Yapraklarda spiralleşme ??

dostum senden yardım isteyeceğim, kızlarımı fazla suladım ve bunun farkındayım ama sanki benim göremediğim başka bir sorun olabilir rica etsem bi inceler misiniz , tahminimce rüzgar yanığı veya pH dalgalanması olabilir noktayı koymama yarım edersen sevinirim.
Özellikle yeni çıkan yaprakların dönmesinin ve spiralleşmesinin nedenini merak ediyorum.
Kızlarım ;

Öncelikle suda boğuluyor. Kurumasına izin ver. Çiçeklenmeye giriyor kafalarını serbest bırak. Baska herseydende biraz var strese girmiş. Kurusun çıkar
Dostum cevabın için çok teşekkür ederim ama bir cevap daha almam lazım senden auto bitkilerim saksım 20 litre 600 w hps var 1250 ml verdiğimde yapraklar aşşağı yatıyor bir türlü anlayamadım toprağa ek olarak %20 perlit ve %10 vermikülit koymama rağmen neden oluyor olabilir

Ve 40. Günleri daha bir kere bile saksının altından su akıtamadım çünkü hemen oksijensiz kalıyor ve tuzlanma başlayacak diye korkuyorum

Ya

Yapacak bişey yok ona şuan
Bir dahaki grovunda saksının dibine biraz çakıl koyarsın. Bonsai toprak karışımı gibi drenajli havadar bir toprak kullanırsın. Veya kaktüs skulent toprağına %30 bu topraktan karıştırırsan iyi olur
Bu topraktan derken özellikle bu growdan çıkan topraktan mı bahsediyorsun

Ya

Yapacak bişey yok ona şuan
Bir dahaki grovunda saksının dibine biraz çakıl koyarsın. Bonsai toprak karışımı gibi drenajli havadar bir toprak kullanırsın. Veya kaktüs skulent toprağına %30 bu topraktan karıştırırsan iyi olur
Şampiyon seni bu gece çok esir aldım son bir soru ve ben kaçar .
PH metremin bozuk olduğunu düşünüyorum sence bitkilerde pH sıkıntısı var mı az da olsa çünkü hep 6.25 e ayarlıyorum ama sorun var gibime geliyor

Kanka önce bi kurusun. İyileşen bakarız. 6.5in üzerinde ayarla istersen. Ben el kararı veriyorum hep. Dinlenmiş çeşme suyuna 1.5litre ye 8-11 damla arasında arasında. Gübrede düşürüyor çünkü biraz. Gübre durumuna göre ayarlıyorum el kararı yakında ölcmedim.
Tamamdır dostum , aklımdaki soruları yanıtsız bırakmadığın için teşekkür ederim işlerin rast gitsin.

higthead

Jolly Green
dostum senden yardım isteyeceğim, kızlarımı fazla suladım ve bunun farkındayım ama sanki benim göremediğim başka bir sorun olabilir rica etsem bi inceler misiniz , tahminimce rüzgar yanığı veya pH dalgalanması olabilir noktayı koymama yarım edersen sevinirim.
Özellikle yeni çıkan yaprakların dönmesinin ve spiralleşmesinin nedenini merak ediyorum.
Kızlarım ;

Bro öncelikle bu tarz sorunlarda fotoları ışık altında çekmemelisin ki sorunu anlıyabilelim. Yaprak dönmesi vantilatör olabilir.Yaprak salması ya susuzluktan yada çok sulamandan olabilir.
Ph dalgalanma olduğunu anlıyabilmemiz için yaprakları görmemiz lazım.
Saksı kaç lt?
Sulama sıklığı ve lt?
Sıcaklık ve nem?

Woppy

Ordinaryüs
Knk ph için şöyle Bi ürün öneririm net sonuc verıyor kafan rahat oluyor acaba oldum cohaz bozukmu derdine son.

