışıktan çok uzakta falan,sonrasında bambuyla hayat daha rahat...

cannabis16

Ordinaryüs
ulan en önemli noktalardan,Tali elementleri neyle yüklüyorduk onu yazmamışım...

vegetatif evrede AN Sensı calmag , çiçeklenmede sorun çıkarıyordu Azot yükü,bir iki çiçeklenme sorun yaşayınca çiçeklenme için Azot yükü az Terra Aquatica Calmag kullanmıştım her sulamada...

başka da bişey vermiyordum..ışıklar gene bu watlarda 400w HPS ve 350w LED..

bafici

Müptezel
anlama şekline kurban,canım kardeşim benim...ekleyecek edecek bişeyim yok..

hazır mevzu gübre+ yararlı nakteri ve CO2 ilişkşsine gelmişken... CO2 için hep havalandırmaya takviye etmeyle uğraştım ne kurubuz kullandım ne de tüp..bu baglarle tek bitkiyle ne muazzam hasat almışlar,paylaştılar da mevzuyu algıladım bu karbondioksit torbaları konusunda..gelir gelmez henüz daha vegetatifte olacaklar,çiçeklenmede işe yarayıp yaramayacağını görücez bakalım...orasını geçelim...

gübre..evet gübre olarak en sorunsuz , yaprakçlarını yakmadan ve açık yaprak görmeden,yani az çok ilişkisini kestirebildiğim kadarıyla yanii...en güzel topraklı tarım gübre karışımım şuydu,bunu itiraf edetim...

Terra Aquatica Grow-Bloom herzamanki gibi..
PK yüklemesi Phosporus Plus
Boost olaraksa Terra Aquatica Bloom Booster
Hesi Supervit her sulamada..
Cannzym enzim her sulamada..
köklendirici olarak mikoriza toz-suda çözünür olanından Mykosun WP her 2 haftada bir sulamasuyu ve gübrelere ek olarak bolca attıydım...
köklendirici gübrem yoktu ve kullanmamıştım am toprağa arlıklarla hümik asit de ilave ediyordum...yani toprağım hem tertemiz kaldı hemde bolca besin itelemesi gördü mantarların miselyum ağlarıyla...

24 litre toprak harcı hazırlamıştım her birine... %20 katı solucan gübresi ^%30 perlit ve % 50 compo sana çiçekli bitki toprağı-universal diye geçiyor olması lazım ingilizce konuşulan yerlerdeki ismi..bizde bu isimle piyaaya sürmüşler..

bu sitenin kurucusu Oğuz kardeşimin videosunda bitkilerin uzun vegetatifle hasada sokmayı da çözmüştüm...bol hasadı büyük-güçlü bitkiyle alırsın mevzu basit aslında...herneys 42 günden az vegetatif vermedim..tam kaç gün 42-45 arası bi sayı da tam olarak bilemiyorum..her 4 günde bir bol gübreli sularla..run offlu ....

o yazın sömekleri artık beni bambuya itmişti zaten..kelleler taşıyamıyordu ve ışıktan çok uzakta falan,sonrasında bambuyla hayat daha rahat...
Üstat bu growa başlamadan önce forumda takip ettiğim kadarıyla arkadaşlar genelde kabinde havalandırma ile ilgili sorun yaşıyorlardı. Ben de bu konuda zaten alan sıkıntım olduğu için en başından beri sürekli bu Co2 takviye işiyle uğraşıyorum. Senin geçmiş yazıların ve benim bitkime yaptığın yorumlarla da bunun diğer unsurlarla olan ilişkisini anladım . Havalandırmam yok denecek kadar az, ama fotosentez sıkıntımız olmadı. Hatta bitkiyle oynamasam akranlarına göre baya bir gelişecekti diye tahmin ediyorum. O kadar strese rağmen durmadı büyümesi. Ben senin tespitlerin üzerine uygulamaya çalıştığım Co2-besin-ışık dengesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.

Yine Biobizzin cal mag'ını kullanıyorum. Boş sulamada veririm diyordum ama boş sulama yapmak kısmet olmadı. 3-4 günde bir yapraktan fısfıslıyorum. Sulama ve gübre karışımları konusunda da çok bilgili olmadığım için çekiniyorum gübre ile birlikte vermeye.

