Ucuz ve Kaliteli Işık Sistemi Arayanlar Buraya Baksın

• Konbuyu başlatan silas
  • Başlangıç tarihi

nasa

Doktor
bro ben dron da yaptım :) normal uzaktan kumandalı oyuncak helıkopterın yazılım ve devresını kullanarak daha guclu motor ve hava akım uretecı saglayan pervaneler ıle ama uzaga gıttıremıyorum 100 m den sonra dusuyor :) bana yazılımcı lazım :D:D saka deıl ha bu
otomasyon kodlayan arkadaş var benimde, işte iletişim bilgisi vermek yasak bro burdan bulamazsın

S

silas

Guest
kardeşim 30 cmden par değeri yayınlamış max 150 değer veriyor bu led alınır mı ? alın bi quantum board keyfinize bakın sakın almayın bunu dediğimi dinleyin
kardeşim ucuz diyoruz mars diyosunuz QB diyosunuz, adamın bütçesi ışık, kabin, gübre, havalandırma 1000-1500 en fazla, senin bahsettiğin QB 1500 tl zaten tek başına.

M

MalrukLord

Guest
5 bitki için tavsiyem bestva'nın 1500 w olanları oldukça ideal ve az yakıyor.

Bestwanın 1500watıyla 5 bitki falan yetişmez onun prizden çektiği taş çatlasa 200 300wattdır. Onunla da iki hadi biraz daha zorlasan üç bitki anca yetişir o da çok verimli olmaz.

Kankalar bu ledler HPS karşılığı daha fazla olanlardan mı. Mesala 300watt LED, HPS karşılığı 600wattlık HPS lamba verimindedir, şeklinde laflar söyleniyor.
Ya da bu ledler 300watt fakat duvardan 150 watt mı çekiyor? Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

S

silas

Guest
Kankalar bu ledler HPS karşılığı daha fazla olanlardan mı. Mesala 300watt LED, HPS karşılığı 600wattlık HPS lamba verimindedir, şeklinde laflar söyleniyor.
Ya da bu ledler 300watt fakat duvardan 150 watt mı çekiyor? Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.
cob ledin hesabı daha farklı bitki başına 2-3 adet yani 100-150w olarak kabaca hesaplanıyor.

Grauwolf

Üye
Plexi cam ledin ısısından etkilenmiyormu?
Bende bitane eski 300w kırmızı mavi led var. Bedavaya gelmişti. Çok kullanılmış camı filan sararmış biraz, iş görüyor ama tam verim verdiğini düşünmüyorum. Dahili 2tane fan var içinde. Onun ledler ini söküp 5×cop monte ettirmeyi düşünüyorum. En iyi cop marka hangisi?
Bide diğer ledim WattShine 300w ikisi yanyana kullanmak sıkıntı yaratırmı?

Son düzenleme:
S

silas

Guest
Plexi cam ledin ısısından etkilenmiyormu?
Bende bitane eski 300w kırmızı mavi led var. Bedavaya gelmişti. Çok kullanılmış camı filan sararmış biraz, iş görüyor ama tam verim verdiğini düşünmüyorum. Dahili 2tane fan var içinde. Onun ledler ini söküp 5×cop monte ettirmeyi düşünüyorum. En iyi cop marka hangisi?
Bide diğer ledim WattShine 300w ikisi yanyana kullanmak sıkıntı yaratırmı?
Bu plexi olayını satıcıya sorman gerek, benim hiç bir alakam yok, mantıken erise koymazlar. Ayrıca onlar gibi plexi kullanan 1 kişi gördüm, onunda alimüminyum profili çok küçük. Işığın geçirgenliği azaltıyor olabilir ama bitkiden yükselen nem, direk coblara gelip, cob ledlerin ömrünü kısaltmasından iyidir.
Sen istediğin kadar ilave yap ama şunu göz önünde bulundur, profil üzerinde cop ledlerin arasında 10 cm boşluk olması gerek yoksa aşırı ısınır, bitkileri kurutur yada ledleri yakarsın :)
Brudgelux XYO'nun son serisi https://tr.aliexpress.com/item/32850487681.html?spm=a2g10.12010612.8148356.19.2619278fZiSDW9
Bazı hps kullanan growerler çiçeklenme zamanında sisteme cob led ekliyor, çiçeklenmeden cob ledler ilginç şekilde çok başarılı.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31: ** **** *** ******** ***** **** *******