Yapraklar büzüşüyor yardımm

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka su yetistirme isigini kapatip öyle resim yüklermisin sadece flas ile, detaylari ve yapraklarin rengini daha iyi görürüz.

Vedoo

Kıdemli Üye
Toprakdaki su fazla oldugundan kokler oksijen alamiyor sanirim biraz camurumsu kokleri kabinde yapiyorsun sanirim hava surkilasyonunu iyilestirirsen iyilesirler. Anlayacagin suyu daha az vererek bu sorundan da kurtulursun. ona suyu fazla geliyor boguluyor.

Harmann

Yeni üye
Kanka olay şu sistem
Vantilatör 7/24 çalışıyor 2 tane hava bırısı var kabınde 10cm10cm genişliğinde 400watt çiftspektum ampul var plagron allmix toprak 11 lt bez saksı 5 lt nem makınası nem şuan 55 45 arası sıcaklık öğlen max 30 oluyor çok Nadir bir kere yumurta kabuğu patates kabuğu kaynatttım 5 lt suyla beraber 3 ml bıobizz grow gubresı verdim onun harıcınde 6.2 ph lı sudan başka hiç birşey vermedım birde yeni yaptım el yapımı karbondioksit var yeni koydum 1 saat olmadı

Harmann

Yeni üye
Kanka olay şu sistem
Vantilatör 7/24 çalışıyor 2 tane hava bırısı var kabınde 10cm10cm genişliğinde 400watt çiftspektum ampul var plagron allmix toprak 11 lt bez saksı 5 lt nem makınası nem şuan 55 45 arası sıcaklık öğlen max 30 oluyor çok Nadir bir kere yumurta kabuğu patates kabuğu kaynatttım 5 lt suyla beraber 3 ml bıobizz grow gubresı verdim onun harıcınde 6.2 ph lı sudan başka hiç birşey vermedım birde yeni yaptım el yapımı karbondioksit var yeni koydum 1 saat olmadı
Eksiği fazlası varmıdır bunun günahısı nedir :) yardımlarınız için teşekkür ederim iyiki vardınız dostlar

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Vedoo usta gerekeni yazmis, benim süphelerim ise azot fazllagi kivrilan yapraklar ve cok koyu yesil yapraklar ama yapraklarin uclari asagi dogru kivrilmamis ondan dolayi Vedoo ustanin teshisi daha dogru, ustanin tavsiyesine uy kanka.

OttoMan347

√SEFİR√
Yaprakların koyulasması bakır eksikliğine delalet eder ama yaprakların dalları morarma olması gerek. Azot fazlalığı da değil daha azot fazla gelecek gübre de vermemişsin. Demek oluyor ki suyu fazla verip toprağı havalandırmıyorsun. Sulama zamanı geldiğinde su verme 1 gün boş geç o gün de toprağı köklere zarar vermeden güzelce eşele sonraki gün normalde verdiğinin yarısıyla başla ve diğer sulamaya kadar toparlarsa alttan yarım çay bardağı çıkacak şekilde sulama yap

Harmann

Yeni üye
Eyw brom suyu bıraz fazla verıyor olabılırım 2 günde bır verıyorum nemlı gıbı oluyor tam kuru olunca verırım artık toprak havalandırmasında yapayım eyw

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka rutin sulamada sok parmağını toprağa tam kuruluk değil tam nemli de değil ikisinin arasını bul böyle toprak hafif parmağının ucuna yapışır gibi olsun ama ucunda hissedeceksin o nemi. Bu seferki sulamanı boş geç iyi kurusun toprak yani zamanı geldiği günde sulama 1 gün. O gün toprağı eşeleme hava alma günü yap. Ben sürekli yaparım sulamadan önce saksının kenarlarından çatal yardımıyla ama köklere gelmeden. Sende sürekli yap

Ü

Üye silindi 25603

Guest
@OttoMan47Dedigim gibi el elden üstündür, hem ögreniyoruz hem de ögretiyoruz. Kanka sen toprakta yetistirme konusunda benden cok daha bilgilisin ben coco da yetistiriyorum yillardir

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Yani bana usta deme sen benden iyisin. Aslinda kimin iyi oldugu önemli degil yeterki dumaniz yerinde ve bol olsun. :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** **** ** **** ********** ***** **** hahahaha **
    ** ** * ** ******* *** **** ***** ***** ** ********** **** ********** **** ******** hahahaha* ********* **** *** ****** ********
    ******** ********* ******** ********* ********** *** **
    ***** ***** ***** ****** **** ***** ***** ** ********** **** ********** **** ******** hahahaha* ********* **** *** ****** ********
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ***** ***** ****** ** ***** ****** ** **** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    *** ***** **** **** ********** **** **
    ***** ***** *** *** ***** ******* ****** ******* ***** *** ******* ** ***** ******
    *** ***** **** ****** ********* *** ********* ******* ******** ******* ***** ***** ******* *** ** ***** ******* ******** ******** hahahaha ***** ***** ********** hahahaha** ***** ***** ********** hahahaha ******** ********* ********** *** **
  • Sarsılmaz1dostluk Sarsılmaz1dostluk:
    ****** ***** ***** ***** ****** ******* ** **** *** ******** ** ***** ****** ** **** **
    *** ***** **** ****** ********* *** ********* ******* ******** ******* ***** ***** ******* *** ** ***** ******* ******** ******** hahahaha ***** ***** ********** hahahaha** ***** ***** ********** hahahaha hahahaha** ***** ********* ****** ****** ***** ***** ****** *** ***** ****** * ******* hahahaha**** ******** ******
    *** ***** ** *** ***** **** **** ********* ****** ** ********* *** ******* * **** hahahaha** ***** ********* ****** ****** ***** ***** ****** *** ***** ****** * ******* hahahaha**** ******** ******
    * ****** ** hahahaha*****
    * ****** ** hahahaha***** *** ** * **** ***** ***** ***** ********** *** ****** ****** ** **** **** ****** ********* ******* ********* ******** hahahaha** ******** **** hahahaha** ******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ***** ***** *** ****** ***** ** ***** ******* *** *** **
    ***** ***** ***** *** ****** ***** ** ***** ******* *** *** ** ***** ******* ********* hahahaha ******* ***** * **********
    ***** hahahaha* ******* **** **********
    TabldotLife TabldotLife: ***** hahahaha* ******* **** **********