Sıvı mikoriza tespit ettim şimdi. İlk sulamada gübrelerle birlikte vermeyi planlıyorum. Fish Mix hakikaten dediğin gibi leş kokuyor, ama anladığım kadarıyla mikorizayı da coşturuyor, ikisi ağırlıklı bir sulama yapabilirim.

Umuyorum bambulara tutturmak zorunda kalacağımız sömeklerimiz olur :D

cannabis16

Ordinaryüs
Üstat bu growa başlamadan önce forumda takip ettiğim kadarıyla arkadaşlar genelde kabinde havalandırma ile ilgili sorun yaşıyorlardı. Ben de bu konuda zaten alan sıkıntım olduğu için en başından beri sürekli bu Co2 takviye işiyle uğraşıyorum. Senin geçmiş yazıların ve benim bitkime yaptığın yorumlarla da bunun diğer unsurlarla olan ilişkisini anladım . Havalandırmam yok denecek kadar az, ama fotosentez sıkıntımız olmadı. Hatta bitkiyle oynamasam akranlarına göre baya bir gelişecekti diye tahmin ediyorum. O kadar strese rağmen durmadı büyümesi. Ben senin tespitlerin üzerine uygulamaya çalıştığım Co2-besin-ışık dengesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum.

Yine Biobizzin cal mag'ını kullanıyorum. Boş sulamada veririm diyordum ama boş sulama yapmak kısmet olmadı. 3-4 günde bir yapraktan fısfıslıyorum. Sulama ve gübre karışımları konusunda da çok bilgili olmadığım için çekiniyorum gübre ile birlikte vermeye.

Sıvı mikoriza tespit ettim şimdi. İlk sulamada gübrelerle birlikte vermeyi planlıyorum. Fish Mix hakikaten dediğin gibi leş kokuyor, ama anladığım kadarıyla mikorizayı da coşturuyor, ikisi ağırlıklı bir sulama yapabilirim.

Umuyorum bambulara tutturmak zorunda kalacağımız sömeklerimiz olur :D
inşallah öyle olur can... kocaman budlar yapıyorsan besin solüsyonuna 2-3 sulamada bir AN rhino var bir de Terra Aquatica silicate toz-suda eriyen..bu ikisini kullandım..bitkinin dallarının budun ağırlığına dayanma gücünü bile artırıyor..doğal bi ürün zaten...aklıma gelmişken söyleyeyim dedim

asıl söyleceğim şu .. ; faydalı bakteri-mantarları toprağa katacağın her uygulamada illa o bakterilere besin olacak bişeylerle birlikte toprağa atmak en mantıklısı..organik grow-bloom gübreleri zaten bunu karşılıyor,ekstradan melas atılabilir sulama suyuna,bu balık gübresi zaten tam tek hücreliler için nimet...bol besin bulunca hızlıca bölünerek yada sporlanarak çoğalsınlar,toprağı ele geçirsinler...
aslında üşenmeyeceksin şöyle yarım saat kadar bir yandan hava motoru ve hava taşlarıyla suya hava basacaksın,sonra bakteri-mantarlara besin olabilecek herhangi bişeyleri katıp ondan sonra faydalıları sulama suyuna katıp öyle bi havaya boğmacalı yarım saat...hava taşlarını çıkardıktan sonra geri kalan sentetik ve kimyasal gübre eklentilerini verip,pH ayarlayıp toprağa öyle atmak çok daha fazla hızlı üremelerini sağlar...bu dip not da aklında bulunsun

bafici

Müptezel
inşallah öyle olur can... kocaman budlar yapıyorsan besin solüsyonuna 2-3 sulamada bir AN rhino var bir de Terra Aquatica silicate toz-suda eriyen..bu ikisini kullandım..bitkinin dallarının budun ağırlığına dayanma gücünü bile artırıyor..doğal bi ürün zaten...aklıma gelmişken söyleyeyim dedim

