Yaprakta oluşan kesikler?

Selam kankalar,

Bu süreçte elimden geldiğince okudum araştırdım. Emeğinize bilginize sağlık :) İlk grow denememde köfteci tohumla başladım. Kabini kurmak biraz zaman alınca bitkim ilk 2 haftada 1 haftalık gelişim gösterdi ama kurduktan sonra sıkıntısız gelişmeye başladı. Tang'in takvimine uygun gübreleme yapmaya çalışıyorum.

Kabin ve Ekipmanlar
- 90 x 70 x 175 (dışı strafor, iç iskelet bez dolap boruları üzerine panda film kaplı)
- 200 W Cob Led
- Aircol 100 ve 120 (şu an gürültüyü arttırmamak için kullanmıyorum çözüm arayışındayım)
- Aspiratör karbon filtre
- 2 adet mini fan (biri temiz hava girişi, diğeri içeri havayı çevirmek için)
- Weewell WHC730 Soğuk Buhar Üfleyici
- 11 lt bez saksı
- Isı nem ölçer sensör
- 1 adet wifi priz (18 saat ışıklandırma süresi)
- Plagron light mix

Gübreler
- AN Sensi Bloom A&B
- AN Overdrive
- AN Sensi Cal Mag Xtra
- AN Carboload

Bitkimin Durumu
30 Ekim - Jiffy tablet ile topraktan çıkış
Kabin kurulum sürecinde olduğu için kızımla(umarım) pek ilgilenemedim. Bu süreçte gelişim gösteremedi.

9 Kasım - Bez saksıya aktarma
Resim

12 Kasım - 1 Lt 10 ml Sensi Bloom A&B

16 Kasım - Topping ve 1 Lt 10 ml Cal - Mag
1 ml yerine 10 ml gübre verdiğimi farkettim. Bitkide olumsuz bir belirti olmadığı için bir sonraki sulamada sensi bloom yerine cal mag 1 ml verip tang takvimine dönmeye karar verdim.

Topping Öncesi
Topping 1
Topping 2

19 Kasım - Main Lining'e başladım. Alt yaprakları budadım. 1 Lt 1 ml Cal - Mag
Resim 1
Resim 2

26 Kasım
Nemi %60 civarında tutuyorum. Sıcaklık 20 - 28 arası değişiyor.

Resim 1
Resim 2
Resim 3

3 Aralık

https://prnt.sc/vvar24

12 Aralık - Güncel
3 gün önce çiçeklenmeye soktum artık kızımı. Bugün resimdeki gibi kesikler oluşmuş bir yaprakta. Arada ufak sinekler görüyorum ama tek tük onlar da sarı bantlı sinek tutucuya takılıyo zaten. Neden olmuş olabilir kankalar?

https://prntscr.com/w19nac

Not: Yapraklar normalde açık renkli değil fotoğrafta bu şekilde çıkıyor.

Son düzenleme:
@Pıtır aynen kanka bu tohumu biraz tecrübe edinmek için yetiştireyim dedim genetik bi tohuma geçmek istiyorum erkenden.
@Eyvallah kanka umarım gübreyle toparlar 2 haftadan sonra seninki de. başlarda biraz hassas duruyo ama sonra gösteriyo kendini :)

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Kanka hayırlı olsun gayet güzel gidiyor. Boğumlardaki cıkan filizleri de sağ ve sola doğru eğit kanka kablolarla sadece ana dalı eğitme. serbest bırakmışsın tut onları :)

Kankalar güncel fotoğraf ekledim. Yorumlarınızı esirgemeyin :)
1- Çiçeklenmeye konusunda yorum yapabilecek var mı? Ne durumda kızım :) En geç önümüzdeki hafta 12 12'ye almak istiyorum.
2- Budama yapmalı mıyım yoksa artık olduğu gibi bırakıp gelişmesini mi beklemeliyim?

takipteyim kankam topping ve main lining olayın harika göre görünüyor. bu süreçte yaptığın işlemleri sık fotolarsan cok güzel bi ders vermis olursun herkese. mesela bana :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    gorilladam gorilladam: **