Üstadlarla başlangıç

C

Canna

Guest
Evet bu video, bu adamin onlarca videosu var youtube de vaktin oldukca izle, bu isin miri derler ya, iste bu adam bu isin miri, adam asmis

GlockGen5

Müptezel
Bir türlü tr ceviremedim ne tv den ne telefondan olmuyor ama izledim mantığı anladım,bu adama uyacak olursak benim lst yapmama esasen gerek yok gibi yanlış mi düşünüyorum @Canna

C

Canna

Guest
Hayir LST her zaman yapilmali, tam anlamissin, LST yi mümkün oldugu kadar yaprak isik alsini ve gelissin diye yapiyoruz, zamani gelincede gelisen yapraklar ve dallar bizim, gerisi budanacak.

GlockGen5

Müptezel
@Canna @OttoMan47
Üstadlar 5.hafta veg dönemi bitti bugün 37.gün hayırlısı ile
9 haftalık veg süresi için 27 gün kaldı topping ve fimming için geç kalmamak adına yazdım birde reis gübre tablosunda 5.hafta oranları yazmıyor ben 4 ten devam ettim, saksı başı air 27 ve bez saksı 38 40 lt boyut,1.250 ml su veriyorum 3 güne kuruyor,bez saksılar lst için çok uygun değil ve toprak coco karışımlı olduğu için pek sert olmadığı için aparatıda bırakıyor genel bir durum değerlendirmesi rica edicem,ne yapalım hem gübre hem topping ve fimming için yeterli süremiz var mı,topping ve fimming yaptıktan sonra çiçeğe gecince bitki kendini mi onaracak yoksa çiçeğe mi geçecek,yazdıklarımdan daN anlayacağınız üzere kafam karıştı benim yardımcı olur musunuz rica etsem saygılar :D

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Dostum önce gübre semasi, o semada verdigim gübre miktarlari icin gerekli hafta var, filizlenme dönemini 1 hafta hesapladin, 1. veg dönemini 3 hafta , yani bu süreleri toplayacaksin, yani bitkin 5. haftaya girdiginde sen 2. veg dönemi miktarlada gübre vereceksin. Evet dogru 9 hafta veg ama 7. hafta bittiginde cicege alinca 2 hafta kadar sürer cicege girmesi bu da veg dönemi. 1 toppingten sonra gelisen yeni 2 kelle ne durumda bir kac bogum attimi? Alttan bir cay bardagi su cikana kadar sulama yap ve alttan cikan suyu at, bitkin kullanmasin. 3 gün kuruma süresi güzel. O benim semamda acikladim o semada 7. hafta sonunda cicege almak icin düzenlesmis, zaten kabin dar gelecek, kabin ici ne durumda ve toppingten sonra keller ne durumda onlari bir görelimde, ona göre devam edecegiz.

GlockGen5

Müptezel
@Canna
Reis kabinde şuan için bayağı yer var topping yaptıktan sonra üst iki ana gövdeden 4.filizi çıkarttı,ben dün şemada 3.hafta olarak gördüğüm gübre yi verdim bayağı bol vermişim şuan anladığıma göre,bitkide herhangi bir reaksiyon olmadi suyu dün verdim,akşam foto paylaşıcam bitkinin birisi biraz küçük kaldı diğerlerine göre serpilmedi lakin diğerleri kök yapısı ve yaprakta bayağı ilerledi alt minik dallar diğerleri ile eşitlendi,ec aralığına uyuyorum 1.5 geçmeden veriyorum sularını,sonra ki sulamada alttan su çıkana kadar vereceksem sanırım 2 lt üzerinde vericem suyu,diğer bitki topping ten sonra sanırım biraz stres yaşadı çünkü çok ufak kökü ve yaprakları strawberry kush ç,akşam foto paylaşıcam lakin bitkilerin boyu henüz çok kısa,ışık halen 30/35 cm aralığında 34000 36000 k lümen bandında

C

Canna

Guest
Tamam, stres yasamasi normal, bir bitkinin daha az gelismeside normal, resim görelim, özellikle toppingten sonra cikan yeni kelleri de cek.

C

Canna

Guest
Litre basina hangi gübreden kac ml verdin, sicma bitkinin icine, bir resim görelimde ona göre devam edelim

C

Canna

Guest
Gülme soruma cevap ver:D, canna gübre kullaniyorsun, cok iyi gübredir, ama dozu kacirisan yakarsin bitkiyi

C

Canna

Guest
Tamam fazla degil verdigin miktarlar ondan dolayi bitkinde bir reaksiyon görmedin, fazla vereydin bak ne olacakti:D:D

GlockGen5

Müptezel
Usta fazla veremiyorum ki ellerim titriyor gübre verirken,çok sıkıntılı bir süreçti almak gübreyi,akşam foto aticam üstad bitkiler gelişiyor fakat boy kısa hepsinin ışık mesafe kaynaklı mi acaba ama güzel kök yaptılar video ve foto atayım,lst de çok sıkıntı cekiyorum ara dallar bayağı uzadı

C

Canna

Guest
Hayir isik renginden kaynakli boyunun kisa kalmasi, o isigini icine mavi yok denecek kadar az, mavi isik bitkiyi boya götürür.

GlockGen5

Müptezel
Diğer ışık için henüz zaman var sanırım,içinde aslında 5 adet mavi 5 adet kırmızı ışıkta var

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Mordecai:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    +1
    +1
    ******* ***** **** * ** hahahaha *** ******* ******** ******** ****
    +1
    ***** **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha *********
    +1
    ***** ********* **** ** *** *** ******* * **** ********** ***** ****** *** **** ******* *** ** ******* ********** hahahahahahahahahahahaha******* **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    **** ***** **** **** ***** ****** *** *** ***** ***** ** **** **** ***** **** *** ****** ** ******* *******
    hahahaha** ***** ********* **** ** *** *** ******* * **** ********** ***** ****** *** **** ******* *** ** ******* ********** hahahahahahahahahahahaha******* **** ** *** ******* ******** hahahaha**** * hahahaha **** ********** *** ****** ***** *** ****** ******* ******* hahahaha hahahaha******
  • kokokoco kokokoco:
    ** **** ***** **** ***** ****** ***** **** ***** ***** * ******* ******* **** * **** ***** ***** ***
    +1
    +1
    ***** **** *** ***** ***** ***** ** ********* ****** **** ***** **** ***** ****** ***** **** ***** ***** * ******* ******* **** * **** ***** ***** ***
  • L lityum:
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha* ****
  • L lityum:
    **** ******** hahahaha*** ***** ****** **** hahahaha****
  • A alperdelicitas:
    ***** hahahaha ** ********* ***** ****** hahahaha**** *******
  • kokokoco kokokoco:
  • kokokoco kokokoco:
  • A alperdelicitas: