White widow - first grow

Cengoxl

Kıdemli Üye
Slm kankalar bol dumanlı günler diliyorum! Sevgili site yöneticileri ve admin dostlarım,
bundan tam 1 ay önce toprağa attığım 5 adet white widow ilk grow olmasından dolayı yapılan hatalar vs derken oldukça yavaş bir büyüme evresi yaşadık. Daha önce de konular açmıştım kankalar onları silip buradan devam etmek istiyorum..!IMG_20201017_012627.jpgmuhtemelen filizlenme aşamasında gerekli olan %80'lik nemi sağlayamadım ve kabin sıcaklığını 30°c altına pek indiremedim!
Ph konusunda ise ph metre vardı ama acaba kalibrasyonu yanlış mı ayarladım diye de oldukça düşündüm! İlk aşamada şırınga ile çok düşük miktarlarda biobest denilen toprağımı suladım, ikinci haftadan sonra evet gaza gelip bir miktar fazla sulamış olabilirim @silas34 kardeşin tavsiyesine uyarak o lanet topraktan kurtulup plagron light mix toprağa geçiş yaptım 3 gün önce. Kökleri mümkün olduğu kadar nazik bir şekilde yeni toprağa aktardım
Not: ( kökler gerçekten çok çelimsizdi) ve yaklaşık 10 cm çapındaki bitkilerime 100'er ml su ile ilk can suyunu verdim.

*Bazı dostlar elimdeki ışığın yetersiz miktarda olduğunu söylediler!
IMG_20201017_012651.jpg
- 2 adet 300 watt full spectrum LED
- 300*140 lümen Total
- 150*140*200 ölçülerinde bir alanım var
Camyünü Klima Levhası-750x750~2.jpg
İçerisini bu yalıtım malzemesi ile kapladım
- Bitki ve ışık arasındaki mesafem 55 cm
- Kabinimde dışarı çıkış için kuvvetli bir fan mevcut beyler...
IMG_20201005_163114.jpg
IMG_20201017_012603.jpg
Sonuçta el yapımı bir LED ama oldukça talep gören samimi bir esnaf, Türkiye'nin bir çok ilinden sipariş alan bir abimiz ( tabiki satıcıyı övmüyorum amaç o değil ) 10 watt' lık 60 adet Edison marka LED var üzerinde, veg ve bloom iki farklı çalışma modu yani anahtar var üzerinde!
Screenshot_20201017-010605~2.png
Buda ustadan bir başkasına hazırlanan 900 watt'lık bir başka LED! 90 adet 10 watt LED
Screenshot_20201017-010817~2.pngbuda sipariş üzerine hazırladığı hatta bana da teklif ettiği 1000 watt quantum LED
3000 TL fiyat koymuş ürüne.
Ürünleri buraya yükledim ki LED ışık konusunda deneyimli olan dostlarımız fikirlerini beyan etsinler!

#Şimdi sizlere bazı sorularım var dostlarım#
@RabbitKanka @Ripley'sOG @Vedoo @silas34 @cannabis16 @TohumsuzEsrar @Blueberry

1- Kızlarım 30 günlük, gübre kullanımına geçicem fakat sizce onlara kaçıncı hafta muamelesi yapmalıyım vede gelişimleri için hangi gübreleri kullanmakla başlamalıyım?IMG_20201017_021827~2.jpg
2- Sizce ışıkları biraz daha aşağıya indirmem gerekir mi?
3- Köklerin ve ince görünen dalların iyice gelişmesi için elimdeki gübrelerden hangisini kullanmam gerekir sizce?
4- Kızlarımdan umudu kesmeli miyim yoksa biraz geç de olsa bana sürpriz yapıp hasat verirler mi?
5- Ustalar havalandırma konusuna girecekler ama resimlerde görülmeyen sanayiden aldığım güçlü bir hava tahliye fanı mevcut kabinimde..! İçeri direkt giren temiz havamda mevcut, Co2 konusunu pek takmıyorum.
6- İlk başlarda 18/6 ışık olarak başladım, son 15 gündür 20/4 ışık periyodu uyguluyorum sizcede uygun mu?
7- Kızlarım küçük olmalarına rağmen bariz bir koku vermeye başladılar
8- Yoksa ilk hatam tohumların küçük bir bardakta kök salmasını beklemeden 10 lt lik saksıya atmakla mı oldu?
* Şimdilik aklıma gelenler bunlar dumancı kardeşlerim! Kızlarımın durumları an itibari ile resimdeki gibidir, toprak 3 gün önce değişti galiba onun streside var üzerlerinde
IMG_20201017_012627.jpg
Son bir aydır sürekli onları gözlemliyorum, forumları araştırıp anlamaya ve notlar alıp mantık yürütmeye çalışıyorum! Bu sayede oldukça faydalı bilgiler ediniyorum, bazen kendimi çok bilinmeyenli bir denklemin içinde hissediyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201017-010605~2.png
    Screenshot_20201017-010605~2.png
    387.1 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
C

Cibril

Guest
Dostum bu adam 1000w lık kuantum a nasıl bir sürücü kullandı acaba ona bakman lazım. Sürücü çok önemli verimde... ona dikkat ederek al.

Cengoxl

Kıdemli Üye
Selam grower dostlar, amatörler ve ustalar! Dumanınız bol olsun kardeşlerim konuyu açmamın üzerinden bir hafta geçmiş o yüzden bir güncelleme yapmak istedim. Yorumlarınız ve görüşleriniz benim için değerli! En sonunda yaşadığım sorunu basit bir hareketle çözdüm, bende ki sıkıntı ışığımın yetersiz olması değil ışığı kabinimde kızlarıma doğru bir şekilde odaklayamamak olduğunu çözdüm ve iki adet araç için camların önüne koyulan reflektör alarak güzel bir açı ile kızlarıma ışığı yansıtınca olay çözüldü ve 1 hafta da acayip bir büyüme evresine girdiler....
1 hafta öncesi
Screenshot_20201018-123303~2.png
Ve buda bugün kabin temizliği yaparken ki halleri sizce nasıl dostlarım? Ölecek gözüyle baktığım en küçük kızım bile kendine gelmeye başladı ‼
Screenshot_20201024-191339~2.png
1 haftada yaşadığım fark kankalar..‼toplamda 40. Gün bugün ama ben onlara 20. Gün gözüyle bakıyorum çünkü ışığı doğru kullanmayarak epey bir vakit kaybı yaşadım ama olsun sağlıklı olsunlar yeter benim için @silas34 kankam sence son durumları ne alemde kızlarımın? Cevaplarsan çok sevinirim..!

Son düzenleme:

weedmary

Yeni üye
Hasatı yaptın sanırım kaç bitkiden kaç gr kuru aldın bende bu ara led bakıyorum sence qb mi Edison led mi

weedmary

Yeni üye
Dostum aynı dayıdan alıyorum su an 900w olanı 3 tane bord var tek ünitede arada kaldım 600w Quantum sipariş ettim ilk önce sonra satıcı aklımı çelip daha ucuz rakama daha verimli olacağını iddia ettiği şeninde 600w olarak kullandığın Edison LEdleri tavsiye etti çok kararsızım

Cengoxl

Kıdemli Üye
Kanka kel bir adam mı yoksa? bende üç tane aldım ona bir şase yaptım 900 watt takılıyorum gayet iyi iş yapıyor

Cengoxl

Kıdemli Üye
Dostum aynı dayıdan alıyorum su an 900w olanı 3 tane bord var tek ünitede arada kaldım 600w Quantum sipariş ettim ilk önce sonra satıcı aklımı çelip daha ucuz rakama daha verimli olacağını iddia ettiği şeninde 600w olarak kullandığın Edison LEdleri tavsiye etti çok kararsızım
Quantum LED onları da bir denemek lazım aslında!

weedmary

Yeni üye
kanka 600w Quantum board yap bana diyorum dünyanın parası tutuyor yok ilaha al bunu bana dua edeceksin diyor burda bir tek sen kullanıyorsun bir yardımcı ol Allah askına yarına bu işi bitirmem lazım

Cengoxl

Kıdemli Üye
kanka 600w Quantum board yap bana diyorum dünyanın parası tutuyor yok ilaha al bunu bana dua edeceksin diyor burda bir tek sen kullanıyorsun bir yardımcı ol Allah askına yarına bu işi bitirmem lazım
Valla kanka kaç para diyor ki? 600 watt benim tahminim 2500 fln der diye düşünüyorum...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha* ** ********* ** ******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ******* hahahaha *********
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********** ***
    ** *** ******** *** **** *** ********** **** hahahaha**
    *** **** ******* **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ******** ***** ***** ********** ****** **** ********** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **** hahahaha **** *** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** hahahaha* **** ** **** *** ****
  • Didrug Didrug:
    *** hahahaha** **** **** ******** **** *****
  • Didrug Didrug:
    *** ** hahahaha******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********* ******** **** ****** ******** ********* ********* ** ****
    ****** ******** ********** ** hahahaha* ***** ******* ***** ** ******* ******
    **** hahahaha* ***** ******
    ********** ******* ********** **
    nicozaniolo nicozaniolo: ********** ******* ********** **