Yaprak uçlar yukarı kıvrık

bdr81

Yeni üye
IMG_20211117_163653.jpg
IMG_20211117_163616.jpgSelam kankalar,
Yaprak uçları sivri kısmı sanki yukarı kıvrık gibi bana mı öyle geliyor anlayamadım, renklerinde sararma yok şuan
Bitkilerim topraktan çıkalı 12 gün oldu, küçük olan diğerinden iki gün sonra topraktan çıktı ama büyüme olarak çok fark var
Diğer bir sorum da kankalar büyük olanın yaprakları govdesine ağır geliyor gibi üflesem devriliyor, ikisinde gövdesi çok İnce sap kısmı.sanki toprağa iyi tutunamiyor,
Toprak kurumadan su vermiyorum fakat tam olarak ne miktarda su vereceğimi tam kestiremiyorum,
Hesi gübre takvimine göre gübre veriyorum, led projektör kullanıyorum şuan 50w mavi renk yanık sadece, bitkiyle mesafesi 80cm nem 50 60 civarı sıcaklık 22 23arasinda,
bilgilerinize muhtacım kankalar

Kanka

Administrator
Yönetici
cal mag varsa ver bu arada bıde nem makınesı dırekt onamı ufluyodu onceden

Kanka

Administrator
Yönetici
kanka bılemedım cok takılma o yapraklara boşver ust yapraklar toparlar kendını belırtı ısı stresı belırtısımsı ama oda yok sen bıldıgın gıbı devam et bozma derim gubreyede ufaktan başla

bdr81

Yeni üye
kanka bılemedım cok takılma o yapraklara boşver ust yapraklar toparlar kendını belırtı ısı stresı belırtısımsı ama oda yok sen bıldıgın gıbı devam et bozma derim gubreyede ufaktan başla
Aynen kanka ilk hafta ısı sorunu vardı kabinde, çözdüm o sorunu birşey olmadı zannetmiştim ama ondan oldu o zaman demekki,
Toparlar diyorsan sıkıntı yok o zaman kanka calmag kullanıyorum her sulamada, gubreyede başladım, eyvallah saol kanka

C

Canna

Guest
Bitkin boya gidiyor isigi yaklastir, evet dogru okumussun cocoda her sulamada calmag verilmeli ama neden verilmeli, su anda her sulamada calmag vermen gerek yok, 2-3 sulamada bir ver yeter. Yapraklarda kivrilma filan yok öyle tehlikeli bir durum görmedim, Ama benim gördügüm yapraklarin rengi acik yesil eger öyle ise sikinti. Hesi orjinal gübre semasi elinde. Eger türk sitelerindeki semayi kullaniyorsan salla, yalnis o semalar. Sicakligi 25 derecee cikar.

progrower:)

OldSchool
dostum 12 saatte bir sula ec değerin 1000 olcak şu an sorunun coco da ec değerlerin kurudukça yükselir ve bitkin yanar yapraklardaki yamulmalar ca eksikliği ilk açılan katiletonlar da uç yanıkları ise sulamadığın için cocoda her sulamada ca ekleyeceksin yetmeycek sen o ca yı bitkiye değil coco ya veriyorsun kendi içinde parçalandığı için ca eksikliği çeken coco dur hidro yapmadan önce iyice araştırın senin verdiğin 1ml ca yetmeyecek bu çağdaki bitkine sprey ile yapraklarındanda verceksin sulaman da saksı boyutunun %5 ini geçmeyecek verdiğin miktarında %10 kadarı alttan çıkacak onuda ölçeceksin verdiğin ec değerinden max 0.30 puan yukarda olacak konuları oku oku

Son düzenleme:

OldSchool
Bitkin boya gidiyor isigi yaklastir, evet dogru okumussun cocoda her sulamada calmag verilmeli ama neden verilmeli, su anda her sulamada calmag vermen gerek yok, 2-3 sulamada bir ver yeter. Yapraklarda kivrilma filan yok öyle tehlikeli bir durum görmedim, Ama benim gördügüm yapraklarin rengi acik yesil eger öyle ise sikinti. Hesi orjinal gübre semasi elinde. Eger türk sitelerindeki semayi kullaniyorsan salla, yalnis o semalar. Sicakligi 25 derecee cikar.
kardom ben görmedim bunu sende yazmadın.

C

Canna

Guest
Neden brom , evet calmag her sulamada verilmeli, ama daha bitki cok kücük yani asiri sekide coco bölünmesi yok. Ben bitki biraz palazlanana kadar her 2 günde bir calmag veririm. bitki 2 haftalik olup kökler iyice hizli büyümeye baslayinca dolayisiyla coco parcalanmasi artiyor ondan sonra calmag her sulamada vermeye basliyorum.Belki sen haklisin, bilemem ama bir sikinti yasamadim simdiye kadar. @progrower:)

OldSchool
Bide öyle grow at brom sonra konuşalım son 20 günde ca yı çek yarıya p-k yüklen cannabis denen şahış çiçekte ca fazla alma eğilimde olmaz veg döneminde sürekli almak zorundadır reaksiyon göstermiyor diye 3 sulamada bir verme bende tek öğünle hayatta kalabilirim ama nasıl ve ne kadar sağlıklı??

C

Canna

Guest
Yaklasik 1 senedir grow yapamiyorum cünki bir ülkede grow yapacak kadar uzun kalmiyorum, Tamam hayirlisi ile bir growa basliyayim zaten haftalik olarak, ögretici amacli konu yayinlayacagim. Brom ben hala ögreniyorum eger yalnis bir sey yapiyorsam uyar beni düzelteyim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ********* **** ***** **** ********** hahahaha*** **** ** ****** ****** ******* *** ** **** **** ** hahahaha*
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahaha*** ** ******* ******* *******
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ****** ***** ****** ****** ******* ** ****** ********** ****
  • S SuperKafa:
    ****** ******* ******* ********* ** **** ****** **** **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* **** ******* ***** hahahaha ******** ******* ****** ****** ******* ****
  • S SuperKafa:
    ****** ****** *** *** ***** **** ****** ******* ******** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
    ****** ******** ********** hahahaha* *
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    *** ******* ******** ********** ***** ********** hahahaha *** *** ** hahahaha ******* ******* ***** hahahaha**** ******* ****** ***** **** hahahaha** ****** ****** ****** ********* ******* ******** *** ***** ***** *** ****** ****** ******
  • S SuperKafa:
  • deyorke deyorke:
    ***** ***** *** ******** **** hahahaha **********
  • deyorke deyorke:
    ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ***** hahahaha* ********** ****** ***** ********* *******
    +1
  • S SuperKafa:
    ********* ******* *
  • S SuperKafa:
    ****** *** ********** ********* ********* ****** hahahaha* ***** *** ****** ***** ********** ******* ********* *** ******* ** ****** *** ****** **** hahahaha ********** ***** *******
  • deyorke deyorke:
    **** *** **** ******* hahahaha ****** ********* ** ******* ********* hahahaha** *** ****** ** **********
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ******** ****** ***** ***** hahahaha* ***** *** ***** ** ******
    S SuperKafa: ****** ****** ******* ******** ****** ***** ***** hahahaha* ***** *** ***** ** ******