asıl söyleceğim şu .. ; faydalı bakteri-mantarları toprağa katacağın her uygulamada illa o bakterilere besin olacak bişeylerle birlikte toprağa atmak en mantıklısı..organik grow-bloom gübreleri zaten bunu karşılıyor,ekstradan melas atılabilir sulama suyuna,bu balık gübresi zaten tam tek hücreliler için nimet...bol besin bulunca hızlıca bölünerek yada sporlanarak çoğalsınlar,toprağı ele geçirsinler...
aslında üşenmeyeceksin şöyle yarım saat kadar bir yandan hava motoru ve hava taşlarıyla suya hava basacaksın,sonra bakteri-mantarlara besin olabilecek herhangi bişeyleri katıp ondan sonra faydalıları sulama suyuna katıp öyle bi havaya boğmacalı yarım saat...hava taşlarını çıkardıktan sonra geri kalan sentetik ve kimyasal gübre eklentilerini verip,pH ayarlayıp toprağa öyle atmak çok daha fazla hızlı üremelerini sağlar...bu dip not da aklında bulunsun
Mikoriza işini hallettim. Akvaryum hava motoru ve taş seti 249 tl, yapıştırdım ondan da bir tane hemen. Amerikayı defalarca kez bulmuş adam varken bir daha keşfetmeye çalışmaya gerek yok. Verdiğin her infoda kırk fırın ekmek var. Bilgiler üst düzey ve tecrübe kokuyor, dolayısı ile direk listeye alıyorum :)

An Rhino ve Terra Aquatica silicat'a baktım. Elimdeki heaven, alg-a-mic ve acti vera ile benzer özellikleri var sanıyorum. onları da aldım listeye, elimdekiler bitince onlardan temin edeyim. Bir de Plagron pk13-14 var elimde. Önümdeki sulamada 2 litre suya 2 ml mikoriza, 6 ml fish mix, 5ml bio bloom katıp yarım saat hava taşı ile havalandırıyorum, daha sonra listemdeki diğer gübreleri ekleyip ph ayarlayarak veriyorum. Bu spesifik bilgi için de çok teşekkür ediyorum :)

Son düzenleme:

muşul

Kıdemli Üye
Mikoriza işini hallettim. Akvaryum hava motoru ve taş seti 249 tl, yapıştırdım ondan da bir tane hemen. Amerikayı defalarca kez bulmuş adam varken bir daha keşfetmeye çalışmaya gerek yok. Verdiğin her infoda kırk fırın ekmek var. Bilgiler üst düzey ve tecrübe kokuyor, dolayısı ile direk listeye alıyorum :)

An Rhino ve Terra Aquatica silicat'a baktım. Elimdeki heaven, alg-a-mic ve acti vera ile benzer özellikleri var sanıyorum. onları da aldım listeye, elimdekiler bitince onlardan temin edeyim. Bir de Plagron pk13-14 var elimde. Önümdeki sulamada 2 litre suya 2 ml mikoriza, 6 ml fish mix, 5ml bio bloom katıp yarım saat hava taşı ile havalandırıyorum, daha sonra listemdeki diğer gübreleri ekleyip ph ayarlayarak veriyorum. Bu spesifik bilgi için de çok teşekkür ediyorum :)
Kankam banada alalım o micoriza dan :) Arka sıradan kopya çeken tipler gibiyim :D

bafici

Müptezel
27.Gün

Arkadaşa son bağlamalarını yaptım. çiçek veren bölümleri değil, ucunda çiçek çıkacak olan sürgünleri düzenledim, ışığa serdim.

2.Litre gübreli ve mikorizalı sulama yapıldı. Sisteme ExHale XL Co2 bag eklendi.

6 ml Fish Mix
5 ml Bio Bloom
6 ml Bio Heaven
5 ml Acti Vera
5 ml Alg-A-Mic
3 ml Top Max
3 ml Mikoriza

Mikorizayı Fish Mix ve Bio Bloom la karıştırıp yarım saat kadar beklettim. Hava taşı ve motoru henüz elime geçmedi. Daha sonra gübreleri ekleyerek ph ayarlayıp verdim. Saksım biraz fazla büyük sanıyorum, her hangi bir runoff olmadı. Co2 bagleri özellikle aşağı koydum, altında ve yanında yukarı üfleyen fan var. Güzel dağılıyor kabinin içinde.

Eğitimden sonraki hali bu şekilde.

Kabinimi Full modifiye 106 GTİ lara benzetiyorum. İçine bir insan zor sığar, ama gırtlak dolusu :D

Hindu Kush'u atmamak için sebep arıyorum. Kabin zaten dar, her an kıyabilirim ona. 13 gün oldu, çok yavaş büyüyor. Tıraşladım geçen gün alttaki özürlü boğumları.

Son düzenleme:

bafici

Müptezel
29.Gün

Zannediyorum fish mix'e çok yüklendim son zamanlarda, yapraklar bir tık koyulaştı, azotu azaltmaya karar verdim. Bu günkü sulamada mikorizaya besin olması adına çok az grow gübresi koydum onun yerine. Hem kabin sıcaklığı hem de kızın fotosentez hızı sebebi ile sanıyorum toprak 1.5 günde bir kuruyor. Bu sefer runoff almak için az gübreli 2.5 litre su verdim ama yine runoff olmadı.

2.5 lt Suya

3 ml Bio Grow
3 ml Bio Bloom
3 ml Acti Vera
5 ml Bio heaven
2 ml cal mag
2 ml mikoriza

@cannabis16 üstadın önerisi üzerine önce sulama suyumu hava taşıyla yarım saat havalandırdım. Daha sonra mikoriza, grow ve bloom gübrelerini
ekleyerek 40-50 dakika da öyle havalandırdım. Akabinde gübrelerimi ekleyip ph ayarlayıp verdim. Son durum bu şekilde.

Son düzenleme:

muşul

Kıdemli Üye
29.Gün

Zannediyorum fish mix'e çok yüklendim son zamanlarda, yapraklar bir tık koyulaştı, azotu azaltmaya karar verdim. Bu günkü sulamada mikorizaya besin olması adına çok az grow gübresi koydum onun yerine. Hem kabin sıcaklığı hem de kızın fotosentez hızı sebebi ile sanıyorum toprak 1.5 günde bir kuruyor. Bu sefer runoff almak için 2.5 litre su verdim, ama yine runoff yok.

2.5 lt Suya

3 ml Bio Grow
3 ml Bio Bloom
3 ml Acti Vera
5 ml Bio heaven
2 ml cal mag
2 ml Plant Success Orca mikoriza

@cannabis16 üstadın önerisi üzerine önce sulama suyumu hava taşıyla yarım saat havalandırdım. Daha sonra mikoriza, grow ve bloom gübrelerini
ekleyerek 40-50 dakika da öyle havalandırdım. Akabinde gübrelerimi ekleyip ph ayarlayıp verdim. Son durum bu şekilde.
Maşallah kanka çok güzel gelişiyor.Benimkilerin hızı kesildi. Ya toprakta kilitlenme var yada klima iyi gelmedi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • I indicaberry:
    ******** *** ***** ********** hahahaha*** **** ********
  • I indicaberry:
  • Tropikal.MR Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha
    +2
  • marcoo marcoo:
    ******* ********* ******* hahahahahahahaha*******
    +1
    * ***** hahahaha** *** ***** **** *******
  • marcoo marcoo:
    ***** ******* **
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahaha ****** hahahahahahahaha**
  • marcoo marcoo:
    hahahahahahahaha**** *** *****
    +1
  • marcoo marcoo:
    hahahaha ****** ***** *****
    ********** hahahaha**** **** hahahaha*** *******
    +1
    *** ********* hahahahahahahaha
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha****** ********* ** ***** ******* hahahaha******
    +1
  • marcoo marcoo:
    ********** hahahaha*** *****
    * ***** ***** * **** ***** ****** ******* ******* * **** hahahaha **** ******* ****** hahahaha** ***** hahahaha*** ********* ** ***** ******* hahahaha******
    +1
  • marcoo marcoo:
    * ***** ***** * **** ***** ****** ******* ******* * **** hahahaha **** ******* ****** hahahaha** ***** hahahaha** **** **** ****
  • Houp53 Houp53:
    * ***** ***** * **** ***** ****** ******* ******* * **** hahahaha **** ******* ****** hahahaha** ***** hahahaha** ******* ********** ** **** *** ***** ****** ******** hahahaha* **** ******** ******* *** *** hahahaha* ****** ********** ******* ****** ****** ***** ******** ***
    ******** *** ***** ********* ******** ********* ****** hahahaha* ********** ***** ***** ********* ***** ********** hahahaha* ********* ****** ****** * ******* **** ***** ******** ***** hahahaha **** ***** ******* ******* ***
    +1
    ** ********* ***** * ********* ***** ****** ***** ******* ********** ** **** *** ***** ****** ******** hahahaha* **** ******** ******* *** *** hahahaha* ****** ********** ******* ****** ****** ***** ******** ***
  • Houp53 Houp53:
    ** ********* ***** * ********* ***** ******** ****** ****** **** ****** hahahaha*** ***** ***** *** ********** ****** **** ******** ********** ********* ******* ****** **** ***** *** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
  • Tokarev Tokarev:
  • Houp53 Houp53:
    Houp53 Houp53: ******** ***** ******