Bro öncelikle bu tarz sorunlarda fotoları ışık altında çekmemelisin ki sorunu anlıyabilelim. Yaprak dönmesi vantilatör olabilir.Yaprak salması ya susuzluktan yada çok sulamandan olabilir.
Ph dalgalanma olduğunu anlıyabilmemiz için yaprakları görmemiz lazım.
Saksı kaç lt?
Sulama sıklığı ve lt?
Sıcaklık ve nem?
20 Lt saksı

Haftalık saksı başına 2.5 lt veriyorum 1250 1250 şeklinde
En son 15 nisanda 1250 ml verdim 90 saat geçti üzerinden 2 saksı hala nemli ikitanesi kurudu sayılır yarın yapıcam sulamayı

Sıcaklık 25-26 üstüne çıkmıyor kapalıyken 18 civarı ama bitkim indica ve garip bir şekilde 22-23 üstüne çıktığında ısı stresi anında başlıyor son 2 haftadır var ısı stresi nem 50 zar zor kabinde değiller çünkü nem makinası çalışıyor ama cabası

bu da kızlarımın ışık kapalı hali;

higthead

Jolly Green
Dostum 20 lt bez saksı kullanıyorum ve runoff yapıyorum yanı alttan az mıktar su akıtıyorum. Dostum senın kızların hepsı susuz kalmıs yazdıgın bılgılere gore 1.250ml su ıle ımkanı yok alttan su gelmez. Diplerdek köklere bile su gitmiyordur. Anında sulamanı yükselt alttan su gelene kadar ph ını yarla ve ver suyu alttan su geldimi kes.

Dostum 20 lt bez saksı kullanıyorum ve runoff yapıyorum yanı alttan az mıktar su akıtıyorum. Dostum senın kızların hepsı susuz kalmıs yazdıgın bılgılere gore 1.250ml su ıle ımkanı yok alttan su gelmez. Diplerdek köklere bile su gitmiyordur. Anında sulamanı yükselt alttan su gelene kadar ph ını yarla ve ver suyu alttan su geldimi kes.
Anladım dostum ama bir kaç sefer denedim ve runoff yaptığımda yapraklar alta iniyor sence problem olur mu yada zamanla alışır mı

birde saksı başına 2 lt yeterli mi sence

higthead

Jolly Green
Anladım dostum ama bir kaç sefer denedim ve runoff yaptığımda yapraklar alta iniyor sence problem olur mu yada zamanla alışır mı

birde saksı başına 2 lt yeterli mi sence

Brocum benım 20lt bez saksılar 4.5 lt anca yetıyor. sen bolca ph ayarlı gubrelı suysa suyunu hazırla. Sula alttan 1 cay bardagı su geldımı kes ve sonra verdıgın lt hesapla.

Woppy

Ordinaryüs
Kankacım bundan da var ama gübre koyduğum zaman hiç bir şey anlaşılmıyor bütün renkler birbirine giriyor
Knk gübre rengiyle alakalı bi durum yok bu üründe varsa kullan dene kabinin ışığının vurmadı bi yerde tüpe doldur hazırladıgın suyu ve 2 damla üründen koy ren ne sarı neyeşil olacak ayarladım mı ver gitsin. Bende test ölçütlere com para verdim yok kalibresi dogrumu degilmi aklında soru işareti kalıyor bu ürün net çözüm

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 2 2008Grower:
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    ****** ********* ***** ** ******** ******* ******* hahahaha ********** ******* ******* * *****
  • 2 2008Grower:
    ***** ***** **
  • 2 2008Grower:
  • A Ahmet84:
    +1
  • A Ahmet84:
    ***** *** **** ***** *** **** ********** ********* ***** ******* ***** *** ********** ***** *** ********* ** ***** ****** ***** *****
    ***** *** hahahaha hahahaha
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** hahahaha hahahaha*
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
    ***** *** ******** *** **** ******* ********* ***** ******* ********** **** ********* **** ***** **** ** *****
  • bandaleros bandaleros:
    **** ***** ********** ***** *** ******* ***** **** ****** hahahaha**** **** ********** hahahaha **
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ***** hahahaha*** hahahaha **** ******** hahahaha* *** ******** *** **** ******* ********* ***** ******* ********** **** ********* **** ***** **** ** *****
  • A Ahmet84:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ********* *** hahahaha****** ******* ******
  • A Ahmet84:
  • A Ahmet84:
    **** hahahaha* ***** ** **** ********** ******** ******** **********
  • bandaleros bandaleros:
  • A Ahmet84:
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    ********** ******* ******* hahahaha ******
  • W westside83: