Yaprak uçlarında sararmalar başladı :(

raxon

Yeni üye
HASAT YAPILDI 

Sevgili arkadaşlar selam.

Genel olarak araştırdım ama sağlıklı bir kanıya varamadım konu açma ihtiyacı duydum maruz görün.

Bitkim 7. haftasında ve bloom dönemine girdi fakat bir sorun var. 1 hafta once sıkıntı yoktu fakat 1 haftadır garip şeyler oluyor yapraklarında bazı yapraklarda (1-2) sararma ve birazda olsa diğer yapraklarımın ucunda da sararma oldu sebebi nedir nasıl sağlığına geri döndürebilirim. Üstadlarımdan tavsiyeler bekliyorum.

Torf toprakta büyüyor.

Boy şu an 40-45 cm arası.

Su olarak şebeke suyu kullanıyorum 1-2 beklettiğim su ile suluyorum ve Torf olduğu için kuruması uzun sürüyor toprağın bu sebepten dolayı fazla sulamıyorum min. 5 günde bir.

Daha gübre vermedim bu hafta başlayacağım malum maddi imkanlar.

günde 6 saat güneş geri kalan saat kadarda ışık takviyesi yaıyorum.

Fotoğraflar şu şekilde:

https://imgur.com/vcbX33U

https://imgur.com/7r7Vckm

https://imgur.com/mfYkRvQ

cannabis16

Ordinaryüs
bitkin açım diye bas bas bağırıyor..
azot,magnezyum ve potasyum ilk etapta en çok ihtiyaç duyduğu mineraller..
düzgün ithal bi bloom gübresi al,aktardan da  100 gr ingiliz tuzu al(epsom tuzu)..
bloom gübresini aldığın sitenin tavsiye ettiği kadar ver..epsom tuzunu da sulama suyuna 1 tatlı kaşığı erit öyle ver..
epsom tuzuyla uğraşmak yerine imkanın varsa growshoplardan calmag gübre al,önerilen dozda ver..

raxon

Yeni üye
cannabis16' Alıntı:
düzgün ithal bi bloom gübresi al,aktardan da  100 gr ingiliz tuzu al(epsom tuzu)..
bloom gübresini aldığın sitenin tavsiye ettiği kadar ver..epsom tuzunu da sulama suyuna 1 tatlı kaşığı erit öyle ver..
epsom tuzuyla uğraşmak yerine imkanın varsa growshoplardan calmag gübre al,önerilen dozda ver..

Hocam tavsiyen için teşekkür ederim biraz acemiyim farkındayım eksik bileşeyler olduğunın fakat ne yapacağımı kestiremedim tam olarak bilgilerin ışığında hareket edeceği:) 
Çiçeklenme dönemi için biobizz bio bloom gübre kullanacağım.
Tuz işimi hemen halledeceğim.

shiva

Yeni üye
Cvp: Yaprak uçlarında sararmalar başladı :(

BioBizz Bio-Bloom'la beraber BioBizz Top Max 'ı da almanı öneririm,Tat ,koku ve miktar da  çok faydasını görürsün.

greenduman

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:

epsom tuzu suyun ph düşürmezmi yada çıkarmaz mı ?

cannabis16

Ordinaryüs

greenduman61' Alıntı:
cannabis16' Alıntı:

epsom tuzu suyun ph düşürmezmi yada çıkarmaz mı ?

magnezyum sülfat ..M2(SO)4 
suyun pH değerini kalsiyum,magnezyum gibi mineraller artırır
demek ki suyun pH ı artacak..
o zaman ne yapılacak..pH ölçülüp,pH düşürücülerle istenilen orana getirilecek..

bu kadar kaba **** olmayın,biraz uğraşın..suyun pH ı artsa nolur,azalsa nolur...adam gibi al pH test kit,pH down,sabitle olsun bitsin.

raxon

Yeni üye
Metin2' Alıntı:
Kankalar bendede sararmalar oluştu neden acaba

Dostum gördüğüm üzere potasyum eksikliği yaşıyor bitkin fazla şekilde bu görünürü.

Çok sık gübre veriyor musun ? Fazlasıda zarar verir çünki.
Toprak olarak nr kullanıyorsun ?
Ph ölçümü yapıyor musun?

Metin2

Yeni üye

Kanka toprak al mix suyun ph değerinde 6 ile 6.6 arası tutuyorum ama dediğin gibi gübre olayını bazen 2gunde bazen 3gunde bir veriyorum fazla geliyo gübre herallde normale döndürmek için flash yapsam mı kanka sonra yavaş yavaş gübre versem nasıl olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • B burap1:
  • B burap1:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
  • Night owl Night owl:
    ******** ********** ********** ** **** ** ******** ********* **** **** *******
  • N NoStressKush:
    ** ******** ** ***** ****** ** ****** **** ******* * **** ****** ***** ******* ***
  • S sharkek:
    *** ***** ****** * **** ** ******* *** **
  • S sharkek:
  • Coke Coke:
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** hahahaha ********* hahahaha* *****
  • Coke Coke:
    Coke Coke: ** *** ******* *****