Yapraklarım Sarardı bir türlü kurtaramadım. Ustalardan Acil yardım

Arkadaşlar ak-48 in 10 hafta grow bitti 2.hafta bloom dayım. Fakat 8 adet kızımın hepsinde ilk başlarda alt ypraklarda görülen sararma her yeri sarmaya başladı.

İlk bitkide gördüğüm zaman sadece ona flush yaptım gözlemledim geçmedi.
Daha sonra azot yada potasyum eksikliği sanırım dedim ve şimdi azot takviye ettim.
Ama eğer azot da değilse elvada mı diyeceğiz. Sizce ne olabilir. Çünkü azot değilse ve potasyumsa iyice stresse girecek bitkiler bu defa tekrar flush yapıp potasyum sağlamak kurtarırmı.

Besin takviyesi biobizz kuullanıyorum ve takvimin 1 tık altında veriyorumdur. Boyları da 2,5 metre oldu. Bu akdar uzuyacağnı bilseydim hayatta almazdım. Yer kalmadı.

Örnek Resim https://ibb.co/RD4f66V

18 Litre saksım var. sadece bir bitkide oda en sağ alttaki resim sanki onun hastalığı farklı gibi. Çünkü onun dışında yaprağı öyle orta tarafından kenarı kuruyan yok. Dİper hepsinde ilk önce alt yapraklar kurumaya başaldı ve dökülüyor . Fakat üst yapraklarda hiç bir sıkıntı yok.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Ah be dostum neden bu kadar bekledin danismak yardim almak icin perisan olmus kizlar, @OttoMan47 ustanin tavsiyelerine uy, insallah kurtarirsin.

OttoMan347

√SEFİR√
Potasyum eksikliği olan yaprak hangisindeyse ona potasyum azot hangisinde eksikse ona azot dostum bitkilerini göstermemişsin yapraklarda iki eksiklik de var. Azot bazen yukarıdan göstermeden direk alttan alır nitrojeni ve döker. Toprağına 1 çay bardağı alçı harmanla potasyumu rahat alsın

Potasyum eksikliği olan yaprak hangisindeyse ona potasyum azot hangisinde eksikse ona azot dostum bitkilerini göstermemişsin yapraklarda iki eksiklik de var. Azot bazen yukarıdan göstermeden direk alttan alır nitrojeni ve döker. Toprağına 1 çay bardağı alçı harmanla potasyumu rahat alsın
her bir sakısya 1 çay bardağı alçı yapacağım doğrumudur. Bnu kuru toprağa toz şeklindemi koyacağım yoksa sulandırarakmı.
Sulandırırsamda taş gibi olmaz mı.

OttoMan347

√SEFİR√
her bir sakısya 1 çay bardağı alçı yapacağım doğrumudur. Bnu kuru toprağa toz şeklindemi koyacağım yoksa sulandırarakmı.
Sulandırırsamda taş gibi olmaz mı.
Kuru toprağa harmanla kanka köklere zarar vermeden karıştırabildiğin kadar harmanla 18 lt saksıya çay bardağını fullemeden de olur biraz noksan olabilir. Saksı başı 1 çay bardağı biraz eksik olsun diplere karıştıramayacağın için zamanla çöker

Kuru toprağa harmanla kanka köklere zarar vermeden karıştırabildiğin kadar harmanla 18 lt saksıya çay bardağını fullemeden de olur biraz noksan olabilir. Saksı başı 1 çay bardağı biraz eksik olsun diplere karıştıramayacağın için zamanla çöker
Yarın

Advanced Nutrients Big Bud 250 ml
gelecek bundan da kullanacağım işallah toparlar. Sanki biraz geç kaldık. Fakat internetten sipariş vermeye korkar olduk. Artık sadece 2 ürün için istanbul'a gidip geliyoruz.

Azot içinde Aptus N-Boost 50 ml bunu aldım bakalım ne olacak.

peki bu 2 besin takviyesi için seçimlerim sence doğru mu ?​

OttoMan347

√SEFİR√
Yarın

Advanced Nutrients Big Bud 250 ml​

gelecek bundan da kullanacağım işallah toparlar. Sanki biraz geç kaldık. Fakat internetten sipariş vermeye korkar olduk. Artık sadece 2 ürün için istanbul'a gidip geliyoruz.​

Azot içinde Aptus N-Boost 50 ml bunu aldım bakalım ne olacak.​

peki bu 2 besin takviyesi için seçimlerim sence doğru mu ?​

Ben hazır gübreden hiç anlamam dostum. Sipariş yoksa evde de yapılıyor keşke araştıraydın :)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
AN gübre bas kimyasali , ic kiyasali. uzun sürmez görürsün .............

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead Chat bot:
    higthead Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********