yeni growerler için yapay zeka desteği geldi.

frnx

Yeni üye
kurcalarken aklıma takıldı yeni bir grower olarak bu nimeti bu alanda kullanmayı keşfettim ve ne kadar ileri seviyelere gidebilir görmek istiyorum.yapay zekeyi growda deneyen oldumu deneyimlerini dinlemek isterim.

ben basit bir ph sorunumu çözmek için sordum. bir de ph bu şekilde ayarlayan oldu mu?

Çeşme suyunun ph ı 8.2 torf ile 6 ya sabitlemek için karışım

---Çeşme suyunun pH'ını 8,2'den 6'ya düşürmek için torf kullanabilirsiniz. Torf doğal olarak düşük pH seviyelerine sahip olduğundan, suyu torf ile karıştırarak pH seviyesini düşürebilirsiniz. İşte bir örnek karışım oranı:

• 1 litre çeşme suyu
  • Yaklaşık 50 gram torf (kabaca bir avuç dolusu)
Bu malzemeleri bir kaba koyun ve torf suya yavaşça serpin. Ardından karışımı yaklaşık 24 saat boyunca dinlendirin. Bu süre sonunda, torf suyun pH seviyesini düşürecektir. Daha sonra, torf parçalarını süzmek için bir tülbent veya kahve filtresi kullanarak karışımı süzün.

Bu işlem sonucunda pH seviyesi yaklaşık olarak 6 civarına düşecektir. Ancak, her çeşme suyu farklı olduğu için tam olarak kaç torf kullanmanız gerektiği değişebilir. Ayrıca, bu karışımı bitkilerinize uygulamadan önce, pH seviyesini kontrol etmek ve bitkilerinizin ihtiyacı olan pH seviyesine uygun olduğundan emin olmak önemlidir.

Trefalgar

Kıdemli Üye
Yok kalsın kanja o kadar çöp başlık var "acilll" diye açılan böyle faydalı başlığı niye silesin kanka sen forumda görmedim dedin diye dedim chatgp diye açmıştı birisi

frnx

Yeni üye
ph düşmesi okey fakat o ph bir sonraki sulamada beğişiyor. ve sirke limon tuzu tarzı ph down lar bitkiye zarar verebildiğini söylüyor. torf ile hemp ph düşürüyor hem şuya besin ekliyor gibi gübre yanlışmı anlıyorum

husyn

Doktor
aga konuyu okudumda ph la ilğili geldi bana peki yapay zeka ne oluyor ben onu anlamadım

husyn

Doktor
https://chat.openai.com/ buraya girerek her hangi bir konuda bilgi alabilir öğrenmek istediğin konuyu soru sorarak öğrenebilirsin. yapay zeka yani yeni google. yukarda ben ph 8.2 den 6 ya nasıl düşürürüm diye sormuşum o bana cevap vermiş
Anladım kanka şimdi, yanlız yapay zekadanda o beklenir anca torf'un yapısını ve içeriğini verseydi belki bir sonuca vara bilirdin. neyse

frnx

Yeni üye
Anladım kanka şimdi, yanlız yapay zekadanda o beklenir anca torf'un yapısını ve içeriğini verseydi belki bir sonuca vara bilirdin. neyse
kank zaten sora sora gidiyorsun torf u soruyorsun onu anlatıyor. alternatif söylüyor evde nasıl yaparım diyorsun anlatıyor falan yani acemi birisi buradan öğrendikleri ile mükemmel çiçekler yetiştirebilir o yüzden açtım konuyu zaten

husyn

Doktor
kank zaten sora sora gidiyorsun torf u soruyorsun onu anlatıyor. alternatif söylüyor evde nasıl yaparım diyorsun anlatıyor falan yani acemi birisi buradan öğrendikleri ile mükemmel çiçekler yetiştirebilir o yüzden açtım konuyu zaten
peki kanka onca soru sormuşsun ph akkında sana herhangi bir yerde ph düşürsek bile sadece geçici olarak olur, kalıcı olmaz dedimi. Bazı asidik yapıların çok hızlı ucucu ve etkisi kısadır ama bazı asidik yapıların reaksiyona girdikce parçalayıp parçalanarak etkisinin gene kaybolduğunu

husyn

Doktor
bu kadar kolaymımış, sen bu bilgiyi nerden aldın kanka neyse. sen ph neden 6 ya düşürmek istiyorsun, toprağımsı yapıda 6,5 istemen gerekiyordu

husyn

Doktor
Toprağa ve toprağa benzeyen ortamlar için, 6.3-6.8; hidroponik çözeltiler için 5.5-6.5 ideal bir seviye olarak kabul edilebilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...